Aile » Doğum Sonrası

Tüplerini bağlatan kadınlar tekrar anne olabiliyor!
İstinye Üniversite Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Peker, işlem sonrası en iyi koşullarda yeniden gebe kalabilme olasılığının ortalama yüzde 50 ila yüzde 70 arasında olduğunu söyleyerek önemli bilgiler verdi.
Bir anneye asla söylenmemesi gereken şeyler
Bir anneye ne söylediğinize ekstra dikkat edin! Zira bu sözlerden herhangi birini söylediğinizde tepesi fena halde atabilir.
Plasentadan yaptıklarıyla para kazanıyor
27 yaşındaki kadın, yabancı insanların getirdiği plasentalardan hatıralar, kapsüller ve smoothieler yaparak para kazanıyor.
Hamileliğini unutan anne doğurduğu bebeği istemedi
23 yaşındaki kadın ölümcül hastalık sebebiyle hamilelik ve doğum sürecinin çoğunu unuttu. Ebe bebeği kucağına verdiğinde kendi bebeğini geri çevirdi.
5 aylık bebek annesinin hayatını kurtardı
26 yaşındaki kadın, 5 aylık oğlu sağ göğsünü emmeyi reddedince hastaneye gitti. Kötü haberi alan anne, oğlunun hayatını kurtadığını söyledi.
Yaşam savaşını bırakmadı
Doğduktan sonra 800 gramdan 560 grama düştü, solunum sıkıntısı çekti ama yaşam savaşını hiç bırakmadı...
Emziren annelerin uzak durması gereken besinler
Yeni doğmuş bebeği olan annelerin başlıca sorunları arasında anne sütünün yetmemesi; bebekte gaz, huysuzluk ve alerji yer alır. Bunların önüne geçmek veya en aza indirmek için emziren annelerin uzak durması gereken besinler şöyle...
Gebelik sonrası göbek sarkması nasıl engellenir?
Gebelik döneminde ister istemez alınan kilolar doğum sonrası verilse de göbek bölgesi bir süre daha normale dönemez ve sarkmalar yaşanabilir. PEki bu durum nasıl giderilir?
Paylaştığı fotoğraf sayesinde hastalığı anlaşıldı
Doğumdan sonra Instagram'da bebeğiyle fotoğraf paylaşıp grip olduğunu söyleyen 27 yaşındaki reality yıldızının asıl hastalığını dikkatli takipçileri fark etti.
Gebelik sonrası depresyonu
Doğumdan sonra hormonlardaki hızlı düşüşün kimyasal değişikliklere neden olduğunu söyleyen Psikiyatrist Prof. Dr. M. Kerem Doksat, gebelik sonrası depresyon hakkında açıklamalarda bulundu.
Sırt ağrısının sebebi şoke etti
Doğumdan sonra geceleri sırt ağrısıyla uykusundan uyanan 2 çocuk annesi kadın, yeni doğum yaptığı için normal olduğunu düşündü. Titreme, susuzluk ve sersemlik gibi semptomlar da ortaya çıkınca ölümcül hastalık anlaşıldı.
Doğumdan sadece 3 hafta sonra görenleri şaşırttı
Rob Kardashian, 3 hafta önce doğum yapan nişanlısı Blac Chyna'nın fotoğraflarını paylaştı. Fotoğraflarda spor sütyen ve tayt giyen Blac Chyna'nın belinin inceliği görenleri şaşırttı.
Anne sütünü arttırmaya yardımcı yiyecekler
Bebekler için en iyi besin maddesinin anne sütü olduğunu söyleyen Diyetisyen Elif Yıldız anne sütünü arttıran besinleri açıkladı.
Emziren kadına asla söylenmemesi gereken 10 şey
Uzman ebeveyn ve 5 çocuk annesi Avustralyalı Pinky McKay, emziren annelere asla söylenmemesi gereken şeyleri Daily Mail için listeledi.
Anne sütünü arttıran öneriler
Diyetisyen Elif Yıldız, rezene çayının, hurmanın ve susam yağının anne sütünün artırdığını söyledi ve anne sütünü arttıran öneriler paylaştı.
Emziren annelerin dikkat etmesi gereken 10 önemli nokta
Emzirme dönemindeki anne sağlığı hem bebek hem de anne için çok önemli konular arasında.
Daha sağlıklı bireyler için emzirme
1-7 Ekim, Türkiye’de ve birçok ülkede Emzirme Haftası olarak kutlanmaktadır. Emzirme Haftasının 2016 yılı teması “Emzirmenin Sürdürülebilir Kalkınmaya Katkısı...”
Bebekler kaç yaşına kadar emzirilmeli
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Bilge Çelikkol, 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle emzirme konusunda annelere ve anne adaylarına bazı bilgiler verdi. Çelikkol, uzun süre anne sütü almış bebeklerin daha az hastalandıklarını, hastalansalar bile daha hafif atlattıkları anlattı.
Hamilelik çatlakları ve lekeleri nasıl geçer?
Hamilelik döneminde oluşan çatlaklardan kurtulmanın sırları neler? Dermatoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Okan, çatlak ve lekelerden kurtulma yollarını anlattı.
Mükemmel anne sendromuna dikkat!
Doğum sonrası işe dönmek çalışan annelerde duygusal karmaşa yaratabiliyor. Uzman Psikolog Aycan Bulut, bebek sahibi çalışan annelerin yaşayacakları sorunlar hakkında bilgiler veriyor.
Hamilelikte çatlaklardan nasıl kurtulursunuz?
Hamile kadınların en büyük sıkıntılarından biri de gebelik döneminde oluşan çatlaklar. Peki bu çatlaklardan nasıl kurtulunur?
Instagram fenomeni ikiz annesi
Instagram fenomeni Anna Strode, ikiz oğlan annesi. Doğum sonrasında spor rutinini sosyal medyadan paylaşmasıyla gündemde.
Hamilelik sonrası göbeğinin nedeni
Hamilelik bittikten birkaç hafta sonra podyuma çıkabilecek fiziğe dönmek sadece Victoria's Secret meleklerinin yeteneği. Normalde hamilelikten sonra oluşan göbekten kurtulmak 8 haftaya yakın sürer.
Lohusalık döneminde dikkat edilmesi gerekenler
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, lohusalık dönemine dikkat edilmesi konusunda uyardı. İşte lohusalık döneminde beslenme, cinsel ilişki ve merak edilen her şey...
Hamilelik kilolarımı nasıl vereceğim?
Doğum sonrası kilo kaybı ve emzirme dönemi beslenmesi nasıl olmalıdır?