Oğlak
Toprak + Öncü
(22 Aralık – 20 Ocak)
Bugün hayatınızda sizi yoran konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Ortaklı para konuları gündeme gelebilir. Endişe duyduğunuz konular zaman zaman kriz yaratabilir. Gün içinde banka işleriyle ilgilenebilirsiniz. Harcamalarınızda dikkatli olmanızda fayda var. Yeni başlangıçlar için uygun bir gündesiniz.
Bu hafta gerçekleşen tutulma özellikle iş ve çalışma konularına ve kişisel açıdan gurur konusu yaptığınız durumlara dikkat çekiyor. Güvensizlik hissedebilir ya da bazı endişelere açık hale gelebilirsiniz. Bu dönemde ortaklı konular, miras ya da finansal işlerle ilgili konularda değişiklikler, yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Neyse ki 26’sı sonrasında alabileceğiniz destekler de var. Özellikle 23’ü ile birlikte daha esnek ve olumlu bir bakış açısı ile hareket ederek, düşüncelerinizi daha iyi toparlayabileceksiniz. Sınırlamalar azalmakta.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

 

OĞLAK

İşbirlikleri fayda getirecek

2017’ye genel bakış

Bu yıl çabalarınızla öne çıkabileceğiniz pek çok fırsat söz konusu. 2017’de karşınıza çıkacak değişiklikleri iyi değerlendirerek hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz. Özellikle yükselen burcu Oğlak olanlar açısından 2015’ten bu yana kontrol edilmesi zor olan gelişmeler kariyer yönünüzde çok iyi yönetemediğiniz koşullara, belirsizliklere, bazı kayıplara neden oluyor. Ancak bu yıl özellikle sonuna doğru aradığınız netliği ve kararlılığı daha kolay elde etmeye başlayabilirsiniz. 2017’de bitişler ve başlangıçlar dikkat çekmekte. Mesleki alanda ortaya çıkan belirsizlikler, riskler ve huzursuzluklar karşısında her zamanki gibi sabırlı olmanız gerekiyor. Ancak ilerleme olanakları da var.

Şans ve gelişme gezegeni Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar kariyer ve iş alanında ilerliyor. Bu transit sizi daha tanınır kılarken mesleki alanda önemli kısmetler, ilerlemeler de getirmekte. Bu dönemde toplum önündeki durumunuz, statünüz özellikle işbirlikleri ve evlilikten kaynaklanan imkanlarla desteklenmekte. Yükselen burcu Oğlak olanlar iş hayatında işbirlikleri ve yabancılarla kurabilecekleri anlaşmalar sayesinde daha çok dikkat çekebilecekler. Güçlü kişilerden destekler de söz konusu. 10 Ekim sonrasında da Jüpiter’in getireceği hediyeler devam edecek. Gücünüzü kullanma ve ortaklı işler, yatırımlarla ilgili konularda başkalarının kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda içerisinde olduğunuz gruplar, sosyal imkanlar da size güç sağlayabilecek.

Çok önemli bir gelişme özellikle 20 Aralık 2017 tarihinden sonra netleşmeye başlıyor. Bu tarihte Satürn yaklaşık 30 yıllık bir aradan sonra yeniden burcunuza dönmüş olacak. Satürn burcunuzun gezegeni olduğu için bu transit özellikle 2018-2019 yıllarında da çok etkin bir şekilde hayatınızı yeniden şekilendirebileceğinizi gösteriyor. Yeniden bir yapılan dönemine gireceksiniz ve kişisel planda yeni sorumluluklar alacaksınız. Bu durum hem özel hayatınızı hem de kariyer çizginizi yakından etkileyecek. Bu temaların 2017 sonunda başlayacağını tekrar vurgulayalım.

