Başak
Toprak + Değişken
(24 Ağustos – 23 Eylül)
Gün içinde geleceğinizle ilgili planlar yapabilirsiniz. İlişkilerinizi sorgulayabilirsiniz. Bilemediğiniz konularla ilgili gizli kalan şeyler ortaya çıkabilir. Kendi iç dünyanıza çekilebilirsiniz. Bazı konulara yenilik getirmelisiniz. Sorumlu olduğunuz işlere yön verebilirsiniz. Somutlaştırmak istediğiniz konularla ilgili ani değişikliklere gidebilirsiniz.
Bu hafta Aslan burcunda gerçekleşen tutulma ruhsal yönden sizi geliştirebilecek değişik olaylara işaret etmekte. Daha fazla kabullenme ve yüklerden kurtulma söz konusu. Ancak 26’sı sonrasında aşkta ve içerisinde kadınların da olabileceği konularda daha iyi bir iletişim kurmalı ve anlaşılır olmaya gayret etmelisiniz. 23’ünde burcunuza ilerleyecek olan Güneş önümüzdeki dönemde daha kararlı ve becerikli davranabileceğinizi göstermekte. Aynı zamanda ev ve ailenizle ilgili alanda sorumluluklar da tamamlanmak üzere.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

 

BAŞAK

Yeteneklerinizi harekete geçirmelisiniz

2017’ye genel bakış

Bu yıl da geçtiğimiz yıl gibi hayatınıza yeni bir temel atabileceğiniz sorumluluklar ve çabalar getirmekte. Özellikle yükselen burcu Başak olanlar bir süredir kariyer ve iş alanlarında önemli bitişler ve yeni başlangıçlar içindeler. Zira Yay burcunda ilerleyen Satürn Başak burcunda doğanları gelecekleri açısından yeni bir zemin oluşturmaya zorlamakta. Bu nedenle gerek ev, aile ve yerleşim, gerekse iş hayatında yeteneklerinizi daha fazla zorlayarak kalıcı kararlar vermeniz gereken bir dönemdesiniz. Unutmayın ki bu süreç yıl sonuna doğru, 25 Ağustos sonrasında yavaş yavaş, 20 Aralık’tan itibaren ise çok daha keyifli ve kararlı bir dönem getirecek. Dolayısıyla bu yıl özellikle eve ait sorumluluklar ağır basarken daha dirayetli davranmak durumundasınız. Evde yaşlılarla ya da babanızla ilgili konular meşgul edici olabileceği gibi, kimi zaman çalışma koşullarınız da evde kalmanıza yol açıyor olabilir. Bu arada toprak, gayrimenkul işleri, babanızdan, ya da atalardan geçmişten kaynaklanan işlerle daha çok ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Şans ve fırsatları anlatan Jüpiter ise bu yıl 10 Ekim tarihine kadar para ve kazançlar evinizde kalarak size iş hayatınız açısından olumlu koşullar sunmakta. Sonbahara kadar ortaklıklardan kaynaklanabilecek imkanları iyi değerlendirmelisiniz. Bu yıl gelirlerinizde artışlar ve değişik olanaklardan yararlanma fırsatı var. Ancak bir yandan da harcamalarınızda da fazladan artışlar olabilir. Bu nedenle gelen kaynaklarınızı boşa harcamamalısınız. Yabancılar, uzaklarla görüşmeler maddi durumunuzu daha iyi hale getirebilir, önemli destekler sağlayabilirsiniz. 10 Ekim sonrasında Jüpiter daha çok eğitim, araştırma ve zihinsel hareketlilik getiren imkanları gündeme getirmekte. Sonbahar ayları geldiğinde işinizde, yakın çevrenizde hareketlenme ve kardeşlerle ilgili konularda olumlu haberler getirebilir. Yılın son aylarında zihinsel açıdan daha verimli olabilir, eğer yazı ve tasarımla ilgili konularla ilgili iseniz daha çalışkan ve hevesli olabilirsiniz.

