Diyet » Egzersizler

Bu sporu yapan her 5 kişiden 1’i sakatlanıyor
Yrd. Doç. Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa’nın verdiği bilgiye göre, CrossFit yapan her 5 kişiden 1’i sakatlanıyor.
Omurga sağlığı için egzersizler
Omurga sağlığı demek; enerji, zihin açıklığı ve iyi bir hafıza demektir. Omurga sağlığınızı korumak için her gün yapabileceğiniz bazı hareketleri sıraladık.
Göğüs küçültme hareketleri (Ameliyatsız göğüs küçültme)
Göğüs küçültme hareketleri, göğüslerinin büyüklüğünden şikâyetçi olan ancak bıçak altına yatmak istemeyen kadınlar için oldukça etkili bir formüldür. Göğüs küçültme hareketleri nelerdir? İşte basit ve ayrıntılı anlatımı ile göğüs küçültme hareketleri…
Ailesi ölümüne hazırlanırken şampiyon oldu
6 yıl boyunca anoreksiyayla mücadele eden genç kızın ölümü beklenirken mucize bir şekilde hayata tutundu.
Ayak ağrısına iyi gelen egzersizler
Tüm gün işte, sporda, ayakkabının içerisinde hareket halinde olan ayaklarımız vücudumuzun en çok kahrını çeken bölgesidir. Fakat ayak ağrılarınızı bu egzersizler ile en aza indirmeniz mümkün.
Harika hissettirecek 4 yoga pozisyonu
Genellikle yoga vücudunuzu ve ruh halinizi daha sağlıklı hale getirmeye yarar. Yoga günlük yaşantımızda uygulaması kolay olan mükemmel bir uygulamadır hatta yararlarını hızlı bir şekilde yaşayabilirsiniz.
Terleyince yağ yakılır mı?
Spor yapıp terleyen hemen herkesin aklında aynı soru var. Terlemek yağ yakmayı sağlar mı?
Zayıflamanızı sağlayacak 5 akupunktur noktası
Evde vücudunuza uygulayabileceğiniz 5 akupunktur noktasıyla fazla kilolara veda edebileceksiniz.
Sadece 4 basit egzersizle ayak ağrılarından kurtulun
Ayağınızın belli noktalarına baskı uygulayarak ayağınızda ve bacağınızda meydana gelen ağrılardan kurtulabilmeniz artık mümkün.
Kalça sıkılaştırma egzersizi
Angela Lee tarafından hazırlanan 30 günlük kalça sıkılaştırma egzersizi sayesinde spor salonuna gitmeden sıcacık evinizde de kalçanızı sıkılaştırabilirsiniz.
Cinsel hayatı güçlendiren 10 egzersiz
Yapacağınız egzersizlerle cinsel hayatınızı daha iyi bir hale sokabileceğinizi biliyor musunuz? İşte seks hayatınızı canlandıracak 10 egzersiz.
Ruh halinize göre hangi sporu yapmalısınız?
Spor yaparken ruh halinizi iyileştirmek mümkün. O halde ruh halinize göre spor belirlemenize yardımcı olalım...
Pilatesin hiç bilmediğiniz faydaları
Pilatesin faydaları merkez bölgesinin kuvvetlenmesi ve esneklikten ibaret değildir. Tüm vücudu çalıştıran bu sporu düzenli olarak yapmak sırt ağrısını azaltır, kemik yoğunluğunu artırır ve kalp sağlığını destekler.
Burcunuza göre egzersizler
Sağlıklı kilo vermek istiyor ama hangi egzersizleri yapmakta karar veremiyor musunuz? O zaman burcunuza en uygun egzersizleri deneyin...
Resimli göbek eritme egzersizleri
Yazın yaklaşmasıyla özellikle göbek bölgesinde kilolarımızdan kurtulmaya çalışıyoruz. Göbek eritme egzersizleri de bu yüzden oldukça ilgi görüyor. Göbek eritme egzersizleri evde de rahatlıkla yapabileceğiniz kolay ama etkili hareketlerden oluşuyor. İşte resimli göbek eritme egzersizleri…
Karın kası yapmanın kolay yolları!
Karın kas için en bilindik ve en etkili yöntem mekik çekmektir. Peki, mekik çekmeden karın kası yapmanın daha kolay yöntemleri yok mu?
15 sn.’lik hareketlerle fazla kilolardan kurtulun
Gündelik yaşantınıza ekleyeceğiniz bir takım hareketler kilo vermenize büyük katkı sağlayacaktır.
Koşu bandı neden ağrı yapar?
Koşu özellikle de sürekli spor yapmayanlarda kas ağrılarına neden olabilir. ancak koşu bandında yapılan koşunun baldırlarda yaptığı ağrı daha farklıdır. Peki koşu bandı baldırlarda neden ağrı yapar?
Koşmanın faydaları
Sporun özellikle de koşmanın insan vücuduna inanılmaz faydalar var. Bunlardan en önemlisi de akciğer kapasitesini etkilemesidir. Peki koşmanın akciğere nasıl bir faydası var?
Resimli bacak inceltme egzersizleri
Bacak inceltme egzersizleri yaza girerken özellikle kadınların en çok aradığı egzersizlerden oldu. Yaza fit girip bacaklarını forma sokmak isteyenler bacak inceltme egzersizleri öğrenmek istiyor. İşte sizin için hazırladığımız bacak inceltme egzersizleri…
Duruşunuzu düzeltecek basit egzersizler
Duruşunuz sırt sağlığınız için önemlidir ve dik durdukça nefes almanız ve kan dolaşımınız da gelişir. Bu basit egzersizler sırt kaslarınızdaki gerilimi ve basıncı azaltırken duruşunuzu düzeltecektir.
Basen eritme hareketleri
Özellikle kadınların en büyük sıkıntılarından biri basen bölgelerindeki yağlanmadır. Bu durumda da basen eritme hareketleri oldukça rağbet görüyor. Basen eritme hareketleriyle spor salonlarına para harcamadan form kazanabilirsiniz. İşte basen eritme hareketleri ve anlatımı…
Sadece 2 haftada göbek düzleştirmek...
Özellikle elma tipi bir vücudunuz varsa karnınızı her zaman düz tutmak oldukça zor olabilir. Hoş bir görüntüsünün olmamasının yanı sıra göbek, aynı zamanda kötü sağlığın da işaretlerindendir.
Khloe Kardashian fit vücudunu sere serpe sergiliyor
Malum, geçtiğimiz yıl verdiği kilolarla gündem olan Khloe Kardashian spor fanatiği oldu çıktı. Khloe, fit vücudunu da sergilemeden edemiyor. 32 yaşındaki reality yıldızı Kosta Rika tatilinde cüretkar görüntüler vermeye devam ediyor.
Gıdık eritme egzersizleri
Birçok kadının ortak sorunu olan gıdık, fazla kilolu olmasanız bile başınızın belası olabilir. Ancak gıdığınızın kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz basit egzersizler var. İşte en etkili gıdık eritme egzersizleri...