Sağlık » Ağrı Çeşitleri ve Çözümleri

Migrenliler nasıl oruç tutmalıdır?
Migren hastaları oruç tutarken ne gibi önlemler almalıdırlar?
Göğüs ağrısının sebebi nedir?
Göğüs ağrınızın nedeni bulunamıyorsa fibromiyalji olabilirsiniz!..
Batma, yanma, elektriklenme… Dayanılmaz ağrılarınız nevralji olabilir!
Sinir uçlarında olan hasarlanmalar sonucu tahribat ağrıları olur. Bu duruma nevralji denilir. Kelime anlamı ”sinirin ağrısı” olarak açıklanabilir. Bu ağrı hiçbir ağrıya benzemez. Tarifi ve dayanması çok zordur.
Ev yapımı ağrı kesici krem
Kas ve eklem ağrıları dayanılması çok güç bir hale geldiğinde tüm günlük yaşamımızı etkiler. Bu ev yapımı ağrı kesici krem, ağrılarınızın azalması için ekonomik ve etkili bir seçenek olacaktır.
Son Yılların Hastalığı Fibromiyalji Sendromu
Yaygın vücut ağrıları ve sürekli yorgunluk yapan fibromiyalji hastalığının en belirgin özelliği film ve laboratuvar testlerinin normal olmasıdır. Ayrıca hastaların dış görünüşleri iyi olunca hastaların yaşadığı ağır tablo inandırıcılığını kaybeder.
20’lik dişinizi çektiriniz!
Yirmi yaş ya da akıl dişlerinin çekimi ile ilgili diş hekimleri arasında farklı yaklaşımlar vardır. Bazı durumlarda gerekli önlemler alınarak bu dişler çekilmelidir.
Ağrı kesicilere dikkat! Çok ağrı kesici içmek ağrı yapar
Ağrı kesici ilaçlar tedavi etmez. Ağrıyı hissetmemizi azaltır. Belli dönemlerde, bir kereye mahsus kullanılan ağrı kesiciler zarar vermez ancak migren gibi sürekli tekrarlayan durumlarda ağrı kesici kullanmanın tehlike ve zararları vardır.
Yaşlılarda Migren Olur mu?
Nörolog Dr. Emel Gökmen yaşlılıkta görülen baş ağrılarına dikkat çekti...
Baş ağrınızın yeri ne olduğunu söylüyor!
Baş ağrıları yaygın bir şikayettir. Herkesin hayatı boyunca en az bir defa başı ağrır. Baş ağrısının özellikleri ağrının tanısı hakkında fazlasıyla bilgi verir. Ağrınızın yerine göre tanı belirleme klavuzu yapılabilir.
Her Bel Ağrısı Bel Fıtığı mıdır?
Bel ağrısı toplumda görülen ağrılar içinde ilk sıralarda yer alır. Yaşam kalitesini ciddi düzeyde bozar. Bel ağrısı denilince akla bel fıtığı gelir ancak farklı nedenler de olabilir. Bel ağrısının nedeninin tespiti ve olası nedenler çeşitli olabilir.
Hamileler için baş ağrısı çözüm ve uyarısı
Kadınlarda oldukça yaygın olan migren ile, ilaç alınamayan hamilelik döneminde nasıl baş edilir?
Hayatınızı engelleyen ağrılarınız fibromiyalji olabilir
Fibromiyalji, tüm bedeni etkileyen yaygın ağrılar, halsizlik ve yorgunlukla kendini gösterir. Fibromiyalji işinizden olmanıza neden olabilir!
Başım ağrıyor bu gece olmaz diyenlerden misiniz?
Birçok kadının bu sözleri kullanması üzerine espriler yapılır, karikatürler çizilir. Aslında bu durumun gerçeklik payı yüksektir. Bahane olarak pek kullanılmaz.
