Aslan
Ateş + Sabit
(23 Temmuz – 23 Ağustos)
Bugün yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Kişisel açıdan önem verdiğiniz konulara yön verebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerinizin üzerine düşeceğiniz zamanlar var. Gün içinde imaj değişikliği yapabilirsiniz. İkili ilişkileriniz önem kazanabilir. Kendinize zaman ayırmak size iyi gelecek. Keyif aldığınız şeyler için harcama yapabilirsiniz.
Bu hafta burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulması şahsi konulara yenilikler, bitişler ve başlangıçlar getirmekte. Kişisel açıdan önde tuttuğunuz konularda daha büyük bir cesaret gösterebileceksiniz. Hafta hareketli bir tempo ile başlamakta. 26’sı sonrasında da aşkta ve sevdiklerinizle ilgili konularda daha olumlu adımlar ve mutluluklar gündeme gelebilir. Bu hafta aynı zamanda iş hayatınız ve becerileriniz açısından da çok şey yapabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara zaman ayırmaya özen göstermelisiniz.

ASLAN

Dünyanızı geniş tutun

2017’ye genel bakış

Bu yıl pek çok açıdan kendinizi geliştirebileceğimiz, hayattan keyif alabileceğiniz fırsatlar sunuyor. Kariyer gezegenleri olan Jüpiter ve Satürn’ün burcunuzla uyumu, Uranüs’ün yenileyici etkisi yıl boyunca hedeflerinize ilerleme konusunda destekler getirecek. 10 Ekim’e kadar Terazi burcunda kalan Jüpiter yabancılardan, eğitimden ve yolculuklardan yana şanslı olduğunuzu anlatmakta. Görüşmeler, anlaşmalar, ziyaretler kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz olanaklar sunmakta. Yeni şeyler öğrenmek hem eğlenceli hem de kazançlı olabilir. Yeni bir dil öğrenmek, farklı kültürden insanlarla bir araya gelmek ufuklarınızı genişletebilir. İşiniz gereği daha fazla hareket, ziyaret be görüşme içerisinde olabilirsiniz. Eğitim hayatındakiler için geliştirici fırsatlar söz konusu. Sonbahar geldiğinde bu kez dikkatiniz daha çok ailevi konulara, eve yönelebilir. 10 Ekim sonrasında toprak, gayrimenkul ya da yatırımlarla ilgili konular, babanızdan ya da atalardan gelen kaynaklar gündeme gelebilir. Aynı zamanda bu dönemde ailede genişleme ve çocuk doğumu da söz konusu olabilir. Dolayısıyla sonbahar döneminde kendi özel hayatınızda yapabileceğiniz, evde daha fazla meşgul olabileceğiniz gelişmeler içinde olabilirsiniz.

Sorumlulukları, kısıtlama ve disiplini anlatan Satürn ise 20 Aralık’a kadar burcunuza destek vermeye devam ediyor. Genel olarak bir süredir sorumluluklar alanında daha istikrarlı ve kendiliğinden ilerleyen koşullar var. Dolayısıyla iş hayatında ilerleme ve tecrübe kazanma konusunda 2017 yılında oldukça destek görmektesiniz. Satürn içerisinde yaratıcı çalışmaların, kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, hatta sevdiğiniz ya da hobi haline getirdiğiniz işlerin son derece ciddiyet ve gerçekçilik kazandığını göstermekte. Aşkta ve çocuklarla ilgili konularda daha fazla sorumluluk getiren durumlar var. Böyle bir dönemde, hayattan keyif almak konusunda monotonlaşan durumlar olabilir. Bu nedenle, hayat enerjinizi ve coşkunuzu daha canlı tutmaya bakmalısınız. Kimi zaman çok severek yaptığınız bir iş bile görev ve sorumluluk haline geldiğinde sıkıcı hale gelmeye başlayabilir. Bu dönemde kendinizi sahneye koymak konusunda daha fazla tecrübe sahibi olabilirsiniz. Ancak 25 Ağustos’tan sonra yavaş yavaş ve özellikle 20 Aralık ile birlikte, iş hayatına ait konularda fazladan yükümlülükler, daha fazla iş ve sizi yorabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Bu süreç 2018 yılında daha belirgin hale gelmeye devam edecek. Dolayısıyla yılın son ayı geldiğinde iş alanında ciddi olmanızı gerektiren koşullar ortaya çıkabilir. Aynı zamanda sağlığınızı daha fazla düşünmek durumunda kalabilirsiniz. Yeniden düzene girmek isteyeceksiniz.

