Diyet

Saç uzamasını hızlandıran besinler
Pek çok kadın saçlarını uzatabilmek için çeşitli yağlar, şampuanlar, maskeler, kürler deniyor. Ancak saç uzamasını hızlandırmak istiyorsanız öncelikle saç sağlığınızı yediklerinizle desteklemeniz gerekiyor.
Kadınlar mobil diyetisyenleri daha çok sevdi
Önce diyet programları dijital ortama ve internete taşındı.. Şimdi ise diyet programları ve diyetisyenlerin her an insanların yanında olmasını sağlayan mobil uygulamalar telefonlarımıza girmeye başladı.
Karın düzleştiren içecek tarifi
Bu içecek size birkaç hafta içinde onlarca kilo vermeyi vadetmiyor. Ancak spor ve sağlıklı bir diyetle birlikte her sabah içerseniz bir haftada karnınızın düzleşmeye başladığını göreceksiniz.
Kilolu kadınlara seks tavsiyeleri veriyor
Cheyenne isimli "büyük beden" blogger, kilolu kadınlar için seksin nasıl bir şey olduğunu sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla gösteriyor. Bu şekilde kilolu insanları vücutlarından utanmamaları ve kendileriyle gurur duymaları için cesaretlendiriyor.
30 Nisan İstanbul Yarı Maratonu’na Apple Watch koçluğu
Gerçek bir motivasyon koçu olan Apple Watch yanınızdayken maratonda fark yaratmak hiç zor olamayacak.
Ruh haline göre tüketilmesi gereken besinler
Uzmanlar, kötü hissettiğinizde veya mutsuz olduğunuzda doğru yiyeceklerin ruh halinizi değiştirebileceğini belirtiyor. Hangi ruh halinde hangi besinlerden faydalanmanız gerektiğini merak ediyorsanız işte cevabı…
Canan Karatay'ın tavsiye ettiği ekmek
Sadece Kastamonu'da üretilen siyez ekmeğine Türkiye'nin her yerinden talep yağıyor... İşte Canan Karatay'ın tavsiye ettiği ekmek...
Zirai ilaç bulunmayan meyve ve sebzeler
Sırf üzerinde zirai ilaç bulunmuyor diye organik olduğunu düşünerek meyve ve sebzelere tonlarca para verenlerden misiniz? Ancak birazdan vereceğimiz meyve ve sebzelerde bu koşulları aramanıza gerek kalmayacak.
Sigarayı kolaylıkla bırakmanızı sağlayacak gıdalar
Sigara içmek günümüzün en kötü alışkanlıklarından biri olsa hala daha maalesef içilmeye devam ediyor. Sigarayı bırakmayı düşünüyor ve bir türlü bırakamıyorsanız önereceğimiz besinlerden tüketerek bu alışkanlığınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.
3 günde bir kilo verdiren salatalık diyeti
Ender saraç 3 günde bir kilo vermenize yardımcı olacak salatalık diyeti listesini açıkladı…
Bahar alerjisinden koruyan beslenme önerisi
Bahar aylarındaki alerjiden koruyan beslenme önerileri tüyoları veren Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengelönceden önlem almanın öneminden bahsetti...
Yoğurt diyeti (5 günlük yoğurt diyeti nasıl yapılır?)
Yoğur diyeti yazın gelmesiyle sağlıklı kilo vermek için aranan yöntemlerden biri. 5 günlük yoğurt diyeti nasıl yapılır? Yoğur diyeti için neler yapmam gerekli? Bu soruların cevaplarını sizin için toparladık. İşte yaza formada girmek için yapılan yoğurt diyeti…
Yumurta kabuğunun faydaları
Yumurtanın kabuğunu çöpe atmayı tercih ediyoruz ancak yapılan araştırmalara göre yumurta kabuklarının pek çok faydası var. Business Insider Avustralia'da yayınlanan bir video yumurta kabuğu yemenin faydalarını ve yumurta kabuklarını nasıl tüketmemiz gerektiğini gösteriyor.
Karatay diyet listesi (Karatay diyeti nasıl yapılır?)
Karatay diyeti özellikle yaza girerken oldukça aranan diyet listelerinden biri. Karatay diyeti nasıl yapılır? Karatay diyet listesi içinde neler var? Tüm bu sorularınızı ve Karatay diyetinin ayrıntılarını bu haberde toparladık.
Selülitlere iyi gelen selülit diyeti
Beslenme ve Diyet Uzmanı Meltem Şeniz Toksoy ile selülitle savaşan besinleri ve selülit diyetini konuştuk…
Gaz problemi nasıl çözülür?
Dr. Fevzi Özgönül, günlük hayatı da olumsuz yönde etkileyen gaz probleminden kurtulmak için dikkat etmemiz gereken noktaları belirtti...
Filizlenmiş sarımsakları sakın çöpe atmayın!
Filizlenen sarımsakları bozuldu zannedip çöpe atıyorsunuz değil mi? Bu haberimizden sonra filizlenmiş sarımsakları asla çöpe atmayacaksınız.
Kilo aldıran 5 sabah alışkanlığı
Beslenmenize dikkat ediyor, egzersiz yapıyor, sağlıksız şeylerden uzak duruyor ancak bir türlü kilo veremiyorsanız bunun sebebi her sabah yaptığınız bazı alışkanlıklar olabilir.
Vücudun su ihtiyacı hangi besinlerle karşılanır?
Su sağlığımız için en önemli mineralleri içerir. Bol su içmek genel anlamda sağlığımız için önemlidir. Ancak suyu çok fazla tüketemiyorsanız alacağınız besinlerle de su ihtiyacınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz.
Hangi Yağlar Kilo Vermeye Yardımcı Oluyor?
Diyet yaparken faydalanmamız gereken yağlar neler?
Zararı faydasından çok olan balık türleri
Balıkların genellikle sağlığımıza birçok faydası bulunmakta… Ancak bu durum her balık için geçerli değil. Birazdan açıklayacağımız balık türleri vücudunuza fayda yerine zarar verebiliyor.
Diyabet hastalığını kontrol altına alan meyveler
Diyabet hastalarının yiyecekleri meyveler sınırlıdır ve her meyveyi maalesef ki yiyemezler. Ancak birazdan vereceğimiz meyveler diyabet hastaları tarafından da tüketilebilecek ve aynı zamanda diyabetin oluşturduğu semptomların şiddetini azaltmaya yardımcı olacak.
Selülit yapan yiyecekler
Kadınların korkulu rüyalarından birisi de selülit sorunu. Selülitler hormonal dengesizliklerden kaynaklanacağı gibi aynı zamanda yediğimiz yiyeceklerden de meydana gelebilir.
Günde 3 adet Medine hurmasının inanılmaz faydaları
Hurmanın insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmiyor. Ancak birazdan öğreneceğiniz bilgilerle artık her gün 3 adet hurma tüketmeyi ihmal etmeyeceksiniz.
Sağlıklı bir kahvaltı için yapmamanız gerekenler
Kahvaltı tüm gün enerjinizi koruyabilmeniz için gerekli olan en önemli öğündür. Fakat çoğu zaman sağlıklı olduğunu düşünüp kahvaltıda yediğimiz besinler o kadar da sağlıklı değil.