Derin dönüşümleri, güç mücadelesini ve yenilenmeyi anlatan Pluton 2008’den bu yana burcunuzda ilerlemekte. Bu nedenle bu tarihten beri hayatınıza baktığınızda derin dönüşümlere girdiğinizi, daha hırslı ve mücadeleci olmaya başladığınızı görüyoruz. Pluton aynı zamanda ölüm kalım temaları, tehdit eden, baskı kuran konularla da ilgilidir. Kuşkusuz pek çok Oğlak 2008’den bu yana hayatında çok derin dönüşümler içerisinde ilerlemekte. Bu gezegen sayesinde kişisel gücünüzü ispat etmek ve kimi zaman da manipüle eden durumlarla karşılaşmak durumunda kalmış olabilirsiniz. Eğer 7-10 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz sözünü ettiğimiz durumlar 2017 yılında sizin için daha fazla geçerli olabilir. Bu tarih arasında doğmuş olan Oğlak’lar hayatlarında daha fazla baskı, güç mücadelesi yaşayabilirler. Bu durum gerek meslek hayatınızda ve hayattan beklentilerinizde, gerekse kişiliğinizi ortaya koyduğunuz her alanda söz konusu. Pluton kişiyi içe döndüren, kimi zaman depresif kılabilen, gölgeliyici bir güçtür. Dolayısıyla bu süreç hem hayattan beklentilerinizi, aradığınız gücü, hem de bedensel sağlığınızla ilgili konuları ciddiye almanız gerekebilir.

Diğer yandan 2011’den bu yana Balık burcunda ilerleyen Neptün, pek çok Oğlak açısından daha ilham verici ve yumuşatıcı koşullar getirmekte. Neptün kişiye ilham ve yaratıcılık getiren, çözücü etkisi olan bir güçtür. Neptün sayesinde özellikle sosyal konularda, düşünsel alanda, genel ilgi alanlarınızda daha ruhsal ve verici bir psikolojiye girebilir, hayatınızda şimdiye kadar katılık göstermiş olduğunuz konularda bile daha esnek olmaya başlayabilirsiniz. Eğer 1-5 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz, bu yıl Neptün’ün gevşetici, ilham veren, esin alabileceğiniz yaratıcı gücünü daha kolay kullanabilirsiniz. Sanatsal uğraşlar içinde olanlar, yaratıcı alanda bir kariyer takip edenler için Neptün hayata daha anlayışlı ve kabullenici bir gözle bakabileceğiniz olanaklar getirmekte. Kendinizi ruhsal açıdan daha zengin ve verici hissedebilirsiniz.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması iş ve çalışma konularınıza, sağlık alanına, size işte yardımcı olanlarla ilgili konulara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde gelecekle ilgili beklentilerinizde bazı sıkıntılar, elde olmayan nedenler ve daha olumsuz koşullar olabilir.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bugünlerde iş ve para konularında, maddi destek alabileceğiniz alanlarda, harcamalarınızla ilgili konularda güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, değerlendirmeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması ise iş hayatınıza ve meşguliyetlere vurgu yapmakta. Bu dönemde sizi meşgul kılan çok şey söz konusu.

İş, para ve kariyer olanakları

Kariyer gezegeni Satürn 20 Aralık 2017 tarihine kadar Yay burcunda kalarak, iş konularında tamamlanması gereken süreçlere ve belirsizliklere işaret ediyor. Özellikle yükselen burcu Oğlak olanlar bu süreçte kontrol dışı durumlara, elde olmayan nedenlere çok açıklar. Dolayısıyla yılın büyük bir bölümünde iş hayatında çok net olmayan ve sizi gizli şekilde etkileyen koşullara açıksınız. Ancak bir yandan da bu süreçte eskileri geride bırakmaya devam ediyorsunuz. 20 Aralık 2017 sonrasında hayatınızda kontrol edebileceğiniz yepyeni bir döngü başlıyor olacak. Sabırlı olmalısınız. Herşeye rağmen tecrübe ve ilerleme gezegeni Jüpiter 10 Ekim’e kadar iş ortamında ve ortaklıklarla ilgili konularda şans ve daha fazla tanınma olanağı getirmekte. Pek çok Oğlak bu dönemde statüleri konusunda önemli destekler almakta.

28 Ocak’a kadar olan dönemde yakın çevrenizde olup bitenlere daha duyarlı yaklaşmak durumundasınız. Görüşmeler, ziyaretler, zihinsel uğraşlar daha dikkat çekici olabilir.  

