İkizler
Hava + Değişken
(21 Mayıs – 21 Haziran)
Bugün parasal kaynaklarınızla ilgili konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz konularda daha fazla sorumluluk almak isteyebilirsiniz. Gelecek yönünde planlar gündeme gelebilir. Tutkulu olduğunuz konularda stresler yaşanabilir. Mücadele vermeniz gereken olaylar gündeme gelebilir. Yeteneklerinize yönelebilirsiniz.
Bu dönemde gerek kendi iç dünyanıza ve evle, ailenizle ilgili gelişmelere zaman ayırmak gerekebilir. Evde daha yoğun ve ziihnsel açıdan meşgul olabileceğiniz günlerdesiniz. Eksik kalan işlerin tamamlanması da önem kazanıyor. Ancak 15’i civarında özellikle parasal konularda aceleci karar almamak daha iyi olacak. Finansal konularla uğraşabilirsiniz. 16-17’sinde Ay burcunuzda ilerlerken tek başına yapabileceğiniz çok şey var ve şahsi konulara zaman ayırmak mümkün. 18’i sonrasında harcamalarınızda daha düşünceli olabilirsiniz.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

İKİZLER

Fırsatlar ve testler bir arada

2017’ye genel bakış

2017 son derece geliştirici ve öğretici bir yıl olacağa benziyor. Özellikle yükselen burcu İkizler olanlar için ilerleme etkisi daha yüksek. Ancak eğer İkizler burcunda doğmuşsanız, biraz daha sabırlı olmanız gerekiyor. Bu yıl şans ve genişleme gezegeni Jüpiter 10 Ekim’e kadar burcunuzla son derece uyumlu bir açıda kalmakta. Dolayısıyla bu yıl mutlaka kendinize zaman ayırmalı, üzerinizdeki gerginlikleri atmalı ve kendinizi ifade edebileceğiniz imkanları değerlendirmeye bakmalısınız. Jüpiter’in bu destekleyici transiti yılık dörtte üçüne daha fazla eğlence, keyif, aşk ve yaratıcı uğraşlar getirmekte. Sevdiklerinizle ilgili konularda, çocukları ilgilendiren durumlar içinde mutluluk getiren tecrübeler var. Aynı zamanda değişik hediyeler, ödüller alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Hayatın güzel yönlerine açık durabilir, daha çok yolculuk yapabilir, eğitimlerden, yabancılardan kendini geliştirme imkanı yakalayabilirsiniz. Aşk hayatında olumlu bir hava esmekte. 10 Ekim sonrasında ise bu kez işler, sorumluluklar ve detaylar yeniden ağırlık kazanmaya başlayacak. Bu nedenle 10 Ekim’e kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Keza yılın son üç ayında hep iş, sorumluluk ve çalışma koşullarına yönelik gelişmeler ağırlık kazanacak.

İkizler burcunda doğanlar Satürn’ün karşıt açısı altında bir süredir zorlanmaktalar. Daha dikkatli, daha derin ve sabırlı davranmak durumundalar. 2015’ten bu yana işlerde yavaşlama, kariyerde engeller var. Satürn 20 Aralık 2017 tarihine kadar bu konumda yani Yay burcunda kalmaya devam edecek. Özellikle de 11-21 Haziran doğumlu İkizler burcundan olanları daha fazla sınava tabi tutacak. Genel olarak İkizler burcunda doğan tüm kişiler genel bir yavaşlama ve planların istedikleri gibi ilerlememesi gibi şikayetler içindeler ancak eğer bu tarihler arasında doğmuşsanız, bu yıl çok sabırlı ve gerçekçi olmalısınız. Bu transit beklemeler, gecikmeler, sağlıkla ilgili sorunlar ve genel olarak iş hayatınıza blokajlar, otorite ya da güçlü kişilerle ilişkilerde yükler, sıkıntılar getirmekte. Dolayısıyla, Satürn’ün bu yorucu transiti altında, Jüpiter’in verdiği desteğe çok ihtiyacınız var ve Jüpiter de sizi 10 Ekim’e kadar desteklemekte. 20 Aralık 2017 tarihinden sonra ve daha çok 2018 ve 2019 yıllarında finansal konularda, borç alacak ve miras işlerinde daha fazla sorumluluk ve yük altına girebilirsiniz.