Pek çok Başak 2011 yılından bu yana Neptün’ün dağıtan, hassas ve karmaşık kılan etkisi altında kaldı. Uzun bir süre daha karşıt burcunuzda ilerleyen Neptün bu transiti ile sizi yakın ilişkilerde daha fazla etkiye açık, hayalci ve dağınık kılmakta. Aslında bu süreçte eski kalıplarınızdan gevşemekte ve neler yapmak istediğinizi yeniden programlamaktasınız. Ancak bir yandan da belirsizlikler ya da net olmayan durumlar yüzünden karmaşa ve kararsızlık içerisinde olabilirsiniz. Eğer 2-7 Eylül doğumlu bir Başak iseniz bu yıl Neptün’ün sözünü ettiğimiz etkisi ile daha fazla karşılaşacak olabilirsiniz. Dolayısıyla bu yıl evlilikte, kadınlar için eşleri ya da babaları ile ilgili konularda, ya da iş hayatında otorite figürleri ile ilgili konularda dağılmalar, belirsizlikler söz konusu olabilir. Benzer şekilde ne yapmak istediğiniz konusunda kafanızda pek çok soru işareti olabilir. Mesleki konularda arayışlar devam ederken, ortaklı işlerde, anlaşmalarda daha gerçekçi hatta uyanık olmaya gayret etmelisiniz.

Son derece yavaş ilerleyen Pluton ise 2008 yılından bu yana Oğlak burcunda ilerlemekte. Burcunuzla uyumlu açıda ilerleyen bu gezegen güç elde etmek, güçlü kişilerle temas etmek ve kendi içsel güçlerinizi harekete geçirmekle ilgilidir. Bu koşullar sizi özellikle aşkta, yaratıcı konularda daha hırslı ve mücadeleci kılmakta. Yükselen burçları Başak olanlar 2008’den bu yana kendilerini ortaya koymak ve kişiliklerini göstermek alanında büyük bir gayret içerisindeler. Eğer 9-13 Eylül tarihleri arasında doğmuş bir Başak iseniz, bu yıl Pluton’un size güç getiren imkanlarından daha çok yararlanabilir ve kişisel gücünüzü daha etkin biçimde sergileyebilirsiniz. Bu transit özellikle iş hayatında daha dikkat çekici ve güçlü olmanıza yardımcı olabilir. Benzer şekilde yaratıcı olduğunuz alanlarda ve aşk hayatınızda daha etkileyici olabilirsiniz.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması geçmişten kaynaklanan, elde olmayan ya da sizi duygusal açıdan hassas kılan durumlara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde evliliğiniz, yakın ilişkileriniz, arkadaşlıklar ve ortaklaşa konularda daha kırılgan olabilirsiniz. Ortaklaşa konularda sıkıntılar olabilir.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bugünlerde, hizmet, iş ve çalışma konularında, sağlık ve günlük işleriniz konularında güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, değerlendirmeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması geçmişten kaynaklanan ve hassas kılan konulara vurgu getirmekte. Önemli çözülmeler ve kişiliğinizle ilgili hassasiyetler var.

İş, para ve kariyer olanakları

Uzun vadede düşünüldüğünde kariyeriniz açısından önemli değişiklikler ve arayışlar içerisinde olduğunuz bir dönemdesiniz. Ancak herşey yavaş ilerliyor olabilir. Son yıllarda bir yandan eve ve ailenize yönelik sorumluluklar artarken hiçbir ilerleme içerisinde olmadığınızı düşünebilirsiniz. Ancak bu dönemde bitişler ve başlangıçlar var. Bu yıl atacağınız tohumlar önümüzdeki yıllarda şekillenmeye başlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar beklemeler, arayışlar olabilir ancak Aralık sonrasında ve 2017 yılında sevdiğiniz işlerde ilerlemeler ve daha istikrarlı bir tablo söz konusu olacak. Dolayısıyla sorumlu davranmalısınız. Ayrıca sonbahar aylarına kadar ortaklı işlerde kazançlı fırsatlar ve başkalarından destekler var.

28 Ocak’a kadar olan dönemde ortaklı konulara, görüşmelere ve rekabet içeren durumlara dikkat etmek gerek. İşte hareketlenme söz konusu ancak mantıksız tepkilerle de karşılaşabilirsiniz.

28 Ocak – 9 Mart arasında riskli durumlar, bazı tehlikeler ya da finansal açıdan cesaret gösterilmesi gereken işler söz konusu olabilir. Bu dönemde daha temkinli hareket etmekte fayda var.

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında uzaklarla ilgili işler, fikirlerinizi daha güçlü ifade edebileceğiniz olanaklar var. Parasal işler ve yabancılarla ilgili konular aynı tempoda ilerliyor.

21 Nisan – 3 Haziran arasında iş hayatınız son derece hareketli. Bu dönemde önemli girişimler, adımlar ve mücadele içeren koşullar da var. Kendinizi daha güçlü gösterebilirsiniz.   

4 Haziran – 19 Temmuz arasında gelecekle ilgili planlar ve sizi duygusal açıdan daha fazla oyalayabilecek durumlar dikkat çekiyor.  

