Yaşam » Püf Noktası

Hayatınız boyunca doğru bildiğiniz yanlışlar
Günlük hayatta veya sağlığınız hakkında her zaman doğru olduğuna inandığınız bir takım inanışların birazdan tamamen yanlış olduğuna şahit olacaksınız.
Çimen lekesi nasıl çıkar?
Çimen lekesi özellikle kumaş türü giysilerde çabuk emilir ve çıkartılması oldukça zorlaşır. Size vereceğimiz zahmetsiz bir yöntemle çimen lekesinden kurtulabileceksiniz.
Kan lekesi nasıl çıkar?
Kan lekesi kişiyi yoran ve çıkarılması çok zor olan bir lekedir. Ancak size vereceğimiz yöntemden sonra kan lekesini çıkarmak oldukça basit olacak.
Tül perdeleri beyazlatmanın püf noktaları
Hangi yöntemi denerseniz deneyin tül perdelerinizi bir türlü beyazlatamıyorsanız size vereceğimiz önerilerle tül perdelerinizi ilk günkü gibi kar beyazı rengine dönüştürebilirsiniz.
Yazın uymanız gereken tavsiyeler
Yaz yaklaşırken işinizi kolaylaştıracak bu tavsiyelere dikkat edin...
Göbek deliğiniz karakteriniz hakkında ne söylüyor?
Göbek deliğinizin şekli karakteriniz hakkında önemli ipuçları veriyor. İşte göbek deliğinden karakter analizi.
Ayak kokusuna ilginç çözüm
Ayak terlemesi ve kokusu pek çoğumuzun yaşadığı yaygın bir problem. Ayaklarınızdaki kokudan kurtulmak için neler yapabilirsiniz? 33 yaşındaki bir adam cesaret isteyen bir çözüm buldu.
Mutfağınızı temizlemek için 5 hile
Temiz bir mutfak tüm ev kadınlarının hayali. Birazdan vereceğimiz yöntemlerle mutfak temizliğinizi rahatlıkla yapabileceksiniz.
Evdeki örümceklerden kurtaran tarif
Örümcekleri ve örümcek ağlarını hiçbir kimyasal kullanmadan evinizden uzaklaştırmaya ne dersiniz. Verdiğimiz tariften sonra evinizde bir dağa örümcek göremeyeceksiniz.
Duş camındaki lekeler nasıl çıkar?
Duş camlarınızda bulunan sert su lekelerini artık kimyasallarla ovmanıza gerek kalmayacak. İşte duş camlarınızda oluşan lekeleri giderecek yöntem…
Karıncalardan kurtulmanın yolları nelerdir?
Baharın gelmesiyle birlikte karıncalar gün yüzüne çıkamaya başladı. Evinizde oluşan karınca probleminden bir türlü kurtulamıyorsanız vereceğimiz yöntemler size yardımcı olacaktır.
Göz seğirmesi neden olur?
Herkesin hayatında birkaç kez gözü seğirmiştir. Göz seğirmesi genellikle sebebini bilmediğimiz istemsiz bir kas hareketidir. Peki göz neden seğirir?
Poşet çayı kullanmanın 10 farklı yolu
Poşet çaylarınızı, çayınızı demledikten sonra çöpe atmayın. Çünkü bu haberimizde ayakkabı kokusunu gidermesinden yerleri temizlemeye kadar poşet çayın pek çok farklı kullanımını öğrenebilirsiniz.
Anlamsızca yerleştirilen objeler
Bu objeleri bulundukları yere kim koydu, neden koydu, koyarken aklından ne geçiyordu bilmiyoruz ancak sonuç facia...
Terlemeyi önleyen doğal karışım
Sıcak havaların gelmesiyle birlikte terleme sorunu da kendini göstermeye başladı. Ne sürersem süreyim terlemeyi bir türlü önleyemiyorum diyorsanız size vereceğimiz öneri tam size göre!
Makyajsız mükemmel görünmenin püf noktaları
Günümüzde artık doğallık trend haline geldi ve çok fazla makyaj genellikle hoş bulunmuyor. Dış görünüşünüzde yapacağınız bir takım ufak tefek değişikliklerle makyajsızken bile mükemmel görünebileceksiniz.
Başınıza bela olan sivrisineklerden korunmanın doğal yolları
Yazın başınıza bela olacak sivrisineklerden doğal yollarla korunmaya ne dersiniz. Size vereceğimiz doğal yöntemlerle artık sivrisinek nedir bilmeyeceksiniz.
Limon kabuğunun farklı kullanımları
Limon kabuğunu çöpe mi atıyorsunuz? Limon kabuğunun faydalarını ve kullanımlarını gördükten sonra bir daha çöpe atmayacaksınız.
Ev eşyalarınızın ömrünü kısaltan kullanım hataları
Ev aletleri çoğu zaman zamanından önce bozulur ve ev işlerinizin genel olarak aksamasına neden olur. Bu tip sıkıntıları yaşamamak için size birkaç önemli ipuçları vereceğiz.
Ev sukulentlerinin ölmemesi için dikkat edilmesi gerekenler
Ev sukulentlerinin bakımı nasıl olmalı? Sukulentlerin ölmemesi için dikkat edilmesi gerekenler neler? İşte sukulent bakmanın püf noktaları...
Ev taşırken dikkat edilmesi gerekenler
Ev taşımak bilindiği üzere oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Ama artık ev taşımaktan korkmayacak size vereceğimiz yöntemlerle çok kolay ve rahat bir şekilde taşınabileceksiniz.
Turşu suyunun daha önce hiç duymadığınız kullanım alanları
Turşu suyunu, sinek ısırıklarından farenjit hastalığına kadar birçok farklı alanda kullanabilirsiniz.
Çamaşır yıkarken en sık yapılan hatalar
Çamaşırlarınızın temiz ve düzgün görünmesi, çamaşırlarınızın ve makinenizin daha uzun dayanması için öncelikle çamaşırlarınızı doğru yıkamalısınız. İşte çamaşır yıkarken çoğumuzun yaptığı hatalar ve doğruları...
Araba satın alırken nelere dikkat edilmeli?
Başta erkekler olmak üzere araba satın almak hemen hemen herkesin hayalidir. Ancak araba alırken birkaç önemli noktaya dikkat etmek gerekir. İşte araba satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar…
Ev seçerken nelere dikkat edilmeli?
Ödüllü Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş, bahar dönemiyle birlikte ev satın alımlarının artacağını dile getirirken, bu tür durumlarda ailelerin ya da yatırımcıların nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyor.