Koç
Ateş + Öncü
(21 Mart- 20 Nisan)
Bugün uğraştığınız konularda yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Kendinizi değişik yollarla ifade edeceğiniz bir gündesiniz. Hobilerinize yönelebilirsiniz. Keyif aldığınız şeyler için harcama yapacağınız zamanlar var. Aşk hayatınızda ani değişiklikler olabilir. Kendi yönünüzü netleştirmek için planlar yapabilirsiniz. Yeni başlangıçlar olabilir.
Beklenmedik gelişmelerin ve adımların gündeme geleceği bu hafta bir dizi değişikliği gündeme getirmekte. Aşkta ve yaratıcı konularda daha cesur ve hareketli olabileceğiniz günlerdesiniz. Kendinizi ortaya koymaktan çekinmeyebilirsiniz. 26’sı sonrasında aşkta ve keyif veren konularda büyük bir hareketlilik ve artış var. Güzel ve keyifli konulara zaman ayırabilirsiniz. Yine bu hafta 23’ü sonrasında dikkatinizi mesleki konulara ve çalışma ortamınıza da vermeniz mümkün. 25’i ile daha hızlı ve destekleyici koşullar gelişmekte.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

KOÇ

İlişkilerinizi geliştirebilirsiniz

2017’ye genel bakış

Bu yıl 10 Ekim’e kadar karşıt burcunuzda ilerleyen Jüpiter ilişkilerinizden kazançlı çıkabileceğinizi, başkalarından çok şey öğrenebileceğinizi anlatıyor. Jüpiter zenginleşmenin ve gelişmenin gezegeni olarak size ortaklıklar, evlilik ve anlaşmalar yoluyla büyük fırsatlar sunmakta. Yılın büyük bir bölümünde geliştirici fırsatlar ve aynı zamanda heves  ve iyimserliğinizi arttıran imkanlar var. Bu güçlü eğilimi kariyerinizde ve kişisel ilişkilerinizde olumlu yönde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yabancılarla işbirliğinden, uzaklardan ve güçlü ve size ilham verebilecek kişilerden gelebilecek olanaklara açık durmalısınız. Bu gelişmeler sonbahar aylarında azalacağı için, 10 Ekim’e kadar olan dönemi çok iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

Kariyer, sorumluluklar ve kısıtlamalar gezegeni Satürn yılın büyük bir bölümünde 20 Aralık 2017 tarihine kadar burcunuzla uyumlu Yay burcunda kalmaya devam etmekte. Bu görünüm mesleki alana istikrar ve deneyimlerinizden elde edebileceğiniz ilerleme imkanını sağlamlaştırmakta. Satürn sayesinde uzun vadeli düşünebilir, plan yapabilir ve aynı zamanda eski tecrübelerinizi de iş hayatınıza kolayca aktarabilirsiniz. Bazı Koç’lar bu istikrarlı temayı akademik alanda, yabancılarla ilgili işlerde, uluslararası konularda da hissedebilirler. Bu süreçte sorumluluk almaktan çekinmeyeceğiniz ve kolayca kendinizi disipline edebileceğinizi görüyoruz. Ancak 25 Ağustos civarındaki gelişmelere özellikle dikkat etmelisiniz. Bu tarihten sonra Satürn, yıl sonunda ilerleyeceği Oğlak burcunun temalarını gündeme getirmeye başlayacak. Dolayısıyla sonbahar aylarından itibaren sorumluluklar artan bazı kısıtlamalar ya da engeller de gündeme gelmeye başlayabilir. Bu yılınızdan ziyade 2018’de daha belirgin hale gelecek olsa da, özellikle Koç burcunun ilk günlerinde doğmuş olanlar 20 Aralık sonrasında artan bir baskı ve kariyerlerinde bazı zorlanmalarla karşılaşabilirler. Dolayısıyla yılın son ayı geldiğinde gelecek yönünde daha dikkatli planlar yapma, gerek işte otorite figürleri ve yönetimle, gerekse eve ait konular içinde daha ciddi olma gereği hissedebilirsiniz.