Aydınlanma ve uyanışları, yenilikleri anlatan Uranüs 2010 yılından bu yana burcunuzla son derece uyumlu ilerlemekte. Koç burcundaki Uranüs bu yıl da son kez burcunuzla destekleyici açı kurmaya devam edecek. Uranüs bu süreçte hayata bakış açınızı, düşüncelerinizi, inançlarınızı yenilemeye, canlandırmaya devam ediyor. Eğer 13-22 Ağustos doğumlu bir Aslan iseniz bu yıl Uranüs’ün canlandırıcı etkisini, sürprizlerini daha sık görebilirsiniz. Bu transit altında varolan koşullardan, sınırlamalardan özgürleşmeler söz konusu. Eğer biraz da çaba gösterirseniz son derece cesur adımlar atarak ufuklarınızı genişletebilirsiniz. Görüş ve inançlarınızda daha istekli, cesur ve yenilikçi olabileceğiniz, yabancılardan ve uzaklarla ilgili konularda sürprizler duyabileceğiniz, çok gezerek çok şey öğrenebileceğiniz bir yıldasınız.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta burcunuzdaki Ay tutulması kişisel açıdan önemsediğiniz durumlara, ev ve sağlık gibi konulara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde bazı elde olmayan koşullar özellikle sizi daha zayıf ve huzursuz hissettirebilir. Finansal alanda, eşinizin ya da ortağınızın maddi konuları içerisinde kabullenme gerektiren olaylar gündeme gelebilir.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bu dönemde evlilikte, yakın ilişkilerde, ortaklıklarda ve davalarla ilgili konularda güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, değerlendirmeler var. 21 Ağustos’ta yine burcunuzda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması ise kişisel alanda kendinizi daha güçlü hissedebileceğiniz, yeni uğraşlar, başlangıçlar getirmekte. Kişiliğinizi daha etkin kullanabileceksiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıl iş hayatınızda hareket, iletişim ve zihinsel uğraşlar, görüşme ve anlaşmalar dikkat çekici bir verimlilik gösteriyor. 10 Ekim’e kadar işbirlikleri ve eğitsel imkanlar var. Kariyer gezegeni Satürn de yıl sonuna kadar burcunuzla uyum içinde. Dolayısıyla sevdiğiniz işlere odaklanmak zor olmayacak. İşinizde kendinizi ortaya koyma konusunda önemli tecrübeler edinebilirsiniz.

28 Ocak’a kadar olan dönemde finansal konulara, ortaklı işlere ve bağlayıcı olan koşullara dikkat etmek gerekebilir. Bu dönemde parasal açıdan kriz ya da üzüntü doğurabilecek durumlar yaşanabilir.

28 Ocak – 9 Mart arasında enerjinizi ve cesaretinizi daha açık ve rahat biçimde sergileyebilirsiniz. Bu süreçte uzaklarla ilgili işler, atılımlar, düşünce ve inançlarınızı yayabileceğiniz bir mücadele içindesiniz. Yabancılarla ilgili çok şeyi harekete geçirebilirsiniz. 

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında mesleki alanda daha fazla rekabet söz konusu. Yatırımlar, toprağa ya da kazançlara yönelik konular içinde savaş söz konusu. İş hayatında daha hırslı olabilirsiniz ancak bu durum bazı sürtüşmelere de yol açabilir.

21 Nisan – 3 Haziran arasında gelecek hedefleriniz yönünde değişikliklere gitmek, birden fazla alternatif üzerinde durmak söz konusu olabilir. 

4 Haziran – 19 Temmuz arasında işte daha dikkatli davranmalısınız. Bu dönemde gizli düşmanlıklar, huzursuzluklar olabilir. Sebebini tam göremediğiniz koşullar içinde olabilirsiniz.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında Mars burcunuzdan geçerken büyük bir canlanma ve ilerleme içindesiniz. Planlarınızı cesur biçimde ilerletebilir, kendinize odaklanabilirsiniz.

