Akrep
Su + Sabit
(24 Ekim – 22 Kasım)
Bugün geleceğinizle ilgili konularda kararlar alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirmek keyifli olabilir. Yeni konulara ilgi duyabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde ifadelerinize dikkat etmelisiniz. Sorumlu olduğunuz konularda başarılı olmak için mücadele verebilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar gündeme gelebilir. Sabırlı davranmalısınız.
Bugünlerde gelecek hedefleriniz yönünde planlarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz. Merkür gerilemesi bir takım çalışması için daha fazlam odaklanabileceğinizi anlatıyor. Eksikleri görmenin tam zamanı. 15’i civarında ortaklaşa konularda daha esnekli ve anlayışlı olmaya bakın. Özellikle parasal alanda ortak yönler bulmaya çalışın. 16-17’sinde bazı çift durumlar, haberler endişelere yol açabilir. İş hayatında daha sakin düşünmelisiniz. 18’inden sonra duygusal alanda daha derin düşünebileceğiniz, çok şey öğrenebileceğiniz imkanlar var.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

 

AKREP

Sonbaharda şans kapınıza geliyor

2017’ye genel bakış

Burcunuz açısından genel olarak yılı 10 Ekim öncesi ve sonrası diye ikiye ayırmak mümkün. Özellikle yükselen burcu Akrep olanlar için 10 Ekim’e kadar olan dönemde beklemeler, hazırlıklar, tamamlanması gereken koşullar var. Bu süreçte özellikle ilişkilerden, evlilik ya da ortaklıklardan kaynaklanan konularda daha sabırlı olmalısınız. Pek çok Akrep burcu kişisi açısından yılın ilk yarısında henüz netleşmemiş, hazırlık aşamasında olan koşullar var. 10 Ekim’de ise şans ve genişleme gezegeni Jüpiter’in burcunuza ilerlemesi ile birlikte önünüz daha çok açılacak ve kendinizi geliştirebileceğiniz yeni fırsatlar bulmaya başlayacaksınız. Pek çok Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar için 10 Ekim sonrasında kişisel girişimler, ilerlemeler hız kazanacak. Bu adımlar hayatınıza daha fazla yolculuk, eğitim, yabancılarla ilgili konular ve genel bir koruma faktörü getirmekte. Jüpiter sayesinde kendinize güveniniz artarken, kişisel yeteneklerinizi daha kolay harekete geçirebilecek, kazançlarınızı da arttırabileceksiniz.

Kariyer gezegeni Satürn 20 Aralık 2017 tarihine kadar Yay burcunda kalarak parasal konulara, birikimlerinize daha dikkatli ve gerçekçi yaklaşabileceğinizi anlatıyor. Bu dönemde iş hayatında uzun vadeli düşünmek ve harcamalarınızı yapıcı bir kontrol altında tutmak mümkün. Sonbahar aylarında Jüpiter’in burcunuza ilerlemesi ile birlikte kariyeriniz ve hedeflerinizle ilgili beklentilerin hızlı bir yükselişe geçeceğini söylemeliyiz. Pek çok açıdan 2010’dan bu yana yükselen burcu Akrep olanların iş ve çalışma konularında hızlı değişiklikler içinde olduğunu görmekteyiz.

Güçlendiren ve kişisel açıdan yenileyen Pluton 2008’den bu yana burcunuzla rahat bir açı içerisinde. Pluton’un bu transiti özellikle iş hayatında, kurumsal alanda güçlü kişilerden destek almak ve dayanıklı olmak açısından son derece yararlı. Eğer 8-12 Kasım tarihleri arasında doğmuş bir Akrepseniz Pluton’un getirdiği gücü ve odaklanmayı daha kararlı biçimde kullanabilirsiniz. Bu dönemde iş hayatında kişisel gücünüzü ortaya koyma imkanına sahipsiniz.

