Saka (Kova)
Hava + Sabit
(21 Ocak – 19 Şubat)
Çalışma hayatınızda sorumluluklarınız artabilir. İşlerinizi iyi hale getirmek için çaba sarf etmeniz gereken bir gündesiniz. Gelecek yönünde yaptığınız planlarda değişiklik yapabilirsiniz. Ticari konularda kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Ailevi konularda farklı fikirler gündeme gelebilir. Duygusal olarak sıkıştığınızı hissedebilirsiniz.
Bu hafta zihinsel açıdan zahmetli ve uğraştıran konularla daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda ortaklı işler ve anlaşmalarla ilgili değişiklikler de gündeme gelebilir. 15’i civarında parasal işlerde, yatırımlar ve gayrimenkullerle konular, kimi zaman bitişler ve sonlamalar mümkün. 16-17’sinde kendinizi daha pozitif ve yaratıcı ifade edebileceğiniz imkanlar var. Kararsız kalmayacaksınız. Ancak 18’inden sonra gerek sağlık, gerekse duygusal açıdan hassasiyet yaratan konulara, endişelere açık olabilirsiniz.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

SAKA

Çok verimli bir yıldasınız

2017’ye genel bakış

Bu yıl kariyer gezegenleri olan Jüpiter ve Satürn’ün burcunuzla uyumlu açıları sayesinde hedeflerinize daha kolay ilerleyebilirsiniz. Özellikle mesleki açıdan karşınıza çıkabilecek fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakmalısınız, zira bir sonraki yıl aynı koşulları bulamayabilirsiniz.

10 Ekim tarihine kadar şans ve gelişme gezegeni Jüpiter burcunuzla çok uyumlu bir açı kurarak ufuklarınızı genişletebileceğiniz önemli fırsatlar sunmakta. Jüpiter’in Terazi burcundaki seyri boyunca yabancılarla ilgili gelişmeler, uluslar arası konular, akademik uğraşlar açısından son derece verimli sonuçlar ve başarılar elde edebilirsiniz. Bu yıl hayata bakış açınızda genişleme ve kendine güven görülüyor. Gerek eğitimde gerekse medya, yayıncılık, iletişim ya da tanınma ile ilgili alanlarda şans sizden yana durmakta. Dolayısıyla düşüncelerinizi çok daha başarılı biçimde anlatma, aktarma imkanı bulabilirsiniz. 10 Ekim sonrasında da Jüpiter olanca gücü ile sizi destekliyor olacak bu etkisi 2018’de devam edecek. Sonbahar ayları ile birlikte, Jüpiter kariyer alanınıza girerek sizi ödüllendirebilir. Bu dönemde terfiler, daha fazla tanınma söz konusu olabilir. Gücünüzü etkin biçimde sergileyebileceksiniz.

Sorumlulukları ve sınırlamaları anlatan Satürn de burcunuza destekleyici bir açı içerisinde kalmaya devam ediyor. Satürn istikrar ve düzen getiren bu etkisini 20 Aralık 2017 tarihine kadar sürdürecek. Dolayısıyla neredeyse yılın çok büyük bir bölümünde çabalarınızın karşılığını alabileceğiniz, uzun vadeli ve yorucu işlerin ödüllerini de toplayabileceğiniz bir dönemdesiniz. İçerisinde bulunduğunuz gruplar, topluluklar içinde daha fazla sorumluluk alabilir, bir yandan da gelecek yönünde daha gerçekçi hedefler ortaya koyabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 sonrasında şartlar hızlı bir değişiklik gösterebilir ve daha fazla sınırlama ve belirsizlik gündeme gelebilir, bu etkilerin daha fazla 2018-2019 döneminde gündeme geleceğini söylemeliyim.