5 Eylül – 21 Ekim arasında iş hayatındaki canlılık devam etmekle birlikte, bu dönemde masraflarda artışlar var.

22 Ekim – 8 Aralık döneminde görüşmeler, yazışmalar, anlaşmalar ve artan ziyaretlerle ilgili yoğunluklar göstermekte.

9 Aralık sonrasında biraz daha eldeki işlere odaklanıp yavaşlayabileceğiniz bir dönem. Bu dönemde toprak, gayrimenkuller ve aileye yönelik işler öne çıkabilir ancak kariyerde ilerlemek pek kolay olmayabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Yılın genelinde aşk ve ilişkilerinizi destekleyici görünümler var. Ancak 2015’ten bu yana süregelen Satürn transiti aşkta bazı gölgeler ve eksiklik duygusu da yaratıyor olabilir. Neredeyse yıl sonuna kadar gündemde olacak bu durum sevdiklerinizle ilgili daha fazla sorumluluk ve yük anlamına gelmekte. Bu sorumluluklar çocuklara yönelik de olabilir. Kimi zamanda aşkta fazla monotonlaşma söz konusu olabilir. 10 Ekim sonrasında yuva evinize gelecek olan Jüpiter ise sonbahar ayları ile birlikte ev hayatına daha fazla hareketlilik getirebilir.

Aşk gezegeni Venüs bu yıl 4 Mart – 14 Nisan tarihleri arasında geri harekette olacak. Bu nedenle genel olarak bu dönemde aşkta ve ilişkilerde soru işaretleri, geri dönüşler ya da belirsizlikler söz konusu. Dolayısıyla bu tarihler arasında evlilik çok doğru bir karar olmayabilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılarda olduğu 3 Şubat – 4 Mart, 28 Nisan – 6 Haziran, 26 Ağustos – 20 Eylül ve 1 – 25 Aralık tarihleri arasında aşkta ve arkadaşlıklarda daha mutlu zamanlar var. Bununla birlikte, 10 Mart – 21 Nisan ve 9 Aralık’tan sonra ilişkilerinizde daha fazla gayret göstermeniz gerekebilir.

 

Sağlık

Yıl boyunca sağlığınızla ilgili önemli riskler olmamasına karşın, eğer 8-12 Ağustos tarihleri arasında doğmuşsanız, aşırı çalışma ya da zayıflıkların getirebileceği konulara daha fazla önem göstermelisiniz. Bunun yanında, 20 Aralık 2017’den sonra ve daha çok 2018-2019 döneminde sağlığınıza daha ciddi yaklaşmanız gerekebilir. Bu yıl 10 Mart – 21 Nisan, 4 Haziran – 20 Temmuz arasında da sağlığınıza daha fazla dikkat edebilirsiniz.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

 

8 Ocak’a kadar çocuklarla, sahne ve yaratıcılıkla ilgili konular, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında işte parasal alandaki hedeflerde ve mesleğinize yönelik konularda, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında parasal alanda, harcamalar ve işle ilgili konularda , 3-23 Aralık arasında ise spekülatif konular, yatırımlar ve çocuklarla ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2017

Aslan

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

 

