Yaşam » Kültür Sanat

Ünlü blogger trajik ölümüyle sarstı
Sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi olan ünlü blogger Rebecca Burger, evinde krema sıkmak için kullandığı makinenin patlaması sonucunda hayatını kaybetti.
Mükemmel selfie çekmenin püf noktası
Çektiğiniz selfie ile artık daha çekici gözükebilirsiniz. Bilim adamları işin sırrını açıkladı. Bu konuda oldukça başarılı olan isimlerden birisi de Kim Kardashian.
Türkiye'nin ilk akustik müzik festivali geliyor
Mtv ödüllü maNga’nın solisti Ferman Akgül ve şirketi 06 Records, Türkiye'nin ilk akustik müzik festivali Unplugged Music Festival’ı açıklamanın heyecanını yaşıyor.
4 yıl boyunca çöplerini biriktirdi
4 yıl boyunca geri dönüştürülebilir çöplerini biriktiren fotoğrafçı Antoine Repessé tüketicilere çok ciddi bir ders verdi.
Bozcaada caz festivali başlıyor
Bu yıl ilki düzenlenen, ancak bundan sonraki yıllarda gelenekselleşerek uzun soluklu bir festival olması amaçlanan yepyeni bir festival başlıyor: Bozcaada Caz Festivali.
Ayşe Erkmen Münster Heykel Projesi’nde
Türkiye güncel sanat alanının önemli isimlerinden Ayşe Erkmen bu yıl 10 Haziran’da beşincisi düzenlenen Münster Heykel Projesi için yeni bir iş üretti.
Kendi ütopyanı yaratmak
Ünlü sanatçı Kirkor Sahakoğlu’nun İstanbul’da Galata Rum Okulu’nun ev sahipliğini yaptığı sergisi 27 Mayıs’ta izleyiciyle buluştu.
BİFO ekimde Avrupa'da
Avrupa’nın yükselen genç orkestraları arasında yer alan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) ekim ayında Avrupa turnesine çıkıyor.
Sanat eserleri makyajla yeniden hayat buldu
Makyaj sanatçısı Bella Grigoryants, makyajla ünlü tablolardaki portreleri canlandırdı, Andrew Kezzyn de fotoğrafını çekti. Yeniden hayat bulan portrelerin arasında Picasso’dan Van Gogh’a, Frida Kahlo’dan Andy Warhol’a kadar birçok sanatçının eseri bulunuyor.
İhsan Dindar
Plaj fotoğraflarının aranan yüzü: Mini Kitaplar
Yer fıstığından minik heykeller yapıyor
ABD’da yaşayan Steve Casino, yeteneğiyle herkesi şaşkına çeviriyor. Aslen heykeltıraş olan Steve, yer fıstıklarından küçük heykeller yapıyor. Başlarda sadece ünlü isimlerin heykellerini yapan sanatçı, zamanla işi ilerletmiş ve düğün, doğum günü gibi özel günler için de minik heykellerinden yapmaya başlamış.
Ünlü fotoşop trolü tam gaz
İnternetin en ünlü fotoşop trolü James Fridman, istek üzerine insanların fotoğraflarını yeniden düzenliyor. İşte Fridman'ın en çok güldüren fotoşoplarından birkaçı:
İhsan Dindar
Dan Brown "Origin" ile geri dönüyor
Babalar günü için en güzel film önerileri
18 Haziran babalar gününde değişik bir plan yapmak isteyenler, onlara özel bir hediye vermeyi düşünenler bu anlamlı günde babaları ile birlikte film keyfi yapabilirler. İşte içinde baba-çocuk ilişkisi barındıran ve babalar gününde izlenebilecek harika filmler.
Kuyruklu çocuğun tanrı olduğuna inanılıyor
Halkın batıl inançları sayesinde 8 yaşındaki çocuğun ünü her yere yayıldı. Çocuğun belindeki kılı görenler onun tanrı olduğuna inanıyor.
İkonik albüm kapaklarının sansürlü halleri
Shakira, Katy Perry, Madonna, Rihanna ve Lady Gaga gibi seksi yıldızların seksi albüm kapakları bazı Orta Doğu ülkelerinde sansürlü kapaklarıyla yayınlanıyor.
İhsan Dindar
Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'na az kaldı
Deniz Tekin, Emre Kınay ve Bora Öztoprak Dorock XL sahnesinde
DorockXL Sahnesi bu hafta sonu Deniz Tekin ve Emre Kınay& Bora Öztoprak'ın.
İnanılmaz Hayvan Macerası 16 Haziran’da raflarda
Okurlarını, sayfalarında dünyanın dört bir yanına gitmeye ve en inanılmaz, en muhteşem hayvanları bulmaya davet eden İnanılmaz Hayvan Macerası, 16 Haziran’dan itibaren hep kitap etiketiyle raflarda!
Elektronik müziğin yıldızları Big Burn İstanbul'da
Dünya elektronik müzik sahnesinin yıldız isimleri 21-23 Temmuz’da Big Burn İstanbul’da!
Yiyecekleri sanata dönüştürüyor
O sanata olana yeteneğini çok daha farklı şekilde kullanmayı seçti. Oyma tasarımcısı olan isim, tuval olarak yiyecekleri kullanıyor.
Pozlarıyla heykelleri canlandıran yaratıcı insanlar
Eğer bir heykelin önünde poz vermenin sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Heykellerle ilginç pozlar verebilirsiniz. İşte yaratıcılıklarıyla adeta heykellere can veren insan örneği:
Starbucks bardaklarında rengarenk tasarımlar
Kahve çoğu insan için vazgeçilmez bir tutku. Peki kahvenizi içtiğiniz bardak ya da kupaların rengi, şekli, görüntüsü?
Movies in Concert serisi Zorlu PSM'de
Zorlu PSM, “Movies in Concert” serisi kapsamında, 6 Oscar ödüllü “La La Land”i canlı orkestra eşliğinde ağırlayacak.
Heyecan ve gerilim sevenler için Onun Sırrı
Romanları yirminin üzerinde dile çevirilen ve çok satanlar listelerinden inmeyen, psikolojik gerilimin usta ismi Michael Robotham, Onun Sırrı’nda okuru yine heyecanın doruklarında dolaştırıyor.