Sağlık » Alternatif Tıp

Limon dilimleriyle uyumanın inanılmaz faydaları
Limonun faydalarını daha önce birçok kez duymuşsunuzdur. Fakat limon dilimleriyle uyumanın sağlığınıza inanılmaz faydalar sağladığını biliyor muydunuz?
Adet söktürücü bitkiler ve kullanımları
Adet kanamaları ve adet ağrılarının yarattığı olumsuz sorunları bir takım bitkilerle tedavi edebilmeniz artık mümkün.
Kulağımız çınladığında ne yapmalıyız?
Kulak çınlamasının altında birçok etken olabilir. Bu rahatsızlık muhakkak bir kere bile olsa herkesin başına gelebilen bir rahatsızlıktır. Peki, bu rahatsızlık nasıl giderebilir? Kulak çınlamasını gidermek için ne yapmak gerekir?
Siğiller için ev yapımı doğal tedaviler
Siğiller genellikle dizlerde dirseklerde ve vücudun belirli noktalarında meydana gelebilen zararsız oluşumlardır. Bu oluşan kabarcıklar genellikle kendiliğinden kolay kolay kaybolmazlar. Ancak size vereceğimiz ev yapımı doğal tedavi yöntemleri ile siğillerden kurtulabilirsiniz.
Diş beyazlatma yöntemi (Diş beyazlatma tarifi)
Bembeyaz gülüşler sağlamak için diş beyazlatma yöntemi, yöntemleri sık sık aranan tariflerdendir. Pahalı diş beyazlatma yöntemi kullanmak istemiyorsanız hazırladığımız karbonatla diş beyazlatma tarifine bakabilirsiniz. İşte kesinlikle doğal olan diş beyazlatma yöntemi…
Ödeme bitkisel tedavi yöntemleri
Ödem vücudun herhangi bir yerinde meydana gelen sıvı birikimidir ve kişiye oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Bu durumun oluşmasını önleyebilir ve aynı zamanda bitkisel yöntemlerle tedavi edebilirsiniz
Böbrek taşlarını 24 saatte yok eden karışım tarifi
Birçok insan çocuklarda dahil böbrek taşlarında meydana gelen taşlarla ilgili sorun yaşıyor. Bu taşlar genellikle ciddi ağrılara sebebiyet verip günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebiliyor.
Göz kanlanması nasıl geçer?
Gözde meydana gelen kanlanma da tıbbi bir tedaviye genellikle gerek yoktur. Kanlanma çoğu zaman kendiliğinden geçer. Ancak geçmiyorsa ve kaşıntı yapmaya başladıysa size vereceğimiz doğal tedavi yöntemleri ile gözünüzdeki kanlanmayı giderebilirsiniz.
Kekiğin 10 faydası
Sofraların kaçınılmaz baharatı kekik, yemeklere verdiği lezzetin yanında tam bir vitamin deposu. Birçok rahatsızlığa iyi gelen kekiğin tıbbi faydaları ise saymakla bitmiyor. İşte kekiğin mucize faydalarından birkaçı...
Sedef hastalığı için bal çaresi
Sedef hastalığı için alternatif tedavilerden birinin de bal olduğunu biliyor muydunuz?
Bakterileri yok eden 6 esansiyel yağ
Uçucu yağları ilk düşündüğünüz anda aklınıza ilk olarak aramoterapi yöntemiyle yapılan masajlar geliyor değil mi? Ancak bu yağlar masajda kullanılmanın yanı sıra aynı zamanda vücudunuzda meydana gelebilecek hastalıkları ve bakterileri tedavi ederken de kullanılıyor
Mide yanmasına ne iyi gelir?
Mide yanması hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biri… ‘Mide yanmasına ne iyi gelir?’de son zamanlarda en çok aranan sorulardan biri. Mide yanmasına ne iyi gelir, mide yanmasında neler yapılmalıdır? Sizde bu soruların cevaplarını arıyorsanız ve doğal çözümler bulmak istiyorsanız ‘Mide yanmasına ne iyi gelir?’ haberimizi mutlaka okuyun…
Roobios çayı faydaları
Halk arasında kızıl çay olarak bilinen roobios çayı, antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Kanserden kolik hastalıklara kadar birçok hastalığa faydası bulunan roobios çayını şimdiye kadar tüketmediğiniz için pişman olacaksınız.
Tırnak mantarına doğal tedavi yöntemleri
Ayak tırnaklarınızda meydana gelen mantarları doğal yollarla tedavi edebilmeniz artık mümkün!
İltihaba iyi gelen bitki çayları
Vücudunuzdaki iltihap kendini eklem ağrısı, şişlik ve kızarıklıklarla gösterebilir. Yediğiniz içtiğiniz şeyler iltihabı daha kötü hale getirebileceği gibi hafifletmeye de yardımcı olabilir.
Sık görülen rahatsızlıklar ve doğal tedavi yöntemleri
Ciddi olmayan ve günlük yaşantınızda sık sık karşınıza çıkan ağrıları ve birtakım rahatsızlıkları evinizde doğal yöntemlerle tedavi edebilirsiniz.
Limon otunun faydaları
Melisa olarak da bilinen limon otu pek çok hastalığa doğal şifa kaynağı. Peki limon otunun faydaları nelerdir? Limon otu nasıl kullanılır? İşte limon otu, diğer adıyla melisa hakkında her şey...
Çam kozalağı suyu faydaları
Çam kozalağı faydaları çok az kişi tarafından bilinir. Oysaki çam kozalağından sadece süs için değil, sağlığınız için de faydalanabilirsiniz.
Bu hastalıkların çaresi mutfakta!
Kanserden ishale, Alzheimer’dan boğaz enfeksiyonuna birçok hastalığın tedavisinin, mutfağınızın da bulunan nar, keten tohumu, pırasa, soğan gibi bitkilerden geçtiğini biliyor musunuz? Diyetisyen Emre Uzun konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu…
Köpek balığı kıkırdağının faydaları saymakla bitmiyor!
Köpek balığı kıkırdağının, yapılan araştırmalar sonucunda birçok hastalığa şifa olduğu ortaya çıkmıştır.
Mentollü kremin alternatif kullanımları
Yıllardan beri öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmek için kullanılan mentollü kremin diğer kullanımlarını öğrenince çok şaşıracaksınız.
Stresi azaltan 5 basınç noktası
Stres hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Aküpresür denilen alternatif tıp tekniği vücudumuzdaki belirli noktalara baskı uygulayarak stresten kurtulmamızı sağlıyor.
Zerdeçalın faydaları
Zencefile benzeyen ve sarı toz biçiminde kullanılan zerdeçalın sayısız faydası vardır. İşte bu faydalardan bir kaçı...
Çörek otu şifa kaynağı!
Poğaçalar'da kullanılan ve çeşitli hamur işlerini süsleyen çörek otunun, sağlığınıza olan faydaları saymakla bitmiyor!
Damar tıkanıklığına doğal tedavi yöntemleri
Damar tıkanıklığı önlemek ya da tıkanıklık gerçekleştikten sonra tedavi edebilmek için yaşantınızda bir takım değişiklikler yapmanız gerekir. Günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz bazı bitkisel yöntemler, hastalığınızı tedavi edebilir.