"Monchi’nin elinde 50 milyon euro eder!"

Ünlü menajer Bayram Tutumlu'nun oğlu İsaac Tutumlu, “Cengiz’i Salih Uçan’la asla bir tutmayın. O yeni kurulan takımın önemli bir parçası olacak. Monchi’nin ellerinde 50 milyon euro değerinde bir oyuncuya dönüşecek” dedi.

17.07.2017 Pazartesi Güncelleme : 17.07.2017-11:06 Pazartesi

Medipol Başakşehir'in bonuslar hariç 13 milyon 400 bin euroya Roma'ya yolladığı Cengiz Ünder'in transferi ile ilgili bilinmeyen gerçekler ortaya çıktı.

Milli yıldızın İtalyan devine gitmesini sağlayan ünlü menajer Bayram Tutumlu'nun oğlu İsaac Tutumlu, dev transferin perde arkasını anlattı. Cengiz'i bir ay önce Monchi'ye söylediğini belirten Tutumlu, "Roma'nın yeni sportif direktörü Monchi ile ilişkim çok eskiye dayanıyor. Bir ay önce Türkiye partnerlerimin önerisiyle Cengiz Ünder'i Monchi'ye söyledim. Cengiz'den çok etkilendiğini söyledi. Transfer süreci böyle başladı. Başakşehir yöneticileri, pazarlık sürecini çok iyi idare ederek istedikleri rakamı ve gelecek satış yüzdesini Roma'dan aldılar" dedi.

ONU SALİH'LE BİR TUTMAYIN

Cengiz'in takımın önemli bir parçası olacağını belirten Tutumlu, "Onu Roma'ya daha önce giden Salih Uçan'la bir tutmayın! Cengiz için şu an 15 milyon euro verildi ama göreceksiniz o Monchi'nin ellerinde kısa bir sürede 50 milyon euro değerinde bir oyuncuya dönüşecek. Roma bir değişim içinde, yeni bir takım kuruyor ve tüm transferleri 21-22-23 yaşlarında... Cengiz de bu yeni kurulan takımın önemli bir parçası olarak yerini alacak. Manchester City de çok istedi ama Roma, Cengiz'i oynatmak istediği için bu paraları verdi. İngiliz ekibi, eğer transferi bitirseydi, Cengiz'i hemen kiralık olarak gönderecekti" şeklinde konuştu.

RESMİ İMZAYI ATTI

Serie A devi Roma, 20 yaşındaki milli oyuncu Cengiz Ünder'in transferini dün resmen açıkladı... Resmi internet sitesine sportif direktör Monchi'yle birlikte poz veren Cengiz, kendisini Haziran 2022'ye kadar Romalı yapan sözleşmeye imza attı. Açıklamaya göre; Cengiz için ödenen bonservis bedeli 13 milyon 400 bin euro olacak. Cengiz'in performansına göre 1 milyon 500 bin euro da bonus ödemesi yapılacak. İtalyan ekibi, imza töreni sonrası genç oyuncuya kısa süreli değişimden etkilenmemesi için konuşma yasağı getirdi.

(Sabah)

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