Bireyselliği, yenilikleri ve sürprizleri Uranüs artık burcunuzun son derecelerinde ilerlemekte. Uranüs 2017’nin tamamında da sizinle birlikte ve getirdiği heyecan ve yenilikleri uzunca bir süredir 2010’dan bu yana deneyimlemektesiniz. Uranüs bu yıl özellikle 10-18 Nisan doğumlu Koç burçlarını etkisi altına almakta. Eğer bu tarihlerde doğmuşsanız, bu yıl sizin için son derece heyecanlı, ani olaylar getireceğe benziyor. Uranüs alışılmış olandan kopmayı anlattığı için bu yıl hiç beklenmedik girişimler yapabilir ve özgürlüğünüzü ilan edebilirsiniz. Kuşkusuz bu durum işinizi, evliliğinizi ve genel olarak hayata bakış açınızı kökten değiştirebilir. Uranüs’ün getirdiği yüksek enerjiyi doğru yönde kullanmak sizin elinizde ancak bu süreçte eski ile olan bağınızı güçlü biçimde değiştirebilir ve tek başına hareket etmenin getirdiği heyecanı daha çok hissedebilirsiniz. Genel olarak tüm Koç’lar da Uranüs’ün bu canlandırıcı, uyarıcı etkisini hissetmekteler. Bu dönemde erkek figürler, baba ya da otorite figürleri ile ilişkilerinizde ani, yenileyici, uyandırıcı tecrübeler ya da kimi zaman kopmalar içinde olabilirsiniz. Kadın Koç’lar için evlilik hayatı daha fazla beklenmeyen durumlar içerebilir.

Burcunuzu uzun bir süredir, 2008’den bu yana baskı altında tutan Pluton bu konumunu sürdürmekte. Pluton baskı ile gelen değişimi, güç savaşını ve kendi içimizde gücü ortaya çıkarma arzusunu anlatır. Bu güç altında kendimizi yoğun bir baskı altında hissedebilir hatta tehdit altında bile bulabiliriz. Bu tehdit özellikle iş hayatında, kurumsal hayatta önemli değişimler yapmayı gerektirmekte. Eğer 5-9 Nisan tarihleri arasında doğmuş bir Koç iseniz, bu yıl Pluton’un anlattığı güçlü dönüşümü ve yenileyen enerjisini diğerlerine göre çok daha fazla deneyimleyebilirsiniz. Genel olarak bu süreçte kişiliğinizi, kim olduğunuzu, hayat amacınızı derinden sorgulayabilirsiniz. Otorite figürleri ve güçlü kişilerle ilişkilerinizi daha dikkatli organize etmelisiniz. Zira bu ilişkiler size daha büyük bir sorumluluk ve güç getirebileceği gibi, kimi zaman da ezilmenize neden olabilir. İş hayatında manipülatif olaylarla, gizli koşullarla daha çok yüzleşmeniz söz konusu olabilir. Böyle zamanlarda iyimserliğinizi korumalı ve ağır bedeller ödememek için kendinizi güçlendirmeye, özellikle doğru hareketlerde bulunmaya, gücünüzü de kötüye kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması size yaratıcılık, aşk ve çocuklarla ilgili konulara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde bazı elde olmayan koşullardan kaynaklanabilecek sıkıntılar, üzüntüler, hassasiyetler gündeme gelebilir. Olayları kendi akışına bırakmanız gerekebilir.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bu dönemde gelecek beklentileriniz, ümitleriniz ve arkadaşlıklarınız boyutunda güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, muhasebeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması aşk hayatınıza, yaratıcı konulara, çocuklarla ilgili gelişmelere büyük bir yenilenme ve canlılık getirmekte. Bu süreçte yaratıcı konulara çok daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Kariyer ve sorumlulukları açıklayan Satürn’ün neredeyse yıl boyunca burcunuzla son derece uyumlu bir açıda kalması bu yıl iş hayatında geliştirici tecrübeler içinde olacağınızı gösteriyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar uzaklarla ilgili işler, uluslar arası konular ve akademik uğraşlar açısından da somut sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak bu tarihten sonra yüklerinizde artışlar ve kariyer alanında daha yorucu koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Ayrıca 10 Ekim’e kadar olan dönemde ortaklıklar, başkaları ile ya da yabancılarla işbirliği her açıdan geliştirici olabilir.