Burcunuzla 2010’dan bu yana olumlu açı kuran bir diğer güç Uranüs’de bu etkisini 2018’e kadr sürdürmekte. Uranüs uyanışları, özgürleşmeyi, varolan kalıplardan aniden çıkmayı anlatan gezegendir. Bu süreçte Uranüs size fikirlerinizi daha canlı ve dikkat çekici bir şekilde ortaya koyma cesareti vermekte. Orijinal yönünüzü daha iyi ve şaşırtıcı biçimde gösterebilirsiniz. Zekanızla dikkat çekici olabilirsiniz. Eğer 9-18 Şubat doğumlu bir Saka burcu iseniz, 2017’de sözünü ettiğimiz temalar güçlü bir şekilde gündeme geliyor olacak. Uranüs sayesinde hayatınıza daha fazla heyecan, yenilik ve orijinallik getirebilirsiniz. Sezgileriniz güçlenirken olaylar karşısında ufuklarınızı genişleten bir tutum içerisinde olabilirsiniz. Dolayısıyla 2017 olumlu yönde hatırlayabileceğiniz fırsatlarla dolu gözüküyor.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması evlilik hayatınıza, yakın ilişkilerinize ve ortaklıklarla ilgili konulara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde parasal alanda, harcamalarda daha akılcı ve önlemci olmaya gayret etmelisiniz.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması burcunuzda gerçekleşmekte. Bugünlerde sağlığınız, hayata bakış açınız, ilişkilerinizle ilgili konularda güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, değerlendirmeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması ise evlilik hayatınıza, ortaklı işlere önemli ilerlemeler getirmekte. Başkalarından çok şey öğrenebilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Yılın büyük bir bölümünde mesleki alanda ilerleme ve istikrar söz konusu. 20 Aralık 2017’ye kadar olan dönemi çok iyi değerlendirmelisiniz. Bu dönemde somut hale getirip, uzun süredir üzerinde çalıştığınız konuların karşılığını alabilirsiniz. Gruplar, sosyal işler destekler sunabilir. Akademik alanda ya da uluslararası konularda gerçekçi ve sorumlu bir ilerleme içerisinde olabilirsiniz. Aynı zamanda 10 Ekim’e kadar olan dönemde uzaklar, yolculuklar, içerisinde medya ve tanınma olan konular içinde önemli fırsatlar söz konusu. 10 Ekim sonrasında da kariyerde fırsatlar ve dikkat çekici ilerlemeler var ancak 20 Aralık’tan sonra bazı kontrol dışı durumlar söz konusu olacak ve bu etkiler daha çok 2018’de netleşmeye başlayacak. Dolayısıyla yılın ilk bölümünde daha güvende sayılırsınız.

28 Ocak’a kadar olan dönemde fazladan ve akılsızca yapılan harcamalara dikkat etmelisiniz. İş hayatınızda çok çaba sarfedebilirsiniz ancak elde olmayan nedenler de gündeme gelebilir.  

28 Ocak – 9 Mart arasında ziyaretler, görüşmeler ve yakın çevrenizde olup bitenlere odaklandığınız işler var. Düşüncelerinizi daha net ifade edebilirsiniz.  

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında biraz yavaşlamak ve enerji toplamak gerek. Bu dönemde iş hayatında ilerlemek zor ancak gayrimenkuller, toprağa ilişkin yatırımlar da gündeme gelebilir.

21 Nisan – 3 Haziran arasında daha neşeli ve yaratıcı olabileceğiniz, kendinizi sahneye çıkarabileceğiniz günlerdesiniz. Güzel olan şeyler için de harcamalar ve spekülatif amaçlı kararlar söz konusu olabilir.

4 Haziran – 19 Temmuz arasında daha fazla çalışma ve gayret göstermek gerekiyor. Bu dönemde iyi organize olmaya ve altınızda çalışanlarla denge kurmaya özen göstermelisiniz.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında yeni bir süreç başlamakta. İşte ilerleme söz konusu. Önemli değerlendirmeler ve vites değişikliği içindesiniz. Ancak ortaklı işlerde daha diplomatik olmaya bakın. Düşmanlıklar gündeme gelebilir.

5 Eylül – 21 Ekim arasında finansal alanda bazı endişeler, ortağınızın ya da eşinizin parasal konularında hareketlilik söz konusu.   

22 Ekim – 8 Aralık döneminde düşüncelerinizi çok daha iyi aktarabileceğiniz, uzaklarla, yabancılarla daha çok temas içinde olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Etkinliğiniz artmakta.

9 Aralık sonrasında ise kariyerinizde, hedeflerinizde son derece önemli adımlar atabilirsiniz. Bu dönemde yoğun bir baskı ve rekabette olabilir. Göstereceğiniz kararlılık çok şeyi değiştirecek ve sizi başarıya yakınlaştıracak.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl burcunuzun oldukça destekleyici açılar altında olması genel bir iyimserlik ve rahatlama getirmekte. Doğal olarak bu hayata daha pozitif bakabileceğinizi ve ilişkilerinizde de daha mutlu, istikrarlı olabileceğinizi anlatmakta. Bu yıl uzaklarla ilgili gelişmeler, yolculuklar aşk hayatınıza da olumlu yansıyabilir.

