Eczane soygunu kamerda

17 Mayıs 2018 03:20Güncelleme : 17 Mayıs 2018 03:24
Toplam İzlenme: 229

Sancaktepe’de aynı ecza deposuna hem gece hem de sabah saatlerinde gelen hırsızlar 30 bin liralık ilaç çaldı. Yenidoğan Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki ecza deposuna dün iftar saatinden sonra gelen 8 hırsız, kapıyı kırarak içeri girdi. İçeride bulunan kutulardaki ilaçları geldikleri minibüse yükleyen hırsızlar, bir dakika içinde depodan ayrıldı. Aynı depoya sahurdan sonra hava aydınlandığında başka bir minibüsle gelen hırsızlar demir kesme makası ile kırdıkları camdan girip ilaç kutularını araçlarına yükleyerek kaçtı.

Depoya gelen olay yeri inceleme ekipleri delil çalışması yaparken, polis şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Ecza Deposu yetkilisi Mustafa Köprülü aynı kişilerin iki kez gelerek ilaç çalmalarına çok şaşırdıklarını belirterek, “Gelenlerden birinin yüzü açık diğerleri maskeli. Yüzü açık olan çok rahat hareket ediyor ve gelenleri yönlendiriyor. İki olayın gerçekleştiği saatlerde sokakta insanlar var ama buna rağmen çok rahat ve çabuk girip çıkıyorlar" dedi.

Ecza Deposu Müdürü Erkan Doymaz, kolilerce ilaç alındığını ifade ederek, “Aralarında ağrı kesiciler, antibiyotiklerin olduğu 30 bin liralık ilaç almışlar. Rastgele kutuları alarak kaçmışlar. Polis ifadelerimizi aldı, delil çalışması yaptı. Umarım kısa sürede yakalanırlar. Yakalanmalarını umuyoruz bunun takipçisi olacağız” şekilnde konuştu.

Benzer Videolar