Diğer yandan hayalleri, hassasiyetleri ve daha ilhama dayalı yaratıcılığı anlatan Neptün de burcunuzla son derece uyum içinde görülüyor. Neptün Balık burcunda size aşkta, yaratıcı alanda kendinizi daha akıcı ve vizyoner biçimde ifade etme imkanı getirmekte. Eğer 1-6 Kasım arasında doğmuş bir Akrep’seniz 2017 yılında Neptün’ün getirdiği ilhamı, esin getiren etkilerini daha çok hissedebilirsiniz. Bu transit sizi ruhsal konulara daha açık kılarken, pek çok hayale de sürüklemekte. Dolayısıyla bir yandan kişiliğinizde bir yumuşama yaşarken, kendinize güveniniz konusunda kimi zaman fazla hayalci de davranabilirsiniz. Sizi etkisine alan bir vizyon ve sezgiler sayesinde yaratıcı olduğunuz konularda çok daha fazlasını yapacak kapasitedesiniz ancak bu imkanları olduğunuz yerde bekleyerek harekete geçiremezsiniz, dolayısıyla pasif kalmamalısınız.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması özellikle iş hayatınıza, nasıl tanındığınıza, sorumluluklar ve kariyerinizle ilgili durumlara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde aşkta, çocuklarla ilgili konularda hassasiyetler, fedakarlıklar içinde olabilirsiniz. Harcamalarınızda da daha kontrollü olmalısınız.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bu dönemde eve, ailenize, yerleşime, toprağa ve babanıza ait konularda güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, değerlendirmeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması iş hayatınıza, statünüze ve yüksek beklentilerinize vurgu yapmakta. Daha başarılı işler tamamlayabileceksiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Yükselen burcu Akrep olanlar özellikle 2015’ten bu yana parasal alanda daha dikkatli ve kontrollü olmayı öğreniyorlar. İş yeteneklerinizi daha iyi değerlendirebileceğiniz bir dönemdesiniz. Yeteneklerinizi seferber etmelisiniz. Ancak 10 Ekim’e kadar bazı beklemeler, fırsatların henüz olgunlaşmadığı durumlar söz konusu olabilir. 10 Ekim sonrasında burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter sayesinde pek çok alanda daha rahat hareket edebilir ve hızlı bir ilerleme içerisine girebilirsiniz. Bu nedenle iş ve parasal konularda sonbahar ayları daha büyük olanaklar sunacağa benziyor.

28 Ocak’a kadar olan dönemde yaratıcı konular ve daha fazla cesaret gösterebileceğiniz olanaklar var. Bu dönemde spekülatif konularla da ilgilenebilirsiniz.

28 Ocak – 9 Mart arasında çalışma ortamınızda yenilikler, yeni başlangıçlar dikkat çekmekte. Ancak beraber çalıştığınız kişilerle huzursuzluklar gündeme gelebilir. İş düzeninizi ele almanız gerekebilir.

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında yeni bir karar sürecine girmektesiniz. Önemli sonuçlarla karşı karşıyasınız. Bu dönemde parasal işlerde ortaklıklar dikkat çekmekte. Bazı açık düşmanlıklar da gündeme gelebilir. 

21 Nisan – 3 Haziran arasında daha endişeli ve ikilem içerisinde olabilirsiniz. Parasal harcamalar, borç alacak işleri, mirasa ait gelişmeler de dikkat çekebilir.

4 Haziran – 19 Temmuz arasında daha gayretli ve kararlısınız. Bu dönemde fikirlerinizi yaymanız kolay olacak. Uzaklarla ilgili işler, medya, yayıncılıkla ilgili uğraşlar gündemde olabilir.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında başarılı olmak ve performansınızı ortaya koymak için büyük bir kararlılık içindesiniz. Dikkat çekebilirsiniz. Ancak üstlerinizle ilişkilerde daha dengeli ve diplomatik olmaya bakın.

5 Eylül – 21 Ekim arasında grup çalışmaları çok daha etkin ve verimli olabilir. Bu dönemde organizasyonel açıdan daha hızlı hareket edebilir, geleceğe yönelik değişiklikler yapabilirsiniz.

22 Ekim – 8 Aralık döneminde gizli rekabet, düşmanlıklar ve kontrol edemediğiniz durumlar söz konusu. Bu dönemde bilemediğiniz işlerde risk almamalı, daha düşünceli ve önlemci davranmalısınız.

9 Aralık sonrasında Mars burcunuza ilerleyeceği için yıl sonu yaklaşırken son derece kararlı ve iddialı olabilirsiniz. Kişisel hedeflerde ilerleme ve yeteneklerinizi sonuna kadar kullanma imkanı içerisinde olacaksınız.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

10 Ekim’e kadar olan dönemde tam olarak netleşmemiş ya da gizli kalmış durumlar beraberliklerinizi daha fazla etkiliyor olabilir. Özellikle yükselen burcu Akrep olanlar bu süreçte daha kararsız kalabilirler. Ancak 10 Ekim sonrasında Jüpiter’in burcunuza ilerlemesi ile kendinize güveniniz ve iyimserliğiniz artacak. Yabancılarla ilgili konular, yolculuklar da hayatınızı renklendirebilir.

