Aile

Burun karıştırmanın ilginç faydası
Yakın zamanda yapılan bir araştırma burun karıştırmanın ve hatta yemenin sağlığa faydalarını ortaya çıkardı.
Bebeğin anne karnından kafasını çıkardığı mucizevi an!
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir sezaryen videosu, herkesin ağzını açık bırakırken izleyenler aynı zamanda doğum mucizesine şahit oldu.
Bahçe işleriyle uğraşan çocuklar daha zeki oluyor!
İngiltere'deki Kraliyet Bahçıvanlık Derneği'nin yaptığı bir araştırma, çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı.
Anne olmadan önce bu testleri mutlaka yaptırın
Sorunsuz bir hamilelik ve sonrasında harika bir bebeğe kavuşmak tüm kadınların en büyük isteğidir. Bu nedenle, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Serap Mollaoğl anne adaylarının mutlaka yaptırması gerken testleri açıkladı...
6 Soruda Yeni Doğan Bebek Bakımı
Okan Üniversitesi Hastanesi yeni doğan yoğun bakım Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Şenol Bozdağ 6 soruda bebek beslenmesini anlattı!
Normal doğum mu, sezaryen mi?
Birinci tercih sezaryen olmamalı...
Genetik hastalıklar ve genetik özellikler
Anne ve babanızdan sadece fiziksel özelliklerinizi almıyorsunuz. Bunlarla birlikte bazı davranışlarınız ve hastalıklarınız da ailenizden geliyor. İşte ırsi hastalıklar ve özellikler:
Tüplerini bağlatan kadınlar tekrar anne olabiliyor!
İstinye Üniversite Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Peker, işlem sonrası en iyi koşullarda yeniden gebe kalabilme olasılığının ortalama yüzde 50 ila yüzde 70 arasında olduğunu söyleyerek önemli bilgiler verdi.
Önemli olan TEOG değil aile ilişkileriniz
Yrd. Doç. Dr. Ş. Güliz Kolburan'dan TEOG'a girecek öğrencilere ve ailelere önemli uyarılar...
Stres çarkı nedir? (Stres çarkı nasıl yapılır?)
Stres çarkı son zamanlarda tüm gençlerin konuştuğu trendlerden biri. Stres çarkı, adından da anlaşılacağı gibi stresi aldığına inanılan elde döndürülen bir çarktır. İşte stres çarkı hakkında merak ettiğiniz her şey…
Teog sınavına girecek alerjik çocuklara tavsiyeler
İstanbul Alerji Merkezi Doktorlarından, çocuk alerji uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, TEOG sınavına girecek olan alerjik çocuklara ve ailelerine tavsiyelerde bulundu.
Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı?
Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, hamilelikte istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerini ve risklerini anlattı:
23 Nisan için çocukların hazırladığı şarkı listesi Apple Music’te!
23 Nisan kampanyası için kamera arkasına geçen çocuklar, bu özel gün için bir de müzik listesi hazırladı.
Bebeğin nefesi nasıl açılır?
Bebeğin nefes almakta zorlanması anne için oldukça endişe verici bir durumdur. Bebeğin nefesini açmak için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç yöntem var.
Çocuklar “iPhone ile çekildi” kampanyasında harikalar yarattı
Apple’ın 23 Nisan kampanyasında kameranın arkasına Türk çocukları geçti ve harika işler çıkarttılar
40 haftalık hamile kadın dans etti
Oyuncu ve dansçı Gemma Marin, heyecanla Alexandra adını verdiği kızını kucağına almayı bekliyor ancak neredeyse 41 hafta olmasına rağmen bebeğin gelmeye hiç niyeti yok.
Çocukların mutlaka izlemesi gereken filmler
Her yaştan çocuğun izlemesi gereken klasik filmler neler?
Gebelikte Omega-3 düşük riskini azaltıyor
Jinekolog Prof. Dr. Ferit Saraçoğlu, geç yaşta gebelik ve sonrasında anne ile bebeğin karşılaşılabileceği risklere karşı Omega 3’ün önemini vurguluyor.
Hamilelik belirtileri (En erken hamilelik belirtisi)
Hamileliğinden şüphelenen kadınlar için geçmek bilmeyen günler aslında küçük sinyallerle anlaşılabilir. Hamilelik belirtileri, kesin test sonuçlarından önce ortaya çıkar. Bu hamilelik belirtileri nelerdir. En erken hamilelik belirtilerini sizin için derledik.
Telefonla oynayan çocuklar tehlikede
Bilim adamları, yaptıklar araştırma ile dokunmatık telefonlarla oynayan çocukların yaşadığı sağlık sorunlarına bir yenisini ekledi...
Oyuncak Müzesi Tepe Nautilus’ta
Sunay Akın’ın 22 Nisan’da keyifli söyleşisini de kapsayan Oyuncak Müzesi, 22 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında Tepe Nautilus’ta, çocuklar ve çocukluğuna dönmek isteyen büyükleri bekliyor.
Faber-Castell’den 23 Nisan'a özel “Yaratıcılık Atölyeleri”
Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sabancı Müzesi’nde hayata geçirdiği “Yaratıcılık Atölyeleri” 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı sanatla karşılıyor.
Çocuklarınızın süt dişlerini atmayın!
Eskiden beri çocukların süt dişleri anneler ve babalar tarafından sürekli saklanır. Birazdan öğreneceğiniz bilgilerden sonra bu alışkanlığınızdan asla vazgeçmeyeceksiniz.
23 Nisan çocuk etkinlikleri (23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı)
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken çocuk etkinlileri de aranmaya başlandı. 23 Nisan’da çocukları için değişik bir etkinlik planlamak isteyenler için hazırladığımız 23 Nisan çocuk etkinlikleri herkesin hoşuna gidecek. İşte 23 Nisan çocuk etkinlikleri…
Çocuğunuzun kıyafetleri küçülmüyorsa dikkat!
Prof. Dr. Feyza Darendeliler, “Büyümenin izlenmesi altta yatan herhangi bir hastalığın erken yakalanması için son derece önemlidir” uyarısında bulundu.