23 Temmuz – 2 Ağustos

3 Ağustos – 12 Ağustos

13 Ağustos – 23 Ağustos

00:00

Boğa

İkizler

İkizler

00:30

İkizler

İkizler

Yengeç

01:00

İkizler

İkizler

Yengeç

01:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

02:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

02:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

03:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

03:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

04:00

Yengeç

Aslan

Aslan

04:30

Aslan

Aslan

Aslan

05:00

Aslan

Aslan

Aslan

05:30

Aslan

Aslan

Başak

06:00

Aslan

Aslan

Başak

06:30

Aslan

Başak

Başak

07:00

Başak

Başak

Başak

07:30

Başak

Başak

Başak

08:00

Başak

Başak

Başak

08:30

Başak

Başak

Terazi

09:00

Başak

Başak

Terazi

09:30

Başak

Terazi

Terazi

10:00

Terazi

Terazi

Terazi

10:30

Terazi

Terazi

Terazi

11:00

Terazi

Terazi

Akrep

11:30

Terazi

Terazi

Akrep

12:00

Terazi

Akrep

Akrep

12:30

Akrep

Akrep

Akrep

13:00

Akrep

Akrep

Akrep

13:30

Akrep

Akrep

Akrep

14:00

Akrep

Akrep

Yay

14:30

Akrep

Akrep

Yay

15:00

Akrep

Yay

Yay

15:30

Yay

Yay

Yay

16:00

Yay

Yay

Yay

16:30

Yay

Yay

Oğlak

17:00

Yay

Yay

Oğlak

17:30

Yay

Oğlak

Oğlak

18:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

18:30

Oğlak

Oğlak

Saka

19:00

Oğlak

Oğlak

Saka

19:30

Oğlak

Saka

Balık

20:00

Saka

Saka

Balık

20:30

Saka

Balık

Koç

21:00

Balık

Balık

Koç

21:30

Balık

Koç

Boğa

22:00

Koç

Koç

Boğa

22:30

Koç

Boğa

İkizler

23:00

Boğa

Boğa

İkizler

23:30

Boğa

İkizler

İkizler

 

Aslan Ateş + Sabit  (23 Temmuz – 23 Ağustos)Tanımlayan söz: Kendimi yarattıklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Kendine güvenen ve enerjik, ilham veren, yaratıcı, güçlü bir etkileme gücü, artistik, güvenilir ve koruyucu
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Sert ve fazla despot, pohpohlanmaya dayanamayan, sürekli ilgi merkezi olmak isteyen, küstah, diktatör gibi, abartılı ve egoist
Yönetici gezegeni: Gündüzün ışığı olarak Güneş bu burcun yöneticisidir.
Elementi: Ateş
Niteliği: Sabit
Mitolojisi: Aslan figürü tarih boyunca kahramanlık ve krallık sembolü olarak değerlendirilmiştir. Araplar ona Esad, Hintliler Asleha derler. Eski Mısır'da kral Necepso dünyanın yaratıldığı sırada Güneş'in Denebola yıldızıyla birlikte doğduğundan söz eder. Yunan ve Roma mitolojilerinde Herkül Nemean aslanı ile savaşır. Aslan aynı zamanda Romalılarda gücün sembolü olmuştur. 

Vücutta karşı geldiği bölge: Kalp, omurga
Rengi: Güneş renkleri, turuncu
Metali: Altın
Taşı: Rubi

 

İlişkilerinde eğilimleri: Aslan ilişkilerinde sağlamlık ister ve dikkatin sürekli üstünde olmasından hoşlanır. Kimi zaman gibi gururlu, kimi zaman da neşeyle dolu bir çocuk gibidir. Son derece verici ve koruyucudur ancak otoritesinin sorgulanmasından hoşlanmaz. Oyuncu ve hayatı seven ve bunu yansıtan bir karakteri vardır.

Avantajları: Güçlü ve mağrurdur ve çok iyi bir koruyucudur. İlişkisinde karşısındaki kişiyi yüceltmeyi sever. Bu yüzden cömerttir. Sürekli ve sağlam ilişkilerden hoşlanır. Hiçbir konuda aceleden hoşlanmaz. İlham veren, neşe ve enerji katan bir yönü vardır. Güçlü bir dost olabilir.

Zayıflıkları: Kendi merkezli düşünmesinden dolayı, kimi zaman ezici davranabilir. Alışkanlıklarına fazla bağlı olması muhafazakarlık getirebilir. Aşırı gururu kibire dönüşerek yıkıcı olabilir. Zevklerinde abartıya kaçması yüzünden kızdırıldığında kabalaşabilir. Herşeyi kişilik çatışmasına dönüştürebilir.


Kişisel çekicilikleri ve karizmaları onları çekim merkezi haline dönüştürür. Yaşama sevinçleri ve kendilerine güvenleri ile başkalarına da heves ve coşku getirirler. İnandırıcı ve tutkulu karakterde büyük düşünce sahibidirler. Bu nedenle ilişkilerinde şımartılmak, gösterdikleri ilgi kadarını geri almak isterler. Eğer bu ilgiyi göremezler sıkılırlar ve tatmin olamayabilirler. zayıf bir partneri tercih etmezler, eğer bu yönde bir partner söz konusu ise onlara ezici davranabilirler. Bu bakımdan Aslanlar ilişkilerinde güçlü ve parlak egolarını kontrol etmek zorundadırlar ve bunu başarmaları hiç de kolay olmayabilir.

