Sağlık » Genel Sağlık

Boyun ağrısına ilaçsız tedavi
Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, boyun ağrısının teşhisi, tedavisi ve yapılan bilimsel araştırmalar hakkında bilgiler verdi.
Mülteci adamın karnından çıkanlar hayrete düşürdü
Karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye gelen adamın karnından çıkanlar şoke etti.
Ender görülen kanser türleri ve belirtileri
Birazdan vereceğimiz kanser türleri oldukça nadir görülür ve saldırgan olabilir. Bu nedenle belirtileri dikkate almalı, hayati tehlike oluşturmaması için erken teşhisle tedavi edilmesi gerekir.
Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir?
Ağız kuruluğu hemen hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir? Ağız kuruluğu nasıl tedavi edilir? İşte bu sorunu yaşayanları bilgilendirecek haberimiz…
Hekimler Yazıyor
15 maddede obeziteden korunma
Bacağından çıkan tümör doktorları bile şaşırttı
1 yıldır bacağındaki şiddetli ağrılarla yaşayan Şırnaklı Süleyman Aksın'ın bacağından çıkan tümör cerrahi müdahale ile çıkarıldı...
Beyin kanamasının sebepleri neler?
Her yaştan insanın beyin kanaması geçirebileceğini biliyor musunuz? Beyin kanamasını tetikleyen durumlar ve sebepleri neler?
Hekimler Yazıyor
Duygusal yeme durumunun sebebini öğrenin!
Uzun süre idrarınızı tutarsanız ne olur?
İdrarı uzun süre yapmamak veya tutmak çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Çünkü toksinler vücutta birikir ve belli bir zaman sonra kana karışma tehlikesi vardır. İşte uzun süre tutulan idrar sonucunda vücutta gelişenler…
Hastaların göz ardı ettiği 7 kanser belirtisi
Vücudumuz herhangi bir şey yanlış gittiğinde çeşitli sinyaller gönderiyor. Ancak hastalar bu semptomlar büyüyene kadar dikkate almıyor. İşte kanser hastalarının %90'ının görmezden geldiği, kanserin 7 erken belirtisi:
Kabızlık neden olur, kabızlığa ne iyi gelir?
Dr. Sinan Akkurt, her beş kişiden birinde görülen kabızlığın depresyondan kolon kanserine pek çok hastalığı tetikleyebildiğini söyledi.
Alerji ve soğuk algınlığı arasındaki farklar nelerdir?
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Reha Baran,bahar alerjisinin tedavi edilmediğinde yakınmaların daha kronik hale gelebileceğini ve astıma neden olabileceğini belirterek, alerji ve soğuk algınlığının ortak belirtileri arasındaki ince farkları ve alınabilecek tedbirleri anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
Beyazlatıcı macunların dişlere zararı
Yrd. Doç. Dr. Cenker Zeki Koyuncuoğlu, piyasada satılan beyazlatıcı diş macunlarının zararlarından bahsederken, bol su ile fırçalanan dişlerin daha beyaz olduğunu söyledi...
Bileğini kullanarak çalışanları tehdit eden hastalık
Eskiden ağır el işi yapanların hastalığı olarak bilinen Karpal Tünel Sendromu artık masa başındakileri etkiliyor
Ameliyata girmeden önce yapılması gerekenler
Çeşitli nedenlerden dolayı ameliyat masasına yatacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken belli kurallar vardır. İşte ameliyat öncesi uyulması gereken kurallar...
MS hastalığı belirtileri ve dikkat edilmesi gerekenler
Nöroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Türker Şahiner, MS hastalığı ve yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.
Dünyada bir ilki gerçekleştirdiler
Doğuştan kulakları olmayan Gaziantepli Ümit Gül'e kıkırdaktan alınan doku ile kulak yapıldı. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Mutaf tarafından yapılan ameliyat dünyada bir ilk niteliği taşıyor.
Hekimler Yazıyor
Neden obez oluyoruz?
Alzheimera karşı Refleks Terapi
Yaşlanmayla birlikte gelen ölümcül hastalık alzheimerın son yıllarda Türkiye’de görülme sıklığı iki kat arttı. Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, alzheimera karşı Refleks Terapi’yi öneriyor.
Alerji mi, soğuk algınlığı mı?
Bahar nezlesi ve soğuk algınlığı birbirine karıştırılıyor ancak bu tedavinin gecikmesine sebep olduğundan mutlaka uzmana danışılması gerekiyor.
MS hastalığı yatağa bağlanmak mıdır?
Nedeni henüz bilinmeyen MS, ne akıl ne de ruh hastalığı! Beyin ve omurilik yani merkezi sinir sisteminin iltihabi hastalığı olan MS, bulaşıcı ya da öldürücü de değil.
Karaciğer hastalıklarına neden olan etkenler
Gastroenteroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Oya Yönal, kronik karaciğer hastalıklarına neden olan etkenler hakkında bilgi verdi.
Guatr ameliyatlarında ses kısılması engellenebilir
Halk arasında ‘Tiroid bezlerinin büyümesi’ diye bilinen guatr hastalığı, yaşam kalitesini doğrudan etkileyen bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor.
Evlenmek için 10 neden
Eğer evlenmekten korkuyorsanız veya evlilik size anlamsız geliyorsa, işte evlenmek için 10 neden
Çıplak ayakla duş almanın bedeli ağır oldu
Spor salonunda çıplak ayakla duş alan adam, ayağında çıkan yaraları siğil sandı ancak açık yaralar yayılmaya devam etti.