Terazi
Hava + Öncü
(24 Eylül – 23 Ekim)
Gün içinde gelecekle ilgili planlarınızla ilgilenebilirsiniz Sosyal konular daha fazla ilginizi çekebilir. Arkadaşlarınızla plan yapabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerinizle daha fazla göz önünde olabilirsiniz. Birkaç konuyla birlikte ilgilenebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz. Sanatsal aktivitelere zaman ayırabilirsiniz.
Bu hafta Aslan burcundaki tutulma gelecek beklentilerinize yenilenme ve daha pozitif düşünebileceğiniz olanaklar getirmekte. Ümitlerinize daha güçlü odaklanabileceğiniz gibi, sosyal alanda da destekler bulabilir, öne çıkabilirsiniz. Özellikle 26’sı sonrasında arkadaşlıklar, aşk hayatınıza, hayattan aldığınız keyiflere zaman ayırabileceğiniz fırsatlar doğabilir. Ancak bu dönemde sağlık ve iş düzeni konusunda biraz daha özenli olmaya bakın. 23’ü sonrasında mesleki konularda bazı beklemeler ve kararsızlıklar gündeme gelebilir.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.


TERAZİ

Sizin yılınız

2017’ye genel bakış

Kuşkusuz bu yıl sizin için çok değerli imkanlar ve kendinizi geliştirme olanakları sunuyor. 10 Ekim’e kadar burcunuzda kalacak olan Jüpiter kişisel girişimlerinize büyük bir kapı açmakta. Jüpiter sayesinde dileklerinizi gerçekleştirmeniz kolaylaşacak. Bu yıl kararsız kalmamalı ve önünüze kadar gelen fırsatları değerlendirmelisiniz. Eğitimde, yabancılarla ilgili konularda, ufuklarınızı genişletebileceğiniz her alanda kendinize daha çok güvenebilir ve yeteneklerinizi harekete geçirebilirsiniz. Jüpiter koruyucu bir güç olarak neredeyse yıl boyunca yanınızda olacak. Özellikle yükselen burcu Terazi olanlar mutluluk veren deneyimler içindeler. Bir çocuğun doğumu, iş hayatında ilerleme, daha fazla yolculuk ve eğitsel imkanlar gibi olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. 10 Ekim sonrasında da Jüpiter’in desteğinin devam ettiğini görebilirsiniz. Sonbahar aylarında daha çok parasal alanda, özellikle ortaklı işler ve yatırımlar konusunda maddi koşullarınızı rahatlatan gelişmeler var. Kuşkusuz böyle bir dönemde harcamalarınız da sınırları aşabileceği için, kaynaklarınızı daha iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

Kariyer gezegeni Satürn ise bu yıl 20 Aralık’a kadar Yay burcunda kalarak burcunuzla olan uyumunu sürdürmekte. Dolayısıyla bu dönemde iş hayatında ve sorumluluklar alanında, en azından Aralık ayına kadar daha istikrarlı koşullar devam edecek. Satürn’ün Yay burcundaki transiti eğitim hayatınıza, zihinsel uğraşlara daha dikkatli ve gerçekçi biçimde yaklaşmanıza neden olmakta. Bu dönemde düşüncelerinizi daha somut ve anlaşılır hale gelebilirsiniz. Akademik işler yapmak, iş hayatında zihinsel açıdan yoğun bir dönemde olmak söz konusu. Kimi zaman düşüncelerinizde aşırı bir konsantrasyon gerekiyor olsa da, diğer transitlerle birlikte, odaklandığınız işlerden başarı ile çıkabilirsiniz. Aynı zamanda bu transit anlaşma ve yazışmalara, pazarlıklara ait çok şey öğrenebileceğinizi de göstermekte. Yakın çevrenizle, kardeşlerinizle daha dikkatli ve sorumlu bir tutum içinde olabilirsiniz. Ancak 25 Ağustos’tan sonra yavaş yavaş ve 20 Aralık sonrasında ise çok net biçimde hayatınıza yeniden yön vermek ve daha fazla sorumluluk almak gerekebilir. Bu yeni süreçte kariyerinizi ve evinizi ilgilendiren konular içinde daha gerçekçi ve dikkatli olmak durumundasınız. Bu süreç 2018 yılında daha belirgin bir hal almaya başlayacak.