Burcunuzla 2010 yılından beri olumlu bir açı yapan Uranüs bu yıl son kez bu açısını devam ettirecek. Uranüs bu süreçte size yeni ümitler, alternatifler, gelecek yönünde tazelenen, bakış açınızı, kişiliğinizi yenileyen heyecanlar getirdi. Eğer 11-28 Haziran doğumlu bir İkizler iseniz Uranüs’ün getirdiği yenilenmeyi bu yıl daha çok hissedebilirsiniz. Zira bu dönemde aynı zamanda Satürn’ün bekletici, test eden karşıt açısı yanında Uranüs transiti sizi bir ölçüde alternatifler kurmaya, olaylara daha yenilikçi bakmaya teşvik ediyor olacak. Bu transit altında içinizdeki yenilenme heyecanını ve gelişen imkanları harekete geçirme kapasiteniz var. Dolayısıyla bir yandan beklemeler olmakla birlikte, engellerden olumlu sonuçlar da çıkarabileceksiniz.

Pek çok İkizler burcu için Balık burcundaki Neptün transiti genel olarak dağılma, karar verememe, hayat yönünde net olamama gibi önemli soru işaretleri ve karmaşalar getirmekte. 2011 yılından bu yana aktif olan bu transit altında İkizler burcunda doğanlar artık hayata eskisi gibi bakmıyor ve genel bir yumuşama, kabullenme ve fedakarlıklar içinde hareket ediyorlar. Neptün büyük hayaller getiren, kişiyi ruhsal temalara yakınlaştıran bir güçtür ancak aldatıcı etkileri de yüksektir. Eğer 30 Mayıs – 5 Haziran arasında doğmuş bir İkizler iseniz Neptün’ün bu yanıltıcı etkisine dikkat etmelisiniz. Bu yıl güçlü arayışlar ve hayaller içinde olabilirsiniz. Ancak erkek figürler, babanızla ya da işinizle ilgili konular belirsizlik ve sallantılar içine de girebilir. Hayat sizden bu dönemde egonuzu geride tutmanızı ve daha kabullenici bir tavır geliştirmenizi istiyor. Bu güçlü transit özellikle sanatsal konularda, hayal gücü ile çalışan kişiler için son derece verimli de olabilir. Kişiliğinizin daha yüksek boyutlarını farkedebilirsiniz.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması yakın çevrenize, eğitimle ilgili gelişmelere, kardeşlere ya da ziyaretler, yolculuklarla ilgili durumlara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde bazı elde olmayan koşullardan özellikle iş ve sorumluluk alanında karışıklıklar yaratabilir. Bu dönemde ihmalkar davranmamalı ve fedakarlık gösterebilmelisiniz.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bu dönemde uzaklarla ilgili konular, yabancılarla ilgili işler, eğitim ve yolculuklar konusunda güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, değerlendirmeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması ise eğitsel ve yaratıcı konulara, zihinsel uğraşlara, kardeşlerle ilgili gelişmelere yenilenme ve başlangıçlar getirmekte. Bu süreçte kendinizi daha iyi ifade edebildiğinizi görebilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Özellikle yükselen burcu İkizler olanlar bu yıl da ilerleme içerisindeler. Daha fazla sorumluluk ve kariyer hayatınızı ileri aşamalara taşıyabilecek imkanlar var. Ortaklaşa konularda sorumluluklarınızı yerine getirdiğiniz sürece problem yok ve kariyerinizde bir ilerleme dönemindesiniz. Ayrıca 10 Ekim’e kadarki dönemde yaratıcı işler, kendinizi sahneye koyabildiğiniz uğraşlar, spekülatif konular şans getirmekte. 10 Ekim sonrasında iş yükleriniz çok daha fazla artabilir.

28 Ocak’a kadar olan dönemde iş hayatınızda daha fazla rekabet söz konusu. Bugünler içinde tartışmalara girmemek ve daha uyanık davranmak gerekiyor. Öfkeden kaçınmalısınız.

28 Ocak – 9 Mart arasında takım çalışmaları ve yeni hedefler, planlar için bolca enerjiniz var. Aynı zamanda üzerinizdeki yüklerden de kurtulabilir, yenilikler yapabilirsiniz. Taze fikirler içindesiniz.

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında finansal açıdan risk taşıyan ve tam olarak öngöremediğiniz konulara pek yaklaşmamalısınız. Elde olmayan nedenler ya da gizli düşmanlıklar da para durumunuzu etkileyebilir.

21 Nisan – 3 Haziran arasında Mars burcunuzda ilerlerken son derece aktif ve yenilikçi olabilirsiniz. Fiziksel açıdan da canlısınız. Yeni adımlar atmaktan çekinmeyecek ve sözlerinizle, girişimlerinizde daha etkin olabileceksiniz.

