Sağlık

Biberiyenin faydaları nelerdir?
Biberiyenin faydaları, her şifalı ot gibi çok fazla. Yaprak dökmeyen bir bitki olan biberiye bitkisi yemeklerde kullanıldığı gibi bazı hastalıkalra da iyi geliyor. İşte biberiyenin faydaları
En iyi uykusuzluk tedavi yöntemleri
Uykusuzluk birçok kişinin başa çıkmaya çalıştığı bir sorun. Tv karşısında uykunuz gelip, yatağa yattığınızda uykusu kaçanlardan mısınız? Merak etmeyin bu sorunun tedavisi de mümkün.
Daha kolay uyumanıza yardımcı olacak 5 hareket
Uyku problemleri en çok rastlanan rahatsızlıklardan biri. Uyumadan önce bu hareketleri tekrar ederek bu problemden kurtulabilirsiniz. İşte daha kolay uyumanıza yardımcı olacak 5 hareket
Kanser ilaçları saçlarını bu hale getirdi
Yeni kanser ilaçlarıyla ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. İspanya’da yapılan bir araştırmada, 52 hasta üzerinde uygulanan tedavi sonrası immünoterapi ilaçları hastaların saçlarının rengini değiştirdi.
Fazla su içmek hangi hastalığın belirtisi?
Özellikle yaz aylarında kaybettiğimiz sıvı miktarı arttıkça daha fazla su içiyoruz. Ancak su içmenin bir sınırı var mı? Fazla su içmek zararlı mı?
Glioblastoma nedir?
“Glioblastoma” adını ABD'nin Arizona eyaleti senatörü ve eski başkan adayı Cumhuriyetçi John McCain'a konulan teşhis ile duyduk. Peki nedir glioblastoma?
Fast food restoranlarında koliform tehlikesi
En sevdiğiniz fast food restoranında, en sevdiğiniz menünün yanında ne içersiniz? Peki içeceğinizi buzlu mu istersiniz? Bu haberi okuduktan sonra isteyemeyebilirsiniz.
Öpüşmek kısırlık yaratabilir
Öpüşmek masum sayılsa da sonuçları bazen beklenmedik olabiliyor. Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen açıkladı: Öpüşmek kısırlık yaratabilir...
Ayak şişkinliğini ne alır?
Ayak şişkinliği herkesin zaman zaman yaşadığı bir problemdir. Çoğu zaman basit sebeplerden dolayı kaynaklanan ayak şişkinliğine ne iyi gelir?
Erkeklerde jinekomasti ameliyatı yayılıyor
Çeşitli sebeplerden dolayı erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen jinekomasti yayılmaya başladı. Peki jinekomasti nedir? İşte jinekomasti ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler...
Dikkate alınması gereken alerjik reaksiyon belirtileri
Alerjik reaksiyonlar genellikle başka problemlerle karıştırılarak göz ardı edilir. Ancak dikkate alınmadığında çok ciddi sonuçları olabilir.
Deniz suyunun faydaları
Yaz aylarında serinlemenin ve ferahlamanın en güzel yolu denize girmek. Tabi ki imkanı olanlar için ve tatile gidenler için… Üstelik denize girmek için serinlemekten çok daha fazla nedeniniz var. İşte deniz suyunun faydaları:
Sıcak suyun faydaları
Suyun faydaları artık herkes tarafından biliniyor. Ne derece sağlıklı olduğu kanıtlanmış bir gerçek. Ancak bir de sıcak su faktörü var. En az su kadar faydalı sıcak su ne işe yarıyor?
Tırnak batmasına soğan lapası
Tırnak batması çok sık karşılaşılan bir sorun. Peki tırnak batması tedavisi için doğal yöntemler kullanmaya ne dersiniz? Tırnak batması tedavisi için en etkili doğal yöntem ise her derde deva olan soğan. İşte tırnak batmasına soğan lapası tedavisi:
Gözde kaşıntı ve kızarıklık neyin belirtisi?
Gözünüzde kaşıntı, kızarıklık, şişlik, yanma ve sulanma varsa dikkat! Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Barış Sönmez, bu belirtiler yaşandığında acilen hekime danışılması gerektiğini söyledi.
B12 vitamini eksikliği nedenleri
B12 vitamini vücut için oldukça önemli olan vitaminler arasında yer almaktadır. B12 vitamini eksikliği tedavi edilmediği taktirde vücutta ciddi sağlık sorunları meydana gelebilir. B12 eksikliği nedenleri, b12 vitamini eksikliği kimlerde görülür, B12 vitamini eksikliği belirtileri nelerdir diye merak ediyorsanız tüm soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.
Paketli yiyeceklerin içinde gerçekte ne var?
Paketli yiyecekler hayatımızın her alanında mevcut. Peki bu tip yiyeceklerin içeriklerinde gerçekte neler var?
Makatta çatlak nedir, nasıl tedavi edilir?
Makat çatlağı tuvalete gitmeyi kabus haline getiren oldukça sancılı ve rahatsız edici bir durumdur. Tıpta anal fülsür olarak bilinen bu rahatsızlık, halk arasında makat çatlağı olarak biliniyor. Çoğu zaman doktora gitmekten çekinildiği için makat çatlağı, tam bir işkence haline dönüşebiliyor. Oldukça sancılı ve zor geçen makat çatlağı nedir, nasıl tedavi edilir diye merak ediyorsanız tüm sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz…
Soğanlı sütün faydaları
Doğadaki yetişen her şeyin bizler için faydası olduğu bir gerçek. Peki, soğanla sütün birleştiğinde sağlığımız için oldukça faydalı bir hale geldiğini biliyor muydunuz? İşte soğanla sütü kaynatıp içtiğinizde sağlayacağı faydalar…
Beyaz dutun iyi geldiği hastalıklar ve alternatif tedavi yöntemleri
Dr. İbrahim Saraçoğlu egzamaya, kandaki oluşan iltihaba ve kapanmayan yaralara karşı alternatif tıp tedavi yöntemlerini paylaştı. İşte beyaz dutun iyi geldiği hastalıklar ve alternatif tedavi yöntemleri…
Gözünden 27 kontakt lens çıktı
İngiltere’de özel bir hastanede göz doktorları hayatlarının şokunu yaşadı. Hastanın gözünden 27 lens çıktı.
Yastığın altına sarımsak koymanın faydaları
Yemeklerde sıklıkla tükettiğimiz ve şifa niyetine bolca tükettiğimiz sarımsağı yastığınızın altına koymayı denediniz mi? İşte sarımsağı yastığınızın altına koyduğunuzda ortaya çıkan faydalar…
3 boyutlu yazıcı ile silikondan yapay kalp ürettiler
İsviçreli bilim adamları, kalp nakli için sıra bekleyen milyonlarca insana umut oldu. Üç boyutlu yazıcıdan yapay kalp üretildi.
Vücuttaki lekeler hangi hastalıkların habercisi?
Vücutta oluşan lekelerin ve dökülmelerin ciddi hastalıklara işaret ettiğini biliyor muydunuz? İşte vücudunuzda oluşan leke ve döküntülerin işaret ettiği hastalıklar…
Yüzünüzde aniden beliren benlere dikkat!
Özellikle beyaz tenliyseniz ve mevsimlerden yazsa teninizde bazı lekeler çıkması kaçınılmazdır. Önemsiz gibi görünen bu lekeler sandığınız kadar masum olmayabilir.