Sağlık » Erkek Sağlığı

Meme kanserine yakalanınca büyük bir şok yaşadı
48 yaşındaki adam, memesini aldırmasına rağmen 3 kez meme kanserine yakalanınca büyük bir şok yaşadı.
Erkeklerde en çok görülen kanser türleri
Erkekler en çok hangi kanser hastalıklarına yakalanıyorlar ve bu kanser türlerinden nasıl korunabilirler?
Tek başına yemek yemek öldürüyor!
Yapılan bir araştırmaya göre tek başına yemek yiyen erkeklerin sosyal yaşıtlarına göre daha erken öldüğü ortaya çıkardı...
Ceviz sperm kalitesini arttırabilir
Ceviz tüketimi sperm kalitesini etkileyen faktörleri ve erkek kısırlığının (infertilite) kilit belirteçlerini geliştirebilir
Kısır erkeklerde kanser riski daha fazla
1989 yılından bu yana sürdürülen araştırma tamamlandı. Sonuç: Kısır erkekler kansere daha çabuk yakalanıyor!
Çocuk sahibi olmak için daha az patates yiyin!
Yakın zamanda yapılan bir araştırmada, günlük hayatta oldukça sık tükettiğimiz bazı besinlerin sperm kalitesini düşürdüğü ve çocuk sahibi olma şansını azalttığı ortaya çıktı.
Mide yanmasının sebebini duyunca şoke oldu
Hayatı boyunca yediğine içtiğine dikkat eden ve spor yapan adam, son 10 yıldır mide yanması yaşıyordu. Başta önemsemediği mide yanması ölümcül hastalığa dönüştü.
Mesanesinden çıkan şoke etti
63 yaşındaki hastanın mesanesinden çıkan taşın büyüklüğü tüm dünyada olay oldu. Peki mesane taşı nasıl oluşur? Mesane taşı nasıl anlaşılır?
Prostat kanserinin yayıldığı nasıl anlaşılır?
Prostat kanseri teşhis edilmezse yayılan bir kanser türüdür. Peki yayılması durumunda vücutta ne gibi belirtiler belirir?
Azoospermi hastaları için iyi bir haber
Azoospermi hakkında açıklamalarda bulunan Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Kaan Aydos, bu konuda gerçekleştirilen çalışmalardan söz etti.
Erkek kısırlığına çözüm!
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Bülent Tıraş Türkiye'de ilk kez kendilerinin kullandığını mikro akışkan çip teknolojisinin kısırlığa çözüm olduğunu belirtti...
Dünyanın en büyük cinsel organına sahip
Dünyanın en büyük penisine sahip Meksikalı adam hayatı boyunca cinsel ilişkiye giremeyecek olmasına rağmen küçülttürmeyi reddediyor.
Azoospermi tedavisinin vazgeçilmez parçası tese nedir?
Tese’nin testis içinden sperm hücresi alma işlemi olduğunu söyleyen Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Kaan Aydos, azoospermi tedavisinin vazgeçilmez parçası olan Tese hakkında açıklamalarda bulundu.
Erkeklerde kanser uyarısı veren işaretler
Çağımızın hastalığı kanser, hem kadın hem de erkek için oldukça endişe yaratan bir durumdur. Kanser hastalığı, erken yakalandığında ölüm riskini azaltır ve tedavi sürecini kolaylaştırır. Bu nedenle kanser belirtilerinin bilinmesi ve fark edildiğinde muhakkak önemsenmesi gerekir.
Testosteronun yüzdeki etkileri
Erkeklik hormonu testosteronun vücutta birçok etkisi vardır. Peki yüzü nasıl etkiler?
Prostat kanserinde erken teşhis hayat kurtarıyor
Prostat kanseri tedavisinde erken teşhisin ve düzenli kontrollerin önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Tayfun Gürpınar, erkekler şikayetleri olmasa bile 50 yaşından sonra kontrollerini yılda bir kez yaptırması gerektiğini vurguladı.
Büyümüş prostatı acısız küçültün
Büyümüş prostatı doğal yöntemlerle acısız küçültmek mümkün... Neredeyse 50 yaş üstü her erkeğin problemi olan prostatı, daha çok büyümeden ve iltihap kapmadan tedavi edin.
Doktor hatası genital organından etti
61 yaşındaki adam, prostat bezi ameliyatından sonra ölümcül bir virüs kapınca genital organının büyük bir kısmını kaybetti. Bir daha cinsel ilişkiye giremeyecek adam, hastaneye dava açacak.
Mide ilacı kullanan erkekler dikkat!
Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, mide yanması için kullanılan ilaçların genç erkeklerde kısırlık riskini arttırdığını belirtti...
Prostat kanseri belirtileri ve prostat kanseri risk faktörleri
Prostat kanseri belirtilerine özellikle 50 yaşından sonraki erkeklerin dikkat etmesi gerekmektedir. İşte prostat kanseri belirtileri
Gece ereksiyonunun nedeni nedir?
Sabah neden erekte bir şekilde uyandığınızı merak ettiniz mi? Avustralyalı uzmanlar gece ereksiyonunun nedenlerini açıkladı.
Kasıkta şişlik neyin belirtisi?
Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Güler, 70 yaş üstü her iki erkekten birinde kasık fıtığı olduğunu söyledi.Kasık fıtığının belirtileri nelerdir?
Erkeklerin uyku süresi üreme şansını etkiliyor
Yapılan araştırmaya göre 6 saatten az ve 9 saatten fazla uyuyan erkeklerin üreme şansı azalıyor.
Kısırlığa neden oluyor!
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Kaan Aydos, sperm hareket bozukluğunun kısırlığa neden olduğu belirterek hakkında bilgi verdi...
Erkekler neden çok horlar?
Horlama, hem bu problemi çeken için hem de dinlemek zorunda kalan için ciddi bir meseledir. Bir çok nedeni vardır ancak en merak edilen ayrıntısı ise neden erkeklerin kadınlardan bu kadar fazla horladıklarıdır.