4 Haziran – 19 Temmuz arasında ailevi konular yüzünden masraflar, parasal alanda sarfiyat olabilir. Bu dönemde işinizle ilgili konularda daha sakin ve akılcı davranmaya özen göstermelisiniz.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında görüşme ve anlaşmalarda daha etkin ve kararlı davranabilirsiniz. Düşüncelerinizi dikkat çekici bir şekilde sunmak ve başkalarını etkilemek zor olmayacak.

5 Eylül – 21 Ekim arasında iş hayatında ilerlemek pek kolay olmayabilir. Bu dönemde bazı bitişler ve başlangıçlar da var. Eyleme geçmek yerine uzun vadeli düşünceler, planlar üzerinde durmalısınız.

22 Ekim – 8 Aralık döneminde yaratıcı alanda son derece aktif olabilirsiniz. Düşüncelerinizi eyleme dönüştürmek zor olmayacak. İlişkilerinizi daha başarılı yönetebilirsiniz.

9 Aralık sonrasında iş ve çalışma koşullarında daha fazla gayret ve konsantrasyon içinde olmanız gerekebilir. İş yükünüz artarken, organizasyonel işler ve altınızda ya da birlikte çalışanlarla ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye gayret etmelisiniz.  

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2017 aşk hayatınız açısından son derece destekleyici ve keyiflendirici fırsatlar sunuyor. 10 Ekim tarihine kadar Terazi burcunda kalacak olan Jüpiter hayata daha pozitif, eğlenceli ve yaratıcı biçimde bakabileceğinizi anlatmakta. Belki bu süreçte çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler de olabilir. Dolayısıyla sonbahar aylarına kadar aşkta ve yaratıcı alanda son derece olumlu bir atmosfer söz konusu. Diğer yandan yükselen burcu İkizler olanlar için evlilik ve ortaklıklar ciddi düşünceler ve sorumluluklar da getirmekte. Dolayısıyla bu yıl yapılan evliliklerin son derece bağlayıcı olacağı görülmekte. Eğer evlilik hayatınızda önemli sorunlar varsa, bunları da gerçekçi bir şekilde çözmek durumunda kalabilirsiniz.

Bu yıl Venüs 4 Mart – 14 Nisan tarihleri arasında geri harekette olacak. Dolayısıyla, bu tarihler arasında aşkta ve arkadaşlıklarda şüpheler, belirsizlikler, hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Bu tarihler arasında evlenmemek doğru bir karar olabilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılar kurduğu dönemlerde ilişkileriniz, arkadaşlıklar daha akıcı ilerleyecektir. Bu nedenle, 5- 31 Temmuz, 14 Ekim – 7 Kasım ve 1-25 Aralık arasında aşkta ve keyiflerde daha kolay mutlu olabilirsiniz.

Sağlık

Bu yıl genel olarak sağlığınız daha olumlu bir seyir içerisinde. Ancak Satürn’ün karşıt açısı nedeniyle özellikle İkizler burcunun ikinci yarısında doğanlar enerjilerinin azaldığını hissedebilirler. Hayata karşı daha pozitif durmalısınız. Benzer şekilde, 31 Mayıs – 5 Haziran doğumlu olanlar Neptün’ün zayıf düşürebilen, dağıtıcı olan etkisindeler. Bu tarihlerde doğanlar kimyasal şeylerden, bağımlılıklardan uzak durmaya başlamalılar. 10 Ekim sonrasında sağlığınızla daha fazla ilgilenmeye başlayabilirsiniz.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

 

8 Ocak’a kadar anlaşmalar, görüşmeler ilişkilere ait durumlar, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında gizli kalan durumlar, elde olmayan nedenler, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında eve, gayrimenkullere ve ailenize ait konular, 3-23 Aralık arasında ise görüşmeler, pazarlıklar ya da anlaşmalar ile ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.


 

Yükselen burcunuza göre 2017

İkizler

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. 2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