Aslan, eril ve kendine yeten, kendine son derece güven duyan, yaratıcı bir burçtur. Bununla birlikte, bu güçlü dış görünüşün altında güvensizlik ortaya çıkabilir. Pohpohlanmak ihtiyacı önemli bir problem yaratabilir. Baskın olmaları ve kendi performanslarını aşırı önemsemeleri yüzünden cinsel yaşamda kimi zaman kendilerini ketleyebilirler ve soğukluk yaşayabilirler. İlişkilerinde ego problemleri yaşama eğilimleri onları belirli ilişkilere tutsak edebilir ve onlar için hiç de iyi olmayan bu beraberliklerinden kolayca kurtulamayabilirler.

Bir ilişkide merkezde olmak isteyeceklerdir. Romantik hayaller, şaşaaya eğilimleri fazladır. Aşk ve keyif için para harcamayı severler.


Aslan Kadını’nın yaklaşımı:

Aslan kadını üzerine dikkat çekmesini bilen birisidir ve kendine güvenir. Bu yüzden ona yaklaşmak için kendinizi zayıf göstermemelisiniz. Zira zayıf karakterlerden hoşlanmaz. Aslan kadının da doğal bir yöneticilik vasfı vardır. Beraberliklerinde kendisini asla ezdirmeyecektir.

Parlak olan şeyler, lüks ve güzel olan şeyler dikkatini hemen çekecektir. Genel olarak kendine bakar ve vücuduna önem verir. Beraberliklerinde  güven ve kararlılık arar. O da direksiyonda olmak isteyecek ve kendi haklarını sonuna kadar savunacaktır. Aslan kadınından yumuşak başlı olmayı beklememek gerekir. Ancak fazla güç düşkünü ise, bu beraberliklerinde problemler yaratacaktır.

Güçlü Aslan kadınlarının evlenmeleri her zaman biraz daha zordur. Zira hem güçlü bir partnere çekilirler ama aynı zamanda kendileri ezdirmeyeceklerdir. Eğer astrolojik haritalarında Güneş ve Mars arasında kare ya da karşıt gibi sert bir açı varsa, bu eşleri ile çekişme içinde olacaklarını gösterir.

Venüs gezegeni İkizler ve Aslan’da olanlar ilişkilerinde çok daha dışadönük ve maceracı olabilirler. Bu Aslan kadını sosyal yaşamdan ve zenginliklerini göstermekten hoşlanır. Venüs eğer Yengeç ya da Başak’taysa, daha ılımlı, daha yumuşak başlı ve muhafazakar değerlere yakın bir tavır içinde olacaklardır. Eğer haritalarında su elementi eksikliği söz konusuysa, bu uzun süreli ilişkileri sürdürememeye neden olabilir. Bu kadınlar çok daha maskulen özellikler yansıtabilirler.

Aslan kadını anne olarak cömert, çocuğundan çok şey bekleyen, onu gözeten ve kollayan özellikler gösterir. Ancak çocuklarına karşı fazla baskıcı olma eğilimleri de olabilir.

Aslan Erkeği’nin yaklaşımı:

Aslan erkeği kendine güvenen havasıyla ve dik duruşuyla genellikle çekici bir yapıdadır. Yönetici tarafları fazlasıyla gelişmiştir ancak aşırı durumlarda fazlasıyla buyurgan ve ataerkil özelliklere de sahip olabilir.

Sevgisinde cömerttir, eşine karşı şımartıcı davranacaktır. Bu erkeğin zevkleri de gelişmiştir ve güzel yaşamdan, keyifli bir hayattan yanadır.  Sabit bir burç olduğu için beraberliklerinde genel olarak sadıktır ancak haritasında Ay Güneş’le uyumsuz  ve Mars sert açılar altındaysa daha maceraperest olabilir.

Aslan erkeği duygularını ketlemez ve açık bir tutum sergiler. Ancak kişilik çatışmalarına kolayca girebilir. Eğer gururu incinirse çok sert tepkiler verebilir. Genel olarak öfkesi hızlı yükselir ancak ardından gönül alıcı hareket edecek ve kolayca affedebilecektir. Aslan erkeği büyük değişikliklerden hoşlanmaz ve karşısındaki kişiden de kararlılık bekler. Bu yüzden Onun oldukça muhafazakar olduğunu da söyleyebiliriz.