Balık
Su + Değişken
(20 Şubat – 20 Mart)
Çalışma hayatınızla ilgili koşullar sizi biraz yorabilir. İşlerinizle ilgili yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Hayatınızdaki engelleri aşmak için çaba sarf edeceğiniz zamanlar var. Sorumlu olduğunuz işlerde bürokratik konular gündeme gelebilir. Bazı olaylar nedeniyle kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Gün içinde kendinize zaman ayırmaya çalışın.
Bu hafta gerçekleşen tutulma özellikle iş, iş ortamı, düzen ve sağlık konularınıza vurgu getirmekte. Bu alanlarda önemli sonuçlar, değerlendirmeler söz konusu. Mesleki konularda yenilikler, bitişler ve yeni başlangıçlar içindesiniz. Ayrıca bu hafta 23’ü sonrasında bir süredir devam eden, sizi meşgul eden konularda önemli muhasebeler yapabilirsiniz. Dışsal faktörlerin önde olduğu böyle bir dönemde, ilişkilerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. 26’sı sonrasında iş ortamında kadınlarla ilgili konular ve daha sosyal konular yaşabilir.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

 

BALIK

Sonbaharda rahatlama var

2017’ye genel bakış

Pek çok açıdan son yıllarda daha fazla sorumluluk ve baskı altında olabilirsiniz. 2015’ten bu yana kariyer alanınıza ilerleyen Satürn sizi sıkı bir test altında tutmakta ve eğer gayretli davranır ve planlı hareket ederseniz son derece başarılı da olabilirsiniz. Satürn yavaşlayan, sorumluluk yükleyen bir gezegendir ve bu dönemde sizden daha gerçekçi ve mantlıklı davranmanızı talep ediyor. Hayalleriniz ne kadar geniş olsa da, Satürn’ün bu terbiye edici transiti 20 Aralık 2017 tarihine kadar daha yavaş ama kurallara uyarak hareket etmenizi gerektirmekte. Özellikle yükselen burcu Balık olanlar bu yükleri fazlasıyla hissetmekteler. 20 Aralık 2017 sonrasında ise genel bir rahatlama ve kolay istikrar kurma yoluna girebilirsiniz.

Bu yıl şans ve gelişme gezegeni 10 Ekim’den sonra burcunuzla son derece uyumlu hale gelerek sizi rahatlatacak. 10 Ekim’e kadar olan dönemde ise Jüpiter finansal konularınıza, eşinizden yanda ortaklıklardan gelebilecek olanaklara, kısmetlere işaret etmekte. Bu dönemde mirasa, yatırımlara ve borçlarınıza ait gelişmeler daha fazla gündeme gelebilir. Başkalarından gelebilecek kısmetler de söz konusu ancak bu dönemde çok iyimser olamayabilirsiniz. Ortaklı işlerinizi geliştirmeye, ortak çıkarlar üzerine odaklanmalısınız. 10 Ekim sonrasında ise ufuklarınızı genişleten, sizi daha pozitif kılan gelişmeler söz konusu. Sonbahar ayları ile birlikte, işlerde açılma ve özellikle uzaklarla, yabancılarla ilgili konularda yeni fırsatlar söz konusu. Ayrıca bu dönemde Jüpiter eğitimde, akademik konularda bakış açınızı son derece desteklemekte. Yeni yerler, yeni insanlar ve kültürler hayata bakış açınızı iyimserleştirirken, daha fazla yolculuk da söz konusu olabilir.

