Aile » Hamilelik

Anne olmadan önce bu testleri mutlaka yaptırın
Sorunsuz bir hamilelik ve sonrasında harika bir bebeğe kavuşmak tüm kadınların en büyük isteğidir. Bu nedenle, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Serap Mollaoğl anne adaylarının mutlaka yaptırması gerken testleri açıkladı...
Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı?
Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, hamilelikte istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerini ve risklerini anlattı:
40 haftalık hamile kadın dans etti
Oyuncu ve dansçı Gemma Marin, heyecanla Alexandra adını verdiği kızını kucağına almayı bekliyor ancak neredeyse 41 hafta olmasına rağmen bebeğin gelmeye hiç niyeti yok.
Gebelikte Omega-3 düşük riskini azaltıyor
Jinekolog Prof. Dr. Ferit Saraçoğlu, geç yaşta gebelik ve sonrasında anne ile bebeğin karşılaşılabileceği risklere karşı Omega 3’ün önemini vurguluyor.
Bir zamanlar gerçek olduğuna inanılan hamilelik tavsiyeleri
Tarihte bazı yanlış tavsiyeler, batıl inançlar ve kocakarı inançları sebebebiyle sayısız düşük ve doğum kusurları meydana geldi. Onlardan bazılarını sizin için derledik. Siz siz olun bilimin ışığından ayrılmayın!
Hamileyken çalışanların dikkat etmesi gerekenler
Anne adaylarının yaklaşık 40 hafta süren hamileliği boyunca bazı kurallara uyması, kendine dikkat etmesi gerekir.
Hamilelikte kaşıntıya dikkat!
Hamileliğinin sonlarına yaklaşırken bebeğini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan anne, diğer anne adaylarını bu semptomu göz ardı etmemeleri konusunda uyardı.
Ölümcül nöbetleri hıçkırık sandı
Nöbet geçiren hamile kadın, hıçkırık tuttuğunu zannetti ancak acilen ambulans çağıran eşi sayesinde ölümden döndü.
Hamilelikte toksoplazma enfeksiyonu belirtileri ve önlemler
Toksoplazma enfeksiyonu hamilelikte çok tehlikeli sonuçlara yol açabiliyor. Toksoplazma enfeksiyonu nasıl geçer, toksoplazma enfeksiyonundan korunmak için nelere dikkat etmek gerekir?
Hamilelikte tuz ve şeker kullanımı nasıl olmalı?
Gebelikte beslenme doğumu ve bebeğin sağlığını olumlu yada olumsuz yönde etkiliyor.
Hamilelikte bel ağrısına karşı neler yapılmalı?
Hamileliğin en sık yaşanan sorunlarından olan bel ağrısına karşı neler yapılabilir? Hamilelikte bel ağrısı nasıl engellenir?
Balık yağı bebek zekasını etkiler mi?
Avustralyalı bilim adamları, gebelik döneminde alınan balık yağı hakkında bilinenin aksi bir açıklama yaptı...
Hamileliğe alerjisi olan kadın 9 ay kabus yaşadı
Hamileliğe alerjisi olan 23 yaşındaki kadın 9 ay süren kabusunu "Doğmamış bebeğim beni öldürmeye çalışıyor gibiydi." sözleriyle anlattı.
Hamilelikte burun tıkanıklığı için ne yapılabilir?
Burun tıkanıklığı plasenta tarafından üretilen östrojen ve diğer hormonların seviyesinin yükselmesinin burnunuzda bulunan mukus zarını etkilemesiyle oluşur. Fakat bunun için birkaç pratik önlem almanız mümkün.
Hamilelikte kabızlığa ne iyi gelir?
Araştırmalara göre, doğumdan sonraki üç ay boyunca, her dört hamile kadından birisi kabızlık problemi yaşıyor. Eğer erkenden tedavi edilmezse kabızlık, basura sebep olabilir.Ancak buna karşı birkaç önlem almanız mümkün.
Hamilelikte mide ekşimesine ne iyi gelir?
Mide ekşimesi, mide asidinin yemek borusuna geri gitmesi sebebiyle oluşur. Peki, mide ekşimesine ne iyi gelir?
Hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer?
Aslında, sabah yaşanan kusmalar anne karnındaki bebek için bir tehlike teşkil etmiyor; tam tersine bu hamileliğinizin seyrinde gittiğine bir işaret. Ancak oldukça rahatsız edici olan bu durumu en aza indirmek mümkün.
Çin takvimi nedir? Çin takvimi cinsiyet hesaplama
Bebek sahibi kara veren çiftlerin çok sık duydukları ve kullandıkları Çin takvimi nedir? Çin takvimi ile cinsiyet hesaplama nasıl olur? Çin takvimi ne kadar güvenilirdir? Çin takvimi nasıl kullanılır? İşte tüm bu soruların cevabını bir yerde topladık…
Gebelikte bulantı ve kusmaları azaltmanın yolları
Gebelik döneminde günlük hayatı olumsuz yönde etkileyen mide buşantıları ve kusmalar nasıl azaltılır?
Karnı burnunda şarkıcı Ciara çıplak poz verdi
Şarkıcı Ciara ikinci çocuğunu dünyaya getirmeye hazırlanırken Harper's Bazaar'a soyundu. Dani Brubaker'ın çektiği fotoğraflarda Ciara'nın 2 yaşındaki oğlu Future da yer aldı.
Hamilelikte saç spreyi kullanmayın!
Uzmanlar uyardı! Hamilelikte kullanılan saç kozmetik ürünlerinin bebeğe korkunç bir etkisi olabilir.
Gebelik döneminde MR çektirilir mi?
Gebelik döneminde MR çektirmek zorunda kalan anne adaylarının aklına ilk olarak bebeğe zararlı olup olmadığı gelir. Peki, gerçekten MR gebelik döneminde bebeğe zarar verir mi?
Anne karnında tespit edilen hastalıklar
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Hülya Dede, hamilelik döneminde bebeklerde tespit edilen hastalıklar hakkında bilgi verdi...
Hamile annelerin Google'a sordukları en garip sorular
İnternetten önce ne yapıyorduk bilmiyoruz ancak günümüzde her şeyi çekinmeden sorabileceğimiz birisi var: Google. Karnında ne olup bittiğini merak eden anneler de Google'a çok ilginç sorular soruyor.
Anne karnındaki bebeğe mucize ameliyat
Konya'da idrar torbası şişen, böbreklerinde genişleme görülen ve yaşamını sağlayan suyu azalan anne karnındaki ikiz bebeklerden birine, henüz 320 gram ağırlığındayken hayati bir operasyon gerçekleştirildi.