Aile

100 binde bir görülen deformite ile doğdu
100 binde bir görülen deformite ile doğan bebek henüz 6 günlükken hayati bir operasyon geçirdi.
27 mart tiyatro gününe özel çocuklardan engelsiz tiyatro!
Kayı okulları öğrencileri işaret dilini farklı alanlarda kullanabilen öğrenciler ile 27 Mart Dünya Tiyatro gününde sahneye çıkarak işaret dili ile tiyatro oyunu sergilediler.
Hiperaktif çocuğa nasıl davranılmalı?
"Çocuğumun hiperaktif olduğunu nasıl anlarım ve eğer hiperaktif ise nasıl davranmalıyım ?" diyorsanız uzmanımızın önerilerini mutlaka okuyun...
Çatlaklardan kurtulmanın en hızlı yolları
Vücutta oluşan çatlaklar genellikle sizi dış görünüşünüz hakkında güvensiz hissettirir. Fakat sizler için derlediğimiz bu doğal yollar ile çatlaklarınızın görünüşünü azaltmanız mümkün.
Mucize bebek hayata tutundu
Hakkari'de, anne karnındayken "aspirasyon sendromu" nedeniyle akciğer zarının arasına hava kaçan ve bu nedenle çoklu organ yetmezliği sonucu ölüm tehlikesi yaşayan bebek, doktorların çabası ve zamanında müdahalesiyle hayata tutundu.
Adım adım tüp bebek süreci
Türkiye’de her 15 çiftten biri tüp bebek tedavisi görüyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Ümit Zeteroğlu tedavinin kişiye göre oluşturulduğunu belirterek, uygulanan işlemleri adım adım açıkladı.
Sanal oyunlar çocukları nasıl etkilir?
Uzmanlar mobil oyun bağımlılığının şiddet davranışlarını tetiklediği konusunda aileleri uyarıyor.
Çocuğumu bahar alerjisinden nasıl korurum?
Mevsim değişikliği ile alerjik astım, saman nezlesi ve besin alerjileri riski de ortaya çıktı. Peki çocuğumuzu bahar alerjilerine karşı nasıl koruyacağız?
Çocuğunuzla yapabileceğiniz 10 aktivite
Fiziksel aktivite çocuğunuzun güçlü kemik gelişimine yardımcı olur, sağlıklı bir kilo ve çevrelerindeki dünyayı keşfetmelerini sağlar. Her şeyden önemlisi, çok eğlenceli.
Üçüzlerin zorlu yaşamı
Antalya'da 3 aylık üçüzleri olan Tuba Çiftçi, bebeklerin mama ve bez paralarına yetişemediklerini dile getirerek destek istedi...
Çocuklara saati öğretmenin pratik yolları
Çocuklara saat nasıl kolay öğretilir? Saat öğretmenin pratik yolları nelerdir? Çocuklara saat öğretmenin pratik yollarını sizler için derledik.
Bahar alerjisine karşı aşı etkili midir?
Bahar alerjisine karşı aşı tedavisi etkili midir? Bahar alerjisinden korunmak için neler yapılabilir?
3 yaşından önce diş macunu kullanılabilir mi?
Çocuklarda 3 yaşından önce diş macunu kullanımı tavsiye edilmiyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu konuyla ilgili görüşlerini aktarıyor.
3 santimlik saçtan hamilelik tahmini
Tüp bebek tedavisi gören bir anne adayından alınacak üç santimlik saç teli ile vücudundaki hormonlar ölçülerek hamile kalıp kalamayacağı yorumlanabilecek…
Hamilelikte tuz ve şeker kullanımı nasıl olmalı?
Gebelikte beslenme doğumu ve bebeğin sağlığını olumlu yada olumsuz yönde etkiliyor.
Hamilelikte bel ağrısına karşı neler yapılmalı?
Hamileliğin en sık yaşanan sorunlarından olan bel ağrısına karşı neler yapılabilir? Hamilelikte bel ağrısı nasıl engellenir?
Bebek ve çocuklar için detaylı aşı takvimi
Aşı toplum sağlığının düzgün bir şekilde devam ettirilmesi açısından oldukça önemlidir. Özellikle bebeklik ve çocukluk çağında aşı yaptırılmasının toplum sağlığı açısından önemi oldukça büyüktür.
Balık yağı bebek zekasını etkiler mi?
Avustralyalı bilim adamları, gebelik döneminde alınan balık yağı hakkında bilinenin aksi bir açıklama yaptı...
Sosyal medya çılgınlığı yüzünden yaşam mücadelesi veriyor
Özellikle ergenlik dönemindeki öğrenciler arasında yayılmaya başlayan, silgiyle yapılan sosyal medya çılgınlığı yüzünden 13 yaşındaki bir öğrenci yaşam mücadelesi veriyor.
O aksesuar 14 haftalık bebeğin canını aldı
Kız bebek aksesuarları sevimlilikleriyle aklımızı başımızdan alıyor. Ancak çok yaygın kullanılan aksesuar 14 haftalık bir bebeğin boğularak ölmesine neden oldu.
En tatlı bebek fotoğrafları
Batı Avustralyadaki Perth Bebek Spası, 6 ayın altındaki bebek müşterilerine birinci sınıf su ile tedavi ve masaj hizmeti sunuyor.
Doğum sırasında yapılan en çılgın şeyler
Doğum sırasında yaşanan bu olaylar sizi şaşkına çevirecek.
Hamileliğe alerjisi olan kadın 9 ay kabus yaşadı
Hamileliğe alerjisi olan 23 yaşındaki kadın 9 ay süren kabusunu "Doğmamış bebeğim beni öldürmeye çalışıyor gibiydi." sözleriyle anlattı.
Üç ebeveynli bebekler!
İngiltere'de bir hastanede, üç ayrı kişinin DNA'sını kullanarak tüp bebek tedavisi sunma izni verildi.
Doktorun su çiçeği sandığı bebek ölüyordu
Vücudunda mora çalan kırmızı lekeler çıkan bebeğe su çiçeği teşhisi konuldu ancak bebek korkunç hastalıktan neredeyse ölüyordu.