Kuşkusuz sizi çok yakından etkileyen ve hayatınızı şekillediren Neptün 2011 yılından bu yana burcunuzda ilerlemekte. Neptün büyük ilhamlar veren, zaten idealist ve yaratıcı olan kimliğinizi daha fazla öne çıkaran bir güçtür. 2016 yılında Neptün’le zor bir açı kuran Satürn hayallerinizi bir  ölçüde duvara çarpmış ve bazı gerçeklerle yüzleşmenize neden olmuş olabilir. Neyse ki bu etki 2017’de zayıflamış durumda. Dolayısıyla bu yılınızda hayallerinizi yeniden kurma yönünde çaba gösterebilirsiniz. Neptün’ün getirdiği hayaller ve vizyon yanında son derece gevşetici ve dağıtıcı özellikleri de vardır. Eğer 1-6 Mart doğumlu bir Balık iseniz, 2017’de Neptün’ün bu büyüleyici, kuşatıcı ve çoğunlukla da hayallere sürükleyen etkisi altındasınız demektir. Dolayısıyla bu yıl hayatınızda hangi yöne gidebileceğiniz konusunda güçlü hayaller beslemekle birlikte önemli soru işaretleri ve belirsizlikler de meydana gelebilir. Kendinizi adadığınız konularda karşılık beklemeden, sorgulamadan hareket edebileceğiniz görülüyor. Yaratıcı alanda çalışan Balık’lar açısından bu transit son derece verimli ve ilham verici olabilir. Ancak sayısal işlerle, yönetsel konularla ilgili bir alanda çalışıyorsanız, farketmeden  kendi kendinizi kandırabileceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde, erkek figürlerle, baba ya da eş gibi, ilişkilerinizde kendinizi adamak, fedakarlık göstermek gibi koşullar da söz konusu olabilir. Diğer yandan Neptün’ün bu transiti eski katı kalıplarınızdan, alışkanlıklarınızdan sıyrılarak, daha ruhsal bir tutum içine girebileceğinizi de anlatmakta. Bunun yanında eğer 1-6 Mart doğumlu iseniz bedeninize, sağlık konularına özellikle özen göstermeli ve kimyasal maddelerden ya da bağımlılık yaratabilecek ilaçlar kullanırken daha dikkatli ve uyanık olmalısınız.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması iş ve çalışma konularınıza, sağlık alanına, size işte yardımcı olanlarla ilgili konulara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise burcunuzda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde kişisel alanda, yeni başlangıçlar yapma konusunda, sağlık alanında daha önlemci olmaya gayret etmelisiniz.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bugünlerde hastaneler, gizli kalan şeyler, fedakarlıklar ve kabullenme içeren konularda güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, değerlendirmeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması ise çalışma hayatınıza ve kendinizi vererek çalıştığınız konulara güçlü bir vurgu getirmekte. Daha yaratıcı ve üretken olabileceğiniz günlerdesiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

2015’ten bu yana kariyer alanında önemli baskılar, sorumluluklar ve testler altındasınız. Bu süreç 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam etmekte. Satürn yavaşlatan ve sorumluluk getiren bir gezegen olduğu için iş hayatında sıkışmalar, ilerleyememe ya da çok fazla yük söz konusu. Dolayısıyla yılın büyük bir bölümünde zor koşullara hazır olmak gerek. Neyse ki sonbahar aylarında, 10 Ekim sonrasında daha pozitif şartlar ve Jüpiter’in desteği ile ilerleme kolaylaşacak. 20 Aralık sonrasında daha gerçekçi ve istikrarlı olabileceğiniz bir tablo ortaya çıkabilir.

28 Ocak’a kadar olan dönemde Mars burcunuzda ilerlerken son derece girişken ve atılımcı olabilirsiniz. Bu dönemde hızlı hareket ettiğiniz ve cesaret gösterdiğiniz çok şey var.    

28 Ocak – 9 Mart arasında ani harcamalara dikkat edin. İşe son derece odaklı olabilir, yenilikler yapabilirsiniz.

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında görüşmeler, anlaşmalar konusunda parasal işlere daha çok zaman ayırabilirsiniz.

21 Nisan – 3 Haziran arasında son derece dikkatli olmalısınız. Bu dönemde ilerleme pek mümkün olmayabilir. Bazı bitişler, tamamlanmalar da söz konusu.