Aşk gezegeni Venüs bu yıl 4 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında geri harekette olacağı için bu dönemde aşkta ve arkadaşlıklarda hoşnutsuzluklar, geri çekilme, fikir değişiklikleri gündeme gelebilir. Bu tarihler arasında evlilik yapmak pek uygun olmayabilir. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 3 Ocak – 3 Şubat, 15 – 28 Nisan, 31 Temmuz – 26 Ağustos, 7 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında aşkta mutluluğu yakalamanız çok daha kolay. Bu dönemlerde tatiller ya da keyif veren uğraşlar yapılabilir.

Sağlık

Bu yıl genel olarak sağlık açısından zor transitler olmamakla birlikte, 10 Ekim sonrasında süregelen sıkıntılar hafifleyebilir ve güç kazanabilirsiniz. Aynı zamanda 10 Mart- 21 Nisan, 22 Ekim – 9 Aralık arasında sağlığınıza biraz daha fazla özen göstermelisiniz.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

 

8 Ocak’a kadar parasal işler, harcamalar ve gelirlerinize ait konularda, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında anlaşmalar, ortaklıklar ve eşinizle ilgili konularda, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında gruplar, işle ilgili projeler ya da beklentilerinizle ilgili konularda , 3-23 Aralık arasında iş hayatınız, harcama ve yatırımlarla ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2017

Akrep

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

24 Ekim – 2 Kasım

3 Kasım – 12 Kasım

13 Kasım- 22 Kasım

00:00

Aslan

Aslan

Başak

00:30

Aslan

Başak

Başak

01:00

Aslan

Başak

Başak

01:30

Başak

Başak

Başak

02:00

Başak

Başak

Başak

02:30

Başak

Başak

Başak

03:00

Başak

Başak

Terazi

03:30

Başak

Terazi

Terazi

04:00

Başak

Terazi

Terazi

04:30

Terazi

Terazi

Terazi

05:00

Terazi

Terazi

Terazi

05:30

Terazi

Terazi

Akrep

06:00

Terazi

Akrep

Akrep

06:30

Terazi

Akrep

Akrep

07:00

Akrep

Akrep

Akrep

07:30

Akrep

Akrep

Akrep

08:00

Akrep

Akrep

Akrep

08:30

Akrep

Akrep

Yay

09:00

Akrep

Yay

Yay

09:30

Akrep

Yay

Yay

10:00

Yay

Yay

Yay

10:30

Yay

Yay

Yay

11:00

Yay

Yay

Oğlak

11:30

Yay

Oğlak

Oğlak

12:00

Yay

Oğlak

Oğlak

12:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

13:00

Oğlak

Oğlak

Saka

13:30

Oğlak

Saka

Saka

14:00

Oğlak

Saka

Balık

14:30

Saka

Balık

Balık

15:00

Saka

Balık

Koç

15:30

Balık

Koç

Koç

16:00

Balık

Koç

Boğa

16:30

Koç

Boğa

Boğa

17:00

Koç

Boğa

İkizler

17:30

Boğa

İkizler

İkizler

18:00

Boğa

İkizler

İkizler

18:30

İkizler

İkizler

İkizler

19:00

İkizler

İkizler

Yengeç

19:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

20:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

20:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

21:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

21:30

Yengeç

Aslan

Aslan

22:00

Yengeç

Aslan

Aslan

22:30

Aslan

Aslan

Aslan

23:00

Aslan

Aslan

Aslan

23:30

Aslan

Aslan

Aslan

 

Akrep Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)Tanımlayan söz: Kendimi arzuladıklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Fiziksel açıdan güçlü ve konsantrasyon sahibi, kararlılık, delici bir anlayış, hayatın anlamını sorgulayan, değişime eğilim, kendini yenileme arzusu, başkalarına ilham veren ve derin
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Kıskanç ve yıkıcı hareket eden, kin duygusunu besleyen, karanlık ve acımasız, başkalarının zayıflıklarından beslenen, egoist
Yönetici gezegeni: Mars
Elementi: Su
Niteliği: Sabit
Mitolojisi: Bu burcun sembolüne ait pek çok imge Yaratılış kitabı içinde yer alır. Mezopotamya'da bu burç karanlığın işaretidir. Akatlar Akrep'i Girteb, iğneleyen anlamında çağırmışlardır. Yunan hikâyelerinde Apollo'nun atlarını korkutarak kaçıran dev bir yaratık olarak görülür. Diğer bir hikâyede de Avcı Orion Akrep tarafından öldürülmeye çalışılır. Zodyak'ta Orion ve Akrep takımyıldızları birbirinin 180 derece karşısında dururlar. Bu burcun en önemli yıldızı Antares'tir. (anti-ares)