Ancak Venüs’ün 4 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında geri harekette olacak olması aşkta ve arkadaşlıklarda soru işaretlerine ve geçmişten kaynaklanan durumlara neden olabilir. Bu tarihler arasında evlilik yapmak da pek uygun olmayabilir. Yıl boyunca Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 3 Şubat – 4 Mart, 28 Nisan – 6 Haziran, 5 -31 Temmuz, 26 Ağustos – 20 Eylül, 14 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında ilişkilerinizde ve keyif veren konularda çok daha mutluluk getirici koşullar var.

Sağlık

Bu yıl genel olarak destekleyici koşullar altındasınız. Belirli dönemlerde kendinize daha fazla özen göstermelisiniz. Özellikle 4 Haziranb – 20 Temmuz ve 9 Aralık sonrası sağlık açısından daha yorucu ve yıpratıcı olabilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

 

8 Ocak’a kadar gelecek projeler, gruplar, arkadaşlıklara ait konularda, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında toprakla, evle ya da mülklerle ilgili konularda, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında finansal konular, borçlar ya da bazı endişe ve korkularla ilgili konularda, 3-23 Aralık arasında ise gelecekle ilgili beklentileriniz, gruplar ve sosyal yaşamınızla ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

 

Yükselen burcunuza göre 2017

Saka

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. 2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

 

21 Ocak – 31 Ocak

31 Ocak – 9 Şubat

10 Şubat – 18 Şubat

00:00

Terazi

Terazi

Akrep

00:30

Terazi

Akrep

Akrep

01:00

Akrep

Akrep

Akrep

01:30

Akrep

Akrep

Akrep

02:00

Akrep

Akrep

Akrep

02:30

Akrep

Akrep

Yay

03:00

Akrep

Akrep

Yay

03:30

Akrep

Yay

Yay

04:00

Yay

Yay

Yay

04:30

Yay

Yay

Yay

05:00

Yay

Yay

Oğlak

05:30

Yay

Yay

Oğlak

06:00

Yay

Oğlak

Oğlak

06:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

07:00

Oğlak

Oğlak

Saka

07:30

Oğlak

Oğlak

Saka

08:00

Oğlak

Saka

Balık

08:30

Saka

Saka

Balık

09:00

Saka

Balık

Koç

09:30

Balık

Balık

Koç

10:00

Balık

Koç

Boğa

10:30

Koç

Koç

Boğa

11:00

Koç

Boğa

İkizler

11:30

Boğa

Boğa

İkizler

12:00

Boğa

İkizler

İkizler

12:30

İkizler

İkizler

İkizler

13:00

İkizler

İkizler

Yengeç

13:30

İkizler

İkizler

Yengeç

14:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

14:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

15:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

15:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

16:00

Yengeç

Aslan

Aslan

16:30

Aslan

Aslan

Aslan

17:00

Aslan

Aslan

Aslan

17:30

Aslan

Aslan

Aslan

18:00

Aslan

Aslan

Başak

18:30

Aslan

Aslan

Başak

19:00

Aslan

Başak

Başak

19:30

Başak

Başak

Başak

20:00

Başak

Başak

Başak

20:30

Başak

Başak

Başak

21:00

Başak

Başak

Terazi

21:30

Başak

Terazi

Terazi

22:00

Başak

Terazi

Terazi

22:30

Terazi

Terazi

Terazi

23:00

Terazi

Terazi

Terazi

23:30

Terazi

Terazi

Terazi

 

Saka Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)Tanımlayan söz: Kendimi insanlıkta arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Orijinal zeka sahibi, bireyselleşmeye önem veren, bağımsız ve akılcı, objektif, bilimsel yaklaşım sahibi, kararlı ve sosyal alanda yetenekli, arkadaş canlısı.
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Sert ve duygularını yansıtmayan, huzursuz ve asi, fanatik ve her şeyi akılla halledeceğini sanan, kendi görüşlerini başkalarına baskıyla kabul ettiren, inatçı.
Yönetici gezegeni: Satürn
Elementi: Hava
Niteliği: Sabit
Mitolojisi: Bu burç Mısırlılarda Nil Nehri'nin taşması dönemiyle ilişkilendirilir. Onlar için berekete işaret eden bir olaydır. Akan sular, verimlilik ve geleceğe yönelik bir iyimserlik taşırlar. Burcun simgesi, elindeki bir küpten su boşaltan adam, burcun herkese bir şeyler dağıttığına işaret eder. Bu bilgidir. 