22 Mayıs – 31 Mayıs

1 Haziran – 11 Haziran

12 Haziran – 21 Haziran

00:00

Saka

Saka

Balık

00:30

Saka

Balık

Balık

01:00

Saka

Balık

Koç

01:30

Balık

Koç

Koç

02:00

Balık

Koç

Boğa

02:30

Koç

Boğa

Boğa

03:00

Koç

Boğa

İkizler

03:30

Boğa

İkizler

İkizler

04:00

Boğa

İkizler

İkizler

04:30

İkizler

İkizler

İkizler

05:00

İkizler

İkizler

Yengeç

05:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

06:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

06:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

07:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

07:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

08:00

Yengeç

Aslan

Aslan

08:30

Yengeç

Aslan

Aslan

09:00

Aslan

Aslan

Aslan

09:30

Aslan

Aslan

Aslan

10:00

Aslan

Aslan

Başak

10:30

Aslan

Başak

Başak

11:00

Aslan

Başak

Başak

11:30

Başak

Başak

Başak

12:00

Başak

Başak

Başak

12:30

Başak

Başak

Başak

13:00

Başak

Başak

Terazi

13:30

Başak

Terazi

Terazi

14:00

Başak

Terazi

Terazi

14:30

Terazi

Terazi

Terazi

15:00

Terazi

Terazi

Terazi

15:30

Terazi

Terazi

Akrep

16:00

Terazi

Akrep

Akrep

16:30

Terazi

Akrep

Akrep

17:00

Akrep

Akrep

Akrep

17:30

Akrep

Akrep

Akrep

18:00

Akrep

Akrep

Akrep

18:30

Akrep

Akrep

Yay

19:00

Akrep

Yay

Yay

19:30

Akrep

Yay

Yay

20:00

Yay

Yay

Yay

20:30

Yay

Yay

Yay

21:00

Yay

Yay

Oğlak

21:30

Yay

Oğlak

oğlak

22:00

Yay

Oğlak

Oğlak

22:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

23:00

Oğlak

Oğlak

Saka

23:30

Oğlak

Saka

Saka

 

İkizler Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)Tanımlayan söz: Kendimi düşündüklerimde arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Zeki ve kıvrak, bilgi dolu, meraklı, ticarette yetenekli, hızlı ve rahat iletişim kuran
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Huzursuz ve dağınık, kararsız, maymun iştahlı, aldatmaya yatkın, kurnaz ve duygusal açıdan zayıf
Yönetici gezegeni: Merkür
Elementi: Hava
Niteliği: Değişken
Mitolojisi: İkiz kardeşler hikâyeleri pek çok kültürde yer alır. Asurlular Nebo ve Tasmit adında bir çift tanrıçaya tapınmışlardı. Doğu'da Hindistan'da Upusunda ve Sunda birbirine zincirlenerek yaşayan iki figürdür. Yunan mitolojisinde Kastor ve Polluks yine bu burcun sembolleri olarak görülmüştür. Roma'nın da iki kardeş, Romulus ve Remus tarafından kurulduğu hikâye edilir.
Vücutta karşı geldiği bölge: Omuzlar, eller, kollar, sinir sistemi
Rengi: Sarı ve turuncu
Metali: Cıva
Taşı: Agat
En uyumlu olduğu burçlar: Terazi ve Kova
En zorlandığı burçlar: Balık ve Başak

 

İlişkilerinde eğilimleri: Meraklı ve uyarılmaya sürekli açıktır. Çok yönlü ve renkli bir kişiliğe sahiptir. Öğrenmek onun için nefes almak gibidir. Durağanlığa dayanamaz, kolay sıkılır. Hafif bir yapısı, şeffaf bir bakış açısı vardır. Duyguları ile fazla derinleşmekten  kaçınır.

Avantajları: Onu oyaladığınız sürece geçimli birisidir, kolay uyum sağlar. Arkadaş canlısı olması, genç bakış açısı onu her zaman çekici kılacaktır. En son gelişmeleri ve trendleri takip etmeyi önemser ve sever. İkna yeteneğine sahip olduğu gibi çok esprilidir. Hazırcevap ve muziptir, eğlendiricidir.

Zayıflıkları: Fazlasıyla kaygan olabilir. Eğer sadece kendisini düşünüyorsa, ilkesiz davranmaya, olayları kolay çarpıtmaya eğilimlidir. Bu bakımdan dengesiz davranışlar gösterebilir. Kolayca karar değiştirebilir ve şeytanın avukatlığını yapabilir. Fazla değişiklik araması onu güvensiz kılabilir. Oynak ve tutarsız olabilir.


Hazırcevap, ilgi uyandıran ve muzip bir yönleri vardır. Konuşmaya bayılırlar. Cinselliklerinde sözlerin ve hayal gücünün önemi büyüktür. Aslında bir şeyi yapmaktan çok, hakkında konuşmaya eğilimlidirler. Bu bakımdan İkizler için aşk kalpten çok beyinden geçen bir olaydır. Duygularını sözlerle ifade etmek, duyguları aklından süzgecinden geçirmek İkizler için son derece alışılmış bir durumdur. Hatta bu yüzden çoğu zaman İkizler yüzeysellikle suçlanabilirler.

İkizler eril karakterde ve yapısı gereği çift eğilimler gösteren bir burçtur. Beraberliklerinde iletişime büyük önem veren, aynı anda birden fazla partnere yer verebilecek bir burçtur. Bu çok yönlülük onlar için evlilik hayatında büyük bir gerginlik ve sıklıkla boşanma nedeni de olabilir.

