"Tudor'un arkasındayız"

Başkan Özbek, “Igor Tudor’u Galatasaray’a faydalı olacağını düşünerek biz getirdik. Şu anda Galatasaray’ın teknik direktörü. Yönetim nerede duracak? Elbette Tudor’un arkasındayız” dedi.

18.07.2017 Salı Güncelleme : 18.07.2017-2:30 Salı

Başkan Dursun Özbek, Mariano’nun imza töreninde gündeme ilişken soruları da yanıtladı.

Özbek, Wesley Sneijder’in gönderilmesi ile ilgili olarak, “Özellikle son günlerde büyük yankı bulan Wesley’in ayrılması Galatasaray için önemliydi. Yaklaşık 4.5 yıl hizmet vermiş bir oyuncumuz. Verdiği hizmetler için kendisine teşekkürlerimi gönderiyorum. Oyuncular belli bir süre hizmet verir ve bir süre sonra vedalaşmak zorunda kalır. Bu hayatın gerçeği. Wesley’in çok güzel hatıraları var fakat her iki tarafın uymak zorunda olduğu kariyer planları var. Bu tek taraflı alınmış bir karar değil. Mayıs ayında karşılıklı konuşulan bu ayrılık kararı detaylar nedeniyle bugüne gelmiştir. Tek taraflı, Galatasaray’ın antrenörü istedi-istemedi gibi polemikler yanlış. Galatasaray tarihine bakın; oyuncular belli bir periyotta misyonlarını tamamlar ve kariyer planlaması çerçevesinde ayrılık kaçınılmaz olur” ifadelerini kullandı.

Sneijder savunması

Sneijder’in fesih sözleşmesine konan “Türkiye’de bir takımda oynaması halinde 20 milyon euro öder” maddesi için de Başkan şunları söyledi; “Wesley’in 20 milyon euroluk fesih konusu 2 yıl önce yapılan sözleşmesindeki bir madde. Fesih sözleşmesi yapılan kontrata göre hazırlandığı için bu madde ister istemez oldu. Fesih sözleşmesi kontrata uygun konulmuştur. Wesley’in Türkiye’de başka takımda oynaması endişesiyle konulmuş bir madde değildir.”

Östersunds maçının bir kaza olduğunu söyleyen Özbek, “Tudor’u Galatasaray’a faydalı olacağını düşünerek biz getirdik. Şu anda Galatasaray’ın teknik direktörü. Yönetim nerede duracak? Elbette Tudor’un arkasındayız” dedi.

Muslera’da son nokta

Başkan Dursun Özbek, Muslera için de “Bir sabah gazeteyi açıyorum ‘Muslera’yı gönderecekler’. Muslera son derece güvendiğimiz, önemli ve başarılı bir oyuncumuz. Uzun yıllar daha Galatasaray’a hizmet edecektir. Çıkan haberleri kınıyorum. Nereden bulup çıkartıyorlar, hayretler içindeyim. Hiçbir Galatasaraylının Galatasaray Spor Kulübü’nün kaotik bir ortama sürüklenmesini isteyeceğini düşünmüyorum. Bunlar yazılıyor, bunların başka mihraklar sayesinde olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