28 Ocak’a kadar olan dönemde tam olarak kontrol edemediğiniz ya da gizli koşullar sizi daha fazla uğraştırabilir. Bu dönemde acele ile karar vermemeli, tam olarak göremediğiniz konularda kendinizi riske atmamalısınız.

28 Ocak – 9 Mart arasında Mars burcunuzda ilerlerken çok hızlı ilerlemeler yapabilirsiniz. Bu dönemde iradenizi güçlü bir şekilde kullanabilir ve önemli başlangıçlar içinde olabilirsiniz. Fiziksel açıdan da canlısınız. Hızlı adımlar atmanız zor olmayacak.

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında fazladan harcamalara özellikle dikkat etmelisiniz. Bu dönemde kontrolsüz harcamalar ya da yatırımlar olabilir. İşe ait konulara önem vermekle birlikte, parasal alanda bazı huzursuzluklar ve sarfiyatlar söz konusu.

21 Nisan – 3 Haziran arasında çok sayıda ziyaret, görüşme ve anlaşmalarla ilgili konular dikkat çekiyor. Bu dönemde düşüncelerinizi daha hızlı oluşturabileceksiniz. Sözlerinizde daha sakin ve yapıcı olmaya bakmalısınız.

4 Haziran – 19 Temmuz arası iş hayatınız açısından dip noktası olabilir. Bu dönemde işte kendinizi ortaya koymanız, sesinizi duyurmanız zorlaşabilir. Ancak gayrimenkullerle, toprakla ilgili uğraşlar gündeme gelebilir.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında kendinizi sahneye koymanız ve girişimci davranmanız kolay olacak. Bu dönemde yaratıcı alanda, risk alabileceğiniz işlerde daha cesur ve atak olabilirsiniz. Spekülatif konular da önem kazanabilir.

5 Eylül – 21 Ekim arasında çok çalışma ve iyi organize olma gereği var. Böyle bir dönemde altınızda çalışan kişilere, düzen ve organizasyon konularına özellikle dikkat etmelisiniz. Yorucu, uğraştırı koşullar gündeme gelebilir.

22 Ekim – 8 Aralık döneminde yeni gelişmeler ve önemli sonuçlar ve değerlendirmeler içindesiniz. Bugünlerde ortaklı konularda daha atak olmak durumundasınız ancak karşıtlıklıklara, düşmanlıklara ve davalara da dikkat etmek gerekebilir.

9 Aralık sonrasında ortaklı işlerde, finansal konularda daha soğukkanlı olmaya bakın. Bu dönemde miras, borç alacak işleri, yatırımlara yönelik adımlarınız daha çok gündeme gelebilir.

 

 

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl Jüpiter’in 10 Ekim’e kadar evlilik evinden geçiyor olması, ilişkileriniz açısından son derece gelişmeye açık koşullar sunuyor. Bu dönemde yapacağınız evlilikler daha mutlu ve geliştirici olacaktır. Yakın ilişkilerinizde yeni şeyler öğrenmeye açıksınız. Yabancılarla ilişkiler de gündeme gelebilir. Ortaklıklar her açıdan hayatınıza çok şey katacağa benziyor.

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs’ün 4 Mart-15 Nisan arasında geri harekette olacağını görüyoruz. Dolayısıyla bu dönemlerde aşkta zorlanmalar, gecikmeler, soru işaretleri gündeme gelebilir. Bu tarihler arasında evlenmemek daha yerinde bir karar olacaktır.

Bu yıl Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşkta ve keyif veren konularda çok daha kolay mutlu olabilirsiniz. Bu dönemlerde tatiller, yolculuklar ve zevk veren sosyal imkanlar da gündeme gelebilir. Bu dönemlerin 3 Şubat – 4 Mart, 28 Nisan – 6 Haziran, 26 Ağustos – 20 Eylül, 1-25 Aralık olduğu görülmekte.