20 Temmuz – 4 Eylül arasında gizli durumlara, elde olmayan koşullara dikkat etmek gerekiyor. Risk içeren konulardan uzak durmak yerinde olacak.

5 Eylül – 21 Ekim arasında Mars burcunuzda ilerlerken son derece girişken olabilirsiniz. Yeni başlangıçlar için uygun bir dönemdesiniz.

22 Ekim – 8 Aralık döneminde harcamalara ve ortaklaşa konulara odaklanma gereği var.

9 Aralık sonrasında yakın çevrenizde daha hareketlisiniz. Ziyaretler, görüşmeler, zihinsel konsantrasyon gerektiren işler öne çıkıyor.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu dönemde 20 Aralık 2017 tarihine kadar Yay burcunda ilerleyen Satürn ev ve ailevi konulara daha fazla sorumluluk ve kimi zaman kısıtlamalar getiriyor olabilir. Aşk açısından çok fazla göze çarpan önemli transit olmamasına karşın, bu süreçte ikili ilişkilerde fedakarlık ve hassasiyet içerebilecek koşullar var. Özellikle 2-7 Eylül tarihleri arasında doğmuş bir Başak iseniz, Neptün’ün dağıtıcı, aldatıcı etkisine açık olabilirsiniz. Dolayısıyla ilişkilerden beklentilerinizle ilgili güçlü karmaşalar yaşayabilirsiniz.

Bu yıl aşk gezegeni Venüs 4 Mart – 15 Nisan arasında geri gidecek ve karşıt burcunuz Balık’ı iki kez ziyaret edecek. Bu dönemde yakın ilişkilerde, aşkta ve arkadaşlıklarda belirsizlikler, fikir değişiklikleri gündeme gelebilir. Dolayısıyla, bu tarihler arasında evlilik yapmak pek faydalı olmayabilir. Bunun dışında, Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 3 Ocak – 3 Şubat, 15 – 28 Nisan, 31 Temmuz – 26 Ağustos, 7 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında beraberlikleriniz daha keyifli ve akıcı olabilir. Bu dönemlerde hayattan daha çok keyif alacağınız konulara odaklanabilirsiniz. Ancak 28 Ocak’a kadar olan dönem, 5 Eylül – 22 Ekim arasında sürtüşmelere daha çok açıksınız.

Sağlık

Bu yıl burcunuzu sağlık açısından etkileyen ağır transitler olmamakla birlikte 2-7 Eylül doğumlu Başak’lar fiziksel alanda dışsal etkilere daha açık durumdalar ve daha hareketli olmalılar. 21 Nisan – 4 Haziran ve 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında sağlıkla ilgili konulara daha fazla dikkat edilebilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

 

8 Ocak’a kadar eve, yerleşime ve güvenliğinize ait konularda, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında uzaklarla, eğitimle ve yolculuklarla ilgili konularda, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında kişisel girişimleriniz, projeleriniz ya da sağlığınızla ilgili konularda , 3-23 Aralık arasında ise eve, ailenize ve yerleşimle ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2017

Başak

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

24 Ağustos – 2 Eylül

3 Eylül – 12 Eylül

13 Eylül – 22 Eylül

00:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

00:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

01:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

01:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

02:00

Yengeç

Aslan

Aslan

02:30

Aslan

Aslan

Aslan

03:00

Aslan

Aslan

Aslan

03:30

Aslan

Aslan

Başak

04:00

Aslan

Aslan

Başak

04:30

Aslan

Başak

Başak

05:00

Başak

Başak

Başak

05:30

Başak

Başak

Başak

06:00

Başak

Başak

Başak

06:30

Başak

Başak

Terazi

07:00

Başak

Başak

Terazi

07:30

Başak

Terazi

Terazi

08:00

Terazi

Terazi

Terazi

08:30

Terazi

Terazi

Terazi

09:00

Terazi

Terazi

Akrep

09:30

Terazi

Terazi

Akrep

10:00

Terazi

Akrep

Akrep

10:30

Akrep

Akrep

Akrep

11:00

Akrep

Akrep

Akrep

11:30

Akrep

Akrep

Akrep

12:00

Akrep

Akrep

Yay

12:30

Akrep

Akrep

Yay

13:00

Akrep

Yay

Yay

13:30

Yay

Yay

Yay

14:00

Yay

Yay

Yay

14:30

Yay

Yay

Oğlak

15:00

Yay

Yay

oğlak

15:30

Yay

Oğlak

Oğlak

16:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

16:30

Oğlak

Oğlak

Saka

17:00

Oğlak

Oğlak

Saka

17:30

Oğlak

Saka

Balık

18:00

Saka

Saka

Balık

18:30

Saka

Balık

Koç

19:00

Balık

Balık

Koç

19:30

Balık

Koç

Boğa

20:00

Koç

Koç

boğa

20:30

Koç

Boğa

ikizler

21:00

Boğa

Boğa

İkizler

21:30

Boğa

İkizler

ikizler

22:00

İkizler

İkizler

İkizler

22:30

İkizler

İkizler

Yengeç

23:00

İkizler

İkizler

Yengeç

23:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

 