Vücutta karşı geldiği bölge: Ayak bilekleri, kan dolaşımı
Rengi: Turkuaz
Metali: Alüminyum
Taşı: Akuamarin

 

İlişkilerinde eğilimleri: Kova geleceğe yönelik ve kendini sürekli yenileyen bir burçtur. İlişkilerinde özgürlüğe inanırlar ve kendilerini aşırı bağımlılıktan korumaya çalışırlar. Bu bakımdan Kova’lar hayatınıza yenilik getireceklerdir. Ancak onların özgürlüklerini kısıtladığınız ve düşüncelerine saygı duymadığınız anda sizden derhal uzaklaşacaklardır. Beraberliklerinde eşitliğe inanırlar. Aşırı sahip olmacı olmadıkları için, karşılıklı dürüstlük çerçevesinde sizi kısıtlamayacaklardir. Ayrıca yenilikçi ve farklılıklara açık olmaları sayesinde, bu her iki tarafı da geliştiren bir beraberlik olabilir.

Avantajları: Kova sabit bir burç olduğu için uzun vadeli beraberlikleri tercih eder. Ona en azından düşünsel bazda güvenebilirsiniz. Size karşı açık ve net olacaklardır. Aynı zamanda Kova yenilikçi ve değişikliklere açık doğası ile sizi sürekli meşgul edebilecek, hiçbir zaman can sıkıcı olmayacak bir burçtur. Hayata geniş bir açıdan bakan, akılcı bir yaklaşımları vardır. Kova’nın arkadaşlığı güçlüdür ve ilkeli davranışlarıyla, duygusal olmasa da, size destek için yanınızda olacaklardır.

Zayıflıkları: Ancak Kova duygularını rahatça açıklayan bir burç değildir. Bu nedenle çoğu zaman kayıtsız ve duygusuz bir görünüm de sergileyebilir ve bu beraberliklerde pek çok yanlış anlamaya neden olabilir. Özellikle fazla sahiplenici ve kıskançlığı önemseyen bir partnerle uzun süre bir arada olması zor olacaktır. Kova aklı sayesinde kendisini ortaya koymayı ister. Hatta bu yüzden tutkusuz olmakla suçlanabilir.  Benzer şekilde, Kova kuralları kendisi koymak isterken, asice tepkiler verebilir. Aşırı bağımsızlık merakı yüzünden kendisini yalnızlaştırabilir. Bu burcun kolay kolay evlenmediği doğru bir saptamadır.

Beklenmedik ve heyecan verici özellikleri ile Kova canlandırıcı bir partnerdir. Ancak garip bir biçimde de kendi sınırlarını korumak ister. Bu özelliği, beklenmedik davranışlara girmesi onu fazlasıyla gizemli bir bilmece haline dönüştürebilir. Onu anlamak hiç de kolay değildir. Kova ilişkilerinde de farklı olanı ve karşıt görüşlere açık durmayı tercih eden bir burçtur. Belki romantik değildir ancak bu özellikleri onu fazlasıyla çekici kılabilir.

Kova erkil bir burç olarak maceracıdır. Risk almak isteyebilir ve süregelen, katı kısıtlayıcı beraberliklerden uzak durmaya çalışır. İyimserliği ve geleceğe yönelik düşünceleriyle muzip ve akılcı bir profil çizer. Kova cinsellikte de deneyimcidir. Size garip gelebilecek ya da buluşçu tavırlarını yatak odasına taşıyabilir.

İdealist ve sadece kendisi için değil, toplum için de güçlü fikirler taşıyabilir. Kimi zaman onu bir sosyal örgütün üyesi olarak da bulabilirsiniz. Etrafı çoğu zaman kalabalıktır. Ancak Kova bu kalabalık içinde, bire bir yoğun duygusal alışverişlere girmez. Onun için önemli olan düşünsel paylaşımlar ve daha ileri gitmektir. Özgürlüklerini öne plana alan Kova’lar kendi bireyselliklerini sonuna kadar savunacaklardır. Sizi çok sevse, bile sert bir biçimde tartışmaktan çekinmeyecek ve hatta fazlasıyla sertleşebilecektir. İdeallerine dokunmanız çok hoşuna gitmeyebilir.

Kova kendisini dar bir alana değil, geniş görüşlere ve düşüncelere odaklamak ister. Sabit bir burç olduğu için de, düşüncelerinden cayması son derece zordur. İnatçılık ilişkilerinde önemli bir problem haline gelebilir.