Uyanışları, ani gelişmeleri ve değişiklikleri anlatan Uranüs uzun bir süredir 2010’dan bu yana karşıt burcunuz Koç’ta ilerlemeye devam ediyor. Bu süreçte pek çok Terazi özellikle ilişkilerinde, evlilik hayatında önemli değişikliklerden geçtiler, kendi bireyselliklerini, özgürlüklerini daha çok ortaya koymaya başladılar. Aynı zamanda bu transit pek çok Terazi için erkek figürlerle, baba yada eş olarak ilgili olarak yenilenme getirdi. Eğer 14-22 Ekim doğumlu bir Terazi iseniz 2017 yılında Uranüs’ün uyandıran, sizi daha özgür kılan güçlü enerjisini daha çok hissedebilirsiniz. Bu transit altında ilişkilerinizden öğrenebileceğiniz çok şey var. Kimi zamanda fazlasıyla tepkisel ve başkaldırıcı olabilirsiniz. İlişkilerde ani kopmalar ya da birliktelikler beklenebilir. Özellikle yılın ilk yarısında Jüpiter ve Satürn’le de temas eden Uranüs bu dönemde pek çok yenilikten, sürprizlerden yapıcı yönde yararlanabileceğinizi gösteriyor.

Diğer yandan, baskı ile gelen dönüşümü, güç mücadelesini açıklayan Pluton da Oğlak burcundan burcunuzla zorlayıcı bir açı kurmaya devam ediyor. 2008’den beri devam eden bu süreçte pek çok Terazi kişilikleri, aileleri ve kariyerleri ile ilgili konularda daha sert ve mücadeleci olmayı deneyimlediler. Bu transit derin bir yenilenme, kendi gücünüzü ortaya çıkarma ve hayatta kalma çabası ile ilişkilidir. Eğer 9-13 Ekim doğumlu bir Terazi iseniz, 2017 boyunca Pluton’un tehditkar bakışı altında kalıyorsunuz. Babanızla ya da erkek figürlerle ilişkilerde, iş hayatınızda neler yapmak istediğinizle ilgili konularda daha zorlu seçimler söz konusu. Bu süreçte kişiliğinizi ortaya çıkarmaya çalışmak ve kendinizi yenilemek mümkün. Zor hedeflerin üzerine gitmeniz, daha sabırlı olmanız gerekiyor. Sağlığınıza da özen göstermelisiniz.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması gelecek beklentilerinize, ümitlerinize ve sosyal konulara, arkadaşlıklara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde iş hayatınıza, sağlık ve düzen konularına daha çok önem vermelisiniz. Size hizmet edenlerle ilgili alanda bazı huzursuzluklar, sıkıntılar yaşanabilir.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bu dönemde yaratıcı alanda, aşk hayatınızda ve sizi mutlu eden konularda, örneğin çocuklar, güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, değerlendirmeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması ise gelecek beklentilerinize canlanma, kendine güven ve olumlu şanslar getirmekte.

İş, para ve kariyer olanakları

Yılın büyük bir döneminde, 20 Aralık 2017 tarihine kadar kariyer ve sorumluluklar gezegeni Satürn burcunuzla uyumlu ilerlerken işte istikrar elde etmek zor değil. 10 Ekim’e kadar işte ve kişisel alanda çok daha şanslısınız. Yabancılarla ilgili gelişmeler, uzaklar, yolculuklar, eğitsel uğraşlar mutluluk getirmekte. Önünüze gelen fırsatları son derece iyi kullanabilirsiniz. Tembellik ve kararsızlık göstermemelisiniz. 20 Aralık sonrasında kariyeriniz ve sorumluluklarınız açısından daha kritik bir aşamaya ilerleyeceksiniz.