Vücutta karşı geldiği bölge: Cinsel organlar
Rengi: Koyu kırmızı, bordo, kan rengi
Metali: Demir
Taşı: Opal

İlişkilerinde eğilimleri: Akrep’ler yakın ilişkilerinde büyük bir yoğunluk ve güven içinde olma arzusu içindedirler. Bu yüzden çok huzurlu birliktelikler yaşamazlar. Bir beraberlik onların hayatına büyük bir dönüşüm getirmelidir. Bu tutumları yüzünden kendilerini ve partnerlerini yıpratabilirler. Daha sakin ve güven veren bir eş tarafından dengelenmeleri gerekir. Ancak tutkulu yanları onların yüzeysel ilişkilerden çok uzun vadeli birlikteliklere eğilim göstermesine neden olabilir. Eğer haritalarında daha fazla aşırılık getiren unsurlar varsa, bu durum ilişkilerinde ani bitişlere neden olabilir.

Avantajları: Akrep burcundan birisiyle beraber olmak hayatınıza daha fazla derinlik ve duygusal tecrübe katacaktır. Akrep size güvendiği andan itibaren bu tutumunu sonuna kadar sürdürmek ister. Burcun gizemli çekiciliği yine aşk hayatınıza büyük bir heyecan katabilir. Dayanıklı ve ruhsal açıdan derin bir eş olarak Akrep hayatınıza beklentilerinizin çok ötesinde yenilenme getirebilir.

Zayıflıkları: Akrep kötü huylarından kolayca sıyrılamayabilir ve genellikle kıskançlık ya da endişe beraberliklerin önemli gerginliklere ve problemlere yol açacaktır. Bu burcun insanı kontrol etmeye eğilimlidir. Bu nedenle ilişkinizde kendinizi daha kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Bir duygu insanı olarak Akrebi anlamak da zor olacaktır.

Akrep karanlık ve gizemli bir burçtur.  Yüksek bir kişisel çekim, derinlik ve güç sahibi olma arzusu onu ilişkilerinde yoğun deneyimlere çekecektir. Farkında olmadan bile seksi olabilirler. Cinsel heyecana karşı fazlasıyla duyarlı ve bu yönde talepkar olabilirler. Akrep aynı zamanda sınırları da zorlayan bir burçtur. Yeni deneyimler ona çekici gelir ve aşkın ateşinde tutku ile yanmak isterler. Bir bakıma Akrep, Boğa’ların tam tersine varolanla değil, varolanı sürekli değiştirmekle uğraşır.

Eğer bir beraberlik çok sakin ve sağlam ilerliyorsa, Akrep bundan da şikayet edebilir. Zira Akrep yerinde uslu uslu oturabilen bir burç değildir. Mutlaka bir yenilenme ve kriz yaratma arzusundadır.

Akrep dişil bir burç olmakla birlikte, Mars yönetimindedir. Savaş gezegeni Mars bu burca büyük bir dayanıklılık ve kontrol duygusu getirir. Su elementinden olmasına karşın, güçlü duygularını dışarı yansıtmayı tercih etmezler. Ser verip sır vermemek, özellikle yükselen Akrep’lerin dikkat çeken bir özelliğidir. Sabit nitelikte bir burç olması nedeniyle, ilişkilerinde kararlı ve sahip olmacı bir tavır sergilerler.

Keskin sezgileri sayesinde karşısındaki kişiyi bir MR cihazı gibi okuyabilir. Ancak bu durum Akrep’lere ilişkilerinde önemli problemler de getirecektir. Zira ilişkilerinde fazla özgürlükçü ve toleranslı olmayabilirler. Tam tersine baskın, çoğu zaman kıskanç ve kızdırıldığında öfkesini uzun süre tutan bir yönü de vardır.

Akrep Kadını’nın yaklaşımı:

Akrep kadını partnerinin güçlü ve kararlı olmasını tercih eder. Zayıf bir eş ya da kararsız bir ortakla yan yana gelmek istemeyecektir. Zayıflıklardan hoşlanmayan bir yapısı vardır. Tutkulu bir aşk hayatı arayan Akrep kadını, hafif ve yüzeysel ilişkilerden kolayca sıkılabilir. Duygusal hayatında son derece yoğun ve çoğu zaman ya hep ye hiç diyebilecek bir tutum içinde olabilir. Aynı zamanda cinsellik bu kadının hayatında son derece önemli bir yer tutabilir. Özellikle Venüs de Akrep burcundaysa, daha yakıcı ve huzursuz, sahip olmacı eğilimler öne çıkacaktır. Böyle birisi, ihanete uğradığını anlarsa, intikam peşinde koşacak ve affetmeme yanlısı davranacaktır.

