Yemek » Zeytinyağlılar- Sebzeler

Zeytinyağlı çiriş otu yemeği nasıl yapılır?
Yabani pırasa olarak da bilinen çiriş otu son dönemde hayli popüler. Çiriş otunu ister kavurarak ister zeytinyağlı olarak tüketebilirsiniz. İşte zeytinyağlı çiriş otu yemeği tarifi.
Hangi sebzeyi ne kadar süre pişirmeliyim?
Sebze ve meyve tüketimi hem çocuklarda hem yetişkinlerde oldukça önemli. Ancak yediğiniz besinleri nasıl ve ne kadar süreyle pişirdiğiniz de bir o kadar önem taşıyor. Peki hangi sebzeyi nasıl ve ne kadar süreyle pişirmeliyiz?
Zeytinyağlı enginar tarifi
Enginar fazlaca tüketilen popüler bir besin kaynağıdır; daha çok Akdeniz’de yetişen ve sağlık açısından birçok faydası olan bir sebzedir. Şimdi de Zeytinyağlı Enginar’ın tarifine geçelim.
Sibel Koçarslan
Kıymalı karnıyarık
Patlıcan musakka tarifi (Musakka nasıl yapılır?)
Patlıcan musakka tarifi, sebzelerin bol ve taze olduğu bu dönemde çok aranıyor. Pratik patlıcan musakka tarifini arayanlardan biri de siz seniz işte ayrıntılı anlatımı. Patlıcan musakka tarifi…
Karadutun faydaları
Yazın gelmesiyle karadut dallarından toplanmaya başlandı. Peki, bayılarak yediğimiz karadutun faydalarından haberdar mısınız?
Cucamelon meyvesinin faydaları nelerdir?
Halk arasında bebe karpuzu da denilen cucamelon minyatür bir karpuza benzer. Peki cucamelon meyvesinin faydaları nelerdir?
Şakşuka nasıl yapılır? (Şakşuka tarifi)
Ramazan’ın gelmesiyle yemek tarifleri aramaları da hızla arttı. ‘Şakşuka nasıl yapılır?’da bu aramalardan biri. Şakşuka nasıl yapılır, malzemeler nelerdir öğrenip güzel bir yemek yapmak istiyorsanız buyurun haberimize. İşte şakşuka nasıl yapılır ayrıntılı anlatım.
Enginar yemekleri (Enginar nasıl yapılır?)
Enginar yapmak isteyip tarif bulamayanlar için enginar yemeklerini bir araya topladık. Çorbadan zeytinyağlıya en güzel enginar yemekleri ve ayrıntılı tarifleri bulabileceğiniz haberimizi çok beğeneceksiniz. İşte enginar yemekleri…
Semizotu yemeği tarifi (Semizotu yemeği nasıl yapılır?)
Semizotu yemeği tarifi kolay lezzeti bol olan bir yemektir. Semizotu yemeği tarifini, ayrıntılı anlatımını ve semizotu salatasının tarifini bulabileceğiniz haberimizi mutlaka okuyun. İşte semizotu yemeği tarifi…
Yemlik otu nedir? (Yemlik otu faydaları nelerdir?)
Yöresel lezzetlerden biri olan yemlik otu sevilen ve aranan bir bitki… Peki yemlik otu tam olarak nedir? Nasıl yenilir ve yemlik otunun faydaları nelerdir? İşte lezzetiyle dillere destan olan yemlik otu…
Karalahananın faydaları
Karadeniz mutfağında görmeye alışık olduğumuz Karalahananın faydaları nelerdir?
Ege mutfağı dünyaya açılıyor
İzmir Ekonomi Üniversitesi, dünyaya döner ve kebaplarıyla ün salan Türk mutfağının aslında ot yemekleriyle de oldukça başarılı olduğunu Eğe mutfağı ile duyuruyor...
Taze fasulyeli yemek tarifleri
Taze fasulyenin zeytinyağlısı olur da başka yemeği olmaz mI? Tabii ki de olur. Taze fasulyeli yemek tarifleri arasından favori üç tanesini sizler için listeledik.
Çizgi film karakterlerini yemeğe dönüştürüyor!
Anne olanlar çocuklarına sebze ve meyve yedirmenin büyük beceri isteyen bir iş olduğunu bilirler. Ünlü yemek sanatçısı Laleh Mohmedi ,çocuğuna sebze ve meyve yedirmek için onun sevdiği animasyon karakterleri kullanarak yemek yedirme yöntemlerine yeni bir soluk getiriyor.
Patlıcanlı yemek tarifleri
Patlıcanlı yemek tarifleri deyince akla ilk gelen şey karnıyarıktır. Tabii ki patlıcanlı yemekler sadece ondan ibaret değil. İlginizi çekeceğini düşündüğümüz 3 farklı patlıcanlı yemek tarifini listeledik.
Bamya buzlukta nasıl saklanır?
Yazın son demlerinde genellikle derin dondurucular yeşilliklerle dolar ve kışa hazırlık başlar. Peki, bamyayı sağlıklı bir şekilde tüketebilmek için buzlukta nasıl saklamalıyız? İşte cevabı…
Havucun kabuğu soyulur mu?
Yemek hazırlarken hepimiz sebzeleri soymaktan nefret ederiz. Hazırlık süresini iki katına çıkarır. Ancak çoğumuz sebzelerin kabuğundan hoşlanmadığımız için soymaktan da kaçmayız.
Kerevizin faydaları
Salatası, yemeği, mezesi... Kereviz sofralarımız çok çeşitli lezzetlerle süsleyen bir sebze. Bir de bunun yanında inanılmaz faydaları olduğunu biliyor musunuz?
Tülay Özseyhan
Kereviz sapı kavurması
Kabak mücver tarifi
Kabak mücver hem pratik hem de kolay yapılabilmesi açısından oldukça pratik bir yemektir. Türk toplumlarında oldukça sevilen ve sürekli aperatif olarak yapılan kabak mücveri yemek saatlerinin yanı sıra çay saatlerinin de vazgeçilmezidir.işte sizlere lezzetli ve bir kadarda pratik kabak mücveri tarifimiz...
Yılbaşı için kabak kızartması tarifi
Yeni yılda et yemeklerinizin yanında sofranızı sebze yemekleriyle de şenlendirebilirsiniz. Bunun için hazırlayabileceğiniz pratik kabak kızartması tarifi tam size göre!
Nefis bir patlıcan yemeği tarifi: Ratatuy
Fransız mutfağının geleneksel yemeklerinden olan Ratatuy, yeni lezzet arayanlar için nefis bir seçenek...
Karnabahar kızartması
Evinizde karnabaharı sevdirmeniz gereken birileri varsa en güzel yöntem karnabahar kızartması… Karnabahar kızartması hem lezzetli hem pratik hem de değişik bir tattır. İşte afiyetle yiyebileceğiniz karnabahar kızartması tarifi.
Sibel Koçarslan
Zeytinyağlı limonlu pırasa