28 Ocak’a kadar olan dönemde iş ve çalışma ortamında yorucu olabilecek durumlar ve didinme söz konusu.

28 Ocak – 9 Mart arasında iş hayatınızda daha hızlı hareket edebileceğiniz koşular var. Ancak bu dönemde ortaklaşa işlere daha özenli yaklaşmalısınız. Rekabet ya da anilik içeren durumlar da gündeme gelebilir.

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında yatırımlarla, borç alacak konuları ile daha fazla uğraşabilirsiniz. Parasal alanda huzursuzluklar olabilir. Daha sakin olmalısınız.

21 Nisan – 3 Haziran arasında uzaklar, yolculuklar ve düşüncelerinizi daha fazla paylaşabileceğiniz olanaklar var. Bu dönemde yabancılarla ilgili işlerle daha çok uğraşabilirsiniz.    

4 Haziran – 19 Temmuz arasında iş hayatınız açısından oldukça hızlı ve kararlı olmayı gerektiren bir dönemdesiniz. İşte cesaret göstermek gerekiyor ancak tartışmalar ve rekabet içeren koşullar da olabilir.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında sosyal alanda ve grup çalışmaları içinde aktif olabilir, yeni planlar hedefler kurabilirsiniz.

5 Eylül – 21 Ekim arasında tam olarak bilemediğiniz konularda dikkatli olun. İşle ilgili problemler, huzursuzluklar, gizli durumlar gündeme gelebilir.

22 Ekim – 8 Aralık döneminde Mars burcunuzda ilerlerken çok daha hızlı ve girişken olabilirsiniz. Ortaklaşa konuları iyi yönetmeye gayret edin. Yeni adımlar içinde olacaksınız.  

9 Aralık sonrasında yatırımlara, harcamalara odaklanmak gerek. Bu dönemde harcamalarınızı kontrol etmelisiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl Jüpiter’in 10 Ekim’e kadar burcunuzda olması aşk hayatınıza da olumlu yansımakta. Zira artan kişisel güveniniz sayesinde hayatınıza daha olumlu ve yapıcı ilişkiler çekebilirsiniz. Yılın belirli dönemlerinde, özellikle Venüs’ün olumlu açıları altında aşk hayatınız daha akıcı hale gelebilir. Örneğin 3 Şubat – 4 Mart, 28 Nisan – 6 Haziran, 5- 31 Temmuz, 14 Ekim – 7 Kasım arası böyle zamanlar olarak gözüküyor.

Ancak Venüs 4 Mart – 15 Nisan arasında geri harekette kalırken, ilişkilerde hoşnutsuzluk, belirsizlik ve kararsızlık yaşayabilirsiniz. Bu dönemde evlilik yapmak pek faydalı olmayabilir. Ayrıca 28 Ocak – 10 Mart, 4 Haziran – 20 Temmuz arasında ilişkilerde daha özenli olmaya gayret etmelisiniz.

Sağlık

Jüpiter’in burcunuzda ilerlemesi her açıdan korunma altında olduğunuzu gösteriyor. Ancak zevklere aşırı düşkünlük, kötü beslenme sağlığınızı tehdit edebilir. Tembellik etmemelisiniz. 20 Aralık 2017 tarihinden sonra bedensel konulara daha ciddi bir önem vermeniz gerekebilir. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında da kazalara, düşmelere karşı daha önlemci olmaya bakın.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

 

8 Ocak’a kadar görüşmeler, yazışmalar ve eğitime ait konularda, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında finansal işler, miras ya da yatırımlarla ilgili konularda, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında tam olarak kontrol edemediğiniz ya da gizli şeylerle ilgili konularda , 3-23 Aralık arasında ise yazşmalar, eğitim ve yolculuklarla ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2017

