"Teklifi duyunca hiç düşünmedim"

Galatasaray’la 3 yıllık sözleşme imzalayan Brezilyalı sağ bek Mariano, “İyi işlere imza atıp, en iyi performansımı göstereceğim” diye konuştu.

18.07.2017 Salı Güncelleme : 18.07.2017-2:30 Salı

Galatasaray Kulübü, İspanya ekibi Sevilla’dan, Brezilyalı futbolcu Mariano Ferreira Filho ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Törende konuşan Başkan Dursun Özbek, “Kendisi tespitlerimiz çerçevesinde buraya geldi ve takımımıza güç katacak bir oyuncu” dedi.

Mariano da “Galatasaray gibi çok önemli ve büyük bir ailenin parçası olduğum için çok mutluyum. Umarım Galatasaray’da çok önemli başarılara imza atarım” ifadelerini kullandı.

Brezilyalı futbolcu, Galatasaray’ın hem Türkiye liginde hem de  Avrupa’da ismini duyuran bir takım olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Daha önceki yıllarda yaptığım gibi Galatasaray’da da iyi işlere imza atıp, en iyi şekilde performansımı göstereceğim. Galatasaray’dan teklifi duyunca hiç düşünmedim ve hemen kabul ettim. Claudio Taffarel’den camia ve şehir hakkında bilgi aldım. Galatasaray Brezilyalı futbolcuları seven bir takım. Taraftar şundan emin olsun, sahada yüzde yüzümü vereceğim. Son dakikaya kadar mücadele eden bir görüntü vermek istiyorum. Ofansif yönü güçlü bir sağ bek olduğumu söyleyebilirim. Avrupa’da defans anlamında kendime çok şey kattım.”

6.9 milyon euro garanti!

Cim-Bom, Mariano Ferreira Filho için Sevilla’ya 4 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Üç yıllık sözleşme imzalayan Brezilyalı oyuncu ise her bir yıl için 2 milyon 300 bin euro olmak üzere toplam 6 milyon 900 bin euro garanti ücret alacak.

Galatasaray Kulübü, Sevilla’ya ayrıca 2018-2019 veya 2019-2020 sezonlarında UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı bir dönem için 250 bin euro net, Mariano’nun ilk 11’de forma giyeceği kırkıncı resmi müsabakaya istinaden de yine 250 bin euro net ödeme yapacak.

Brezilyalı oyuncu, takımın fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5 bin euro alacak. Sözleşme süresince şampiyonluğun kazanıldığı her bir sezonda Mariano’ya hak etmiş olduğu puan başı primlerin yüzde 25’i tutarında primin ek olarak ödeneceği de vurgulandı.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