Sağlık » Alternatif Tıp

Limon kabuğu yağı faydaları nelerdir?
Limon kabuğu yağı en az meyvesi kadar faydalıdır. Limonun şifa dolu özelliği limon kabuğu yağı içinde de bulunuyor. Peki, limon kabuğu yağı nelere faydalıdır? Hangi hastalıklara iyi gelir? Limon kabuğu yağı nasıl kullanılır? İşte tüm bu soruların cevapları…
Burun tıkanıklığına çözüm (Burun tıkanıklığı için doğal karışım)
Burun tıkanıklığının mevsimi yok. Bu nedenle sadece kışın değil her mevsim bu sorunu yaşayanlar için burun tıkanıklığına çözüm sunuyoruz. Burun tıkanıklığına doğal çözüm arıyorsanız haberimize göz atın. İşte burun tıkanıklığına çözüm doğal karışım…
Zerdeçal kürü nasıl hazırlanır?
Taze zerdeçal kürü nasıl hazırlanır? Taze zerdeçal nasıl tüketilir? Kimler zerdeçal tüketebilir?
Çiriş otu nedir? (Çiriş otu faydaları)
Çiriş otu son dönemlerde sıkça aranan besinlerden biri… Peki, bu çiriş otu nedir? Çiriş otu faydaları nelerdir? Sizin için hazırladığımız çiriş otu haberinde hepsini bulabilirsiniz…
İshale iyi gelen yiyecekler
Bahar ve yaz aylarında ishal artış gösteriyor. Peki ishale önlemek için neler yapabiliriz? İshal olunca hangi yiyecekler tüketilmelidir?
Karaciğer yağlanmasına maydanoz kürü
Sağlığınızı tehdit eden sorunlardan biri de karaciğerde meydana gelen yağlanmadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun vermiş olduğu maydanoz kürü ile karaciğerinizde oluşan yağlanmadan kurtulabilirsiniz.
Uyuyamıyorum diyenlere lavanta yağı çözümü
Fitoterapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ekrem Sezik, son yıllarda artan klinik çalışmaların sonuçlarına dayanarak, lavantanın bilhassa uçucu yağının rahat uyku için, teskin edici, stres belirtilerini azaltıcı, canlandırıcı olarak kullanılabileceğini ifade ediyor.
Robotik sandalye üretti
Adanalı Ülfet Yavuz engelli hastalar için robotik sandalye üretti...
Et benlerinizden kurtaracak en doğal yöntem
Et benleri, kolumuzda, yüzümüzde, boynumuzda vücudumuzun herhangi bir yerinde meydana gelebiliyor. Peki, bu oluşumlardan hiçbir operasyon veya kimyasala maruz kalmadan kurtulmaya ne dersiniz?
Hastalığını hafifletmek için arılara kendini sokturuyor
Lyme hastası kadın, haftada 30 kez arılara kendini sokturmanın hastalığın semptomlarını hafiflettiğini iddia ediyor. Peki binlerce yıldır tedavi amaçlı kullanılan arı zehri gerçekten faydalı mı?
Kanamayı 10 saniyede durduran yöntem
Evde veya herhangi bir yerde çeşitli yaralanmalar sonucu oluşan kanamayı vereceğimiz yöntemle 10 sn içerisinde durdurabilirsiniz.
Kakao kolon kanseri riskini en aza indiriyor!
Kakaonun içerisinde antioksidan miktarının fazla olmasından dolayı sağlığımıza birçok faydası bulunmakta… Aynı zamanda son yapılan araştırmalara göre, kakaonun kolon kanseri riskini en aza indirdiği ortaya çıktı.
Sağlığınızı bir dakikada test edin!
Sadece bir kaşık kullanarak yapabileceğiniz bu testle iç organlarınızın sağlığını kontrol edebilirsiniz.
Kadınların yeni dostu aspir bitkisi
Son yıllarda üretimi ve tüketimi hızla artan aspir bitkisinin insan sağlığına birçok fayda sağladığı ortaya çıktı. Son dönemlerde özellikle zayıflamak için ve jinekolojik hastalıklara karşı kadınlar tarafından sık sık kullanılıyor.
Kulak ağrısına en doğal yöntem
Kulak ağrısı çeken herkes bunun ne kadar acı verici bir durum olduğunu bilir. Ancak artık kulağınız ağrıdığında doğal yollarla geçirebileceksiniz. Nasıl mı? İşte kulak ağrısını geçirecek en doğal yöntem…
Binlerce yıllık şifa yöntemi Tibet Refleksolojisi
Tibet Refleksolojisi’nin Türkiye’deki uzmanlarından Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, binlerce yıllık şifa yönteminin uygulamaları hakkında şu bilgileri verdi.
Eklem ağrısına doğal çözüm
Sık sık eklem ağrısı yaşıyorsanız lahana yapraklarıyla eklem ağrılarınızı ve bacağınızda oluşan ödemi 1 saat içinde tedavi edebilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı…
2 malzemeyle diş ağrısından kurtulun
Diş ağrısını çekenler ağrının ne kadar ızdırap verdiğini bilirler. Gece aniden gelen diş ağrınızı evde bulunan malzemelerle çözebilirsiniz. İşte sizleri iki malzemeyle diş ağrısından kurtaracak yöntem…
Soğan kabuğunun inanılmaz faydaları
Soğanları soyup kabuklarını çöpe mi atıyorsunuz? Bu haberimizi okuduktan sonra soğan kabuklarını bir daha asla çöpe atmayacaksınız.
Ghee yağının hiç duymadığınız faydaları
Ghee yağı, tereyağının eritilmesi sonucu içindeki zararlı maddelerin ayrıştırılıp, sütten kalma katı cisimlerinden arıtılması sonucu geriye kalan renkli yağdır. Bu yağın sağlığımız açısından birçok faydası bulunmaktadır.
Balgamı temizleyen karışım
Öksürükten ve akciğerlerinizdeki biriken balgamdan ev yapımı tarifle kurtulabilirsiniz. İşte sizi öksürükten kurtaracak tarifimiz…
Uyumanıza yardımcı olacak yiyecekler
Uyku problemiçekenler bilir, bu durum oldukça sıkıntı yaratarak günlük hayatı bile etkileyecek konuma gelir. Uykusuz kalmak aynı zamanda aşırı kilodan, yüksek tansiyona birçok sağlık problemi ile alakalıdır. Uyumaya yardımcı gıdaların tüketilmesi bu şikayetin giderilmesinde etkili olabilir.
Batık tırnaklara doğal tedavi yöntemleri
Ayaklarınızda oluşan batık tırnakları evinizde doğal yöntemlerle tedavi edebileceksiniz. Nasıl mı? İşte o yöntemler…
Sinüzit baş ağrısı nasıl geçer?
Sinüzit baş ağrılarına ek olarak burun tıkanıklığı, üst dişlerde ağrı da görülebilmektedir. Sinüzit baş ağrısını geçirmeye yardımcı olan 5 yöntemi sizin için listeledik.
Çıfıt otu bitkisi faydaları
Bizim ülkemizde başta olmak üzere birçok ülkede yetişen Çıfıt otunun sağlığımıza birçok faydası bulunmakta. Son dönemlerde çok fazla tüketilmeye başlayan Çıfıt otu çayır ve mera alanlarında kendiliğinden yetişebiliyor.