 

Terazi

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuz bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

 

23 Eylül – 3 Ekim

4 Ekim – 13 Ekim

14 Ekim – 22 Ekim

00:00

Yengeç

Aslan

Aslan

00:30

Aslan

Aslan

Aslan

01:00

Aslan

Aslan

Aslan

01:30

Aslan

Aslan

Aslan

02:00

Aslan

Aslan

Başak

02:30

Aslan

Başak

Başak

03:00

Başak

Başak

Başak

03:30

Başak

Başak

Başak

04:00

Başak

Başak

Başak

04:30

Başak

Başak

Başak

05:00

Başak

Başak

Terazi

05:30

Başak

Terazi

Terazi

06:00

Terazi

Terazi

Terazi

06:30

Terazi

Terazi

Terazi

07:00

Terazi

Terazi

Terazi

07:30

Terazi

Terazi

Akrep

08:00

Terazi

Akrep

Akrep

08:30

Akrep

Akrep

Akrep

09:00

Akrep

Akrep

Akrep

09:30

Akrep

Akrep

Akrep

10:00

Akrep

Akrep

Akrep

10:30

Akrep

Akrep

Yay

11:00

Akrep

Yay

Yay

11:30

Yay

Yay

Yay

12:00

Yay

Yay

Yay

12:30

Yay

Yay

Yay

13:00

Yay

Yay

Oğlak

13:30

Yay

Oğlak

Oğlak

14:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

14:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

15:00

Oğlak

Oğlak

Saka

15:30

Oğlak

Saka

Saka

16:00

Saka

Saka

Balık

16:30

Saka

Balık

Balık

17:00

Balık

Balık

Koç

17:30

Balık

Koç

Koç

18:00

Koç

Koç

Boğa

18:30

Koç

Boğa

Boğa

19:00

Boğa

Boğa

İkizler

19:30

Boğa

İkizler

İkizler

20:00

İkizler

İkizler

İkizler

20:30

İkizler

İkizler

İkizler

21:00

İkizler

İkizler

Yengeç

21:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

22:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

22:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

23:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

23:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

 

Terazi Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)Tanımlayan söz: Kendimi dengelediklerimde arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Rafine ve kibar, uzlaşı yanlısı, iyi bir diplomat, düzenden hoşlanan, ilişkilerinde adil ve objektif, aklıyla hareket eden
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Kararsız, aşırı hassas ve dengesiz, zayıf irade ve tembellik, başkalarını manipüle etmeye hazır, aşırı zevk düşkünü
Yönetici gezegeni: Venüs
Elementi: Hava
Niteliği: Öncü
Mitolojisi: Terazinin kefeleri gece ile gündüzün eşit olduğu sonbaharın başlangıcına işaret eder. Eski yunanlılar Terazi takımyıldızını şimdiki şekliyle değil, Akrep burcunun kıskaçları olarak tanımlamışlardı. Arap astronomlar bu burcu El Züben, kıskançlar olarak tanımlamışlar ancak daha sonra Roma etkisi altında dengenin kefeleri anlamına gelen Al Kiffeten demişlerdir.

Vücutta karşı geldiği bölge: Böbrekler
Rengi: Soluktan parlağa mavi tonları
Metali: Bakır
Taşı: Safir

İlişkilerinde eğilimleri: Terazi’ler aşka aşık olabilirler. Aşkı sadece bedensel yönde değil, akıl yoluyla da yaşamak isterler. Uyum ve barışçıl bir atmosfer yaratma konusunda yeteneklidirler. İlişkilerinden olumlu bir sonuç çıkarabileceklerine inanırlar. Ayrıca adalet duyguları fazlasıyla gelişmiştir. Haksızlıklara dayanamazlar ve bu yolda hemen tepki verebilirler. Bu burçtan pek çok sosyal alanda eylemci çıkar. Aynı zamanda sanat ve güzellik duygusu hayatlarında önemli bir yer tutar. Bu noktada son derece titiz olabilirler. Yaptıkları şeye rafine bir düzen ve uyum getirebilirler.