Heyecan verici, çok yönlü zeki bir partnerdir ve güçlü kişilik sahibi, kendilerinden daha kararlı ve ilişkilerinde dengeli kişilerle bir arada olmak onlar için çok daha rahatlatıcı olacaktır.


İkizler Kadını’nın yaklaşımı:
Çok yönlü ve zekasına güvenen, renkli bir kişiliğe sahip bir kadındır. Muzip tavırları, becerikli, kolay kavrayan ve adapte olabilen yapısı ile özgürlüğüne düşkün bir havası vardır. Bu yüzden ilişkilerinde espri, zeka ve geniş ufuklar arar. Bu yüzden kendisi gibi meraklı, kültüre ve öğrenmeye değer veren partnerlere doğru çekilir. Karşısındaki kişi onu bilgi ve tecrübesiyle şaşırtabilmeli, sürekli canlı tutabilmelidir.

Bu yönleri ile İkizler kadını yuva kurmak ve hemen evlenmek konusunda acele etmeyebilir, ancak ilerletilmiş haritasında Güneş Yengeç burcuna geçtiği zaman (en geç 30 yaşından itibaren) duygusal açıdan daha hassas ve açık hale gelmeye başlar.

İkizler hava elementinden bir burç olduğu için onu bir yere hapsetmek hiç kolay olmayacaktır. Bu bakımdan ilişkilerinde de çok yönlü ve meraklı olabilir. Aynı anda birden fazla partner olmasına şaşırmamalısınız. Kelebek ruhlu oluşu onu hem renkli kılar hem de kolay güven uyandıramayabilir. Herşey hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olmak ister. Irak’taki durum, televizyondaki son şov ya da BM hakkındaki gelişmeleri takip etmek isteyecektır. Ona uyum sağlamak için sürekli olarak güncel olaylardan haberdar olmak neredeyse zorunluluk haline gelebilir.

Duygusal düzeyde çok rahat olduğunu söyleyemeyiz. Zira sürekli olarak düşünsel açıdan herşeyi analiz eden bir yapıda olduğu için, aşkta huzur ve sakinlik bulması pek kolay olmayacaktır. Ancak bu yüzden mutlaka onu dengeleyecek ve ayaklarını yere basacak daha pratik eşlere de ihtiyacı olacağı açıktır. Duygularını tutması, hemen gösterememesi yüzünden soğuk tavırlı olduğu bile düşünülebilir. Ancak haritasında Venüs gezegeni Yengeç’te ya da Boğa burcunda olan İkizler kadını daha koruyucu, kararlı,  evcimen ve hassas olacaktır. Venüs’ü Koç, İkizler ya da Aslan burcunda olanlar ise dişiliklerini göstermekte ya aşırı dışadönük ya da daha atak bir tavır içinde olabilirler.

Yakın beraberliklerinde de mutlaka kişisel özgürlüğünü hissetmek isteyeceklerdir. Bu yüzden İkizler ile evli olan erkekler mümkün olduğunca açık, tolerans gösterebilen ve esnek bir yapıda olmalıdırlar. Aşırı gelenekçi ya da fazla tutucu tiplerle geçinemezler.

İkizler Erkeği’nin yaklaşımı:

Sürekli hareket halinde olan bir adamdır. Neredeyse sadece beyniyle yaşar. Düşünceler dünyası, yeni bir şeyler öğrenebileceği uğraşlar, okumak, entelektüel tartışmalara girmek ona her zaman çekici gelir. Maço özellikler göstermezler ve her zaman daha insancıl, esnek olmaya özen gösterirler.

Onlar şakacı tavırları, bilgi dağarcıkları ile son derece eğlendiricidirler. Üzerinizde baskı kurmadan etkilemeyi severler. Ancak duygusal derinleşme başladığında, onların çocuksu yönlerini daha kolay keşfedebilirsiniz. Duygusal alanda çok kararlı olamazlar, sürekli değişen düşünceleri yüzünden, duygularından da tam olarak emin olamayabilirsiniz.

İkizler erkeği bir salon adamı olabilir. Çok yönlü düşünen, yaratıcı ve renkli kişiliği ile ilgi odağı olurlar. Sevimlidir. Yaşamda her zaman keşfedilmesi, öğrenilmesi gereken bir gizem olduğuna inanırlar ve böyle yaşarlar. Asla sıkıcı değillerdir. Yükselen burcu İkizler olanlar birden fazla evlilik yapmaya daha fazla eğilim gösterebilirler.