Sağlık

Dondurma yedikten sonra ilişkiye girmeyin
Cinsel sağlık Enstitüsü Derneği başkanı Cem Keçe, sıcak havaların gelmesiyle birlikte cinsel yaşama dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Uzun süre idrarınızı tutarsanız ne olur?
İdrarı uzun süre yapmamak veya tutmak çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Çünkü toksinler vücutta birikir ve belli bir zaman sonra kana karışma tehlikesi vardır. İşte uzun süre tutulan idrar sonucunda vücutta gelişenler…
Hastaların göz ardı ettiği 7 kanser belirtisi
Vücudumuz herhangi bir şey yanlış gittiğinde çeşitli sinyaller gönderiyor. Ancak hastalar bu semptomlar büyüyene kadar dikkate almıyor. İşte kanser hastalarının %90'ının görmezden geldiği, kanserin 7 erken belirtisi:
Burun tıkanıklığına çözüm (Burun tıkanıklığı için doğal karışım)
Burun tıkanıklığının mevsimi yok. Bu nedenle sadece kışın değil her mevsim bu sorunu yaşayanlar için burun tıkanıklığına çözüm sunuyoruz. Burun tıkanıklığına doğal çözüm arıyorsanız haberimize göz atın. İşte burun tıkanıklığına çözüm doğal karışım…
Kabızlık neden olur, kabızlığa ne iyi gelir?
Dr. Sinan Akkurt, her beş kişiden birinde görülen kabızlığın depresyondan kolon kanserine pek çok hastalığı tetikleyebildiğini söyledi.
Alerji ve soğuk algınlığı arasındaki farklar nelerdir?
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Reha Baran,bahar alerjisinin tedavi edilmediğinde yakınmaların daha kronik hale gelebileceğini ve astıma neden olabileceğini belirterek, alerji ve soğuk algınlığının ortak belirtileri arasındaki ince farkları ve alınabilecek tedbirleri anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
Beyazlatıcı macunların dişlere zararı
Yrd. Doç. Dr. Cenker Zeki Koyuncuoğlu, piyasada satılan beyazlatıcı diş macunlarının zararlarından bahsederken, bol su ile fırçalanan dişlerin daha beyaz olduğunu söyledi...
Bileğini kullanarak çalışanları tehdit eden hastalık
Eskiden ağır el işi yapanların hastalığı olarak bilinen Karpal Tünel Sendromu artık masa başındakileri etkiliyor
Ameliyata girmeden önce yapılması gerekenler
Çeşitli nedenlerden dolayı ameliyat masasına yatacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken belli kurallar vardır. İşte ameliyat öncesi uyulması gereken kurallar...
MS hastalığı belirtileri ve dikkat edilmesi gerekenler
Nöroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Türker Şahiner, MS hastalığı ve yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.
Dünyada bir ilki gerçekleştirdiler
Doğuştan kulakları olmayan Gaziantepli Ümit Gül'e kıkırdaktan alınan doku ile kulak yapıldı. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Mutaf tarafından yapılan ameliyat dünyada bir ilk niteliği taşıyor.
Sünnet sırasında penisini kaybetti
40 yaşındaki bir adam, sünnet sırasında kaybettiği penisine 17 yıl sonra yeniden kavuştu. Dünyanın üçüncü başarılı penis nakli Nisan ayında gerçekleştirildi.
Hekimler Yazıyor
Neden obez oluyoruz?
Alzheimera karşı Refleks Terapi
Yaşlanmayla birlikte gelen ölümcül hastalık alzheimerın son yıllarda Türkiye’de görülme sıklığı iki kat arttı. Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, alzheimera karşı Refleks Terapi’yi öneriyor.
Alerji mi, soğuk algınlığı mı?
Bahar nezlesi ve soğuk algınlığı birbirine karıştırılıyor ancak bu tedavinin gecikmesine sebep olduğundan mutlaka uzmana danışılması gerekiyor.
MS hastalığı yatağa bağlanmak mıdır?
Nedeni henüz bilinmeyen MS, ne akıl ne de ruh hastalığı! Beyin ve omurilik yani merkezi sinir sisteminin iltihabi hastalığı olan MS, bulaşıcı ya da öldürücü de değil.
Karaciğer hastalıklarına neden olan etkenler
Gastroenteroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Oya Yönal, kronik karaciğer hastalıklarına neden olan etkenler hakkında bilgi verdi.
Guatr ameliyatlarında ses kısılması engellenebilir
Halk arasında ‘Tiroid bezlerinin büyümesi’ diye bilinen guatr hastalığı, yaşam kalitesini doğrudan etkileyen bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor.
Zerdeçal kürü nasıl hazırlanır?
Taze zerdeçal kürü nasıl hazırlanır? Taze zerdeçal nasıl tüketilir? Kimler zerdeçal tüketebilir?
Evlenmek için 10 neden
Eğer evlenmekten korkuyorsanız veya evlilik size anlamsız geliyorsa, işte evlenmek için 10 neden
Çıplak ayakla duş almanın bedeli ağır oldu
Spor salonunda çıplak ayakla duş alan adam, ayağında çıkan yaraları siğil sandı ancak açık yaralar yayılmaya devam etti.
Sigara her 10 saniyede 1 kişiyi öldürüyor.
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Şener Cömert, sağlık için zararlarını herkesin bildiği sigara hakkında daha da korkutan açıklamalarda bulundu…
Ramazan gelmeden önce dişlerinize bakın
Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Beyser Pişkin, ramazan önce diş sağlığına dikkat çekti...
Adet sancısının sebebi ölümcül kitleymiş
Dayanılmaz adet sancıları sebebiyle hastaneye giden genç kadına iki yıl süren mücadelesinden sonra teşhis konuldu.
Omuz ağrısının sebebi şoke etti!
34 yaşındaki adam sırtında ve omzunda aniden ağrı hissetmeye başladı. Ağrı koluna ve göğsünün üst kısmına da yayılmaya başlayınca soluğu hastanede aldı.