Mini tank "ANKEBOT"

13 Şubat 2017 01:43Güncelleme : 13 Şubat 2017 01:44
Toplam İzlenme: 36922

Konya'da bir firma  tarafından üretilen insansız kara aracı ANKEBOT, üzerindeki kamera ve hafif  makineli silahla terörle mücadelede görev almayı bekliyor. Uzaktan kumanda ile  kontrol edilen mini tank; gözetleme, yakın muhabere, bomba imha, yangın söndürme  ve yaralı taşıma fonksiyonlarını da yerine getirebiliyor.

Konya'da endüstriyel elektronik  sektöründe faaliyet gösteren bir firma tarafından üretilen insansız kara aracı  ANKEBOT, özellikleriyle görenlerin ilgisini çekiyor.

Merkez Karatay ilçesindeki sanayi sitesindeki firma, terörle  mücadelede zayiatın önüne geçebilecek robot sistemi üzerine çalışma başlattı.  Firma, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonunda bir metre yüksekliği ve 1,5 metre  uzunluğunda paletli mini tank görünümündeki robot üretti.

Görüntülü joystick kumanda paneli ile kontrol edilen ANKEBOT isimli  araç, 8 saatlik aküsü, saatte 6 kilometre hız kapasitesiyle 100 kilogram yükü  taşıyabiliyor.

Tehlikeli bölgelerin keşfinde güvenlik güçlerine katkı sağlaması  amaçlanan araç, yetenek ve özellikleriyle savunma sanayisinin ilgisini çekmeyi  başardı.

Benzer Videolar