Yay
Ateş + Değişken
(23 Kasım – 21 Aralık)
Gelecek hayallerinize yeni bakış açısı katabilirsiniz. Uğraştığınız işlerinizde kendinizi ortaya koymak isteyebilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte yolculuklar organize edebilirsiniz. Ruhsal konular daha fazla ilginizi çekebilir. Düşüncelerinizi çevrenizdeki kişilerle paylaşmak isteyebilirsiniz. İşlerinizde daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir.
Bu hafta gerçekleşen tutulma hayata bakış açınızı, uzaklarla ilgili konuları daha fazla gündeme getirmekte. Eğitimle, yabancılarla, uzaklarla ilgili alanlarda yenilikler, hızlı açılımlar söz konusu olabilir. Hayata daha kararlı bakabileceğiniz günlerdesiniz. 26’sı sonrasında eğlenceli yolculuklar, olumlar haberler ve kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlar gelişebilir. Aynı zamanda bu dönemde mesleki alanda ilerleme ve daha fazla dikkat çekebileceğiniz gelişmeler de bekleyebilirsiniz. İşte eksikler tamamlanabilir.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

 

YAY

Artık daha kararlısınız

2017’ye genel bakış

Son zamanlarda burcunuz Satürn’ü konuk ederken belki daha fazla sınırlama ve sorumlulukla karşılaştınız. 2015’ten bu yana Satürn burcunuzu ziyaret ederken daha fazla iş ve kısıtlayıcı şartlar getirmiş olabilir. Ancak artık kariyer ve kısıtlamalar gezegeninin getirdiği olgunluğu, sabırlı davranmayı daha iyi kullanabilirsiniz. Olgunlaştırıcı Satürn 20 Aralık 2017’ye kadar, kısaca yılın çok büyük bir bölümünde burcunuzda kalmaya devam edecek. Bu nedenle, Yay’lar ve yükselen Yay’lar son yıllarda kazanmış oldukları kararlılıkları sürdürebilirler. Satürn sayesinde hayatınıza yeni sınırlar, daha fazla gerçekçilik ve sorumluluklar getirmekte, hayatınızın dümenine daha kararlı biçimde geçmektesiniz. Kuşkusuz bu süreçte kimi zaman sağlığınızı ve iyimserliğinizi güçlendirmekte fayda var. Nitekim 10 Ekim’e kadar Jüpiter’in de burcunuzla uyumlu açıda kalması bu yıl pek çok alanda yaptığınız işlerin çok  daha somut sonuçlarını alabileceğinizi göstermekte. Kariyerde ve sorumluluk alanında göstereceğiniz sabır uzun vadede ödüllendirici olacak.

20 Aralık 2017 tarihinden sonra Oğlak burcuna ilerleyecek olan Satürn özellikle 2018 sonrasında parasal alanda, iş hayatında daha kalıcı ve sağlam işler yapabileceğinizi, bu açıdan kazançlarınızı sağlamlaştırmak için daha gerçekçi davranabileceğinizi anlatmakta.

Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter bu yıl 10 Ekim tarihine kadar Terazi burcunda kalarak sizi desteklemeye devam ediyor. Dolayısıyla sonbahar aylarına kadar ümitlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve daha kolay ilerleyebileceğiniz fırsatlar var. Jüpiter’in bu transiti özellikle sosyal konulara, arkadaşlıklara ve iyimserliğinizi arttırak olumlu beklentilere işaret etmekte. Evlilik, ortaklı işler, anlaşmalar, yabancılarla ilgili konular, eğitim ve yolculuklar açısından son derece verimli bir dönemdesiniz. Ancak 10 Ekim sonrasında ilerleme hızı yavaşlayabilir. Bu süreçte Akrep burcuna ilerleyecek olan Jüpiter tam olarak bilemediğiniz konularda bazı risklerin olabileceğini göstermekte. Psikolojik açıdan biraz daha endişeli olunabilecek bu dönemde geçmişten kaynaklanan konular daha sık gündeme gelebilir.

Yenilenmeyi, ani değişiklikleri anlatan Uranüs 2010’da bu yana burcunuzla uyumlu açıda kalarak size yaratıcı alanda tek başına yapabileceğiniz pek çok özgürlükler getirdi ve bu yıl da getirmeye devam ediyor. Uranüs’ün bu çok olumlu açısı altında kişiliğinizi daha orijinal biçimde ifade edebilirsiniz. Sevdiğiniz konularda farklı yönlerinizi ortaya koymanız hiç zor değil. Yine bu transit özellikle yükselen burcu Yay olanlara aşk ve çocuklarla ilgili konulara yenilikler, sürprizler getirmekte. Eğer 12-20 Aralık doğumlu bir Yay iseniz, Uranüs’ün akıcı koşulları, heyecanını ve kendinizi yenileyebileceğiniz sürprizleri çok daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu yılınızda ani gelişmeler önünüzü beklenmedik şekilde açacağa benziyor.

Ancak bir yandan da 2011’den bu yana Neptün Yay’ların hayatına daha fazla hassasiyet, yönsüzlük ve dağılma getirmekte. Psikolojik açıdan bu transit eski kalıplardan kurtulmanıza ve yumuşamanıza da yardımcı olmakta. Bununla birlikte, eğer 2-7 Aralık tarihleri arasında doğmuş bir Yay iseniz, 2017’de hedefleriniz yönünde gevşemeler, kararsızlıklar söz konusu olabilir. Bu dönemde tam olarak yönünüzü bulmakta zorlanabilirsiniz. Benzer şekilde hayatınızdaki güçlü erkek figürler, babanız ya da eşinizle ilgili konularda dağılmalar, zayıflamalar söz konusu olabilir. Dolayısıyla pek çok Yay bu dönemde kişisel alanda daha hassas ve dışsal etkilere daha açık ve kararsız bir tutum içerisinde kalabilirler.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması uzaklarla, yolculuklarla ilgili konulara, eğitim ya da akademik uğraşlara, daha fazla tanınma konularına önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde bazı elde olmayan koşullar özellikle eviniz, aileniz, ülke ile ilgili konuları daha hassas kılmakta. Güvenlik konularına özen göstermelisiniz.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bugünlerde eğitimde, yakın çevrenizde, iletişim, fikirler, yazma ve anlatma konularında güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, değerlendirmeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması ise tanınırlığınıza, ufuklarınızı genişletmenize, uzaklarla, yabancılarla ilgili işlere ilerleme getirmekte. Düşünce ve inançlarınızla daha çok dikkat çekebilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

2015 yılından beri yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn iş ve sorumluluklar açısından çok önemli değişiklikler getirdi. Bu süreçte hayatınıza yeniden şekil vermeye devam ediyorsunuz. Artan yüklere rağmen, gelecek yönünde daha kararlı ve net davranabilirsiniz. Özellikle iş hayatında kendinizi toparladığınız, hayata daha gerçekçi baktığınız bir süreç içindesiniz. Ayrıca bu yıl 10 Ekim’e kadar gelecek ümit ve beklentilerinizi olumlu yöne çeviren fırsatlar da var. İlişkiler, ortaklıklar sayesinde sosyal çevrenizi genişletebilir ve destek bulabilirsiniz.

28 Ocak’a kadar olan dönemde işte ilerleme kolay olmayabilir. Bu dönemde kısıtlayıcı konular ya da işte sesinizi tam duyuramadığınız koşullar olabilir.

28 Ocak – 9 Mart arasında cesaretiniz ve girişimleriniz artmakta. Kişiliğinizle daha çok dikkat çekebilirsiniz. Sahneye çıkıyor ve yeni atılımlar yapabiliyorsunuz.

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında iş ve çalışma ortamında daha fazla yük var. Bu dönemde sabırlı davranmak, iyi organize olmak ve eldeki işleri bitirmek gerekiyor. Altınızda çalışan insanlarla daha fazla uğraşabilirsiniz.

21 Nisan – 3 Haziran arasında yeni bir ilerleme süreci başlamakta. Bu dönemde önemli sonuçlar ve değerlendirmeler var. Ancak bir yandan da ortaklı konulara ve karşıtlıklara dikkat etmek gerekiyor.

4 Haziran – 19 Temmuz arasında ortaklı işlerde, finansal konularda daha soğukkanlı davranmalısınız. Bu dönemde harcamalar endişe yaratabilir. Birikimlerinizi korumaya bakmalısınız.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında cesaretinizi ve kişiliğinizi daha güçlü kullanabilirsiniz. Uzaklarla ilgili gelişmeler, yolculuklar, düşünce ve inançlarınızı ortaya koyabileceğiniz koşullar içindesiniz.

5 Eylül – 21 Ekim arasında mesleki alanda son derece canlı ve hızlı olabileceğiniz, aktif koşullar içindesiniz. İş hayatında öne çıkan koşulları iyi değerlendirmelisiniz.  

22 Ekim – 8 Aralık döneminde gruplar, sosyal konular iş hayatınıza da yansıyabilir, yeni istekler ve planlar var.

9 Aralık sonrasında riskli olabilecek konular, gizli düşmanlıklar var. Bu dönemde düşüncesizce hareket etmemelisiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Özellikle 10 Ekim’e kadar olan dönemde arkadaşlıklar, sosyal aktiviteler açısından oldukça ödüllendirici ve hareketli olabileceğiniz fırsatlar var. Bu dönemde burcunuzda ilerleyen Satürn sizi daha sorumlu ve ağır başlı kılarken, ilişkilerinizde ya da evliliğinizde de daha gerçekçi olabilirsiniz. Sonbahar aylarında psikolojik açıdan daha fazla içe dönüş olabilir.

Bu yıl Venüs 4 Mart  - 15 Nisan tarihleri arasında geri harekette olacak. Dolayısıyla bu dönemde aşkta ve arkadaşlıklarda huzursuzluklar, kararsızlıklar ya da hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Belki de eski bir beraberlik de söz konusu olabilir. Ancak bu dönem evlilikler açısından pek uygun görülmüyor.

Yıl içinde 3 Şubat – 4 Mart, 28 Nisan – 6 Haziran, 5- 31 Temmuz, 26 Ağustos – 20 Eylül, 1-25 Aralık tarihleri arasında aşkta ve zevklerle ilgili konularda daha akıcı ve güzel zamanlar söz konusu. Bu tarihleri keyif yapabileceğiniz dönemler olarak işaretleyebilirsiniz.

Sağlık

2017’de sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz gereken dönemler olabilir. Satürn’ün konumu daha fazla sorumluluk getirerek sağlığınızı da yük oluşturabilir. Bu nedenle, check-up yaptırmak iyi bir fikir. Mars’ın 4 Haziran – 20 Temmuz arasındaki transitinde sağlık konularına daha fazla eğilebilirsiniz. Bunun yanında, eğer 1-6 Aralık doğumlu bir Yay iseniz, kötü alışkanlıklara, psikolojik dağınıklıklara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

 

8 Ocak’a kadar kişisel atılım, başlangıçlar ve sağlığınıza ait konularda, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında çalışma koşulları ve organizasyonla ilgili konularda, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında iş hayatınız, sorumluluklar ve detaylı projelerle ilgili konularda , 3-23 Aralık arasında ise yenilikler, başlangıçlar ve önemli kararlarla ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2017

Yay

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. 2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

 

23 Kasım – 2 Aralık

3 Aralık – 12 Aralık

13 Aralık – 21 Aralık

00:00

Başak

Başak

Başak

00:30

Başak

Başak

Başak

01:00

Başak

Başak

Terazi

01:30

Başak

Terazi

Terazi

02:00

Terazi

Terazi

Terazi

02:30

Terazi

Terazi

Terazi

03:00

Terazi

Terazi

Terazi

03:30

Terazi

Terazi

Terazi

04:00

Terazi

Terazi

Akrep

04:30

Terazi

Akrep

Akrep

05:00

Akrep

Akrep

Akrep

05:30

Akrep

Akrep

Akrep

06:00

Akrep

Akrep

Akrep

06:30

Akrep

Akrep

Akrep

07:00

Akrep

Akrep

Yay

07:30

Akrep

Yay

Yay

08:00

Yay

Yay

Yay

08:30

Yay

Yay

Yay

09:00

Yay

Yay

Yay

09:30

Yay

Yay

Oğlak

10:00

Yay

Oğlak

Oğlak

10:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

11:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

11:30

Oğlak

Oğlak

Saka

12:00

Oğlak

Saka

Saka

12:30

Saka

Saka

Balık

13:00

Saka

Balık

Balık

13:30

Balık

Balık

Koç

14:00

Balık

Koç

Koç

14:30

Koç

Koç

Boğa

15:00

Koç

Boğa

Boğa

15:30

Boğa

Boğa

İkizler

16:00

Boğa

İkizler

İkizler

16:30

İkizler

İkizler

İkizler

17:00

İkizler

İkizler

İkizler

17:30

İkizler

İkizler

Yengeç

18:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

18:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

19:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

19:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

20:00

Yengeç

Aslan

Aslan

20:30

Aslan

Aslan

Aslan

21:00

Aslan

Aslan

Aslan

21:30

Aslan

Aslan

Aslan

22:00

Aslan

Aslan

Başak

22:30

Aslan

Başak

Başak

23:00

Aslan

Başak

Başak

23:30

Başak

Başak

Başak

 

Yay Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)Tanımlayan söz: Kendimi yeni ufuklarda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Yeniliğe açık, felsefi, hareketli ve özgürlüğüne düşkün, iyimser ve inançları güçlü, başkalarına ilham veren, geniş düşünen
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Dikkatsiz ve atıp tutan, aşırı zevk düşkünü, abartılı, kaba ve fanatik, dogmatik, sorumsuz ve savruk
Yönetici gezegeni: Jüpiter
Elementi: Ateş
Niteliği: Değişken
Mitolojisi: Bu burcun figürlerini tarihte tam olarak belirlemek zordur. Babilliler onu savaş tanrısı Nergal olarak ifade etmişlerdir. Okçu simgesi yarı insan- yarı beygir biçiminde görülür. Bu figürün yunan mitolojisindeki karşılığı santorlar ve özellikle Kiron'dur. Kiron, Pelion dağında kılıç kuşanmış, Herkül'ün okları tarafından kalçasından yaralanarak dayanılmaz acılar yaşamıştır. 

Vücutta karşı geldiği bölge: Kalçalar, baldırlar
Rengi: Koyu mavi, mor
Metali: Kalay
Taşı: Topaz

İlişkilerinde eğilimleri: Yay’lar yakın beraberliklerinde özgürlük ve deneyimlere açık olmayı arzu ederler. Onlar için bir beraberlik kısıtlayıcı olmamalı, her iki tarafı da besleyen bir yolculuk gibi olmalıdır. Yay özgürlüğüne fazlasıyla düşkün ve kendi görüşlerinde de sağlam kalmak ister. Onunla bir beraberlikte, siz de maceraya açık olmalı ve iyimser bir tutum sergilemelisiniz. Yay’lar onları entelektüel açıdan besleyen ve sürekli meşgul edebilen kişilerle beraber olmayı arzu edeceklerdir. Eğer fazla ağır ve risk almayı sevmeyen bir karaktere sahipseniz, bu beraberlik çok uzun ömürlü olmayabilir.

Avantajları: Yay burcu hayatınıza iyimserlik ve yeniliklere açıklık katar. Onunla beraberken olaylara daha farklı bir gözle bakmayı öğrenebilirsiniz. Yay size ilham ve hayatınıza renk katacaktır. Aynı zamanda iyimserliği sayesinde sizi daha neşeli ve pozitif de kılabilir. Onunla beraberlik asla sıkıcı değil hatta fazla hareketli olabilir. Yay burcunun bilgiye açık olması ve genel olarak uyumlu karakteri sayesinde yenliklere açık hale gelebilirsiniz.

Zayıflıkları: Yay’ı herhangi bir şeyden sorumlu tutmak hiç de kolay değildir ve bu burcun değişken niteliği, eğer haritanızda fazla muhafazakar özellikler de varsa, sizin için son derece yorucu olabilir. Kötü Yaylar söz veren ama yerine getirmeyen, ahlaken zayıf tipler olabilirler. Bu Yay tipini ilk etapta hoş bulsanız da ileride başınıza büyük dertler açabilir. Maymun iştahlı olması, kimi zaman fanatikliğe veren yaklaşımı ve aşırı iyimserliği onu ilişkilerinde zor durumda bırakabilir.

Yay erkil, maceraperest ve risk almaktan, hayata açık durmaktan keyif alan bir burçtur. Burcun sembolünde ileri doğru atılan ok, bu burcun geçmişi değil, geleceğe yönelik olduğunu gösterir. Pozitif ve hayatı olduğu gibi kabul eden tutumları ile Yay’lar keyif veren, geniş görüşlü ve eğlendirici partnerlerdir.

Yay’lar aşkta da deneyimci ve kendilerini kısıtlamayan beraberlikleri tercih ederler. Hatta bu alanda oldukça dürüst ve dosdoğru hareket ettikleri için, daha muhafazakar kişiler için fazla hareketli ve açık bulunabilirler.

Yay ilişkilerinde hareket ve heyecan olduğu kadar yenilik, bilgi ve bilgelik de arar. Bu nedenle entelektüel açıdan onları doyuracak, canlı ve özgür düşünceye önem veren kişilerle çok daha rahat edeceklerdir. Pek çok Yay, giriştikleri konuyu sadece teorik biçimde değil, doğrudan deneyimleyerek öğrenmek ister. Özgür ve açık tutumlarıyla onlar, kasvetli ve kötümser bakış açılarından uzakta kalmak isteyeceklerdir.

Yay aynı zamanda değişken bir burçtur ve bu değişkenlikleri onlara ilişkilerinde tutarsızlık getirebilir. Değişkenlik aynı zamanda kolayca sıkılmak anlamına da geldiği için, Yay’ların ilişkilerinde durulmaları ve tek bir partnere bağlı kalmaları için daha fazla zamana ihtiyaçları olabilir.