Başak Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)Tanımlayan söz: Kendimi hizmet ederek arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Yardımcı, hizmet bilir, alçakgönüllü, mükemmeliyetçi, ince, zeki bir araştırmacı
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Aşırı endişeli ve eleştirici, duygusuz ve gizleyici, detaylarda kaybolan, köle ruhlu, kararsız
Yönetici gezegeni: Merkür
Elementi: Toprak
Niteliği: Değişen
Mitolojisi: Bu burç bakire olarak temsil edilir. Saflığın, el değmemişliğin ve temizliğin simgesidir. Mısır'da Isis'in hikâyesinde, Yunanlılarda Zeus'un kızı Astrae'de aynı tema vurgulanır. Başak hasat dönemiyle yakından ilişkilidir. Bakire Meryem yine benzer bir simgedir. Bu isim Sanskritçede okyanus anlamına da gelen Maya, Latincede ise deniz anlamında mare olarak geçer. Isa sözü ise Yunanca icythys yani Balık olarak tanımlanmıştır.

Vücutta karşı geldiği bölge: Bağırsaklar
Rengi: Mavi, yeşil tonları
Metali: Cıva ve nikel
Taşı: Sardoniks

 

İlişkilerinde eğilimleri: Başak’lar saflığa önem verirler ve ilişkilerini net bir biçimde görmek isterler. Ancak böylece kendilerini güvende hissedeceklerdir. Başak’lar aynı zamanda sağlıkla, zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal anlamda da sağlıklı olmayı arzu ederler. İlişkilerinde en ufak ayrıntılara takılabilirler. Düzenlilik de onların en önemli özelliklerinden birisidir. Bu düzen ve organizasyonu ilişkilerinde de ararlar.

Avantajları: Başaklar çok süslü şeylerden hoşlanmazlar ve ilişkilerinde ağırbaşlı ve ciddidirler. Bu özellikleri çok önemli gözükmese de, aslında ilişkilerinin düzenli ve net olmasına yardımcı olur. Becerikli ve çalışkan olmaları da onlara ilişkilerde bazı kolaylıklar sağlar. Yardım anında sizin yanınızda olacaklardır. Başak’lar sorumluluklardan kaçmazlar, tam tersine kendilerine yeni görevler de yaratabilirler.

Zayıflıkları: Detaylara fazla takılmaları onların en zayıf noktalarından birisidir. Bir ilişkide bu yıpratıcı boyutlara dönüşebilir. Fazla eleştiren bir yapıda olmaları bezdirici olabilir. Ayrıca Başak’lar çok rahat değil ve geniş yürekli değillerdir. Kendilerini suçlu hissederek sınırlandırabilirler. Bu eğilimleri yüzünden cinsel anlamda bazen soğuk algılanabilirler. Fazla ekonomik  ve hesaplı olmaları da onların hayatın zevkli yönlerini görmelerine engel olabilir.

Başak detaylara önem veren, başkalarına hizmet edinmeyi görev edinmiş, dişil bir burçtur. Romantik olmaktan çok gerçekçidir. Bu nedenle onun başını döndürebilmek zor olacaktır. Mükemmeliğe önem veren bu burç ilişkilerinde kendisini bir kurban haline dönüştürebilir. Ne kadar akılcı ve dakik olsa da, karşısına daha gevşek, duygusal açıdan hassas ve daha karmaşık karakterler çıkabilir. Bu özellikle yükselen Başak için dikkat çekici olabilir.

Dikkatleri üzerine çekmediği sürece çok iyi bir organizatör, pazarlamacı ya da yönetici olabilir ancak kişisel başarı ve performansından çok yaptığı işi önemseyecektir.

