Kapalıçarşı’da restorasyon çalışmaları havadan görüntülendi

14 Eylül 2017 10:26Güncelleme : 14 Eylül 2017 10:28
Toplam İzlenme: 58

İstanbul'a Fatih Sultan Mehmet Han'ın yaptırdığı şaheserlerden biri olan tarihi Kapalıçarşı’daki restorasyon çalışmalarında gelinen son durum havadan görüntülendi. Restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Sözleşmemize göre Kapalıçarşı'nın 40 bin metrekarelik alanının çatısının yıl sonuna kadar tamamlanması. Şuanda büyük bir hızla hummalı bir çalışma var. Gidişattan memnunuz" dedi. Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden birisi olan tarihi Kapalıçarşı'da Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet'in inşaatını başlattığı 1461’den bu yana sayısız deprem ve yangın atlatan tarihi çarşının restorasyon çalışmalarında gelinen son durum havadan görüntülendi.

Çekilen görüntülerde tarihi Kapalıçarşı’nın bir kısmının yenilendiği ve bir bölümünde ise restorasyon çalışmalarının devam ettiği görülüyor.

Restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir çalışmaların son durumuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada çatı restorasyon ve izolasyonuyla ilgili tüm çalışmaların planlandığı gibi gittiğini ifade etti.

Benzer Videolar