Bakan Akar'dan taziye ziyareti

12 Şubat 2019 08:56Güncelleme : 12 Şubat 2019 08:58
Toplam İzlenme: 992

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul'daki  helikopter kazasına ilişkin, "İnşallah bunlar son olacak. Bu konudaki aldığımız  tedbirler, her geçen gün artmakta. Çok ayrıntılı tedbirler alınmakta" dedi.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara  Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral  Adnan Özbal ile İstanbul'daki helikopter kazasında şehit olan Kara Pilot Yüzbaşı  Semih Özcan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin Batıkent'teki baba ocağına gelen Bakan Akar ve komutanlar,  kurulan taziye çadırında şehidin ailesi ile yakınlarına başsağlığı dileklerini  iletti.

Şehitlerin vatan ve millet için büyük fedakarlıklar gösterdiğini ifade  eden Akar, "Arkadaşlarımız, yurt içi ve sınır ötesinde yapılan terörle mücadele  harekatında bugüne kadar çok büyük kahramanlık ve fedakarlık yaptı. Çok tecrübeli  arkadaşlarımız. Hem eğitimde hem bakımda hem de diğer faaliyetlerde çok başarılı  olan bu arkadaşlarımız dün maalesef elim bir kaza sonucu şehitlik mertebesine  eriştiler. Bugüne kadar yaptıkları, silahlı kuvvetlerimize katkıları hiçbir zaman  unutulmayacak." ifadelerini kullandı.

Benzer Videolar