Aile » Bebek

O aksesuar 14 haftalık bebeğin canını aldı
Kız bebek aksesuarları sevimlilikleriyle aklımızı başımızdan alıyor. Ancak çok yaygın kullanılan aksesuar 14 haftalık bir bebeğin boğularak ölmesine neden oldu.
En tatlı bebek fotoğrafları
Batı Avustralyadaki Perth Bebek Spası, 6 ayın altındaki bebek müşterilerine birinci sınıf su ile tedavi ve masaj hizmeti sunuyor.
Doktorun su çiçeği sandığı bebek ölüyordu
Vücudunda mora çalan kırmızı lekeler çıkan bebeğe su çiçeği teşhisi konuldu ancak bebek korkunç hastalıktan neredeyse ölüyordu.
Berre bebek yardım bekliyor!
3 aylıkken kalp ameliyatı geçiren minik Berre, ameliyat sonrası da çok zorlu sağlık sorunları yaşamaya devam etti. Şimdilerde 2.5 yaşında olan Berre bebek 2 kez beyin kanaması geçirerek görme, konuşma ve yürüme yetisini kaybetti.
Parmak bebeğin fotoğrafıyla dokunmanın önemine dikkat çekti
Bir hemşirenin yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki prematüre bebekle paylaştığı an herkesin yüreğini eritirken hemşire bu fotoğrafla önemli bir mesaj verdi.
Hastalığı gözünden anlaşıldı
16 haftalık bebeğinin fotoğrafını çektikten sonra sol gözünün parladığını fark eden anne hemen hastaneye koştu. Doktorun sözleri aileyi şoke etti.
Tıp mucizesi ikizler
Anneleri beyaz babaları siyahi olan ikizlerin birbirinden farklı dünyaya gelmesi doktorları bile şaşırttı.
Kız isimleri (En güzel kız bebek isimleri ve anlamları)
Kız bebek isimleri anne baba olmayı bekleyen çiftlerin en çok aradığı şeylerden biridir. En güzel kız bebek isimleri arayanlar için hazırladığımız bu haberde kız isimlerinin anlamları da mevcut. İşte bebeğiniz için en uygun kız isimleri ve anlamları…
Kalbi dışarıda doğdu
İlk çocuklarını dünyaya getiren aile, bebeğin nadir görülen bir hastalıkla doğduğunu öğrenince yıkıldı.
Aynı beyni paylaşan yapışık ikizler
Kafalarından yapışık ikiz bebeklerin normal bir hayat yaşaması için mücadele ediliyor.
23 haftalık bebek tarihe geçti
Kürtaj sınırı olan 24 haftası dolmadan bir hafta önce dünyaya gelen bebek, karın ameliyatından da sağlıklı bir şekilde çıkarak bir ilki başardı.
Bebekler için yumurtanın sarısı mı beyazı mı daha faydalı?
Bebeklik döneminde yeterli ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Peki bu önemli dönemde bebekler için yumurtanın beyaz kısmımı mı yok sarı kısmımı daha faydaları olur ?
Bebek battaniyeleri (En güzel örgü bebek battaniye modelleri)
Bebek battaniyeleri dediğimiz zaman aklımıza mis gibi kokulu yumuşacık battaniyeler gelir. Genellikle bebek bekleyen çiftlerin aldıkları ilk hediye olan bebek battaniyeleri renk model ve desenleriyle hepimizi büyüler. İşte o büyüleyici bebek battaniyeleri…
11 ayda 3 çocuk doğurdu
27 yaşındaki kadın, ilk bebeğini doğurduktan sadece 6 hafta sonra ikinci kez hamile kaldı. Ancak asıl sürprizi ultrasona girince aldı
Bebeğiniz sürekli ağlıyorsa ayaklarını kontrol edin!
Görünürde hiçbir sebep olmamasına rağmen bebeğiniz sürekli ağlıyorsa hemen çoraplarını çıkarıp ayaklarını kontrol edin! Bebeğiniz parmağını kaybedebilir.
5 aylık bebeğin böbreğinden çıkanlar şok etti
Ordu'da yaşayan ve henüz 5 aylık olan Tolgahan bebek rahatsızlanınca hastaneye götürüldü ve doktorları bile şaşırtan bir olay yaşandı...
En sevimli internet çılgınlığı
Aileler bebeklerine kaş ve bıyık çizip fotoğraflarını çekti, görenler gülmekten kırıldı.
Yeni doğan bebeğin ağzını açınca büyük bir şok yaşadılar
İngiltere'de yeni doğanlarda çok nadir görülen bir durum gerçekleşti. Ebeler bebeğin ağzını açtıklarında şaşkınlıklarını gizleyemediler.
Her ebeveynin bilmesi gereken güvenlik kuralları
Hafif yaralanmalar her çocuğun başına gelebilir. Ancak, ciddi yaralanmaları önlemek için ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır.
Ciddi doğan bebekler
Bebeklerin o güler yüzleri tüm dünyamızı ısıtır ancak bu bebekler doğuştan ciddi hatta suratsız... (Ama her halleriyle güzeller)
Bebekler için örnek menü nasıl olmalıdır?
Bebeklikte anne sütü ve sonrasındaki beslenme, bebeklerin gelişimlerinde oldukça önemli bir rol oynar. Peki örnek bir bebek beslenmesi nasıl olmadır?
Bebeklere 5 adımda grip tedavisi
Havaların soğumasıyla birlikte bebeklerde grip ve soğuk algınlığı etkisini göstermeye başladı. Çocuk sağlığı ve hastalıkları-Neanotoloji Uzmanı Dr. Burçin İşcan, bebeklerde gelişen soğuk algınlığı ve gribi 5 adımda tedavi etmenin yollarını açıkladı...
Bebek bakımında dikkat edilmesi gerekenler
Yenidoğan bebeğin bakımında ilk 6 ay çok önemlidir. Doğru tutulmasından uyku pozisyonuna, emzirmeden gazını çıkarmaya kadar bilmeniz gereken birçok önemli bilgi vardır. İşte yenidoğan bebek bakımında dikkat edilmesi gereken 10 önemli kural...
Bebeği sarsmak ölümüne neden olabilir
Türk Nöroloji Derneği Çocuk ve Ergen Nörolojisi Çalışma Grubu Moderatörü Prof. Dr. Erdoğan, bebeklerin şiddetle sarsılması bebeklerde ölüme neden oluyor...
İlk 1000 gün çok önemli
Prof Dr. Ferit Saraçoğlu; ilk 1000 günün anne ve bebek yaşamında çok önemli olduğunu vurguladı...