Haritasında daha fazla hava elementi olan Akrep kadınları ise duyguları ile yüzleşmekte daha şanslıdırlar ve mantığın öne çıkmasıyla birlikte, dayanıklı olma yeteneklerini iş hayatına çok daha kolayca aktarabilirler. Akrep kadının hırslı olması onu iş hayatında çok daha etkin kılabilir. Rakiplerinin zayıf yönlerini kolayca görebilen bir yeteneğe sahip olmaları sayesinde, sessiz ve derinden ilerleyeceklerdir. Maddi konularda akılcı ve tutumlu olmalarına karşın, ani harcamalar ve tutkulu zevk anlayışları yüzünden, tüm birikimlerini sonuna kadar tüketmek gibi bir eğilimleri de vardır.

Beraberliklerinde Venüs ve Ay’ın bulunduğu burca da dikkat etmek gerekir. Eğer Venüs Terazi ya da Başak burcundaysa, Akrepin tutkulu ve yoğun yapısı yerine, daha akılcı ve soğukkanlı bir karakter söz konusudur. Venüs ateş elementinden Yay’daysa bu Akrep kadınları daha deneyimci ve maceraperest eğilimlere sahip olabilirler.

İlişkilerde duyguların yapıcı yollara kanalize edilmesi bu kadının mutluluğu açısından büyük bir önem taşır. Akrep sabit bir burç olduğu için, gelip geçici beraberliklerden yana değildir ancak gerçek anlamda ne aradığını bulması ve ilişkilerde güven duyması oldukça zaman alacaktır. Akrep kadının daha rahat ve emin olabilmesi için kendi kendini analiz etmeyi öğrenmesi gereklidir. Yeni bir beraberlikte bunun sadece fiziksel bir çekimden mi yoksa, başka diğer nedenlerden ötürü olup olmadığını sorgulamayan Akrep kendini daha sonra beraberliklerin zincirinde ve huzursuzluk içinde bulabilir. Karşısında güçlü ve kararlı partnerler bulmak ve kimi zaman acımasızlık duygusunu da frenlemek zorundadır.

Eğer Akrep kadını hayatında sadece maddi güven ya da fiziksel keyifler yolunda ilerlemeye çalışıyorsa, bu durum ilerleyen yaşlarda önemli bir mutsuzluk ve kriz kaynağı olabilir. Akreplerin hayata karşı daha derin bir anlam ile bağlanmaya büyük bir ihtiyaçları vardır.

Akrep Erkeği’nin yaklaşımı:
Akrep erkeği duygularını çok rahat açıklayan birisi olmayabilir ancak derinliği ve ilişkilerinde tutku arayan eğilimleri ile çekici bir görünüm sergilerler. Bu erkek fazlasıyla dominant olma eğilimindedir. Maceraperest ve cinselliğe önem veren özellikleri ile beraber bakıldığında, kendisi için uygun bir partnere sahip olup olmadığı evlilik hayatında mutluluk açısından büyük önem taşıyacaktır. Eğer duygusal aşırılıkları kolayca anlayabilecek birisi değilsiniz, Akrep erkeği ile birlikte olmak sizin için son derece yorucu ve anlaşılması güç bir ilişki olacak demektir. Akrep erkeği, soğukkanlı ve son derece kontrollü gözükebilir, beraberliğin devamında da kendi fırtınalarını ve endişelerini size açmakta çok rahat olmayabilir.

Gururuna fazlasıyla düşkün bu erkek, eğer ihanete uğramışsa, hiç de yumuşak başlı davranmayacak ve intikam arayacaktır. Eğer astrolojik haritasında hava elementinde eksik varsa beraberliklerinde cinsellik ve sevgi arasında daha fazla bocalayabilir ve ikisini de aynı şey olarak görmeye eğilimli olabilirler.

Güçlü olmak bu erkek için son derece önemlidir. Beraberliklerde de aynı şey söz konusudur. Tartışmalarında yeteri kadar akılcı olmasa da, sizi ikna edebilecek duygusal kararlılığa sahiptir. Genellikle kendi kanunlarını uygulama arzusunda olmaları onları zor bir karakter yapabilir.