Dünya Kadınlar 2017 için doodle sürprizi

08 Mart 2017 09:08Güncelleme : 08 Mart 2017 09:10
Toplam İzlenme: 290

Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.Türkiye'de ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı .

Dünya Kadınlar Günü, biz bugün için kadın öncülerinden bazılarını bu güne özel kutlama yapmak için geçmişe bakarak seçim yaptık.

En sevdiğiniz tarihsel kahraman hikayesini: Bizim slayt Doodle ile büyükannenin küçük kıza masal anlatışını dile getirdik. Küçük kız daha sonra yüzyıllar sonra ve Japonya'ya kadar uzanan bir yolculuğa çıkarak, hayali 13 olağanüstü kadınları ziyaret etti.

Bugünün Doodle'da yer alan kadınların bazılarının isimleri olmamasına rağmen, kendi tarzında bir iz bıraktığı gerçektir. Onlar meslekleri ve tutkuları ile geçmişleri günümüze taşıyarak ülkelerini selamlamış oldu. Bu yüzden bugün herkes ile kendi hikayelerini paylaşma fırsatı gördük.

Benzer Videolar