Bu kanunla üretim desteklenecek!

19.05.2017 Cuma 14:41
Güncellenme: 19.05.2017 14:41


 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz"i makamında ziyaret  ederek, kent hakkında brifing aldı. 19 Mayıs Atatürk"ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"nın kutlandığını  anımsatan Özlü, "19 Mayıs Türk tarihinde önemli bir yere sahip. 19 Mayıs,  Cumhuriyetin kuruluşunun başlangıç adımlarındandır. Kastamonu"nun Kurtuluş  Savaşı"nda ciddi katkıları, önemli kayıpları oldu." diye konuştu.

 

Özlü, 16 Nisan"daki halk oylamasında 19 Mayıs"ın ruhuna uygun şekilde  gençlere 18 yaşında aday olabilme imkanı verdiklerini de hatırlattı. Kastamonu temasları sırasında Bakanlığını ilgilendiren konularda  inceleme yapacaklarını belirten Özlü, bürokratların da hazır bulunduğu  ziyaretlerde kent için güzel kararlar çıkacağına inandığını söyledi.

 

Üretim Reform Paketi"nin Mecliste olduğuna işaret eden Özlü, şunları  kaydetti: "OSB"ler için destek ödenek tahsisi ve sanayi sitesinin taşınması  konusuyla ilgili Meclis gündeminde bulunan Üretim Reform Paketi"nde çözüm içeren  maddeler bulunuyor. Üretim Reform Paketi"ni Meclisten geçirdiğimizde OSB"lere  kredi ve ödenek tahsisi konusunda rahatlayacağız. Bu kanunun amacı, üretimin  desteklenmesidir. Sayın Valimizin taleplerinin çözümü bu maddelerde bulunuyor."

 

Ziyarette Vali Vekili Karadeniz, Bakan Özlü"ye kilim hediye etti. Daha sonra Kastamonu Belediyesini ziyaret eden Özlü"ye Belediye  Başkanı Tahsin Babaş da çalışmaları hakkında bilgi verdi.

En Çok Okunan Haberler

Gram altın güne yükselişle başladı

OPEC kararı piyasalarda hayal kırıklığı yarattı

Mahkeme booking.com`un itirazını reddetti

TMSF`ye devredilen şirket sayısı bine dayandı

Avrupa borsaları güne düşüşle başladı

Asya borsaları karışık seyretti

Goldman`dan OPEC`e `petrol piyasası` uyarısı

Ford`un yeni CEO`su yönetimi baştan aşağı değiştirdi

Hakan Uzan, tanesi 1.3 milyon liradan telefon satacak

Piyasa güne eksi rezervde başladı

Ekonomik güven endeksi mayısta arttı

Borsa güne yatay başladı

Petrol 51 dolara geriledi

`Küresel ekonomi daha parlak gözüküyor`

Nisanda 634 firmaya dahilde işleme izin belgesi verildi

Otomotiv devine emisyon davası

Banvit`in devri tamamlandı!

ABD`nin en zengin kadınları arasında bir Türk

`Bilançoyu küçültmeyi 2. yarıda başlatmak istiyoruz`

ABD borsası rekorla kapandı