Bu kanunla üretim desteklenecek!

19.05.2017 Cuma 14:41
Güncellenme: 19.05.2017 14:41


 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz"i makamında ziyaret  ederek, kent hakkında brifing aldı. 19 Mayıs Atatürk"ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"nın kutlandığını  anımsatan Özlü, "19 Mayıs Türk tarihinde önemli bir yere sahip. 19 Mayıs,  Cumhuriyetin kuruluşunun başlangıç adımlarındandır. Kastamonu"nun Kurtuluş  Savaşı"nda ciddi katkıları, önemli kayıpları oldu." diye konuştu.

 

Özlü, 16 Nisan"daki halk oylamasında 19 Mayıs"ın ruhuna uygun şekilde  gençlere 18 yaşında aday olabilme imkanı verdiklerini de hatırlattı. Kastamonu temasları sırasında Bakanlığını ilgilendiren konularda  inceleme yapacaklarını belirten Özlü, bürokratların da hazır bulunduğu  ziyaretlerde kent için güzel kararlar çıkacağına inandığını söyledi.

 

Üretim Reform Paketi"nin Mecliste olduğuna işaret eden Özlü, şunları  kaydetti: "OSB"ler için destek ödenek tahsisi ve sanayi sitesinin taşınması  konusuyla ilgili Meclis gündeminde bulunan Üretim Reform Paketi"nde çözüm içeren  maddeler bulunuyor. Üretim Reform Paketi"ni Meclisten geçirdiğimizde OSB"lere  kredi ve ödenek tahsisi konusunda rahatlayacağız. Bu kanunun amacı, üretimin  desteklenmesidir. Sayın Valimizin taleplerinin çözümü bu maddelerde bulunuyor."

 

Ziyarette Vali Vekili Karadeniz, Bakan Özlü"ye kilim hediye etti. Daha sonra Kastamonu Belediyesini ziyaret eden Özlü"ye Belediye  Başkanı Tahsin Babaş da çalışmaları hakkında bilgi verdi.

En Çok Okunan Haberler

Tek çekimden komisyon alma yasağı deliniyor

Avrupa borsaları yükselişle kapandı

Dev ihale iptal edildi!

Fed faiz kararını açıkladı!

Amazon`dan dev işe alım fuarı

ABD`nin ticari ham petrol stokları azaldı

Borsa günü artışla tamamladı

Coca Cola İçecek borçlanmayı planlıyor

Akbank`ın net karı beklentiyi aştı

ABD`de Haziran`da konut satışları düştü

Nasdaq kârını ikiye katladı

Rus ekonomisi ilk yarıda büyüdü

New York borsası rekorla açıldı

Galatasaray hisseleri uçuşa geçti!

Apple`ın başı bu kez üniversite ile dertte

Otomobil devinden `koku` hamlesi!

Yatırımcı için devlet yardımı kolaylaştırılıyor

Şimşek`ten borçlanmada limit artışı sinyali

ASELSAN ile Roketsan`dan `kızılötesi` anlaşma

Çin`den TCMB`ye onay çıktı!