Diyet » Sağlıklı Beslenme

Besinleri sağlıklı tüketmenin püf noktaları
Besinler nasıl tüketilmeli? Yediğimiz besinlerden maksimum fayda sağlamamız için ne yapmamız gerekir? İşte tüm soruların cevabı…
Tuzu hayatımdan nasıl çıkartırım?
Tuzu tüketimini azaltacak 10 pratik öneri
Alkali su nasıl hazırlanır?
Alkali su ne işe yarıyor? Alkali su hazırlarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?
Besin piramidi nedir?
Yağ, şeker, tahıl, et, süt, meyve, sebze… Bu besinler sizin için çok şey ifade ediyor. Zira vücudunuz bunlara ihtiyaç duyuyor.
Besin etiketleri nasıl olunmalı?
Dengeli beslenmek için besinlerin üzerinde yazan etiketleri doğru okumak ve doğru değerlendirmek gerekiyor
Birlikte tüketildiğinde maksimum fayda sağlayacak yiyecekler
Bu yiyecekler tek başına tüketildiğinde de faydalıdırlar ancak bunların yanında değişik beslenme kombinasyonu oluşturmak size maksimum fayda sağlayacaktır.
Sodanın hiç bilmediğiniz faydaları
Soda içmenin faydaları yıllardır hemen hemen her uzaman tarafından hatırlatılır. Ancak bu faydalarını daha önce duymamış olabilirsiniz.
Kansere neden olan gıdalar nelerdir?
Uzmanlar kanseri karmaşık bir hastalık kümesi olarak görüyorlar. Ancak bir takım yiyeceklerin ve beslenme alışkanlıkların kanseri tetikleyebileceğini belirtiyorlar.
Reflü hastalığına doğal tedavi yöntemleri
Mide ekşimesi ve mide yanması gibi reflünün belirti verdiği rahatsızlıkları çekiyorsanız bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu bilirsiniz. Bu durumun önüne geçebilmek için evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hastalığınızı tedavi edebilmeniz mümkün.
Kuru üzüm suyu (Kuru üzüm suyu faydaları nelerdir?)
Kuru üzümün faydalarını bilmeyen yoktur. Peki, kuru üzüm suyunun faydaları nelerdir? Kuru üzüm suyu nasıl yapılır? Tüm bunlar için hazırladığımı kuru üzüm suyu haberimizi mutlaka okumalısınız. İte kuru üzüm suyu tarifi ve faydaları…
Tuz tüketimini azaltmanın 7 mükemmel sırrı
Ne yaparsam yapayım tuzu hayatımdan bir türlü çıkartamıyorum diyorsanız tuz miktarını azaltmayı denemelisiniz. Peki, nasıl? İşte tuzu azaltmanızı sağlayacak 7 mükemmel sır…
Krem peynirdeki tehlike!
Bilim insanlarının yaptığı son açıklamalarda yoğurdun meme kanseri riskini azalttığını ancak krem peynir ve çedar peynirinin arttırdığı bildirildi...
Kaya tuzuna dikkat!
Endokrin Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Erbil, yaptığı açıklama ile kaya tuzuna dikkatleri çekti...
Keten tohumunun faydaları
Bir numaralı lignan kaynağı olan keten tohumunun faydaları saymakla bilmiyor. Uzmanlar günde 30-40 gram keten tohumu tüketilmesini öneriyor.
Öncesi ve sonrası fotoğrafların arkasındaki gerçek
Instagram'da dolaşırken rastladığınız o fit vücutların gerçek olduğunu düşünerek vücudunuzdan nefret mi ediyorsunuz? Birkaç saniye arayla çekilen bu fotoğrafları görünce yanıldığınızı anlayacaksınız.
"Ekmek kanser yapıyor!"
Prof. Dr. Canan Karatay katıldığı bir söyleşide çok konuşulan açıklamalar yaptı. Karatay ekmeğin kansere davetiye çıkardığını söyleyerek sağlıklı bilinen buğday ekmeğinin aslında daha zararlı olduğunu belirtti...
Hangi renk besinlere neye iyi geliyor?
Uzun yıllardan beri hem gıda hem de ilaç olarak kullanılan Cranberry (turna yemişi), son dönemlerde sağlık ve beslenme avantajları nedeniyle tüm dünyada her geçen gün daha fazla tercih ediliyor.
Sarımsağın bilmediğiniz yararları
Yemeklere verdiği muhteşem tadın yanı sıra sağlık açısından da sayılmayacak kadar çok faydası olan sarımsağın daha önce hiç duymadığınız fayaları...
Patates diyeti (3 günde 5 kilo verdiren patates diyeti)
Diyet listelerine bir yenisi daha eklendi. Patates diyeti. Son dönemlerde adını sıkça duymuşsunuzdur. 3 günde 5 kilo verdiren patates diyetiyle formunuzu sağlar mısınız bilmiyoruz ama sağlığınızı kaybedeceğinizi biliyoruz. İşte sağlıktan uzak yapısı ile 3 günde 5 kilo verdiren patates diyeti.
Sütünü internette satışa çıkardı
Fazladan sütü olduğunu söyleyen bir anne, sütünün bir kısmını bağışladıktan sonra geri kalanını internette satışa çıkardı.
Enerjinizi arttırmanın yolları
Gün içinde kendinizi daha enerjik ne zinde hissetmek istiyorsanız mutfağınızdaki bu mucizelere kulak verin. İşte enerjinizi arttıracak doğal çözümler...
Kola ve enerji içeceğinin dişlerinize etkisi
Bir diş doktoru yirmilik dişlerini kola ve enerji içeceğinde bekleterek oldukça sarsıcı bir deneye imza attı.
Genç kalmak istiyorsanız bu besinlerden tüketin!
Yaş sadece basit bir sayıdır.Cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız yediklerinize dikkat etmelisiniz.
Reflü hastaları kahvaltıda ne yemeli?
İleri seviyedeki reflü hastaları beslenmelerine dikkat etmelidir. Özellkle kahvaltı önemli bir öğn. Peki reflü hastaları kahvaltıda ne yemeli?
Günün hangi saatinde kahve içmelisiniz?
Yeni bir araştırmaya göre hepimiz kahvemizi günün yanlış zamanında içiyormuşuz. Peki kahve içmek için en iyi zaman ne zaman?