Aynı zamanda 4 Haziran – 20 Temmuz ve 22 Ekim – 9 Aralık tarihleri arasında evlilikte ve arkadaşlıklarda daha dengeli olmaya gayret etmelisiniz.

Sağlık

Bu yıl genel olarak sağlığınızı zorlayabilecek dönemler oldukça sınırlı. 6-9 Nisan doğumlu Koç’ların zorlayıcı Pluton transiti altında sağlıkla ilgili konulara daha fazla önem vermeleri ve kendilerini güçlendirmeleri gerekebilir. 28 Ocak – 10 Mart arasında kazalara karşı daha dikkatli olmakta fayda var. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında da stres ve endişelerin yaratabileceği sıkıntılar olabilir. 27 Ekim – 9 Aralık arasında da kendinize daha çok özen göstermelisiniz.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

 

8 Ocak’a kadar iş ve uzaklarla, yolculuklarla ilgili konular, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında parasal işler, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında yatırımlar ve anlaşmalar, 3-23 Aralık arasında ise eğitim ve yolculuklarla ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2017

Koç

 

Yükselen Koç

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Özellikle meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

Bu yıl finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

     

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

21 Mart- 31 Mart

1 Nisan – 10 Nisan

11 Nisan – 20 Nisan

00:00

Yay

Yay

Yay

00:30

Yay

Yay

Yay

01:00

Yay

Yay

Oğlak

01:30

Yay

Oğlak

Oğlak

02:00

Yay

Oğlak

Oğlak

02:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

03:00

Oğlak

Oğlak

Saka

03:30

Oğlak

Saka

Saka

04:00

Oğlak

Saka

Balık

04:30

Saka

Balık

Balık

05:00

Saka

Balık

Koç

05:30

Balık

Koç

Koç

06:00

Balık

Koç

Boğa

06:30

Koç

Boğa

Boğa

07:00

Koç

Boğa

İkizler

07:30

Boğa

İkizler

İkizler

08:00

Boğa

İkizler

İkizler

08:30

İkizler

İkizler

İkizler

09:00

İkizler

İkizler

Yengeç

09:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

10:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

10:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

11:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

11:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

12:00

Yengeç

Aslan

Aslan

12:30

Yengeç

Aslan

Aslan

13:00

Aslan

Aslan

Aslan

13:30

Aslan

Aslan

Aslan

14:00

Aslan

Aslan

Başak

14:30

Aslan

Başak

Başak

15:00

Aslan

Başak

Başak

15:30

Başak

Başak

Başak

16:00

Başak

Başak

Başak

16:30

Başak

Başak

Başak

17:00

Başak

Başak

Terazi

17:30

Başak

Terazi

Terazi

18:00

Başak

Terazi

Terazi

18:30

Terazi

Terazi

Terazi

19:00

Terazi

Terazi

Terazi

19:30

Terazi

Terazi

Akrep

20:00

Terazi

Akrep

Akrep

20:30

Terazi

Akrep

Akrep

21:00

Akrep

Akrep

Akrep

21:30

Akrep

Akrep

Akrep

22:00

Akrep

Akrep

Akrep

22:30

Akrep

Akrep

Yay

23:00

Akrep

Yay

Yay

23:30

Akrep

Yay

Yay

 

Koç Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)Tanımlayan söz: Kendimi arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Cesur ve girişimci, başkalarına heves veren, kolay anlayan, dürüst ve kararlı, inançlı
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Kaba ve fanatik, egoist, başkalarının duygularına duyarsız, dikkatsiz, önyargılı
Yönetici gezegeni: Mars
Elementi: Ateş,
Niteliği: Öncü
Mitolojisi: Koç eski kaynaklarda her zaman kurbanlık olarak kabul edilmiştir. Romalılar ve Yunanlılar düşman şehirlerin kapılarını kırmak için koç başlı silahlar kullanmışlardır. Greklerin altın post hikâyesine göre, Phrixus ve Helle, Athamas kralının çocuklarıdır. Babaları tarafından tanrılara kurban edilmek üzere bir dağ başına çıkarılırlar. Ancak tanrılar çocukların değil, üvey annelerinin kurban edilmesini istemektedir. Tam öldürülecekleri sırada, altın postlu kanatlı bir koç belirir ve onlardan sırtına binmesini ister, Colchis adında güvende olacakları bir yere kaçarlar.
Vücutta karşı geldiği bölge: Baş ve yüz kısmı
Rengi: Kırmızı, kızıla kaçan renkler
Metali: Demir
Taşı: Elmas
En uyumlu olduğu burçlar: Aslan ve Yay
En zorlandığı burçlar: Yengeç, Terazi ve Oğlak


