Diyet

Acilen potasyuma ihtiyacınız olduğunu gösteren belirtiler
Vücudumuzdaki organların sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmeleri için potasyuma ihtiyacı vardır. Yeterince potasyum alamadığınızda vücut işlevlerini yerine getiremez. Potasyum eksikliğinde vücudunuzun ne gibi belirtiler gösterdiğini merak ediyorsanız hemen açıklayalım.
Ramazan pidesini mutlaka böyle yiyin
“Pide tercih edilecekse yoğurt ya da kefirle tüketilmeli” diyen Dr. Gizem Köse, iftarda yavaş yemek, su tüketimine dikkat etmek ve iftar sonrası 20 dakikalık yürüyüş önerisinde bulunuyor.
Ramazan'a uyum sağlamak için öneriler
Uzman Diyetisyen Olcay Barış, Ramazan'da vücudun değişikliklere uyum sağlaması için sağlıklı beslenme önerilerine mutlaka dikkat edilerek oruç tutulması gerektiğini söyledi.
Ramazan'da kilo almamanın yolu nedir?
Ramazan boyunca doğru beslenmek ve kilo almamak için nelere dikkat etmek gerekiyor?
17 saatlik oruç için öneriler
Diyetisyen Emre Uzun, 17 saatlik oruç süresini en iyi şekilde atlatmamız için önerilerde bulunuyor. Ayrıca 12 ipucu ile de kilo almaya engel oluyor.
Zerdeçalın sağlığa faydaları
Zerdeçalın sağlığa yararlarını biliyor musunuz? Zerdeçal nelere iyi gelir?
Oruç tutarken susuzluğu giderecek besinler
Oruç tutan kişilerin en çok zorlandığı durumlardan birisi de susuzluktur. Sürekli susama hissini tüketeceğiniz bir takım besinlerle azaltabilmeniz mümkün. Sürekli susama hissini hangi besinlerle giderebileceğinizi bilmiyorsanız size vereceğimiz önerilere göz atabilirsiniz.
Oruçluyken tok tutan besinler
Oruç tutarken uzun süre tok kalmamızı sağlayacak besinler neler?
Ramazan'da sağlıklı olmak için 8 önemli adım
Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz Ramazan'ı sağlıklı geçirmenin altın kurallarını anlattı
Kırmızı lahana suyunun faydaları
Kırmızı lahana suyu güçlü antioksidanlar ve çeşitli mineraller içerir. Kırmızı lahana suyunun vücudunuzda meydana gelebilecek rahatsızlıkları engellediğini ve sağlığınıza büyük faydalar sağladığını biliyor muydunuz? İşte kırmızı lahana suyunun vücudunuza sağladığı inanılmaz faydalar…
Fitness sonrası inanılmaz vücut dönüşümleri
Yaza yaklaşırken sizleri de spor yapmaya ikna edecek olan, muhteşem fitness öncesi ve sonrası çekilen fotoğraflar…
Kilo vermekte zorlanıyorsanız "Hücrelerinizi temizleyin"
Klinik Diyetisyen Doç. Dr. Barış Öztürk, kilo vermekte zorlananlar için önemli açıklamalarda bulundu. Birçok hastalığa neden olan hücre kirliliğinin zayıflamayı da engel olduğunu bildirdi...
Obezite hastalarına balon yutma yöntemi
Uzman kontrolünde özel bir balonun yutulmasıyla gerçekleştirilen yöntem, obezite hastalarının yüzünü güldüreceğe benziyor.
Bağırsakları rahatlatan GAPS diyeti
Uz. Dyt. Yeşim Temel Özcan, sindirim sisteminin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan GAPS diyeti hakkında bilgi verdi. GAPS diyeti nedir, nasıl yapılır? GAPS diyeti neye iyi gelir?
Şok diyetler şeker hastalığı riskini arttırıyor
Beslenme ve Diyet Uzmanı Kübra Öztürk, şok diyetler olarak bilinen bu diyetlerin kalp ritminde bozukluk, tansiyon düşüklüğü, saç dökülmesi gibi yan etkilere neden olduğunu açıkladı
Çilek yemek için 7 neden
Uzman Diyetisyen Olcay Barış, size çileği mevsiminde evinizden eksik etmemeniz için 7 neden sıraladı.
Obezitenin sebepleri neler?
Çağımızın salgın hastalığı Obezitede, en önemli etken yaşam tarzı…
Zayıflatan 3 önemli tüyo
Hızlı zayıflamak isteyenler için atın değerinde öneriler
Televizyonda çırılçıplak yoga
Cüretkar sunucu Jenny Scordamaglia, kendisi gibi cüretkar sunucu arkadaşı Eila Adams ile çırılçıplak kamera karşısına geçerek yoga yaptı.
Tuz kilo verdiriyor!
Uzmanlar üç beyazdan uzak durmamız gerektiğini sürekli hatırlatıyor ancak yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre tuz kilo vermeye yardımcı olabilir.
Obezite tedavisinde annelere düşen rol
Günümüzde en büyük sağlık tehdidi olan obezite tedavisinde anneler kilit rol oynamakta...
Karpuz çekirdeği faydaları
Sulu ve lezzetli olan karpuzun yanı sıra çekirdeklerinin de sağlığınıza olağanüstü faydalar sağladığını biliyor muydunuz?
Sigara isteğini azaltan ve nikotini vücuttan atan besinler
Sigarayı bırakmakta güçlük çekiyorsanız ya da sigarayı bıraktıysanız ve nikotini hızlı bir şekilde vücudunuzdan atmak istiyorsanız birazdan vereceğimiz bilgileri muhakkak okumalısınız.
Kalori yakmak için egzersiz ipuçları
Saatlerinizi spor salonlarında harcayıp yeterince kalori yakamıyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Spordan daha fazla verim almak, sakatlanmaları önlemek için size vereceğimiz ipuçlarına dikkat edin!
Tatlı bağımlılığı ve neden olduğu hastalıklar
Sık sık aniden gelen tatlı isteğiniz varsa ve ben tatlı yemeden yaşayamam diyorsanız bu alışkanlığınızdan bir an önce vazgeçmenizi öneriyoruz. Çünkü tatlı bağımlılığı beraberinde birçok sağlık sorunlarına neden oluyor.