4 Haziran – 19 Temmuz arasında sevdiğiniz konulara, sizi duygusal açıdan mutlu eden hobilere zaman ayırmanız mümkün.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında iş ve çalışma hayatınız açısından yeniden harekete geçebileceğiniz, fiziksel açıdan da koşturma içerisinde olabileceğiniz günlerdesiniz.

5 Eylül – 21 Ekim arasında ortaklıklara özen göstermek gerekiyor. Bu dönemde önemli sonuçlar ve değerlendirmeler içindesiniz.

22 Ekim – 8 Aralık döneminde finansal alanda, ortaklı işler içinde çok hareketli ama aynı zamanda endişeli olabilirsiniz. Ortaklaşa işlerle uğraşmanız gerekebilir.

9 Aralık sonrasında ise kendinizi daha kararlı ifade edebileceğiniz imkanlar var. Sezgilerinizden yararlanabilirsiniz. Uzaklarla ilgili işler, akademik uğraşlar ya da medyaya yönelik konularda son derece gayretli davranabilirsiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl aşktan çok sorumluluklar ve iş hayatınıza vurgu yaparken keyifler bir ölçüde geri planda kalabilir. Özellikle 1 -6 Mart doğumlu bir Balık iseniz, karmaşık beklentiler içinde olabilirsiniz. Bu yıl Venüs 4 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında burcunuzda geri gidiyor olacak. Bu nedenle geçmişten kalan bir beraberlik belki yeniden gündeme gelebilir. Ancak bu dönemde aşkta ve evlilikte huzur bulmak pek kolay değil ve bu nedenle bu tarihler arasında evlilik yapmak yararlı olmayabilir. Yine de Venüs size özellikle 3 Ocak – 3 Şubat, 3-15 Nisan, 31 Temmuz – 26 Ağustos, 7 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında keyiflerde ve aşkta daha mutlu zamanlar getirmekte. Bu dönemleri tatil yapmak ya da yaratıcı çalışmalar için daha iyi değerlendirebilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında ise evlilikte ve arkadaşlıklarda daha sakin davranmaya özen göstermelisiniz.

Sağlık

Bu dönemde burcunuzu baskı altında tutan Satürn, özellikle Balık burcunun ikinci yarısında doğanlar için daha yorucu koşullar getirmekte. Dolayısıyla kendinizi bedenen ve ruhen yıpratabileceğiniz durumlar olabilir. Eğer 1 – 6 Mart doğumlu iseniz dağınıklıklar, hassasiyetler söz konusu olabilir. Psikolojinizi ve bedeninizi canlandırmaya gayret etmelisiniz. Benzer şekilde, özellikle yükselen burcunuz Balık ise 20 Temmuz – 5 Eylül arasında sağlığınızla ilgili konuları ciddiye almalısınız.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

8 Ocak’a kadar iş hayatınız, sorumluluklar ve yabancılara ait konularda, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında görüşmeler, anlaşmalar, kardeşlerle ilgili konularda, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında anlaşmalar, ticaret ya da görüşmelerle ilgili konularda, 3-23 Aralık arasında ise ünvanınızı, iş hayatınızı, yükümlülüklerinizle ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2017

