Spor
Çakar bikini giyecek mi?
Yayınlanma Tarihi: 05.03.2008 07:03

Futbol yorumcuları arasındaki en sivri dilli olan Ahmet Çakar, bikini iddiasını kaybetti.

          
Ahmet Çakar önceki gece 'Altıpas'programında, sarı lacivertli takımın son maçtaki performansına dayanarak " Fenerbahçe turu geçsin bikini giyeceğim" diye konuşmuştu.

Fenerbahçe'nin turu geçme şansının çok az olduğunu belirten Çakar, kırdığı potu düzeltmek için bu kez de " Sözlerim espiriden ibaretti. Ama Fenerbahçe ilk yarıda 3 gol yer.İkinci yarıyı bilemem. Ama bu futbol, adama değil bikini, jartiyer bile giydirir. Ne olacağı belli olmaz" dedi.

Ancak Sevilla'da işler hiç de Ahmet Çakar'ın tahmin ettiği gibi gitmedi. Fenerbahçe İspanya'da bir tarih yazdı ve tarihinde ilk kez çeyrek finale yükseldi.

Futbol takımının bu başarısı üzerine Ahmet Çakar'ın yorumu da ortada kaldı.

Sarı lacivertli taraftarlar 'Ahmet hocayı bikinili görmek istiyoruz' yorumları yağdırıyor. Futbolda top yuvarlıktır sözü bir kez daha gerçekleşirken, gözler Ahmet Çakar'ın şimdi ne diyeceğine çevrildi.


ÇAKAR BUGÜN NE YAZDI?


F.Bahçe'nin zaferi Ahmet Çakar'ın bikini tartışmalarıyla baş başa kalmasına sebep oldu! Ahmet Çakar bugün Sabah Gazetesi'ndeki köşe yazısında bakın ne yazdı?..


"F.Bahçe tarih yazdı
Maçtan önce "Fenerbahçe tur atlarsa bu, futbolda yılın sürprizi olur" diyordum. Ve Fenerbahçe dünyada yılın sürprizini gerçekleştirdi ve turu geçti. Hem de çok zoru başararak. İlk 10 dakikada 2-0 mağlup duruma düşeceksiniz hem de kaleciniz Volkan iki çok hatalı gol yiyecek. Ama maçı önce uzatmaya sonra da penaltılara kadar götürebilecek ve inanılmaz büyük bir direnç göstereceksiniz. İşte Fenerbahçe bunu başardı.
Böylesine bir maçta dünyada pek az takım Sevilla'da ve Sevilla gibi bir takım karşısında bu başarıyı gösterebilir. Aslında Sevilla'nın attığı sadece 3 gol var. Gerisi hikaye. Uzatmanın son 10 dakikası hariç maçın tüm inisiyatifi Fenerbahçe'deydi. Özellikle Uğur Boral muhteşem oynadı; Edu da öyle.
Sevilla'nın Capel diye bir oyuncusu var. Fırıldak gibi. Ama Gökhan Gönül onu öyle bir konrol etti ki sonra ne Capel kaldı ne de Sevilla. Aslında Sevilla penaltılarla tur atlasaydı bile futbol adına bütyük haksızlık olurdu.

SEVİLLA PANTERİ VOLKAN!
Gelelim Volkan'a. Maçın en dramatik adamı. Turu Fenerbahçe kaybetseydi tüm fatura ona çıkacaktı. Ama bugün belki de kendisi ölünceye dek "Sevilla panteri" diye anılacak. Dünyanın en teknik futbolcularının penaltılarını müthiş kurtardı. Fenerbahçe'nin yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiği çeyrek finali onun pençeleri getirdi. İşte futbol. Gecenin en kötüsüyken bir anda kahramanı oluyorsunuz.
Şimdi F.Bahçe'yi zorlu rakipler bekliyor. Kim çıkarsa çıksın mutlaka bir dünya devi olacak. Dün gece Fenerbahçe elenseydi Türkiye'ye yine de kahraman olarak dönecekti. Ama Fenerbahçe şimdi gerçek kahraman.
Bundan sonra aslında rakip "Şu olsun, bu olsun" demeye de gerek yok. Böylesine maçlarda hakem çok önemlidir. İsviçreli hakem Massimo Bsusacca da son derece iyi niyetliydi. Hata yaptı mı? Tabii ki yaptı. Ama maçtan sonra her iki takımın da hakemden dert yanacak fazla bir kararı yok. "

 

Yorumlar

Masaüstü Sürümüne Geç