Başak’ın aşırı eleştirel tutumu ilişkilerinde önemli bir handikap haline gelebilir. Ancak çok güvendiği durumlarda kendi özel duygularını açabilir. Duygularını açık bir biçimde değil, ancak dolambaçlı yollarla ifade etmesi, müşkülpesent olması onun detaylara aşırı takılmasından kaynaklanır. Cinsellikte hemen ateşleneceğini sanmamalısınız. Aslında Başak zekası ve mizahi tarafı ile son derece eğlenceli ve kendini aklıyla sevdiren bir partnerdir, ancak romantizmi yakalaması için daha fazla çabaya ihtiyacı olacaktır.

Başak Kadını’nın yaklaşımı:

Başak kadını görünüşte çok parlak ya da gösterişli değildir, ancak onu diğerlerinden ayıran özelliği zeki ve becerikli olmasıdır. Duygusal anlamda çok güçlü olduğunu söylemeyiz. Aklı başında havası, eleştirel eğilimleri ile kendi konusunda uzman gözükür. Başak ne Yengeç gibi aşırı koruyucu ve hassas, ne de Terazi gibi fazla havada ve hafiftir.

İlişkilerinde netlik, mükemmellik ve dürüstlük arayacaktır. Sizden emin olabilmek için, pek fark ettirmeden sorular soracak ve test edici davranacaktır. Başak güven duyduğu zaman son derece verici ve fedakardır. Hatta ilişkilerinde kendi kurban edecek derecede fedakar da davranabilir.

Aşktaki tutumu daha çekingen ve huzursuz olabilir. Başak kadını her konuda aklına güvenir ancak aşk söz konusu olduğunda çok tutarlı olduğunu söyleyemeyiz. Zira aşk akıldan öte bir şeydir. Başak bu alanda ya çekingen ya da duygularını gizleyici hareket edebilir. Yakın beraberliklerinde fazla titiz ve mükemmeliyetçi olmasından dolayı problemler yaşayabilir. Kuşkusuz bu durumu haritasında Venüs’ün konumu belirleyecektir. Venüs’ü Yengeç ya da Akrep burcunda olan Başak kadınları duygusal alanda daha derin ve verici olabilirler. Eğer Venüs Aslan ya da Terazi’de ise, daha sosyal ve dışadönük ve gösterişçi, entelektüel anlamda ben burdayım tipler olabilir. Venüs Güneş’le Başak’taysa, ilişkilerinde akılcılık, seçicilik, işe yarar olmak ve fedakarlık daha fazla göze çarpacaktır.

Başak ilişkilerinde asla sorumsuz ve hafif birisi değildir. İlişkilerine emek sarfetmekten çekinmez. Kendini adamak, sorumlu hissetmek ister. Aradığı mükemmeliyeti ve saflığı gerçek hayatta bulması neredeyse imkansızdır.

Başak burcunun karşısında Balık burcu yer aldığı için, Başak daha yumuşak, ruhsal konulara değer veren kişilere doğru ister istemez çekilecek ve Balık’ın detaylara takılmayan, evrensel tutumundan dersler alacaktır. Eğer Başaklar duyguları ile daha fazla temas ederler ve hayatlarında aşırı eleştiriden kaçınırlarsa, ilişkilerinde de daha mutlu olabilirler.

Başak Erkeği’nin yaklaşımı:
Başak erkeği akılcı, pratik konularda başarılıdır ve hırslı bile olsa, akılcılığı elden bırakmayan bir soğukkanlılık yansıtabilir. Bu erkek genel tavırları içinde daha uyumlu ve ilişkilerinde zeka, nüktedanlık arayan birisidir. Tutkulu aşkların kahramanı değildir ve duygularını çok daha kibar ve ince bir biçimde ifade etmek için çalışacaktır. Başak erkeğinden macera beklememelisin.

Sorumluluk duygusu gelişmiş bir eştir ancak fazla dikkatli olması ya da sizi eleştirmesi aslında kötü niyetinden değil, elinden başka bir şeyin gelmemesindendir. Eğer bu erkeğin haritasında Ay ateş elementi burçlardaysa, örneğin Yay ya da Koç’taysa, duygusal açıdan daha sıcak ve hareketli olabilir.

Aşkta aceleci değildir ve seçici davranacaktır. Bu yüzden evlilik için geç bile kalabilir. Mükemelliyetçilik huyundan dolayı onu tanımak kimi zaman güçleşebilir. Eğer kafasına bir şey takılmışsa, bu aşk hayatını doğrudan etkileyebilir ve huzur bulmakta zorlanabilir.

Aşırı talepkar birisi değildir ancak tekrarlanan hataları affetmeyecektir. Genellikle dakik ve sadıktır fakat ondan cömertlik değil, akılcı bir yaklaşım beklemelisiniz.