"İlk hedef Hollanda maçı"

A Milli Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Joshko Milenkoski, 25 Ağustos'ta başlayacak 2017 Avrupa Şampiyonası'na iyi hazırlandıklarını söyledi.

19.08.2017 Cumartesi Güncelleme : 19.08.2017-13:51 Cumartesi
AA
Beykoz'daki Hidiv Kasrı'nda düzenlenen etkinlikte Türkiye Voleybol  Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, milli takım teknik heyet ve oyuncuları,  basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
Milli takımın Makedon antrenörü Milenkoski, Polonya'da 25 Ağustos-3  Eylül tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için iyi bir hazırlık dönemi  geçirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:
 
"Milli takımın başında olduğum için çok mutluyum. Bazı aksaklıklar  yaşadık, oyuncularımız sakatlandı. Oyuncu değişikliklerine gittik. Şu an  kadromuzu 14 kişi olarak belirledik. Önümüzde bu senenin en önemli milli takım  turnuvası var. Şu ana kadar geçirdiğimiz süreçten memnunum. Yüzde 90'a yakın  hazırlığımızı yaptık ve  önümüzde bir hafta daha var. Hollanda'yla oynayacağımız  ilk maçın sonucu önemli."
 
Grupta son şampiyon Fransa'nın yanı sıra Hollanda ve Belçika'nın  olduğunu hatırlatan tecrübeli teknik adam, "Zor bir gruba düştük. Hollanda'yı  yakın zamanda 3-2 yendik. Hollanda maçıyla ilgili toplantılar yaptık. İlk  hedefimiz Hollanda maçı, sonrasına bakacağız. Avrupa Şampiyonası'nda belirli bir  hedefe odaklanmış durumdayız.  Amacımız elimizden gelenin en iyisini yapmak.  Bunun için de sürekli çalışmaya devam ediyoruz." şeklinde konuştu.
 
Arslan Ekşi: "Madalya istiyoruz"
 
A Milli Erkek Voleybol Takımı'nın kaptanı Arslan Ekşi ise Avrupa  Şampiyonası'nda madalya alabileceklerini dile getirdi.
 
İlk hedefin gruptan çıkmak olduğunu vurgulayan Arslan, "Neden bir  madalya olmasın,  daha güzel şeyler olmasın. Bunu çok istiyoruz.  Önemli olan  turnuva havasına ilk maçtan girip, bunu devam ettirmek." dedi.
 
Hollanda maçının önemine dikkati çeken tecrübeli voleybolcu, "Çok iyi  takım olduklarını kanıtladılar. Takım olarak her şeyin bilincindeyiz. Hollanda  kilit maç. Fransa ve Belçika bizim üstümüzde ama Hollanda bizim dişimize göre bir  takım. İtalya, Çekya ve Slovakya'nın olduğu grupla çapraz eşleşmeye gireceğiz. Bu  da bizim için bir avantaj." değerlendirmesinde bulundu.
 
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Üstündağ da milli oyuncularla  yaptığı kısa toplantıda, beklentilerini dile getirerek, "Artık top sizlerde. Tüm  Türkiye size inanıyor. En iyi başarıyı orada alacaksınız. Ülkemize güzel günler  yaşatacaksınız. Allah yardımcınız olsun." ifadelerini kullandı.
 
  
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