28 Ocak – 9 Mart arasında kritik gelişmeler özellikle iş hayatında bazı bitişlere ve yeni adımlara işaret etmekte. Ancak bu dönemde iş hayatında daha sabırlı ve kontrollü olmak gereği de var.  

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında kendinizi ortaya koymakta, parasal alanda daha istekli ve arzulusunuz. Yatırımlar, güzel şeyler için harcamalar öne çıkabilir.

21 Nisan – 3 Haziran arasında iş ve çalışma ortamında gayret göstermeniz, daha iyi organize olmanız gereken koşullar var. Altınızda çalışanlarla ilgili sorunlarla da uğraşabilirsiniz.

4 Haziran – 19 Temmuz arasında yeni bir dönem açılmakta. Önemli sonuçlar, değerlendirmeler içindesiniz. İşte ilerleme olabileceği gibi ortaklı işlerde daha kontrollü hareket etmek gerekebilir.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında finansal alanda daha özenli ve dikkatli olmaya bakın. Yatırımlar, borç alacak işleri bazı endişeler getirebilir.

5 Eylül – 21 Ekim arasında mesleki alanda verimli olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Zihinsel yeteneklerinizi ortaya koymak, yabancılarla temas etmek ve yolculuk sizi daha aktif kılıyor.   

22 Ekim – 8 Aralık döneminde mesleki alanda atılımlar, mücadele var. Bu dönemde test altındasınız ve gayret ederseniz çok başarılı olabilirsiniz. Ortaklı konular içinde çaba sarfetmek gerekiyor.

9 Aralık sonrasında gitmek istediğiniz yönde son derece kararlısınız. Kendi çıkarlarınızı yönetmek için adım atabilirsiniz. Yatırımlarla ilgili işlerde de ilerleme söz konusu.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl 10 Temmuz’da kadar kariyer ve statü evinizde ilerleyen Jüpiter dikkat çekici bir evlilik olasılığına işaret ediyor. Her durumda bu dönemde işbirlikleri ve ortaklıklardan büyük ölçüde yararlanabilirsiniz. Kişiliğinizi daha etkin kullanmanız da mümkün.

Venüs bu yıl 4 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında geri harekette ve bu nedenle bu dönemde bazı hoşnutsuzluklar, aşktan geri çekilme ya da kararsızlıklar söz konusu olabilir. Aynı dönemde evlilik yapmak pek şanslı ve faydalı olmayabilir. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 3 Ocak -3 Şubat, 6 Haziran – 5 Temmuz, 31 Temmuz – 26 Ağustos, 20 Eylül – 14 Ekim dönemlerinde aşkta ve keyif veren konularda daha kolay mutlu olabilirsiniz. Ancak 28 Ocak – 10 Mart arasında evde, evlilikte daha dengeli olmaya gayret etmelisiniz.

Sağlık

Burcunuzda ilerleyen Pluton özellikle 6-11 Ocak doğumluları fazlasıyla sıkıştırmakta. Bu transit fazla içe dönme, kendini baskı altında hissetme getirirken yaşam enerjinizi düşürmekte. Bu nedenle bu tarihler arasında doğanlar için sağlık konusu daha hassas olabilir. Bu yıl 4 Haziran – 20 Temmuz arasında da kendinize daha çok özen göstermeniz gerekebilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

 

8 Ocak’a kadar gizli kalan durumlar, elde olmayan nedenlere ait konularda, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında çocuklar, aşk ya da yaratıcılığınızla ilgili konularda, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında yabancılar, yolculuklar, eğitim  ya da medya ilgili konularda , 3-23 Aralık arasında ise gizli kalan durumlar, gizli düşmanlıklar ya da fedakarlıklarla ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2017

Oğlak

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. 2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