Avantajları: Terazi burcu kendisinden çok önce karşısındakinin tepkilerine odaklanmaya yöneliktir. Bu durum kimi zaman onları aşırı hassas da kılabilir. Ancak karşısındakinin görüşlerini göz önüne alabilen yaklaşımları sayesinde, işbirliğine her zaman açık durabilirler. Estetik duygularının gelişmiş olması ve sosyal alanda etkin olmaları onları sevilen, saygı duyulan, uzlaşıcı kişiler kılar.

Zayıflıkları: Kararsız kalmak  ve sürekli bir denge bulamamak en kötü özellikleri olabilir. Fazla objektiflik kimi zaman soğukluğa ve hesapçı görünmeye neden olabilir. Terazi çoğu zaman kendisini ortaya koymaktan çekinebilir ve bu durum ilişkilerde daha sonra birikerek problemlere yol açabilir.

Venüs yönetimindeki Terazi zarifliğe ve şıklığa işaret eder. Yaptıkları her şeye uyum ve hoşluk katmak gibi bir yetenekleri vardır. Terazi aynı zamanda çekici zevklerin, tensel arzular uyandıran enerjinin burcudur. Ancak Terazi bunu yine kendine özgü bir stil içinde  ve kaba olmadan yapmayı becerebilir. Cazibesi ile ilişkilerde son derece etkileyici olabilir. Terazi hava elementinden bir burç olduğu için, yine de derin duygulara kapılmayı tercih etmez. İlişkilerinde dengeye ve mutlaka kendi özgürlüğüne açık bir kapı bırakmaya ihtiyacı vardır.

Bu burç güdüsel olarak ilişkilere ihtiyaç duyar, yalnızlık ona göre değildir. Özellikle yükselen Terazi’ler tek başlarına bir iş yapmak istemeyeceklerdir. Bununla birlikte, erkil ve öncü bir burç olması yüzünden, ilişkilerinde kontrol ediliyormuş gibi gözükse de, bir yandan direksiyonu elinden bırakmayacaktır.

Bu burcun güçlü bir adalet duygusu vardır. Kontrol ve kuralları anlatan Satürn gezegeni yine bu burçta yüceldiği için, Terazi bir bakıma kadife eldiven içinde demir bir bilek gibidir. Görünümü itibariyle yumuşak huylu ve başkalarının düşüncelerine duyarlı, ama diğer yandan daha yakın bir temasta, harekete geçen, kendini savunmak isteyen bir tavrı olabilir.

Terazi’nin yaratıcılığı da büyük ölçüde ilişkilerindeki başarısına bağlıdır. Başkalarının onun peşinde koşması onun hoşuna gidecektir. Eğer yeteri kadar sempati ve ilgi uyandıramıyorsa, ister istemez, başka bir partnere yönelmek ve ona karşı olan bu ilgiyi canlandırmak isteyebilir. Aşkta ve cinsellikte son derece romantik ve zevk sahibidir. Hayal gücünün genişliği, zevklerine düşkünlüğü onu keyifli bir partner kılar.

Terazi Kadını’nın yaklaşımı:

Terazi kadını uyumlu, yumuşak başlı görünümü arkasında aslında son derece hırslı da olabilir. Terazi kadını ilişkilere önem vermekle birlikte, kendi bağımsızlığını korumaya da çalışacaktır. Çok fazla yakın ve iç içe durmak pek ona göre değildir. Hava elementinden bir burç olarak, partnerinin ya da eşinin düşüncelerini paylaşmak isteyecek ve beraberliğinin entelektüel yönünü de önemseyecektir. Ancak çoğu zaman Terazi, özellikle yükselen burçta olduğu zaman, beraberliklerinde onu kumanda edecek, yönlendirecek bir partnere eğilim gösterebilir. Bu doğal olarak Terazi’nin kararsızlığının bir parçasıdır.