İlişkilerinde eğilimleri:
Koç’lar ilişkilerinde bağımsız hareket etmeye eğilimlidirler. Onları dizginlemek son derece zor olacaktır. ‘Ben de buradayım’ diyen bir tavırları vardır. Bu durum kimi zaman başkaları tarafından aşırı baskın olmak biçiminde değerlendirilebilir. Koç’lar dosdoğrudur; formalitelerden hoşlanmazlar. Sabırsız ve çocuksu yapılarıyla sınırları aşmak ister, kural tanımak istemezler. Samimidirler.

Avantajları:
Koç’la bir arada olmak cesaret ve dürüstlük ister. Bir Koç’ta bu enerjiyi güçlü biçimde hissedebilirsiniz. Koç size çok dolambaçlı ve gizli davranmayacak, kartlarını açık oynayacaktır. Yapmacıksız olması sayesinde güçlü dostlar olduğu kadar güçlü düşmanlar da edinebilir.

Zayıflıkları:
Ancak Koç bencil eğilimler de sergileyecektir. Önce kendini düşünebilir ve sizin duygularınızı hemen algılamayabilir. Fark ettiğinde de iş işten geçmiş olabilir. Koç’un kolay öfkelenen ve yıkıcı olabilen tavırları olabilir. Kimi zaman aşırı bağımsız ve zor geçimlidir. Özellikle Koç kadınları bu yönleriyle ilişkilerde sorunlar yaşayabilirler. Tek başlarına  kalmaya eğilimlidirler.

Çekici ve karşı cinsin dikkatini kazanan pek çok özelliğe sahiptir. Ancak çekiciliğine rağmen, bazı önceden kestirilemeyen problemler yüzünden ilişkilerinde sürtüşmeler ve engellerle karşılaşabilirler. Koç’ların güçlü enerjilerini kontrol altına alması ve bu arada partnerine karşı daha duyarlı bir tutum izlemesi son derece yararlı olacaktır. İlişkilerde baskın tutumları yüzünden size uyum gösterecek bir partneri bulmakta zorlanabilirler.

Koç erkeksi bir burçtur ve başkalarını izlemeyi değil, önde olmayı sever. İlişkilerinde de, ateş elementinden gelen motive edici, kontrol edici özelliklere sahiptir. İşbirliklerinde de kendinizi güçlü bir biçimde ortaya koymak isterler. Bu özellikle Koç kadınları için kimi zaman bir problem haline gelebilir. Zira bu burcun kadınları, erkeklerle ilişkilerinde daha rekabetçi ve kendi güçlerini sürekli onlarla ölçen bir tavır sergileme eğiliminde olabilirler.

Koç ilişkilerinde dosdoğrudur. Haritalarında Koç burcu güçlü olan kadınlar, kendi partnerlerini yenmek ve öne geçmeyi isterler ancak, başarılı olsalar bile bu durum sonunda problemler yaratabilir. Genel olarak bu başarı arzusunun arkasında kendine güvensizlik teması yatabilir.

Koçlar aşkta son derece oyuncu ve maceracıdırlar. Hevesli doğaları ve atılgan tavırlarıyla aceleci davranabilir ve düşünmeden ilk adımı atabilirler. Onlar için eylem düşünceden önce gelir. Bununla birlikte, haritalarında güçlü Koç burcu kişileri, özellikle Venüs de bu burçtaysa, aşkı bir saman alevi tüketebilirler. Koç’lar deneyimcidirler ve aşkta fetheden bir yapıları vardır. Sınırları zorlayabilirler.


