Sağlık » Cinsel Sağlık

Geç saatlere kadar oturduğunuzda vücudunuzda olanlar
Gece geç saatlere kadar oturmak ertesi günü hiç etmenin yanı sıra vücudunuzda ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirebiliyor.
Ağız kanseri oral seks ile bulaşabilir
Teşhis edilmesi en zor olan ağız kanseri Hpv virüsüne bağlı olarak ortaya çıkandır.
Cinsel hayatı etkiliyor
Çevresel sinir sistemindeki sinirlerin hasar almasına periferiknöropati denir. Peki bu durumun cinsel hayata nasıl etki ettiğini biliyor musunuz?
Her gün ağrı kesici kullanmak iktidarsızlığa neden olabilir!
Kronikleşmiş baş ağrınız var ve sürekli ağrı kesici kullanmak zorunda mı kalıyorsunuz? Bu haberimizi okuduktan sonra ağrı kesici alırken bir kere daha düşüneceksiniz.
Uyandığında penisinin yarısı yoktu
57 yaşındaki adam penisindeki bezeyi aldırmak için bıçak altına yattı. Ameliyattan sonra uyandığında penisinin yarısı yoktu.
Cinsel ilişki sırasında acı neden olur?
Yakın zamanda yapılan bir araştırma, cinsel ilişki sırasında hissedilen acının nedenlerine dair oldukça önemli bilgiler verdi.
Cepte taşınan telefonlar kısırlık yapıyor!
Yapılan araştırmalara göre, cepte taşınan telefonların kadınlarda ve erkeklerde kısırlığa neden olduğu ortaya çıktı.
Soya baba olma şansını azaltıyor
Üreme uzmanları yaptıkları araştırma sonucunda özellikle veganlar tarafından tercih edilen soyanın spermlere zarar vererek baba olma şansını azalttığı konusunda uyardı.
Erkeklerde sperm kalitesi kalıtsal mı?
Kısırlık tedavisi görmek zorunda kalan babaların çocuklarının, normal yolla dünyaya gelen erkek çocuklarına kıyasla daha düşük sperm kalitesine sahip oldukları belirlendi.
Cinsel gücü arttıran keçiboynuzu kürü tarifi
Keçiboynuzunun cinsel iktidarsızlığa ve sertleşme sorununa iyi geldiğini biliyor muydunuz? İşte sizlere Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği keçiboynuzu kürü…
Vajinismusta hipnoz tedavisi
Vajinismus - ilişkiye girememe -  kadının ilişki anında; “korku, kasılma, geri çekilme, eşini eli ile itme, acı duyma endişesi taşıma” gibi bilinçaltı sebep ve tepkilerle ilişkiyi gerçekleştirememe durumudur.
Cinsel organı olmadan doğdu
Serviks, rahim ve genital kanalı olmadan dünyaya gelen genç kız, bütün arkadaşları adet görmesine rağmen hala adet görmeyince doktora gitti. 16 yaşındayken hastalığı ortaya çıktı.
Erkeklerde cinsellik ile ilgili doğru bilinen yanlışlar
Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, çoğu erkeğin cinselliği, ergenlik döneminde yaşıtlarıyla konuşarak öğrendiğini belirterek bu bilgilerinde yanlış içeriklerle dolu olduğunu kaydetti.
5 cm sonda ucu rahminde unutuldu
Amerikalı kadının jinekoloğu 5 cm sonda ucunu rahminde unuttu. Genç kadın, ölümden döndü.
Doğal afrodizyak ‘Çakşır Kökü’
Zonguldak’ta 22 yıldır aktarlık yapan İsmail Yılmaz, Viagra’ya bitkisel rakip olarak gösterilen Çakşır Kökü’ne vatandaşların rağbet ettiklerini belirtti.
Dr.Saygın Micozkadıoğlu / Kadın Doğum Uzmanı
Vajinismusun nedeni bu olabilir
Dünya Sağlık Örgütü uyardı: 6 ay seks yapmayın
Dünya Sağlık Örgütü WHO, zika virüsünün yayılmasına karşı tavsiyesini sertleştirdi ve virüsü taşıma riski olan kişilerin ya korumalı seks yapmalarını ya da altı boyunca hiç seks yapmamaları gerektiğini söyledi
Penisi büyük olduğu için seks yapamıyor
Sorence Owiti Opiyo'nun penisi, nadir görülen bir hastalıktan dolayı normal bir erkeğinkinin 10 katı kadar büyüdü.
Vajina hakkında bilmediğiniz 10 şey
Vajina, kadın vücudundaki vulvadan rahim boynuna kadar uzanan dar kanala verilen isimdir. Peki vajinanızı ne kadar tanıyorsunuz? İşte vajinanız hakkında bilmeniz gereken 10 şey...
Mutluluk çubuğu nedir, nasıl kullanılır?
Üroloji Uzmanı Op. Dr. Zeynel Canoğulları, penil protez implantasyonun (mutluluk çubuğu), iktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler için uzun yıllardır kurtuluş anahtarı olduğunu ifade ederek, erkeklerin penil protez için çoğunlukla utandığını ve çekimser davrandığını, ancak cinsel sorunlar nedeniyle aile içindeki huzursuzluk artınca doktora başvurduklarını söyledi.
Dr. Murat Ulusoy
Vajinismus tedavisinde hastanın dikkat etmesi gerekenler
İki vajinası var
Bir sosyal haber sitesinde ismi bilinmeyen bir erkek sevgilisinin iki vajinası olduğunu açıkladı ve sevgilisiyle beraber konuyla ilgili soruları yanıtladılar.
Her kadının bilmesi gereken 7 cinsel bilgi
Londralı jinekolog Dr. Ahmed Ismail, her kadının mutlaka bilmesi ve dikkat etmesi gereken cinsel bilgileri paylaştı.
Sertleşme sorununuz var mı?
Sertleşme sorunu hakkında kulaktan dolma bilgilerle yol almaktansa Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat'ın açıklamalarına bakın!
Kadınlarda cinsel isteksizlik
Cinsel ilişkiye girmek istememe durumu tedavi edilebilir