Kova Kadını’nın yaklaşımı:

Hayalci olmaktan çok düşünce kadınıdır ve kendi özgü bir havası vardır. Başkalarını taklit etmekten hoşlanmaz. Kafaca ilerici ve idealist bir tiptir. İlişkilerde duygularını çok rahat ifade edemeyebilir ama ifade ederken mutlaka orijinal bir espri bulmaya çalışır. Onun için özgürlük büyük bir önem taşır ve kendi kırmızı çizgilerinin aşıldığını görürse, sert bir tepki verebilir.

Geleceğe yönelik iyimser ama aynı zamanda akılcı bir yaklaşım sahibidir. İlişkilerinde aşırı bir romantizmi benimsemez ancak duygularını biraz saklı ve gizemli biçimde ortaya koymayı ister. Bu burç kadını aşkta sahiplenme yanlısı değildir, ancak astrolojik haritasında onu daha hassas kılan yönler varsa, örneğin haritasında Yengeç ya da Balık vurgusu da yer alıyorsa, bu durum değişecektir. Kova kadını aşkta da, arkadaşlıkta da son derece güven vericidir ve hep doğru sözlerin peşindedir. Hatta aşka bile akademik bir yaklaşımı olabilir. Fazlasıyla doğrucudur.  Bu yüzden kimi zaman başkaları tarafından anlaşılmaz ve katı birisi gibi de algılanabilir.

Aşk hayatında bedensel olmanın ötesinde, fikirlerin, ideallerin paylaşımına inanır. İlişkinin bir ideali, sıkı bir arkadaşlık temeli olmalıdır. Beraberliklerinde sosyal konulara ortak olmak ister ve eve kapanmayı pek sevmez. Aşkta orijinalite arayışındadır. Düşünce alışverişinin sürekli olması için çalışır. Eğer akıl paylaşımı eksikse, bu ilişki onun için ancak gönül eğlendirici düzeyde kalacaktır.

Kova kadını kıstırılmaktan hoşlanmadığı gibi ilişkilerinde sürekli bir mesafe koyma arayışında da olabilir. Hatta bu yüzden biraz klostorofobik olduğu bile söylenebilir. Çok kolay anlaşılamadığı için karşısına onu isteklerini sezecek ve güven duyabileceği birisini arayacaktır. Beraberliklerinde eşitlik ve özgürlük duygusu fazla gelişmiş olduğu için, klasik aile tipi değildir ve mutlaka kendi bağımsızlığını korumak isteyecektir.

Aşk hayatında da akılcı yönü ağır bastığı için duygularını doğrudan ifade edebilmesi pek kolay olmayacaktır. Önce analiz edecek ve çoğunlukla belirli yargılarla hareket edecektir. Bu yüzden aşırı durumlarda fazla önyargılı bir yaklaşımı olduğu da söylenebilir.


Kova Erkeği’nin yaklaşımı:


Kova erkeği sürekli düşünen, hayal kuran, felsefi tarafı ağır basan birisidir ve acele edilmekten, kıstırılmış olmaktan, aşırı duygusal ifadelerden hoşlanmaz hatta bu tür yaklaşımları anlayamaz da. Duyguları ile hareket etmez ve duygusal durumlarda kendini zorlanmış hissedebilir.

İlişkilerinde arkadaş canlısı ve orijinaldir ancak yakın plana gelindiğinde kendini kolay kaptırabilecek bir doğası yoktur. Bu yüzden biraz soğuk, ya da uzaktan kuralcı bir tip olarak da algılanabilir. Kısaca sıcak değildir. Hatta bu yüzden, duygusal kişiler tarafından hesapçı ya da aldatıcı bir karakter gibi algılanabilirler.

Ona özgürlük tanımak gerekir. Kişisel duygularını başkaları ile tartışmayı sevmez, hatta böyle durumda tamamen kendi iç dünyasına da kaçabilir. Bu burcun erkeğinin fazlasıyla özgürlük yanlısı olması müzmin bekarların burcu olmasına da yol açmıştır. Ancak iyi bir arkadaşlık üzerine kurulmuş evlilik onun için ideal olacaktır. Çok fazla tutkulu kadınlar için Kova erkeği hem çekici hem de ulaşılmaz olduğu için, son derece zor, ümitsiz vakalar yaratabilir.

Düşünceler dünyasında bir erkek olduğu için onunla sosyal konuları konuşmak, bilimsel ya da yenilikçi bir gelişme üzerine sohbet etmek bir beraberlik öncesinde yakınlaştırıcı olacaktır.