22 Aralık – 31 Aralık

1 Ocak – 10 Ocak

11 Ocak – 20 Ocak

00:00

Terazi

Terazi

Terazi

00:30

Terazi

Terazi

Terazi

01:00

Terazi

Terazi

Terazi

01:30

Terazi

Terazi

Terazi

02:00

Terazi

Terazi

Akrep

02:30

Terazi

Akrep

Akrep

03:00

Akrep

Akrep

Akrep

03:30

Akrep

Akrep

Akrep

04:00

Akrep

Akrep

Akrep

04:30

Akrep

Akrep

Akrep

05:00

Akrep

Akrep

Yay

05:30

Akrep

Yay

Yay

06:00

Yay

Yay

Yay

06:30

Yay

Yay

Yay

07:00

Yay

Yay

Yay

07:30

Yay

Yay

Oğlak

08:00

Yay

Oğlak

Oğlak

08:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

09:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

09:30

Oğlak

Oğlak

Saka

10:00

Oğlak

Saka

Saka

10:30

Saka

Saka

Balık

11:00

Saka

Balık

Balık

11:30

Balık

Balık

Koç

12:00

Balık

Koç

Koç

12:30

Koç

Koç

Boğa

13:00

Koç

Boğa

Boğa

13:30

Boğa

Boğa

ikizler

14:00

Boğa

ikizler

İkizler

14:30

İkizler

İkizler

ikizler

15:00

İkizler

ikizler

İkizler

15:30

İkizler

İkizler

Yengeç

16:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

16:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

17:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

17:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

18:00

Yengeç

Aslan

Aslan

18:30

Aslan

Aslan

Aslan

19:00

Aslan

Aslan

Aslan

19:30

Aslan

Aslan

Aslan

20:00

Aslan

Aslan

Aslan

20:30

Aslan

Aslan

Başak

21:00

Aslan

Başak

Başak

21:30

Başak

Başak

Başak

22:00

Başak

Başak

Başak

22:30

Başak

Başak

Başak

23:00

Başak

Başak

Terazi

23:30

Başak

Terazi

Terazi

 

Oğlak Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)Tanımlayan söz: Kendimi kullandıklarımda arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Planlı ve yöntem sahibi, maddenin değerini bilen, iyi bir yönetici. Hesap işlerinde iyi, kararlı ve zorluklara dayanıklı.
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Cimri ve duygusuz, aşırı materyalist ve açgözlü, sosyal açıdan yalnız ve kötümser, aşırı hırslı ve diktatör gibi, katı, sadece görünüme ve prestije önem veren.
Yönetici gezegeni: Satürn
Elementi: Toprak
Niteliği: Öncü
Mitolojisi: Bu burcun hikâyeleri prehistoryaya aittir. Oğlak pek çok hikâyede kurbanlık olarak görülür. Mısırlıların Denderah zodyakında bu burç bir Oğlak sırtında ibis başlı bir insan olarak işaret edilir. Yunan ve Roma hikâyelerinde ise Oğlak, orman perisi Pan olarak tanımlanır. Pan ve Baküs zevklere düşkünlüğün ve ifrata kaçmanın sembolleri olarak algılanırlar.
Vücutta karşı geldiği bölge: Kemikler, deri, dizler ve dişler, kalsiyum biriken yerler.

Rengi: Koyu gri, siyah.
Metali: Gümüş
Taşı: Ametist

 

İlişkilerinde eğilimleri: Oğlak sert görünümlü ancak içinde hassasiyet taşıyan bir burçtur. Bu burcun sembolünde, Oğlak’ın Balık biçiminde bir kuyruğu olduğunu hatırlamalıyız. İlişkilerinde güvene ve sağlamlığa önem verirler. Onlar için ilişkiler de bir sorumluluk alanı olabilir. Ancak fazla ciddiyet ve katı tavırları yüzünden, hafif partnerlerle uzun süre birlikte olamazlar. Bu burcun aileyi, gelenekleri ve kendisini güvende hissedeceği konuları önemseyen ve aynı zamanda onu duygusal açıdan besleyebilecek partnerlere ihtiyacı vardır. Kolay unutmazlar ve hemen ısınmayabilirler. Zaman içinde olgunlaşmış bir beraberliğe önem vereceklerdir. Bu arada partnerlerinin sosyal konumlarının öneminin de farkındadırlar.