Cinsellikte, kendilerini kısıtlı hissetmedikleri sürece değişik maceralara açık bir tutum izlerler. Partnerleri onları yeteri kadar özgür bıraktığı ve düşünsel yönden de doyurdukları sürece bir problem yoktur. Karşılıklı dürüstlük Yay’lar için çok önemli bir konudur.

Yay Kadını’nın yaklaşımı:

Ateş elementinin bu hareketli kadını fiziksel çekiciliğinin yanı sıra entelektüel gücü ve çok boyutlu yaklaşımı ile son derece etkileyicidir. Ancak onun size sürekli bağlı kalmasını istiyorsanız, çok daha fazla çaba sarf etmeniz gerekir. Zira Yay kadını çoğu zaman kendi bildiği yolda gitmek isteyen özgürlüğüne de bir o kadar düşkün bir bayandır. Onu fiziksel açıdan cezbetmiş olsanız da, o sizden görüşlerine de önem vermenizi isteyecek ve sık sık sizi test etmeye bakacaktır.

Yay kadını düşünen ve görüşlerini hararetli biçimde savunan, bir çeşit amazonvari bir kadın olabilir. İyi huylu ve iyimser görünümüne karşın, kendi görüşlerine karşı gelindiğinde siz de hazırlıklı olmalısınız. Tartışmaya her zaman açıktır ve güçlü düşünceleriyle sizi kolayca ikna edecektir. Eğer kendini kısıtlanmış hissederse, onu bir daha göremeyebilirsiniz. Cesur ve kendi ayaklarında durmak istemesi onun boyun eğmeyeceğini gösterir.

Yay kadını bir Yengeç ya da Boğa gibi ideal bir anne olamayabilir ancak son derece teşvik edici, toleranslı ve geniş görüşlüdür. Çocuğunun gelişimini yakından takip edecek ve çok fazla müdahale etmeden yardımcı olmaya çalışacaktır. Ancak haritasında su elementi çok zayıf olan Yay kadınları daha baskın ve iddiacı özelliklerinden dolayı ilişkilerinde problemler yaşayabilirler. Fazla deneyimci olmaları yüzünden onları anlayan ve gerektiğinde özgür bırakabilecek partnerlere ihtiyaç duyarlar.

Eğer Venüs Akrep ya da Oğlak burcundaysa, bu durum aşk hayatına daha kararlı ve tutkulu bir eğilim getirebilir. Bu Yay kadını daha kararlı ve duygusal açıdan dengeli olabilir. Ancak Venüs Kova ya da Yay burcunda ise, bu Yay kadının bağlanması fazlasıyla güç olabilir. Bu konum evliliği geciktirebilir ya da önemsememelerine yol açabilir.  Bu Yay kadını için evlenmek adeta bir hapis gibi olabilir.

Yay Erkeği’nin yaklaşımı:


Yay erkeği zor ve geç durulur. Son derece maceraperest ve aşkta da deneyimcidir. İyimserliği, açık görüşleri ve samimiliği ile son derece çekici olabilir. Aşkta fiziksel açıdan kolayca cezbedilebilir ve anına göre yaşama eğilimi yüzünden ilişkilerinde kararlı kalması için daha fazla zamana ihtiyacı vardır.

Yay erkeği duygusal açıdan iyi huylu, uyumlu ve geniş düşünmeyi bilen birisidir. Neşeli ve şakacı olması sayesinde topluluk içinde popüler olabilir. Ancak duygusal açıdan bağlanmaya gelince bazı problemler kaçınılmaz olarak ortaya çıkacaktır. Ona göre bir beraberlik aynı zamanda bir macera da olmalıdır. Kurallarla arasının çok iyi olmadığını söylemeliyiz. Ancak kendi yarattığı düşüncelere sıkı sıkıya bağlıdır. Kimi zaman onu anlamak zor olabilir, özellikle karşıt görüşlerle sizi tartışmalarda oldukça zor durumda bırakabilir. Ancak yine son kertede anlaşma yanlısı ve gönül alıcıdır.

Eğer Yay erkeğinin Mars’ı da ateş elementinden, Koç, Aslan ya da Yay’daysa, bu erkeğin durulması oldukça zor olacaktır. Enerji doludur ve ilişkilerinde daldan dala atlayabilir. Eğer Ay toprak ya da su elementinde bir burçta, özellikle Yengeç ya da Boğa burcunda ise, bu Yay erkeği daha evcimen, zevk sahibi ve sağduyu sahibi olabilir.