Terazi kadını ilişkilerinde barışçıl ve rafine bir atmosfer yaratmak konusunda son derece başarılıdır. Hatta kendisinden çok karşısındakini düşünen eğilimi nedeniyle, fazla boyun eğen birisi olarak da görülebilir. Ancak Terazi öncü bir burç olduğu için, eninde sonunda kendi bağımsızlığını kullanmak isteyecektir.

Terazi kadını aşkta tensel olduğu kadar düşünsel çekime de önem verir. Kaba, düzensiz ve bencil eğilimlerden uzak durmaya özellikle önem verir. Konfora ve güzelliklere düşkün Terazi, bu özellikleri eşinde de görmek ister. Bu burç evlilikle yakından ilişkili olduğu için, genç yaşta daha tutkulu bir aşk evliliği de yapabilir, bu özellikle yükselen Terazi için daha dikkat çekici olabilir. İlişkilerinde tarafsız, yumuşatıcı ve dengeleyicidirler. Bununla birlikte Terazi fikirleri ile de öne çıkan bir burçtur ve ilişkilerinde zihinsel canlılığa büyük önem verirler. Aşkın sadece fiziksel alanında kalmayacaklar, düşüncelerini paylaşan partnerler arayacaklardır. Bu arada Terazi kadınının kendi görünümüne verdiği önemi de göz ardı edemeyiz.


Venüs’ü Aslan, Terazi ya da Yay burcunda olan Terazi kadınları ilişkilerinde çok daha dışa dönük ve hırslı olabilirler. Bu konumlardaki Venüs aşkta daha maceracı ve kendini ifade etmeyi önemseyen enerjiler ortaya koyarlar. Eğer Terazi kadınının Venüs’ü Başak’ta ya da Akrep’teyse ilişkilerde daha fazla istikrar ve güven arayışı dikkat çekebilir. Özellikle Akrep burcundaki Venüs ilişkilerinde yoğunluk ve mücadele de aradığını gösterecektir.

Terazi Erkeği’nin yaklaşımı:

Terazi erkeği aşkta fazlasıyla flörtçü ve eğlenceli birisidir. Bu erkek kadının nabzını çok kolay anlayabilir. Şakacı yönü, gülmeyi ve eğlenmeyi bilen özellikleri ile çekici bir görünüm ortaya koyar.

Ancak Terazi erkeğinden hemen uzun süreli bir sadakat beklemek mümkün olmayabilir. Sosyal çevresinin geniş olması ya da dışa dönük hayatı olan bu erkeğin ancak güçlü bir aşk sayesinde bağlanması söz konusudur.

Zevk sahibi ve dikkat çekmeyi bilen bir erkektir. İnce zevkleri, çekiciliği ve kibarlığı ile dikkat çekebilir. Bununla birlikte çok sayıda gönül çalmayı da bilir. Kimi zaman Terazi erkeği Don Juan gibi de değerlendirilebilse de bu her çiçeğe konan arı, astrolojik haritadaki diğer göstergelerle teyit edilmelidir. Gerçek bir romantiktir ve agresiflik yanlısı değildir. Kolay kapılan bir tarzı olmakla birlikte ilişkinin zihinsel boyutunu ihmal etmez.

Terazi Venüs yönetiminde bir burç olduğu için bu erkeğin kibar, nükteden ve uyum yanlısı olduğunu söylemeliyiz. Hatta kimi zaman kararsızlıkları yüzünden partnerinin fazlasıyla etkisi altında kalması da söz konusu olabilir. Haritasında Mars gezegeni su elementinden, Yengeç ya da Balık’ta olan Terazi erkekleri daha huzursuz, kararsız ve zayıf bir profil çizebilirler.