19 Mayıs’ta paraşütle atlayacak

25.04.2019 Perşembe Güncelleme : 25.04.2019-8:15 Perşembe

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Selçuk Havacılık Şenlikleri’ne katılan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, turizmin gelişmesi için adımlar atılması gerektiğini belirtti. Sengel, şenlikte halkın olmamasına dikkat çekti, “Bu tür etkinliklerin halka açılması gerekiyor. 19 Mayıs’ta ben paraşütle atlayış yapacağım, vatandaşlar da yanımda olacak” dedi.
İçine halkın dahil edilmediği hiçbir projenin doğru yere ulaşmayacağını vurgulayan Başkan Sengel, “Halk, buraya rahatça girebileceğini bilmiyor. Burayı askeri bir havalimanı olarak biliyor. Demek ki burada bir hata var. Ben söz veriyorum, 19 Mayıs’ta ben atlayış yaparken burası Selçuk halkıyla dolacak” diye konuştu. Etkinlikte, Aydın’dan gelen 10 yaşındaki engelli öğrenci Erdem Batur ilk defa uçağa binmenin heyecanını yaşadı.

Başkan Sengel, 23 Nisan’da koltuğunu 19 Mayıs İlkokulu öğrencisi Naz Koyuncu ve 10 yaşındaki yürüme engelli Duru Atasoy’a bıraktı. Atasoy, “Dışarıda bizleri sevsinler. Engellilerin normal birer insan olduğunu bilsinler, yeter” dedi.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