Balık

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

19 Şubat – 1 Mart

2 Mart – 10 Mart

11 Mart – 20 Mart

00:00

Akrep

Akrep

Akrep

00:30

Akrep

Akrep

Yay

01:00

Akrep

Akrep

Yay

01:30

Akrep

Yay

Yay

02:00

Yay

Yay

Yay

02:30

Yay

Yay

Yay

03:00

Yay

Yay

Oğlak

03:30

Yay

Yay

Oğlak

04:00

Yay

Oğlak

Oğlak

04:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

05:00

Oğlak

Oğlak

Saka

05:30

Oğlak

Oğlak

Saka

06:00

Oğlak

Saka

Balık

06:30

Saka

Saka

Balık

07:00

Saka

Balık

Koç

07:30

Balık

Balık

Koç

08:00

Balık

Koç

Boğa

08:30

Koç

Koç

Boğa

09:00

Koç

Boğa

İkizler

09:30

Boğa

Boğa

İkizler

10:00

Boğa

İkizler

İkizler

10:30

İkizler

İkizler

İkizler

11:00

İkizler

İkizler

Yengeç

11:30

İkizler

İkizler

Yengeç

12:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

12:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

13:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

13:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

14:00

Yengeç

Aslan

Aslan

14:30

Aslan

Aslan

Aslan

15:00

Aslan

Aslan

Aslan

15:30

Aslan

Aslan

Aslan

16:00

Aslan

Aslan

Başak

16:30

Aslan

Aslan

Başak

17:00

Aslan

Başak

Başak

17:30

Başak

Başak

Başak

18:00

Başak

Başak

Başak

18:30

Başak

Başak

Başak

19:00

Başak

Başak

Terazi

19:30

Başak

Başak

Terazi

20:00

Başak

Terazi

Terazi

20:30

Terazi

Terazi

Terazi

21:00

Terazi

Terazi

Terazi

21:30

Terazi

Terazi

Terazi

22:00

Terazi

Terazi

Akrep

22:30

Terazi

Akrep

Akrep

23:00

Akrep

Akrep

Akrep

23:30

Akrep

Akrep

Akrep

 

Balık Su + Değişken  (20 Şubat – 20 Mart)


 

Tanımlayan söz: Kendimi fedakârlıklarımda arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Fedakâr ve verici, evrensel birliğe inanan, ilham sahibi ve artistik, gelişmiş zevkler, sanatsal alanda etkileyici, hassas, güçlü inanç sahibi
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Aşırı hassas ve zayıf karakter, iradesiz, kolayca kötümserliğe kapılabilen, ilkesiz ve kararsız, kendini kurban gören ve sürekli kendine acıyan, irrasyonel
Yönetici gezegeni: Jüpiter
Elementi: Su
Niteliği: Değişken
Mitolojisi: Balık, mitolojik olarak Hıristiyanlık sembolleri içinde yer alır. Yeni Ahit'te Hz. İsa'nın mucizeleri Balık sembolü ve suyun kutsallığı ile ortaya konur. Balık aynı zamanda sembolü itibariyle karşıt yönlere giden iki balık olarak tasvir edilir. Bu iki balık hayatın iki yönünü, maddi ve manevi boyutları ifade eder. 

Vücutta karşı geldiği bölge: Ayaklar
Rengi: Açık yeşil, deniz yeşili
Metali: Platin, kalay
Taşı: Kantaşı, renksiz taşlar

 

İlişkilerinde eğilimleri: İdealist ve verici, Balık’lar ilişkilerinde çok gerçekçi olmayabilir. Hayal gücüne yönelmek, kimi zaman kendilerini kurban edecek derecede duygusal bağlılıklar söz konusu olabilir. Beraberliklerinde apayrı bir dünya, çoğunlukla sert gerçeklerden uzakta daha masalsı bir dünya yaratma eğilimindedirler. Hassasiyetleri yüzünden ilişkilerinde kolayca yara alırlar ancak aldıkları derslerden çok şey öğrenemeyip, aynı hataları yeniden yapabilirler. Kabullenici ve fedakar davranmaları yüzünden aşkta acıya açık dururlar.

Avantajları: Balık son derece merhametli ve yumuşak bir burçtur. Bu nedenle sizi kollayacak, kendisinden fedakarlık edecek bir eştir. Hayatın pek çok alanında tevekküle açıktır ve zorlukları da kabul edeceklerdir. Çoğu zaman savaşmak yerinde, kaçmayı ve içe kapanmayı tercih edebilirler. Ancak aşk hayatında verici olmaları ve sanatkar bir ruha sahip olmaları onları son derece çekici kılabilir. Alttan alan tavırları yüzünden, anlayışlı ve evrensel bir bakış açısına sahiptirler.

