Diyet » Egzersizler

Yaptıklarıyla herkese ilham veren yoga eğitmeni
Yoga eğitmeni olan 27 yaşındaki Jessamyn Stanley, ınstagram hesabından yapmış olduğu paylaşımlarla herkese örnek oluyor. Farklı vücut tiplerine dikkat çekmek isteyen eğitmen ''yoga herkes içindir'' diyerek kendinden zayıf olan yaşıtlarına tam anlamıyla meydan okuyor.
Steroidlerin kötüye kullanımı sonucu gerçekleşen tradejiler
Vücut geliştirmecilerin steroidi kötüye kullanmaları sonucunda gerçekleşen sakatlıklar, korkunç yan etkiler, ölümler ve daha büyük trajediler...
1 saat koşmanın faydaları neler?
Opr. Dr. M. Melih Çiçek, Dallas'taki Cooper Enstitüsü’nde gerçekleştirilen, egzersiz ve ölüm arasındaki ilişkileri inceleyen araştırmanın detayları hakkında bilgi verdi. İşte 1 saat koşmanın faydaları
Basen eriten hareketler
Hemen hemen her kadının basenleriyle başı maalesef ki dertte. Basenlerinizi eritmek için spor salonlarına gitmenize gerek yok. Size vereceğimiz basen eriten hareketlerle evinizde basenlerinize veda edebileceksiniz. Basen eriten hareketler nelerdir, evimde basenden kurtulabilir miyim diye merak ediyorsanız işte cevapları…
Dans ederek kilo verin
Kilo vermeyi eğlenceli hale dönüştürmek sizin elinizde. Zayıflamak isteyenler için dans ederek zayıflama yöntemi son günlerde hızla revaçta. Zumba ile ivme kazanan bu akım hızla yayılıyor…
Duş alarak zayıflama yöntemleri
Sadece spor ve diyetle zayıflayabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Duş alırken bir takım değişiklikler yaparak hızlı bir şekilde yağ yakabilir, kilolarınıza veda edebilirsiniz.
Fitness sonrası inanılmaz vücut dönüşümleri
Yaza yaklaşırken sizleri de spor yapmaya ikna edecek olan, muhteşem fitness öncesi ve sonrası çekilen fotoğraflar…
Televizyonda çırılçıplak yoga
Cüretkar sunucu Jenny Scordamaglia, kendisi gibi cüretkar sunucu arkadaşı Eila Adams ile çırılçıplak kamera karşısına geçerek yoga yaptı.
Kalori yakmak için egzersiz ipuçları
Saatlerinizi spor salonlarında harcayıp yeterince kalori yakamıyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Spordan daha fazla verim almak, sakatlanmaları önlemek için size vereceğimiz ipuçlarına dikkat edin!
Kilo verirken kasların erimemesi için ne yapmak gerekir?
Sağlıklı Yaşam Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, kas geliştirmek ve egzersizde maksimum performansa ulaşmak için önemli ipuçları verdi.
Kilo verdiren danslar
Hem dans edip hem de eğlenerek hızlı bir şekilde kilolarınıza veda edebilirsiniz. Hangi tür danslar kilo verdiriyor diye merak ediyorsanız işte cevapları…
Egzersizler depresyona karşı korur!
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Klinik Şefi Dr. Önder Çerezci yapılan düzenli egzersizlerin etkilerinden bahsetti…
Haftada kaç gün egzersiz idealdir?
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Semih Akı, spor yaparken dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdi.
Hızlı kilo vermenizi sağlayacak ev işleri
Hanımlar! Kilo verebilmek için uzun sıkıcı diyetler yapmanıza gerek yok. Artık evinizde yapacağınız günlük temizlik işleriyle hızlı bir şekilde kilo verebileceksiniz.
Yaza formda girmek için hangi egzersizler yapılmalı?
Kış boyunca aldığımız kilolardan kolayca kurtulmanın yolları
Yoga kalbe sağlık yaşama mutluluk katar
Kalp hastalarının daha kaliteli bir yaşam için doğru nefes tekniklerini öğrenmesi, kalplerine binen yükü azaltmak için de stresle mücadele etmeleri büyük önem taşıyor.
Bu sporu yapan her 5 kişiden 1’i sakatlanıyor
Yrd. Doç. Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa’nın verdiği bilgiye göre, CrossFit yapan her 5 kişiden 1’i sakatlanıyor.
Omurga sağlığı için egzersizler
Omurga sağlığı demek; enerji, zihin açıklığı ve iyi bir hafıza demektir. Omurga sağlığınızı korumak için her gün yapabileceğiniz bazı hareketleri sıraladık.
Göğüs küçültme hareketleri (Ameliyatsız göğüs küçültme)
Göğüs küçültme hareketleri, göğüslerinin büyüklüğünden şikâyetçi olan ancak bıçak altına yatmak istemeyen kadınlar için oldukça etkili bir formüldür. Göğüs küçültme hareketleri nelerdir? İşte basit ve ayrıntılı anlatımı ile göğüs küçültme hareketleri…
Ailesi ölümüne hazırlanırken şampiyon oldu
6 yıl boyunca anoreksiyayla mücadele eden genç kızın ölümü beklenirken mucize bir şekilde hayata tutundu.
Ayak ağrısına iyi gelen egzersizler
Tüm gün işte, sporda, ayakkabının içerisinde hareket halinde olan ayaklarımız vücudumuzun en çok kahrını çeken bölgesidir. Fakat ayak ağrılarınızı bu egzersizler ile en aza indirmeniz mümkün.
Harika hissettirecek 4 yoga pozisyonu
Genellikle yoga vücudunuzu ve ruh halinizi daha sağlıklı hale getirmeye yarar. Yoga günlük yaşantımızda uygulaması kolay olan mükemmel bir uygulamadır hatta yararlarını hızlı bir şekilde yaşayabilirsiniz.
Terleyince yağ yakılır mı?
Spor yapıp terleyen hemen herkesin aklında aynı soru var. Terlemek yağ yakmayı sağlar mı?
Zayıflamanızı sağlayacak 5 akupunktur noktası
Evde vücudunuza uygulayabileceğiniz 5 akupunktur noktasıyla fazla kilolara veda edebileceksiniz.
Sadece 4 basit egzersizle ayak ağrılarından kurtulun
Ayağınızın belli noktalarına baskı uygulayarak ayağınızda ve bacağınızda meydana gelen ağrılardan kurtulabilmeniz artık mümkün.