Aile » Çocuk

Burun karıştırmanın ilginç faydası
Yakın zamanda yapılan bir araştırma burun karıştırmanın ve hatta yemenin sağlığa faydalarını ortaya çıkardı.
Bahçe işleriyle uğraşan çocuklar daha zeki oluyor!
İngiltere'deki Kraliyet Bahçıvanlık Derneği'nin yaptığı bir araştırma, çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı.
Genetik hastalıklar ve genetik özellikler
Anne ve babanızdan sadece fiziksel özelliklerinizi almıyorsunuz. Bunlarla birlikte bazı davranışlarınız ve hastalıklarınız da ailenizden geliyor. İşte ırsi hastalıklar ve özellikler:
Teog sınavına girecek alerjik çocuklara tavsiyeler
İstanbul Alerji Merkezi Doktorlarından, çocuk alerji uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, TEOG sınavına girecek olan alerjik çocuklara ve ailelerine tavsiyelerde bulundu.
Çocukların mutlaka izlemesi gereken filmler
Her yaştan çocuğun izlemesi gereken klasik filmler neler?
Telefonla oynayan çocuklar tehlikede
Bilim adamları, yaptıklar araştırma ile dokunmatık telefonlarla oynayan çocukların yaşadığı sağlık sorunlarına bir yenisini ekledi...
Oyuncak Müzesi Tepe Nautilus’ta
Sunay Akın’ın 22 Nisan’da keyifli söyleşisini de kapsayan Oyuncak Müzesi, 22 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında Tepe Nautilus’ta, çocuklar ve çocukluğuna dönmek isteyen büyükleri bekliyor.
Faber-Castell’den 23 Nisan'a özel “Yaratıcılık Atölyeleri”
Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sabancı Müzesi’nde hayata geçirdiği “Yaratıcılık Atölyeleri” 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı sanatla karşılıyor.
Çocuklarınızın süt dişlerini atmayın!
Eskiden beri çocukların süt dişleri anneler ve babalar tarafından sürekli saklanır. Birazdan öğreneceğiniz bilgilerden sonra bu alışkanlığınızdan asla vazgeçmeyeceksiniz.
23 Nisan çocuk etkinlikleri (23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı)
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken çocuk etkinlileri de aranmaya başlandı. 23 Nisan’da çocukları için değişik bir etkinlik planlamak isteyenler için hazırladığımız 23 Nisan çocuk etkinlikleri herkesin hoşuna gidecek. İşte 23 Nisan çocuk etkinlikleri…
Çocuğunuzun kıyafetleri küçülmüyorsa dikkat!
Prof. Dr. Feyza Darendeliler, “Büyümenin izlenmesi altta yatan herhangi bir hastalığın erken yakalanması için son derece önemlidir” uyarısında bulundu.
Çocuklarda W oturuş pozisyonuna dikkat!
"W" pozisyonu ilgili çok fazla iddia ortaya atıldı, çok fazla araştırma yapıldı. Bazı uzmanlar ciddi problemlere yol açabileceğini söylerken bazıları endişe edecek bir şey olmadığını söylüyor. Osteopat Avni Trivedi MirrorOnline'a yaptığı açıklamalarda konuya açıklık getirdi.
Çocuklarda vitamin eksikliği nasıl anlaşılır?
Çocuğunuzun bir takım hareketlerine bakarak hangi vitamine ihtiyaç duyduğunu ya da vitamin eksikliğinin olup olmadığını anlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevapları…
Papatya Somer
Otizm'in farkında mısınız?
Bebekler ve çocuklar parmağını neden emer?
Çocuğunuz sürekli parmağını emiyorsa ve bu durumu alışkanlık haline getirmesine bir türlü anlam veremiyorsanız bu yazımız nedenlerini anlamanıza yardımcı olacaktır.
Çocuklarda diyabet belirtileri neler?
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları & Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Nesibe Andıran, Diyabet ve İnsülin Direnci hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.
Papatya Somer
Anne babalar çocuklarını eleştiremez
Çocuğunuzu hasta olmadan da doktora götürün
Çocuklarda hastalıkların ve kalıcı sakatlıkların önlenmesi için doğumdan itibaren yapılan rutin kontroller büyük önem taşıyor.
Çocuğumda skolyoz olduğunu nasıl anlarım?
Ebeveynler için 30 saniyede skolyoz teşhisi koymanın yolları
Engineering For Kids ile çocuklar hem öğreniyor hem eğleniyor
Çocukların zihinsel ve bilimsel yeteneklerini eğlenceli bir şekilde geliştirmeyi amaçlayan Engineering For Kids (EFK), Nisan ayında düzenleyeceği atölye çalışmaları ile çocukları nesnelerin nasıl çalıştığını keşfetmeye çağırıyor.
Otizm belirtileri nelerdir?
Otizm belirtileri nelerdir? Otizm nasıl anlaşılır? Kendi etrafında dönme, ellerini sallama, papağan gibi sürekli aynı kelimeleri tekrar etme ile kendini gösteren otizmde erken teşhis önemli.
Korkunç koşu bandı kazası
3 yaşındaki kız koşu bandıyla duvarın arasında sıkıştı. Annesi diğer aileleri koşu bandının tehlikelerine karşı uyardı.
27 mart tiyatro gününe özel çocuklardan engelsiz tiyatro!
Kayı okulları öğrencileri işaret dilini farklı alanlarda kullanabilen öğrenciler ile 27 Mart Dünya Tiyatro gününde sahneye çıkarak işaret dili ile tiyatro oyunu sergilediler.
Hiperaktif çocuğa nasıl davranılmalı?
"Çocuğumun hiperaktif olduğunu nasıl anlarım ve eğer hiperaktif ise nasıl davranmalıyım ?" diyorsanız uzmanımızın önerilerini mutlaka okuyun...
Sanal oyunlar çocukları nasıl etkilir?
Uzmanlar mobil oyun bağımlılığının şiddet davranışlarını tetiklediği konusunda aileleri uyarıyor.