Fazla ücretten ceza kesilince çocuğu taşımayı bıraktılar

12 Ekim 2018 11:44Güncelleme : 12 Ekim 2018 11:46
Toplam İzlenme: 80

Antalya'da özel bir okula giden Poyraz Yıldız (9) kente 20 kilometre uzaklıkta olan Kemer ilçesine bağlı Beldibi Mahallesi'nde oturmasına rağmen servis şirketi, 40 kilometre mesafedeki Kemer ilçesi üzerinden ücret çıkardı. Anne Sultan Yıldız bir yıllık ücreti peşin ödedikten sonra şikayetçi olunca servis şirketine ceza yazıldı. Bunun üzerine servis şirketi Poyraz Yıldız'ı taşımayacağını aileye bildirdi.

Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Beldibi Mahallesi'nde oturan Yıldız ailesi, çocukları Poyraz'ı Muratpaşa ilçesindeki özel okula kaydettirdi. Çocuğunun okula ulaşımını sağlamak için servis şirketiyle görüşen Sultan Yıldız, büyük şok yaşadı. İddiaya göre şirket okul ile arası 20 kilometre olan Beldibi ücretlendirmesi yerine aileden, okuldan 40 kilometre uzakta bulunan Kemer ilçesi ücreti istedi. Aile bir yıllık ücret olan 4 bin lirayı peşin ödedi ancak konu hakkında şikayette bulundu. Bunun üzerine taşıma şirketine ceza kesildi. Kesilen cezanın ardından şirket yetkilileri, Yıldız ailesine 'çocuklarını taşımayacaklarını' söyledi.

Ücretlendirmeye itiraz ettiklerini ancak sonuç alamadıklarını söyleyen Sultan Yıldız, “Servis için başvurduğumda Beldibi Mahallesi'nde ikamet ediyor olmamıza rağmen benden Kemer ilçesi için ücret talep edildi. Çok itirazda bulundum çünkü Kemer ile Beldibi arasında 21 kilometre fark var. Bütün itirazlarıma rağmen Kemer ücreti ödeyerek çocuğumu servise yazdırdım. Sonrasında bu fiyatlandırmayla ilgili şikayette bulundum" dedi.

Benzer Videolar