Zayıflıkları: Ancak Balık hiç de gerçekçi olmayabilir ve ilişkilerinde bolca tutarsızlık da gösterebilir. Sürekli bir arayış içinde olabilirler. Bu nedenle kendilerinden bir türlü emin olamamaya ve ne istediğini bilmemeye yol açabilir. Kuşkusuz bu eğilimleri yüzünden beraberliklerinde hayal kırıklıkları ve yanlış anlamalara neden olabilirler. Balık her ne kadar iyi ruhlu ve yumuşak olsa da, mutsuz olduklarında, ilişkilerden kaçamak ve gerçekleri çarpıtma gibi güven yıkan davranışlara yönelebilirler. Onlara güvenmekte zorlanabiliriz. Kimi zamanda ilişkilerinde kurban rolünü oynayarak iyice bağımlı hale gelebilirler.

Çok hassas, sezgisel ve sanki öte dünyadan gelen bir havaları olabilir. Balık’lar sanki hayal kurmak için buradadırlar. Son derece artistik ve verimli bir zihinleri vardır. Romantizm ustası olabilirler. Hayal güçleri sayesinde sizi de büyüleyebilirler. Bununla birlikte Balık’lar reddedilme duygusu ve güven eksikliğini de yoğun biçimde yaşayabilirler. Tam olarak ne istediklerinden emin olmamaları ve kendilerinden bile şüphe etmeleri ilişkilerini yıpratacak boyutlara gelebilir.

Bu burç dış görünümünde şakacı, neşeli görünümde olsa, kendi iç dünyalarına dönmek isterler. Bu dünyada hayal eder ve idealize ederler. Pek çok Balık bu aşırı idealize edişi yüzünden, ileride ilişkilerinde ya kendilerini kurban edecek ya da derin kırıklar içinde kendi iç dünyalarına yeniden kaçmak isteyeceklerdir.

Ancak Balık sevginin ve evrensel birlikteliğin burcudur. Çoğu zaman özellikle ilerleyen yaşla, bu fiziksel değil, ruhsal bir birleşmeye yönelir. Balık su elementinden dişil bir burçtur. Bu özellikleri ile başkalarının duygularını derinden anlayan, sanki bir psikolog gibi, başkalarının acılarını anlayan ve bu yönde yardımcı olmak isteyen bir yönleri vardır. Bu dikkat çekici özellikleri onları ilişkilerinde aşırı bağımlı ve hizmetçi rolüne de sürükleyebilir.

Beraberliklerinde mutlu olabilmeleri için onlar kadar anlayışlı, koruyucu ama daha güçlü partnerlere ihtiyaç duyarlar. Bu burcun sembolünde iki yöne giden Balık kimi zaman birbirine çok karşıt eğilimleri de bir arada taşıyabildiğini gösterir. Hem romantik, yaratıcı ve sezgisel hem de kolayca kötümserleşen, kendine acıyan ve engellenmişlik içinde olma durumu yaratabilir. Tüm bu karşıtlıklar yüzünden yanlış eş seçmek konusunda usta olabilirler. Bu nedenle Balık’lar beraberliklerinde kendilerini gerçeklerden uzaklaştırmayacak yetenekler geliştirmek durumundadırlar. 

Balık Kadını’nın yaklaşımı:


Kendine ait bir gizemi vardır ve zevkleri gelişmiş bir Balık kadını ince, duyarlı ve sanatkar ruhludur. Çok yönlü olması onu zengin kılar. Balık kadını merhameti ve sessiz bir çekiciliğe işaret eder. Kuşkusuz aşırı merhamet kimi durumlarda ilişkilerde zayıflık ve karar alamamaya da dönüşebilir. Balık bir akıl kadını değildir ama aşırı durumlarda ayrıntıya ve eleştiriye çok fazla yönelebilir. Balık’ın korunmaya ihtiyaç gösteren ruh hali karşısında erkekler kendilerini daha güçlü hissedebilirler.