El uyuşmasının nedeni ve çözümleri
Eliniz uyuşuyorsa, zaman zaman elinizdekileri düşürüyorsanız, parmaklarınızı hissiz ve kabalaşmış hissediyorsanız karpal tünel sendromu olabilirsiniz.
Bel ağrısının 8 habercisi
Bel ağrısı çoğu kişide görülen ve önlem alınmadğı takdirde hayatı zehir eden bir hastalıktır.
Sırt ağrısı çeken ev hanımlarına 12 önemli uyarı
Günlük hayatı sürdürürken farkında olmadan yaptığımız birçok hareket bel ve sırtımızı zorlar. Özellikle ev işlerinin çoğunluğunda bu zorlamalar mevcuttur. Sadece beli ağrıyanlar için değil tüm ev hanımlarına belini koruyacak uyarılar.
Bel ve sırt ağrısı çekenler nasıl yatmalı?
Bel ve sırt ağrısı insan hayatındaki kaliteyi oldukça etkileyen bir rahatsızlık. Bu ağrıları en çok etkileyen nedenlerden biri de yataklar ve uyku pozisyonları. Peki bel ve sırt ağrısı çekenler nasıl uyumalı?
Zona ağrısı ile ilgili merak edilenler
Zona ağrısı nedir, kimlerde görülür ve tedavisi nasıldır? Zona ağrısı ile ilgili merak ettiğiniz her şey...
Her hafta sonu başı ağrıyanlar için 6 öneri
Hafta sonları baş ağrısı ile uyananlar vardır. Tüm hafta çalıştığı için herkes hafta sonu dinlenmek ister. Biraz daha fazla uyumak, sabah geç kalkmak bazıları için imkansızdır. Çünkü hemen baş ağrısı başlar. Tüm hafta sonunu mahveder.
Dirsekten bileğe kadar ağrısı olanlar dikkat
Tenisci dirseği sadece tenisçilerde olmaz. El ve dirseğe kadar kolunu yoğun kullanan ev hanımlarında, bilgisayar kullananlarda veya el ve koluyla yoğun iş yapanlarda olabilir. Bazen bunların hiçbirini yapmayanlarda normal hayat akışı içinde başlayabilir.
Manyetik kirlilik sağlığımızı tehdit ediyor
Günümüzde, elektromanyetik cihazların hayatımıza girmesiyle, yeni bir kirlilik türü doğdu. Peki manyetik kirlilik sağlığımızı nasıl etkiliyor? Manyetik kirlilikten korunmak için neler yapılmalı?
Liseli kızlarda baş ağrısı ve adet düzensizliği
Ortaokul son yılları ya da liseli yaşlarda neredeyse sürekli baş ağrıları çeken ergen kızlar vardır. Büyük bir bölümünde olan regl düzensizliği de dikkat çekicidir. Genç kızların ağrısının ve regl sorunlarının nedeni ve çözümü nedir?
Fibromiyalji olduğunuzu nasıl anlarsınız?
Hastaların yaklaşık yarısının “Kanser olmaya bile razıyım. Hiç olmazsa tedavi olurum belki kurtulurum ya da ölürüm, bu hastalık süründürüyor” dediği bir hastalıktır fibromiyalji.
En dayanılmaz ağrı hangisidir?
Hastaların yaklaşık yarısının “Kanser olmaya bile razıyım. Hiç olmazsa tedavi olurum belki kurtulurum ya da ölürüm, bu hastalık süründürüyor” dediği bir hastalıktır fibromiyalji.
Yaşadığımız zor günlerin sağlığımıza etkileri
Ülkemizde son günlerde yaşananlar şaşkınlık ve endişe yaratmıştı. İlk günlerdeki yoğun psikolojik etkileri sonrasında bedenimize dönüşü nasıl oldu? Travma sonrası stres bozukluğu en beklenen durumdur. Psikolojik etkileri ön planda olmakla birlikte travmanın ağrı olarak geri dönüşü de ağır olur.