Sağlık

Ceviz sperm kalitesini arttırabilir
Ceviz tüketimi sperm kalitesini etkileyen faktörleri ve erkek kısırlığının (infertilite) kilit belirteçlerini geliştirebilir
Marketlerde artık bunu kullanmak yasak!
Tğm market ve dikkanlarda alışveriş sonrası kullanılan poşetler artık yasaklanıyor.
Bipolar bozukluk nedir, kimlerde daha çok görülür?
Duygu durum alanına ait bir bozukluk olan bipolar bozuklukta kişi duygularını düzenleyemiyor, duyguların şiddetini ve hızını kontrol edemiyor.
Şekerin gizli belirtileri nelerdir?
Diyabet yani şeker hastalığına sahip olanların birçoğu bundan haberdar değillerdir. Bu nedenle şeker hastalığının bu gizli belirtilerine dikkat!
Depresyona neden olan davranışlar
Gün içinde yaptığımız bazı davranışların ruh halimizi kötü yönde etkileyerek bizi depresyona sürüklediğini biliyor muydunuz?
Lösemi belirtileri (Lösemi nedir belirtileri nelerdir?)
Lösemi hakkında neler biliyoruz hiç düşündünüz mü? Halk arasındaki adıyla kan kanseri olarak bilinen Lösemi belirtileri nelerdir? Lösemi belirtileri nasıl baş gösterir? Tüm bu merak ettikleriniz ve bilmeniz gerekenler için Lösemi belirtileri haberimizi hazırladık…
Sokakta satılan gözlükler tehlike saçıyor!
Sokakta satılan gözlükleri artık görmeyeniniz yoktur. Bu gözlükler görünüşleri itibariyle çekici olabilirler ancak göz sağlığınız için tamamen bir tehlike unsuru.
Vücudunuzdaki bu işaretler hastalık belirtisi!
Saçların erken beyazlaması, kaş kısalığı, göz kapağının düşük olması, dudak çatlaması, kulak memesinin buruşması... Vücudunuzdaki bu özellikler oldukça normal ve yaygın olsa da bazı ciddi hastalıkların habercisi olabilir.
Böbrek kanseri belirtileri, nedenleri ve tedavisi
Böbrek kanseri belirtileri nelerdir? Böbrek kanseri nedenleri nelerdir? Böbrek kanseri nasıl tedavi edilir?
Hekimler Yazıyor
Baharda çocuk hastalıklarına dikkat!
Ispanaktan insan kalbi dokusu üretildi!
Amerikalı araştırmacılar kalp hastalarını oldukça sevindirecek bir çalışmaya imza etti.
Diş ağrısı için evde yapabileceğiniz basit yöntemler
Diş ağrısı bazen tüm çenenizi ağrıtacak şekilde dayanılmaz bir acı haline gelebilir. Fakat, diş ağrısını geçici olarak hafifletmesi için bazı doğal yöntemler deneyebilirsiniz.
Stres metobolizmanızı da etkiliyor!
Stresin vücudunuzu oldukça çok etkisi bulunmaktadır. Peki metebolizmanızı olan etkilerini biliyor musunuz?
Spor yaparken sigaranın zararları
Eğer siz de spor yapken sigara içmekten vazgeçmiyorsanız bu haberimizi okuduktan sonrafikrinizi değiştirebilirsiniz...
Hekimler Yazıyor
Yeşilden uzak durmak poleni durdurmaz!
Renk körlüğü nasıl oluşur? Türleri nelerdir?
Bazı insanlar renkleri diğer insanlara göre daha farklı görürler. Araştırmacılar renk körlüğü problemini kadınların erkeklerden daha fazla yaşadığını ortaya koymuştur. Renk körlüğü nedir? Nasıl oluşur diye merak ediyorsanız işte cevabı…
Suçiçeği belirtileri nelerdir? (Suçiçeği tedavisi)
Suçiçeği genellikle çocukluk çağı hastalığı olsa da yetişkinlerde de görülür. Peki, suçiçeğinin belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir? Suçiçeği sonrasında lekeler kalır mı? İşte suçiçeği hakkında tüm merak ettikleriniz…
Ağız kokusu hangi hastalıkların belirtisi?
Ağız kokusu pek çok hastalığın belirtileri arasındadır. İşte ağız kokusu ve ağız kokusuna karşı öneriler
Limon dilimleriyle uyumanın inanılmaz faydaları
Limonun faydalarını daha önce birçok kez duymuşsunuzdur. Fakat limon dilimleriyle uyumanın sağlığınıza inanılmaz faydalar sağladığını biliyor muydunuz?
Makat kanaması hangi hastalıkların habercisi?
Makatta meydana gelen kanamayı önemsememek, doktora gitmekten veya yakınları ile paylaşmaktan utanmak, sonradan tedavisi zor hastalıklara sebep olabilir...
Makat çatlağı tedavisi
Kolorektal Cerrahi ve Proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları) alanında görev yapan Prof. Dr. Korhan Taviloğlu sizler için makat çatlağı; diğer adıyla anal fissürünbotoks ile ameliyatsız tedavisini anlattı.
Adet söktürücü bitkiler ve kullanımları
Adet kanamaları ve adet ağrılarının yarattığı olumsuz sorunları bir takım bitkilerle tedavi edebilmeniz artık mümkün.
Panik ve kaygı trofobi (delik korkusu) hastalığına neden olabilir!
Özellikle son yıllarda ortaya çıkmaya başlayan trofobi yani delik korkusu hastalığın ne olduğunu ve nasıl geliştiğini sizler için araştırdık.
Spor yaparken ani baş ağrısının nedeni nedir?
Eğer spor yaparken ani baş ağrısı yaşıyorsanız, primer (birincil) baş ağrısı şikayetiniz olabilir ve bunlar genellikle önemli bir risk teşkil etmezler. Ancak bazı baş ağrıları medikal problemlerin işareti olarak ortaya çıkarlar (sekonder ya da ikincil baş ağrıları) ve bunlar ciddi hatta ölümle sonuçlanabilecek sorunlardan kaynaklanıyor olabilirler.
Sağlık Bakanlığı'ndan "Kanser Hasta Okulu" adımı
Kanser hastası ve yakınlarının tedavi sürecinde bilgi alabilmesi, karşılaşabilecekleri sorunlarla mücadele edebilmeleri için "Kanser Hasta Okulu" Projesi uygulamaya girdi.