Avantajları: Eğer geçmişe ve köklere bağlı, sorumluluk sahibi bir partner tercih ediyorsanız, Oğlak bunların çoğunu sağlayacaktır. Katı gözükseler bile, gerçekçi yapıları sayesinde güven uyandırırlar. Oğlak’lar sadece bir aile değil, hanedanlık bile kurabilirsiniz. Oğlak aynı zamanda eş olarak size kararlılık, sağlamlık ve disiplin de getirecektir. Amaçlarına odaklanmış, uzun vadeli başarılara inanan bir burçtur. Asalete önem vermeleri sayesinde, onunla birlikte, beraberlik uzun soluklu bir proje gibi olabilir. Güvenilir bir eş olmaları sayesinde size güçlü bir statü sunabilirler. 

Zayıflıkları: Ancak Oğlak duygularını kolay açabilen bir burç değildir ve müthiş bir güvensizlik ve bu güvensizliği örtmeye çalışan güçlü bir hırs sergileyebilirler. Oğlak olumsuz yönüyle paylaşımcı ve rahat bir yapıda değildir. Hatta muhafazakar ve katı tutumu nedeniyle, ilişkilerinde aşırı bencil bir tutum da sergileyebilirler. Gücün ve kontrolün kendi elinde olmasını istemeleri yüzünden ilişkilerinde fazla despot ve kıskanç bir tavır izleyebilirler. Materyalist eğilimleri yüzünden onları paylaşıma yöneltmek ve yumuşatmak yıllar alabilir.

Oğlak çekingen, hemen kendini belli etmeyen ve toprak elementinden bir burçtur. Ancak emin olduklarında harekete geçeceklerdir. Bu yüzden Oğlak’ın bir beraberliği başlatması oldukça zaman alabilir. Özellikle haritasında Oğlak burcu güçlü olan kişiler, örneğin Ay ve Venüs’ün bu burçta olması, genç Oğlaklar açısından içe dönüklük, huzursuzluk ve güvensizlik duygusu getirebilir. Ancak yıllar içinde Oğlak bu özelliklerini aşmaya başlar ve kendinden çok daha emin bir yapı kazanabilir.

Oğlak aynı zamanda dişil bir burçtur ve bu nedenle fazla risk alma eğiliminde değildir. Ancak uzun vadede başarı getirebilecek, hesaplı riskler almayı kabul edebilirler. Bir beraberlikte de Oğlak asla hızlı başlamayacaktır ancak bu beraberlik daha güçlü bir zemin kazanmaya başladıktan sonra, bu kez Oğlak gücünü ortaya koymaya başlayacaktır. Benzer şeyler Oğlakların cinsellikleri için de söylenebilir: Yavaş bir başlangıç ve kendini ispat etme arzusu.

Oğlak sessiz ama hırslı bir burçtur. Amacına ulaşmak için yılmadan, usanmadan çalışabilir ve gecesini gündüzüne katabilir. Ancak beraberliklerinde sosyal düzene ve geleneksel olana doğru güçlü bir eğilimleri de vardır. Oğlak bu yönüyle, ilişkilerini kendi amaçlarını gerçekleştirmek ve hırslarını kullanmak için bir merdiven gibi de kullanabilir. Kuşkusuz bu durum, aşırı materyalist ve duygusal ihtiyaçlarını önemsemeyen Oğlak tiplerinde ortaya çıkabilir.

Oğlak’ın çok geçimli bir burç olduğunu söyleyemeyiz. Öncü nitelikte bir burç olduğu için, ilişkilerinde yönlendirici olmak isteyeceklerdir. Bu nedenle, onlara uyum sağlayan, yumuşak başlı partnerlerle çok daha kolay geçinebilirler.

Ancak Oğlak evlilik hayatına ve aile bağlarına çok önem verir. Aldığı sorumlulukların fazlasıyla farkındadır. Güçlü bir aile kurmak, koruyucu davranmak, özellikle erkek Oğlaklar açısından ileride baba figürünü oynamak hayatlarında önem kazanabilir.

Oğlak Kadını’nın yaklaşımı:

Kendi ayakları üzerinde durmayı önemseyen ve bunu bilen bir kadındır. Oğlak sadece evine kapanacak ve evle ilgilenecek bir tip değildir. Eğer evde bile olsa, kendine ait bir güç ve sorumluluk merkezi olma durumundadır. Oğlak sert görünümlü bir burç olduğu için bu burcun kadınlarında aşırı tutku ya da kendi duygularını güçlü biçimde ortaya koyma durumunu göremeyiz. Ancak Oğlak kadını hırslı ve yönlendirici hatta yönetici özelliklerine sahip birisidir.

İş hayatında başarılı olması hiç de zor değildir. Hatta kendi işini kurmak da isteyebilir. İlişkilerinde güvene ve bağlılığa büyük önem verirler. Duygularını çok rahat açıklamamaları yüzünden, ilişkilerini sadece bir sorumluluk gibi ele alma tehlikeleri vardır. Çalışan Oğlak kadınları için eve ve çocuklara gereken önemi göstermek kariyer yaşamlarında bir problem haline gelebilir.

Oğlak kadını kendini hemen açığa çıkarmasa bile, aşkta da hırslı olabilir. Kolay pes etmeyeceklerdir. Zayıf bir partneri değil, onlar için kahraman gibi olan bir figürü, muhtemelen babalarından aldıkları izlenimleri ileride eşlerinde de görmek isteyebilirler. Aşkta aceleci değillerdir ancak bir yandan da güçlü bir manevra yapma yeteneğine sahiptirler.

Eğer Oğlak kadının haritasında su elementi zayıfsa, anne olmak çok huzurlu olmayabilir. Bu kişiler ilişkilerinde aşırı kuralcı, kontrolcü ve sert de davranabilirler. Haritalarında Venüs’ün burcuna özellikle dikkat etmek gerekir. Venüs Yay’da ya da Kova’daysa, bu daha dışadönük ve paylaşımcı olmaya işaret eder. Ancak bu Oğlak kadını ilişkilerinde aşırı bağlılık sergilemeyebilir. Venüs’ü Oğlak ya da Balık burcunda olanlar, daha ağırbaşlı, geleneklere sahip çıkan, bir aile kurmayı ve uzun vadeli sürdürmeyi çok daha fazla arzu edeceklerdir. 


Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı:

Kuralları olan, ilk bakışta sessiz ama güçlü kişilik sahibi, olgun davranışlı bir erkektir. Oğlak erkeği gençlik yıllarında daha çekingen ve içe kapanık olabilir. Ancak zaman ilerledikçe, özellikle kariyerlerinde kendilerini daha güçlü ve güvende hissetmeye başladıktan sonra Oğlak erkeği ilişkilerinde de kendini ortaya koymaya başlayacaktır.

Kolay kabullenen ve yeniliğe çok alışık bir tip değildirler. Hatta çoğu zaman fazla kontrollü ve sahip olmacı davranabilirler. Geleneklere ve geçmişe olan eğilimleri onları köklü bir aile kurma düşüncesine yöneltebilir. Ancak beraberliklerinde karşı tarafa çok fazla söz hakkı taşımamaları yüzünden rijid ve geçimsiz bir görünüm de sergileyebilirler.

Kendilerini aşırı işe ve sosyal konulara veren Oğlak’lar için aşk bir heyecandan çok, temel bir ihtiyaca işaret edebilir. Bu bakımdan Oğlak erkekleri haritalarında özgürlük eğilimi getiren Yay, Kova ya da Koç bayanları ile çok daha zorlu bir birliktelik yaşayabilirler. Kendilerini iş hayatına fazla kaptırmış olan Oğlak erkekleri zaman içinde, evliliği sadece bir anlaşma gibi görebilir ve sadece kuralları oynamaya çalışabilirler. İlişkilerinde güven ve sadakatın payı son derece önemlidir. Kendilerine yüksek standartlar koymak isteyecekler, ve bu standartlara sahip bir eşi tercih edeceklerdir. Onlar için bir beraberlik ya da evlilik asla bir şans oyunu ya da kumar değildir. Evlilik onların sosyal durumlarını da açıklayan bir gösterge gibi düşünülebilir.

Bu erkeğin haritasında ateş elementi burçlar, Koç, Aslan ve Yay, güçlü biçimde yer alıyorsa, daha açık ve risk alan, tutkulu ve diğer çekimser Oğlak’lar gibi fazla kuralcı olmayacaklardır.