Merkür’leri Kova’da ya da Venüs’leri Oğlak ya da Kova’da olan kadınlar bu çok yumuşak Balık kadını tipine girmezler ve daha köşeli ve kontrollü davranabilirler. Ancak Venüs’leri de Balık’ta olan Balık kadınları aşkta son derece verici, hatta kendilerini kurban edebilecek ölçüde acılara açık durabilirler. Açıkçası kendilerini bir parça toparlamaları da gerekir.

İki tip kadından da söz edebiliriz. Aşırı uçlarda da olsa, bir yönüyle Balık hep arayış içinde ama daha çok hayalindeki bir sevgiliye aşık ve platonik bir düzeyde, çok daha ahlakçı bir tavır içindeyken, diğer Balık kadın tipi aşkta daha dağınık, fazla deneyimci ve sınırlarını çok net belirleyemeyen bir karakterde olabilir.

Balık kadını asla sert ve kaba değildir ve aslında ulaşılması oldukça zor birisidir. Genelde uyumlu ve sevecen bir tavır içindedir ancak savunma haline geçtiğinde onu yakalamak hiç de kolay olmaz zira yine size uyum gösteriyor gibi bir tavır takınarak ya da çoğu zaman alttan alarak konuyu çok daha farklı bir seviyeye taşıyabilir. Örneğin sizinle arası kötüyse, yanınızda olsa bile psikolojik açıdan orada olmayacak, kendi içine çekilmek isteyecek ya da kendini soyutlamaya başlayabilecektir.

Aşkta romantizmi, şiirselliği ve hassasiyeti tüm gücüyle ortaya koyabilecek bir kişidir. Özellikle Venüs’ü Balık’ta olan kadınlar yakın beraberliklerinde tıpkı romanlardaki gibi bir atmosfer içinde kalmak isteyebilirler ve kolayca incinebilirler. Ancak aşkta hayal kırıklığına uğrayan Balık’ların çok fazla beklemeye tahammülleri de olmayacaklardır. Balık değişken bir burç olduğu için ilişkilerinde sürekli bir çeşitlilik ve yeni renkler arama eğiliminde olabilir.

Balık Erkeği’nin yaklaşımı:


Hayalgücü son derece geniş olan Balık erkeği hassas doğası, duygusal derinliği ve kibarlığı ile bilinir. Bu erkeği yakalamak çok kolay olmayacaktır zira kendi hayal dünyası içinde tıpkı bir balık gibi ellerinizin arasında kayıp gidebilir. Onu takip edebilmek kolay olmayacaktır.

Keyif duyduğu uygun bir partnerle birlikte kendi iç dünyasını daha rahat gösterebilir. Bununla birlikte Onu keşfetmek oldukça zaman alıcı olabilir. Çünkü Balık erkeği çoğu durumda tam olarak ne istediğine karar verememiş durumdaysa, bu karşı taraf için büyük çaplı bir hayal kırıklığına yol açabilir. Çok sözünün eri olduğu söylenemez ve fazlasıyla da kafa karıştırıcı olabilir.

Sessiz görünümüne karşın Balık erkeği aşırılıkları gidebilecek birisidir. Eğer kendi hayatı içerisinde sağlam duygusal bir dayanak ve ideal bulabilmişse ilişkilerinde de o oranda olgun olacaktır ancak çoğu genç Balık doğal olarak bu olgunluğu gösteremeyebilir.

Kararlı bir tip değildir ama başkaları tarafından anlaşılmış olmak onun için fazlasıyla öneme sahiptir. Eğer ona güvenmezseniz sonuç daha da kötü olacaktır, eğer güvenirseniz, bu onun için daha cesaretlendirici olumlu bir başlangıç olacaktır. Balık erkeği sizin için karar almakta zorlanacaktır, eğer siz de kararsızlık çeken bir yapıda iseniz, uzun süre birlikte olma şansınız oldukça düşük olabilir.