Yengeç
Su + Öncü
(22 Haziran – 22 Temmuz)
Bugün kişisel konularla ilgilenebilirsiniz. Hassas olduğunuz olaylarda daha tepkisel olabilirsiniz. İkili ilişkilerinizdeki iletişim gündeminizi etkileyebilir. Sorumlu olduğunuz konularda verdiğiniz mücadeleler sıkıntılı olabilir. Gelecek planlarınızla ilgili değişimler sizi duygusal olarak etkileyebilir. Hırslandığınız konular ön plana çıkabilir.
Bugünlerde zihinsel açıdan tamamlanması gereken ve eksik kaldığını gördüğünüz pek çok uğraş söz konusu. Yazılar, görüşmeler ve ziyaretler artabilir ve kararlarınızı gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. 15’i civarında sevdiklerinizi ilgilendiren ve sizi hassas kılan konularla karşılaşabilirsiniz. Bugünlerde ve özellikle 16-17’sinde düşüncelerinizde pozitif kalmaya, gereksiz endişelerden uzak durmaya bakmalısınız. 18’i ile birlikte, şahsi konularda ya da sağlığınızla ilgili konularda daha kararlı düşünmek durumundasınız.

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

YENGEÇ

Düzene girdikçe rahat edeceksiniz

2017’ye genel bakış

Bu yıl gerek özel hayatınıza ve eve, yerleşime ait konulara, gerekse iş ve çalışma konularınıza önemli vurgular getirmekte. Şans ve ilerlemeyi açıklayan Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar eve yönelik konularda genişleme ve bu alanda gelebilecek desteklerin olduğunu göstermekte. Bu dönemde ailenizde mutluluk getiren olaylar söz konusu olabilir. Bir çocuğun dünyaya gelmesi ya da ev, aile hayatınıza yansıyabilecek diğer mutluluklar var. Ayrıca bu dönemde toprak, gayrimenkullerle ilgili konularda şanslı olabilirsiniz. Geçmişten kaynaklanan imkanlar, babanızdan ya da atalardan gelebilecek fırsatlar da söz konusu olabilir. Yine bu dönemde ev içinde daha faal olabileceğiniz koşullarınız da olabilir. 10 Ekim sonrasında ise Jüpiter sizi son derece iyi desteklemeye devam edecek. Yılın son üç ayında aşkta, çocuklarla ilgili konularda, hayatın keyif getiren imkanları içinde daha mutlu ve keyifli olabileceğiniz görülmekte. Aşkta tutku artarken, kendinizi yaratıcı alanda göstermek ve kendinize güven duymak konusunda daha güçlü olabilirsiniz.

İş ve çalışma koşullarınız söz konusu olduğunda 2015’ten bu yana Satürn sizi oldukça yoruyor ve daha düzenli, disiplinli ve sorumlu olmaya çağırıyor. Bu dönemde iş ortamında organizasyonel yükler, altınızda çalışanlarla ilgili durumlar ya da belki de uygun iş bulma koşulları sizi fazlasıyla test etmekte. Daha düzenli ve organize olmayı öğrendikçe ilerleme sağlayacaksınız. İş ortamında kısıtlamalar, daralmalar yaşanabilir. Ayrıca bu dönemde artan yorgunluklar ve stres yaratan koşullar nedeniyle bedensel sağlığınıza ve beslenmenize çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Bu yorucu süreç özellikle yükselen burcu Yengeç olanlar için 20 Aralık sonrasında ilginç değişikliklere yol açabilir. Özellikle bu tarihten sonra yıl kapanırken, kariyerinizde yeni sorumluluklar ve ilerleme imkanı da olacak. Bu arada 2017 sonu evlilik ve ortaklıklarla ilgili konulara da önemli değişiklikler ve ciddiyet içeren bir atmosfer getirmekte. Pek çok alanda, gerek işte, gerekse ilişkilerinizde 2017 sonu önemli değişikliklerin işaretçisi olacak. Eğer Yengeç burcunun ilk günlerinde 22-24 Haziran tarihlerinde doğmuşsanız, 20 Aralık sonrasında evlilikte, ailevi işlerde ve kariyerinizde daha sabırlı, gerçekçi ve sorumlu olmayı gerektiren olaylar gündeme başlayabilir. Bu nedenle yılın son ayı çok önemli gelişmelere gebe gözükmekte.

Diğer yandan 2008’den bu yana karşıt burcunuzda ilerleyen Pluton da pek çok Yengeç’e güçlü olmayı, ilişkilerinde dönüşüm ve zorlanmalardan güçlenerek çıkma koşulları getirmekte. Eğer 8-12 Temmuz doğumlu bir Yengeç iseniz bu dönemde Pluton’un ağır karşıt etkisi altındasınız demektir. Bu yıl evlilik, ortaklıklar, babanıza ait konular ve genel hayat yönünüzde üzerinizde baskı ve değişim getiren koşullar var. Bu süreçte sağlam ve dayanıklı kalmaya dikkat ederken, sağlığınıza da özen göstermeyi unutmamalısınız. Evlilikte, ortaklıklarda mücadele, kimi zaman davalar ya da tehdit eden unsurlar dikkat çekerken, dürüst davranmak, kurallara dikkat etmek gerekiyor. Kuşkusuz bu ağır etki altında pek çok hayat tecrübesi ve sizi sonuçta güçlendiren dersler var.

Neptün ise 2011’den bu yana burcunuzla son derece uyumlu açısını sürdürmekte. Bu açısı altında Neptün hayata daha anlayışlı bakmak, sezgilerinizi kullanmak ve yeni ilgi alanları yaratmak konusunda sizi daha meraklı ve keşif içerisinde tutmakta. İnançlarınızda, hayata bakış açısında eski kalıplardan kurtulmaktasınız. Felsefi konulara daha fazla ilgi gösterebilirsiniz. 2017 yılında 1-7 Temmuz arasında doğan Yengeç’ler Neptün’ün getirdiği yeni esinleri, arayışları ve ruhsal eğilimleri daha fazla hissedebilirler. Kuşkusuz bu transit sizi daha kabullenici ve hayalci hale de getirebilir.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması parasal konulara, gelir ve harcamalarınıza, işinizle ilgili durumlara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde uzaklarla ilgili konular, hassasiyetler, tam olarak elinizde olmayan koşullar, yabancılarla ya da düşünce ve inançlarınızla ilgili konularda daha etraflı düşünmelisiniz.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bu dönemde ortaklı finansal işler, eşinizin ya da ortağınızın maddi konuları, miras, borç alacaklarla ilgili konularda güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, hassasiyetler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması ise kazançlarınıza, maddi işlere, harcama ve birikimlerinize, yatırımlarla ilgili durumlara yenilenme ve başlangıçlar getirmekte. Bu süreçte kendinizi kişisel gücünüzü, değerinizi daha iyi kullanabilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Özellikle yükselen burcu Yengeç olanlar geçen yıldan beri iş ortamında bazı sıkıntılar ve fazladan yükler içindeler. Bu süreçte kendinizi iyi organize etmek ve daha etkin çalışmak büyük önem kazanıyor. 20 Aralık 2017 tarihinden sonra ise kariyer yönünde önemli adımlar ve değişikler var. Yön değiştirebilirsiniz. Ayrıca bu yıl 10 Ekim’e kadar gayrimenkul ve toprağa ilişkin yatırımlar oldukça verimli sonuçlar getirebilir. Sonbahar aylarında güzel ve keyifli şeyler için daha fazla harcama yapabilirsiniz.

28 Ocak’a kadar olan dönemde uzaklarla ilgili konular, eğitsel işler önemli. Bu dönemde düşünce ve inançlarınızı daha güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Yolculuklar da sıklaşabilir.

28 Ocak – 9 Mart arasında mesleki alanda çok önemli atılımlar söz konusu. Bu dönemde çekimser kalmamalı ve cesaret göstermelisiniz. Atacağınız adımlarla çok dikkat çekebilirsiniz. Daha rekabetçi bir ortamda olacaksınız.

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında dikkatinizi parasal konulara ve gelecek yönündeki yeni planlarınıza odaklayabilirsiniz. Harcamalarınızı daha dengeli yapmalısınız.

21 Nisan – 3 Haziran arasında gizli kalan şeyler, düşmanlıklar ve söylentiler sizi daha çok huzursuz edebilir. Bu dönemde bilmediğiniz konularda riskli işlere girmemeye bakmalısınız.

4 Haziran – 19 Temmuz arasında Mars burcunuzda ilerlerken çok daha savaşçı ve mücadeleci olabilirsiniz. Kendinizi ortaya koymanız kolaylaşacak ve göstereceğiniz cesaretle dikkat çekici bir ilerleme içerisinde olabilirsiniz.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında fazladan harcamalar olabilir. Bu dönemde iş hayatına yoğunluk verebilir, sıkı çalışabilirsiniz ancak bütçenizi, harcamalarınızı kontrol etmelisiniz.

5 Eylül – 21 Ekim arasında yazışmalar, anlaşmalar ve görüşmeler öne çıkıyor. Zihinsel planda son derece aktif olabilirsiniz.

22 Ekim – 8 Aralık döneminde dikkatinizi daha çok eve ve ailevi konulara ayırabileceğiniz için iş hayatında daha düşük bir profil içinde olabilirsiniz. İşten çıkmalar da gündeme gelebilir.

9 Aralık sonrasında yaratıcı konularda son derece odaklı ve aktif olabilirsiniz. Spekülatif konular ve yatırımlar açısından da hareketli bir dönem olacaktır.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Aşk hayatınız sonbahar ayları ile birlikte daha fazla hareket kazanmaya başlıyor. Genel olarak yılın ilk yarısında evde ve evlilikte mutluluk getiren tecrübeler var. Eve yeni bir üye de katılabilir. 10 Ekim sonrasında ise aşkta daha tutkulu ve kendinizi kaptırabileceğiniz koşullar var. Aşkta ve çocuklarla ilgili konularda son derece hareketli bir dönem sizi beklemekte. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra ve daha çok 2018-2019 yıllarında ilişkileriniz önemli bir testten de geçmeye başlayacak. Bu süreçte ciddi ilişkiler ağırlık kazanırken, sorunlu olanlar çökebilir.

Aşk gezegeni Venüs 2017 yılında 4 Mart- 15 Nisan tarihleri arasında geri harekette olacak. Bu dönemde aşkta ve evliliklerde soru işaretleri, huzursuzluklar, güvensizlikler gündeme gelebilir. Dolayısıyla bu tarihler arasında evlenmemek daha doğru bir karar gibi gözüküyor. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemler olan 3 Ocak – 3 Şubat, 15 – 28 Nisam, 31 Temmuz – 26 Ağustos, 7 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında kendiniz için daha keyifli ve mutlu sonuçlar yaratabilirsiniz.

Sağlık

Yılın büyük bir döneminde Satürn’ün sağlık evinizde ilerliyor olması sağlık ve bedeninize ait konuları son derece ciddiye almanız gerektiğini göstermekte. Aşırı çalışma, stres, beslenme konularına önem vermeli ve sağlığınızı daha iyi kılacak önlemleri göz ardı etmemelisiniz. 8- 12 Temmuz doğumlu Yengeç’ler sert bir Pluton transiti altındalar. Bu nedenle, bu tarihler arasında doğmuşsanız, kendinize daha çok özen göstermeli ve yaşam enerjinizi geri kazanmaya çalışmalısınız. 21 Nisan – 4 Haziran döneminde ise endişelere karşı daha dayanıklı olmaya bakmalısınız.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

8 Ocak’a kadar iş ve çalışma konuları, organizasyon ya da altınızda çalışanlarla ilgili konular, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında parasal beklentiler, gruplar ve arkadaşlıklarla ilgili durumlar, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında yazışmalar, ziyaretler, anlaşmalar, 3-23 Aralık arasında ise sağlık, iş düzeni ve çalışma ortamı ile ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2017

Yengeç

 

Yükselen Koç

Bu yıl meslek alanında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. Yıl sonu geldiğinde sorumluluklarda artış ya da kariyer alanında sizi sıkıştırabilecek koşullar gündeme gelmeye başlayabilir. Sonbahar aylarına kadar kariyerinizdeki fırsatları, özellikle de ilişkilerinizi daha iyi kullanmalısınız. 28 Ocak- 10 Mart arasında çok daha atılımcı ve cesur davranabilirsiniz. 5 Eylül – 22 Ekim arasında çalışma hayatınıza, düzeninize ve sağlığınıza daha çok önem vermeniz gerekebilir. Bu yıl meslekte yeni bir yön arayışı söz konusu.

Yükselen Boğa

2017’de finansal alanda, borç alacak konularında ve ortaklaşa konularda yükümlülükler devam etmekle birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında daha istikrarlı koşullar başlayacak. Sonbahar aylarında iş hayatında ilerleme fırsatları yükselmekte. Yılın ilk yarısında çalışma ortamında ilişkilerinizi daha fazla önemsemek ve kendinizi geliştirmek durumundasınız. 10 Mart – 21 Nisan arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken hareketsiz kalmayacak, öne çıkmak zorunda olacaksınız. Bu yıl kendinizi daha özgür hissetmek istediğiniz koşullar içindesiniz.  

Yükselen İkizler

2017 kariyer hayatınızda ilerlemenin devam ettiği ve yeni hedeflerin, heveslerin öne çıkacağı bir yıla benziyor. İş hayatınızda ortaklıkların getirdiği sorumlulukları önemsemeye devam etmelisiniz. Aşk hayatınız daha ciddi bir boyut kazanırken, bir evlilik düşünebilirsiniz. Sonbahar aylarına kadar mutluluk getiren olaylar, örneğin bir çocuk doğumu ya da kutlamalar söz konusu olabilir. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte ve hedeflerinizde çok daha mücadeleci olabilirsiniz. Aklınızla hareket etmelisiniz. Kariyer alanında 20 Aralık 2017 tarihinden sonra finansal yükümlülüklerde artışlar olabilir.  

Yükselen Yengeç

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Bu yıl geçen yıl olduğu gibi iş ve çalışma koşullarınıza yükler ve sorumluluklar getirmeye devam ediyor. İş hayatınızda iyi bir toparlanma içindesiniz. Sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. Bu yıl sonbahar aylarına kadar aileden, evle, mülklerle ilgili konularda destekler ve fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında aşk hayatınızda çok daha hareketli ve tutkulu bir dönem başlayabilir. 20 Aralık 2017 sonrasında kariyerinizde çok önemli bir dönem başlıyor. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında kişisel alanda son derece atılımcı ve aktif olabileceğiniz günlerdesiniz. Kararsız kalmayacaksınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl genel olarak destekleyici ve istikrarlı ilerleme getiren koşullar sunuyor. 20 Aralık 2017 tarihine kadar fırsatları çok iyi değerlendirmeye bakın. Yılın ilk yarısında akıcı koşullar söz konusu. Sosyal alanda ve eğitsel konularda çok yol alabilirsiniz. Kendinizi daha kolay ifade edebilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül tarihleri arasında kişiliğinizi güçlü bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak öfkenizi de kontrol etmelisiniz. Bu yıl çocuklarla ilgili sorumluluklar var. Sonbahar ayları ile birlikte işte altınızda çalışanlarla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda evde hareketlenme, topraktan gelen kazançlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak

Genel olarak kariyerinizdeki arayışların önemli sonuçlar vereceği bir dönemdesiniz. Bu dönemde ailenize, evinize yönelik bazı sorumluluklar ve kısıtlamalar içinde olabilirsiniz. Neyse ki 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren daha istikrarlı ve sevdiğiniz işi yapabileceğiniz koşullar geliyor. Bu yıl sonbahar aylarına kadar işte kazançlar ve ortaklıklardan, ilişkilerden gelebilecek fırsatlar var. 10 Ekim sonrasında zihinsel açıdan daha etkin, konsantre ve araştırmacı olabilirsiniz. 21 Nisan – 4 Haziran arasında işte mücadele getirirken, 5 Eylül – 22 Ekim arasında çok daha kararlı ve atılgan davranabilirsiniz.  

Yükselen Terazi

Bu yıl son derece şanslısınız zira yükselen burcunuzda ilerleyen Jüpiter 10 Ekim tarihine kadar sizi fırsatlara daha açık kılıyor. Kendinize güveniniz artarken iyimserleşebilirsiniz. Tembellik etmemeli, atılımcı davranarak kendinizi geliştirmeye bakmalısınız. Bu dönemde eğitimde ve zihinsel alanda zor görevleri çok daha iyi başarabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra kariyerinizde ve yerleşiminize, evinize ait konular içinde önemli sorumluluklar başlıyor. Eve, ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. 4 Haziran – 20 Temmuz arasında işte ve hedeflerinizde daha gayretli olabilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında Mars yükselen burcunuzda ilerlerken öfkenizi iyi kontrol etmeli ve cesur davranmalısınız.

Yükselen Akrep

Bu yıl sonbahar aylarına kadar beklemeler ve çok net olmayan durumlar söz konusu olabilir. Bu özellikle ilişkiler ya da evlilikle ilgili bir konunun gizli kalan kısımları ile de ilgili olabilir. Sonbaharla birlikte şans ve gelişme olanakları çok artıyor. 10 Ekim’de burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter her açıdan ilerlemeye işaret etmekte. Bu süreçte yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl iş hayatında kazançlarınızı daha iyi hale getirmek için daha gerçekçi ve ciddi düşünceler içindesiniz ve bu alanda daha gayretli olabilirsiniz. 10 Mart sonrasında iş hayatına daha fazla odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha fazla test ve mücadele altında olabilirsiniz.  

Yükselen Yay

2017’de Satürn burcunuzdaki yolculuğunu tamamlayacak. 20 Aralık 2017 tarihine kadar sizinle beraber olması bu yıl kendinizi yeniden yapılandırma, sorumluluk alma ve ciddi düşünme yönünde önemli fırsatlar getirmekte. Hiç kuşkusuz bu durum yakın ilişkilerinize de yansıyor olabilir. Bu yıl sosyal alanda daha hevesli ve canlı olabilirsiniz. Gruplar ve sosyal çalışmalar size yeni beklenti ve ümitler getirmekte. 21 Nisan sonrasında iş hayatında yeni adımlar ve ilerlemeler mümkün. Ancak 5 Eylül – 22 Ekim arasında işte ve detay gerektiren konularda daha gayretli olmak durumundasınız. 19 Ekim sonrasında kendi iç dünyanıza daha fazla dönmek ihtiyacı hissedebilirsiniz.  

Yükselen Oğlak

2017 kariyer alanında ve ilişkiler cephesinde daha olumlu görünümler sunmakta. Son yıllarda iş hayatınızda yaşanan belirsizlik ve kontrol dışı durumlardan sonra bu dönemde kendinizi daha hevesli hissedebilirsiniz. Ancak daha net koşulların çıkması için 20 Aralık 2017 sonrasını da beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte eskilerden temizlenmek gereği var. 28 Ocak – 10 Mart arasında iş açısından düşük bir dönemdesiniz. Ancak 4 Haziran sonrasında hareketlenme hızlanıyor olacak. Bu süreçte yükselen burcunuzda ilerleyen Pluton sizi daha hırslı ve kararlı kılmakta ancak sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 20 Temmuz – 5 Eylül arasında daha endişeli koşullar içinde olabilirsiniz.  

Yükselen Saka

2017 her açıdan olumlu destekler ve istikrarlı koşullar getirmekte. Öncelikle yaratıcı alanda ve düşünsel boyutta kendinizi çok iyi ifade edebilir, yabancılardan ve uzaklardan fayda görebilirsiniz. Eğitimden ve yolculuklardan gelen güzel imkanlar söz konusu. Bununla birlikte, 20 Aralık 2017 sonrasında ve daha çok 2018-2019 döneminde hayat yolunuzda bazı belirsizlikler ve yeniden yapılanma gereği doğacak. Bu yıl 21 Nisan – 4 Haziran arasında aşkta ve eğlenceli konularda çok daha canlısınız. 20 Temmuz sonrasında hedeflerinizi yenilemeniz gerekebilir. 9 Aralık sonrasında iş hayatına ciddi biçimde odaklanmanız gerekecek.

Yükselen Balık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi önemli yükler altındasınız, dolasıyla daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal kurmak yerine yaşadıklarınızdan daha güçlü dersler çıkarabilirsiniz. İş hayatındaki kısıtlamalar ve sıkıntılar 20 Aralık 2017 tarihine kadar devam edebilir ve bu süreçte kendinize daha iyi çeki düzen verebilirsiniz. Bu yıl 10 Ekim’e kadar ortaklı kazançlar, mirasla ilgili gelişmeler de söz konusu olabilir. 20 Ekim sonrasında yaşam enerjiniz ve iyimserliğiniz artıyor olacak. Uzaklar, yabancılar ve eğitimle ilgili daha geniş olanaklar elde etmeye başlayabilirsiniz. 5 Eylül sonrasında daha hızlanan bir tempo içerisine giriyor olacaksınız. Kısaca bu yılın ikinci yarısında genel şartlarınız çok daha kolaylamış olacak.  

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

 

22 Haziran – 2 Temmuz

3 Temmuz – 12 Temmuz

13 Temmuz – 22 Temmuz

00:00

Koç

Koç

Boğa

00:30

Koç

Boğa

Boğa

01:00

Boğa

Boğa

İkizler

01:30

Boğa

İkizler

İkizler

02:00

İkizler

İkizler

İkizler

02:30

İkizler

İkizler

İkizler

03:00

İkizler

İkizler

Yengeç

03:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

04:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

04:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

05:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

05:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

06:00

Yengeç

Aslan

Aslan

06:30

Aslan

Aslan

Aslan

07:00

Aslan

Aslan

Aslan

07:30

Aslan

Aslan

Aslan

08:00

Aslan

Aslan

Başak

08:30

Aslan

Başak

Başak

09:00

Başak

Başak

Başak

09:30

Başak

Başak

Başak

10:00

Başak

Başak

Başak

10:30

Başak

Başak

Başak

11:00

Başak

Başak

Terazi

11:30

Başak

Terazi

Terazi

12:00

Terazi

Terazi

Terazi

12:30

Terazi

Terazi

Terazi

13:00

Terazi

Terazi

Terazi

13:30

Terazi

Terazi

Akrep

14:00

Terazi

Akrep

Akrep

14:30

Akrep

Akrep

Akrep

15:00

Akrep

Akrep

Akrep

15:30

Akrep

Akrep

Akrep

16:00

Akrep

Akrep

Akrep

16:30

Akrep

Akrep

Yay

17:00

Akrep

Yay

Yay

17:30

Yay

Yay

Yay

18:00

Yay

Yay

Yay

18:30

Yay

Yay

Yay

19:00

Yay

Yay

Oğlak

19:30

Yay

Oğlak

Oğlak

20:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

20:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

21:00

Oğlak

Oğlak

Saka

21:30

Oğlak

Saka

Saka

22:00

Saka

Saka

Balık

22:30

Saka

Balık

Balık

23:00

Balık

Balık

Koç

23:30

Balık

Koç

Koç

 

Yengeç Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)Tanımlayan söz: Kendimi hissettiklerimde arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Koruyucu ve hassas, besleyen, büyüten, derin duygular, güçlü annelik duygusu, fedakâr, sezgi sahibi, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı.
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Duygusal konularda takıntılar, huzursuzluk, çok çabuk değişen ve endişelenen, yersiz korkular, aşırı boğucu
Yönetici gezegeni: Gecenin ışığı olarak Ay bu burcun yöneticisidir.
Elementi: Su
Niteliği: Öncü
Mitolojisi: Bu burcun sembolü tarih boyunca değişik şekillere girmiştir. Babilliler onu MÖ 4000-2000 yılları arasında kaplumbağa olarak tanımlamışlardı. Eski Kalde düşünürleri bu burcu insanın kapısı olarak tanımlarlar. Yunan ve Roma hikâyelerinde Yengeç gökyüzüne Hera tarafından çıkarılır. Herkül'ün 12 görevinin ikincisinde deniz canavarı Hydra'nın zincire vurulması istenir. Bu savaş sırasında Yengeç, Herkül'ü ayağından ısırır. Hera da onu kahraman olarak gökyüzüne bir takımyıldız olarak atar.

Vücutta karşı geldiği bölge: Göğüsler, yemek borusu ve mide
Rengi: gümüşi gri, mavi tonları
Metali: Gümüş
Taşı: İnci

 

İlişkilerinde eğilimleri: İlişkilerinde güven arayan, hassas bir tutumu vardır. Aşırı kırılgan olabilir. Duygusal açıdan yakın olduğu kişiyle kendini güven içinde, hiç ayrılmamacasına bağlı hissetmek ister. Bir eve, yuvaya bağlı olmak, kendine kökler ve aile yaratmak ilişkilerinde ağır basacaktır.

Avantajları: Çocuk gibi yumuşak, duygusal açıdan besleyen ve beslenen, santimental bir yapıdadır. Nostaljik duygularla hareket eder ve sevdiklerini çok korur, onlara kalbinde özel bir yer açar. Son derece koruyucudur. Bu özelliği ile ilişkilerinde uzun vade arar. Şipşak aşklar yaşamaz. Şartlar ne kadar zorlayıcı olursa olsun, ilişkilerinde kararlılık gösterebilir. Fırtınalı beraberliklerde sabır gösterebilir.

Zayıflıkları: Duygusal alışkanlıklarına aşırı bağlı olması bazı sorunlar yaratabilir. Olumsuz durumlarda duygusal hayatında endişe ile kıvranarak kendini acındırabilir ve duygusal şantaj uygulayarak kendini kurban rolüne sokabilir. Yeteri kadar objektif olamayabilir. Duygusal durumu sürekli değişim içinde olduğu için kolayca depresif olabilir, kendini olumsuz duygulardan kurtarması ve güven kazanması uzun zaman alacaktır.

Dışarı karşı sert bir görünüm sergileseler de, hassas ve koruyucu bir doğaları vardır. Zaman içinde derin duygularını nasıl ortaya koymaları gerektiğini öğrenirler. Bir aşık olarak güven ve sadakat ararlar. Eğer birisi güvenlerini sarsmışsa, büyük yaralar alabilirler ve bu duygularını hemen silemezler. Yengeç şiirsel ve romantik yapıda bir burçtur.

Yengeç ilişkilerinde de sezgilerine sık sık başvurur. Hislerine fazlasıyla güvenir ancak ilk adımı atmakta çoğunlukla çekingendirler. Bu nedenle ayaklarını yere sağlam basmadan hareket etmeyeceklerdir. Hassasiyetleri nedeniyle, baskı altında kendi içlerine çekilip kolayca küsebilirler. Ancak duygusal durumlarda son derece şiddetli patlamalar da gösterebilirler. Kendilerini koruma güdüleri aşırı biçimde gelişmiştir.

Yengeç’lerin ilişkilerinde daha objektif olmaya ihtiyaçları vardır. Subjektif yapıları nedeniyle yanlış anlamalara yol açıp, sonradan bunun acısını çekebilirler. Yengeç dişil bir burçtur. Bu nedenle kadın ya da erkek Yengeç’ler ilişkilerinde koruyucu bir anne rolünü de alabilirler. Sıcak bir yuva ve aile yaratmak onlar için son derece önemlidir.

Ancak çoğu zaman irrasyonel düşünceleri ve alınganlıkları ile anlaşılması hiç de kolay olmayan bir burçtur. Duygusal açıdan hassas olmaları nedeniyle, ancak ciddi, ağırbaşlı ve daha dengeli partnerlere yönelirler. Yengeç koruyucu olduğu gibi fazlasıyla sahip olmacı hatta kıskanç bir partner de olacaktır.

Yengeç Kadını’nın yaklaşımı:
Kabaca iki tip Yengeç kadınından bahsedilebilir. Birinci kategoridekiler “anne” gibi olanlar, sürekli kollayan, koruyan, kendini ilişkilerine adayanlar. İkinci kategoridekiler ise son derece hassas, çocuksu olan, duygusal açıdan kolay heyecanlanan tipler. Aslında bu iki tip birbiri içine geçmiş de olabilir.

Yengeç en dişil burçtur ve ev, aile, gelenek konularında tutucu bir tavır sergileyebilir. Bu yüzden ilişkilerinde de korunmak, güven duymak ve aşırı bağlılık talep edecektir. Hassas yapısı ile ilişkilerinde derinlik arar ve kendini gizli yollardan ifade etmeye çalışır. Genel olarak daha edilgen bir karakterdedir ancak harekete geçmek istediğinde gizliliğe önem verecektir. Bir ev kurmak, aile bağlarını güçlendirmek açısından son derece yeteneklidirler. Sessiz olduklarına kanmamalısınız. Zira onlarda hiç beklenmedik bir beceriklilik ve en ince ayrıntılarına kadar olayları analiz eden bir yön de söz konusudur.

İlişkilerinde eşlerini çocukları gibi de görebilirler. Bu yüzden ilişkilerinde bağımlılık önemli bir duruma yol açar. Eğer yengeç kadını kendini duygularına kaptırırsa, ilişkilerinde fazla yorucu da olabilir ve karşısındakinin özgürlük ihtiyacını görmekte zorlanabilir.

Son derece yaratıcıdırlar. Geniş hayal güçleri, zengin bir duyarlılıkları vardır. Sanatta, romanda, hassasiyet gerektiren konularda başarı onlar için zor değildir fakat kabuğundan çıkmaları için daha fazla cesarete ihtiyaçları olacaktır. Yengeç kadınları halkla ilişkiler, danışmanlar ya da terapistler olarak öne çıkabilirler.

Haritalarında Venüs İkizler ya da Aslan burcundaysa daha dışa dönük ve güven sahibidirler. Ancak Venüs Boğa, Yengeç ya da Başak burcundaysa, daha hassas, koruyucu ve ilişkilerinde anne tutumuna daha yakın davranış sergileyebilirler.

Yengeç Erkeği’nin yaklaşımı:

Yengeç erkeği özellikle çocukluk döneminde annesinin ve yetiştiği aile ortamının büyük oranda etkisinde gibidir. Bu erkek ailevi değerlere önem veren, koruyucu ve duygusal açıdan diğer erkeklere göre daha karmaşık görünebilir. Anneleri ile güçlü bağları olmaları, onların kadın ruhunu daha iyi anlamalarında yetenekli kılar.

Duygusal ilişkilerinde koruyucu olmak isterler ancak çoğu zaman eş yerine güçlü bir annenin kanatları altında kalma isteği onları fazlasıyla çocuksu kılabilir. Böyle durumlarda ilişkilerde karmaşa ve kendine güven duyamama önemli huzursuzluklara da yol açabilir.

Kibar karakterdedirler ve duyarlı olmaları onları sevilen ve sempati duyulan bir baba yapabilir. İş hayatında hayalgücünü dışa vurabilecek işlere yönelmeleri ve toplumun ihtiyaçlarını kolayca sezebilecekleri alanlarda çalışmaları son derece faydalı olacaktır.

Aşk hayatında ise aşırı karmaşık olmaları, devamlı değişen duygusal yapıları yüzünden onları dengeleyebilecek eşlere ihtiyaçları vardır.