Koç Kadını’nın yaklaşımı:

Jean d’Arc gibidir. Savaşa açık ve cesur bir tavır sergiler. Hareketsiz, atıl ya da amaçsız kişilerden hoşlanmaz. Bir eş ya da anne olarak bile, kendine ait bir savaşı olmalıdır. Hemcinslerine göre çok daha açık ve dolambaçsızdır. Bu özellikleri ile o özellikle evle bağlı kalmak istemeyecek ve kendisini kariyere ya da ev dışındaki bir amaca, örneğin bu sosyal bir faaliyet de olabilir, verebilecektir.

Koç kadını meydan okunmaktan hoşlanır ve aynı zamanda başkalarını harekete geçirmeyi ister. İlişkilerinde bu durum daha baskın bir partner olma eğilimi getirir. İplerin kendi elinde olmasını tercih etmektedir. En azından kendi kararlarını başkalarına bırakmayacaktır. Geyşa tipli bir kadın hiç değildir. Onu baskı altında tutacağınızı sanırsanız, yanılırsınız.

Koç fazlasıyla erkil bir burç olduğu için bu burcun kadınları kendi dişiliklerini ya da annelik duygularını göstermekte zorlanabilirler. Özellikle Venüs’leri Kova, Koç ya da İkizler’de olan kadınlar için bu durum çok daha belirgin olacaktır. Bununla birlikte, Koç anneler kendilerini adayan ama sabırsızlık gösteren tipler olabilirler.

Koç kadınları rekabetçi bir doğaya sahip olduklarından sürekli onlara meydan okuyabilecek bir partnere ihtiyaç duyabilirler. Bu yüzden tek düze, hareketten yoksun ilişkilerde kendilerini boğulmuş hissedebilirler. Eğer Venüs de Koç burcundaysa, aşkı bir savaş alanı olarak görme eğilimlileri vardır. Aşk onlar için tutkuyla yanan bir ateştir ve son derece fiziksel de olabilir. Ancak Koç kadını eğer ilişki çıkmaza giriyor ve dinamizmini kaybediyorsa, ateş hızla sönecektir. Aşk çok çabuk parlayan ve ardından sönen bir alev gibi olabilir.

Koç kadınları ilişkilerden çok şey öğrenmek durumundadırlar. Denge içinde kalabilmek ve başkalarının bakış açısını görebilmek onlara aşk hayatında ve tüm ilişkilerinde daha tatminkar beraberlikler getirebilir.

Koç Erkeği’nin yaklaşımı:

Adeta bir savaşçı ya da şövalye gibidir, kendinden emindir, en azından emin gözükmek istemektedir. Eğer karşılarındaki kadın korunma ihtiyacı içerisinde ve sürekli olarak partneri tarafından yönlendirilmek ihtiyacında ise, Koç erkeği mükemmel bir eş olabilir. Bununla birlikte aşırı örneklerde maço eğilimler de ortaya koyabilir ve baskıcı da olabilir.

Sabırsız, hemen harekete geçmek isteyen, eğlenceli ve canlı bir karakterdir. Eğer öfke ve huzursuzlukla harekete geçiyorsa, ilişkilerinde kırıcı olabilir ve sosyal olmakta zorlanabilir. Koç erkekleri sözlerinin geçmesini isteyen ve eğer haritalarında fazla ateş ögesi de varsa, oldukça egosantrik partnerler olabilirler. Onların ayaklarını yere bastıracak sağlam ve sabırlı partnerlere ihtiyaçları olduğu gerçeğini görmezden geldikleri sürece, pek çok ilişki tüketebilirler. Erken yaşta evlenmek onların büyük bir risk getirir. Çocuksu enerjilerinin olgunlaşması zaman alacaktır.

Tutkulu bir aşktır. Sempatisini hemen göstermek ister ve kendini sınırlamaktan hoşlanmaz. Ancak haritasında Venüs Balık ya da Boğa burcunda yer alıyorsa daha dengeli, duyarlı ve verici bir tutumda olacaktır.