Sağlık » Çocuk Sağlığı

Sırtını gören hayrete düşüyor
3 kollu olarak dünyaya gelen Hülya Enzelik’in görenleri şaşkına çeviren görüntüsü yapılan ameliyat sayesinde normale döndü…
Başı ağrıyınca gözleri kanıyor
7 yaşındaki kızın hayatı, nadir görülen ve tedavisi olmayan hastalık yüzünden kabusa döndü.
SMA hastası minik Ömer yardımlarınızı bekliyor
Sakarya'da 5 yıldır solunum cihazına bağlı hayatını sürdüren 6 yaşındaki çocuğun tedavisi için gerekli olan 561 bin doların karşılanabilmesi için kampanya başlatıldı.
Çocuklar için öksürük şurubu etkili doğal karışım
Öksürük şuruplarının içerdiği maddelere göre yan etkilerinin de değiştiğini söyleyen Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Teoman Akçay, öksüren çocuklar için, bir hekimin danışmanlığında bal ve zencefil gibi ürünler kullanarak evde en az öksürük şurubu kadar faydalı karışımlar hazırlanabileceğini belirtti.
Testisleri 540 derece döndü
11 yaşındaki çocuk testislerindeki ağrıyla hastaneye gitti, testisinden oldu.
Bahar nezlesindeki tehlike!
KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, bahar alerjisinin, çocuklarda kulak zarında delinme ve kalıcı işitme kayıpları yapabileceği uyarısında bulunuldu.
12 saat içinde hayata bağlandı
Nadir görülen bir hastalık nedeniyle 4 aydı hastanede yaşayan 3 yaşındaki Aras'ın tedavisi için gerekli olan 28 bin lira 12 saatte tamamlandı...
Çocuklarda florür uygulaması yoksa zararlı mı?
Ağız ve diş sağlığında son yıllarda kullanımı yoğunlaşan florür maddesi zararlı mıdır? Çocuklar üzerindeki etkileri nelerdir?
Bebeğinize gaz yapan besinler
Bebeğinizin gaz sorununu bir türlü çözemiyorsanız bu durum bebeğinizi besleme şeklinizden kaynaklanıyor olabilir.
Kopan parmağı karnına dikildi
Annesiyle çiftliğe giden 1 yaşındaki çocuk atları beslemek isterken annesinin hatası yüzünden parmağından oldu.
Suçiçeği belirtileri nelerdir? (Suçiçeği tedavisi)
Suçiçeği genellikle çocukluk çağı hastalığı olsa da yetişkinlerde de görülür. Peki, suçiçeğinin belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir? Suçiçeği sonrasında lekeler kalır mı? İşte suçiçeği hakkında tüm merak ettikleriniz…
Çocuğum soğuk algınlığı mı grip mi nasıl anlarım?
Çocuğum grip mi yoksa soğuk algınlığı mı geçiriyor nasıl anlarım? Çocuklarda ateş nasıl düşürülür?
Çocuklarda ve bebeklerde yapılan aşılar ve özellikleri
Verilen her aşı kişiyi belli başlı hastalıklardan korumaya yönelik yapılır. Peki, çocuklarda ve bebeklerde hangi aşı, hangi hastalığı korumaya yönelik yapılır diye merak ediyorsanız işte cevabı…
Down sendromlu millimiz Caner Ekin
İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçen ve bir ilke imza atan down sendromlu milli yüzücü Caner Ekin, "Bize imkan verin Mars'a gidelim." dedi.
Çocuklarda inmemiş testis sorunu
Çocuklarda inmemiş testis sorunu hakkında açıklamalarda bulunan Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi Uzmanı Prof. Dr. Fatih ANDIRAN, bu konuda merak edilen soruları cevaplandırdı.
Çocuklarda bacak kasılmaları
Çcocuklarda da yaşanan bacak kasılmaları tedavsisi nasıl olur?
Baş ağrısının sebebi korkunç hastalıkmış
7 yaşında baş ağrısından yakınmaya başlayan küçük kızın ailesi ilk başta burun tıkanıklığından kaynaklandığını düşündü. 22 kez hastaneye giden kızın hastalığı 3 yıl sonra anlaşıldı.
Fotoğraftaki ayrıntı hayatını kurtardı
2 yaşındaki oğlunun fotoğraflarını çektiğinde bir gözünün parladığını fark eden anne korkunç hastalığı internette araştırarak buldu.
Çocuk romatizması nedir?
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Kasapçopur, "28 Şubat Nadir Hastalıklar Günü" dolayısıyla önemli açıklamalarda bulundu...
Ekran bağımlılığı küçük çocukları etkiliyor!
Dünya üzerinde özellikle artan ekran bağımlılığına bağlı olarak miyop problemi ciddi boyutlara ulaştı. Avrupa'da miyop sayısı 20 yılda iki kat artarken Türkiye'de ise %65 oranında bir artış söz konusu.
Doktorlar küçük kızın hastalığını Google'da buldu
Hızlı bir şekilde kilo alan, nefes alamayan ve vücudu moraran 4 yaşındaki küçük kızın hastalığı o kadar nadir görülüyor ki doktorlar bulmak için Google araması yaptı.
Bebeklerin anne karnında yaşadıkları onları nasıl etkiliyor?
Bilim adamları insanların bazı şeyleri doğmadan önce öğrendiklerini yıllar süren araştırmalar sonucunda keşfetti. Anne karnındayken bebeğin yaşadıkları sonraki hayatını nasıl etkilediğine göz atalım...
Dizindeki sıyrık öldürüyordu
3 yaşındaki kız okul bahçesinde oynarken düşüp dizini yaraladı. Görevliler bacağını doğru düzgün temizlemediği için küçük kız yıllardır yaşam mücadelesi veriyor.
Çocuklarda sık görülen beşinci hastalık nedir?
Çocuklarda sık görülen beşinci hastalıklardan biri halk arasında tabir edilen ''tokatlanmış yanak'' sendromu hastalığıdır. Bu hastalık kendini daha çok kış aylarında göstermeye başlıyor.
Küçük kızın korkunç hastalığı
10 yaşındaki Bangladeşli kızın korkunç hastalığı oldukça nadir görülüyor ve henüz bir tedavisi yok.