Türkiye'nin Dünya Kupası'ndaki ilk rakibi ABD

Çin’in ev sahipliğinde 31 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 2019 FIBA Dünya Kupası’nda mücadele edecek olan A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın gruptaki ilk rakibi ABD oldu.

15.03.2019 Cuma Güncelleme : 15.03.2019-11:59 Cuma
İHA
Çin’de 31 Ağustos - 15 Eylül tarihleri arasında organize edilecek FIBA Dünya Kupası'nın kura çekimi torbaları belli oldu.
 
Turnuvada yer alacak A Milli Erkek Basketbol Takımı, kura çekiminde Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti ve Venezuela ile dördüncü torbadan yer aldı. 
 
32 ekibinin 4’erli 8 gruba dağılacağı FIBA Dünya Kupası’nda kura çekimi, yarın TSİ 13.30’da gerçekleştirilecek. 1., 4., 5. ve 8. torbadaki ülkeler A, C, E ve G gruplarına dağıtılacak. 2., 3., 6. ve 7. gruptaki takımlar B, D, F ve H gruplarına yerleşecekler. 
 
Türkiye'nin ilk rakibi ABD
 
Kura çekimi öncesi statü gereği Türkiye'nin ilk rakibi belli oldu.
 
Son dünya şampiyonu ABD, kurada statü gereği E Grubu'nda yer alacak.
 
Türkiye'nin bulunduğu 4. torbada Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti ve  Venezuela'nın yer alması, statü gereği de aynı kıtadan takımların birbiriyle  eşleşememesi nedeniyle kura çekimi öncesi ay-yıldızlı ekibin ABD ile aynı grupta  yer alması kesinleşti.
 
Kurayı Kobe Bryant çekecek
 
31 Ağustos-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek organizasyonun global  elçisi eski yıldız basketbolcu Kobe Bryant'ın kura çekimini gerçekleştireceği  etkinlikte, ABD'li ünlü şarkıcı ve söz yazarı Jason Derulo ise popüler  şarkılarını söyleyecek.
 
Shenzhen Bay Arena'da ilk kez halka açık olarak düzenlenecek  organizasyona, FIBA Dünya Kupası'nın ilk global elçisi Çinli eski yıldız  basketbolcu Yao Ming de katılacak.
 
2019 FIBA Dünya Kupası kura çekimi öncesi torbalar şu şekilde oluştu: 
 
1.Torba: Çin, ABD, İspanya, Fransa 
2.Torba: Sırbistan, Arjantin, Litvanya, Yunanistan 
3.Torba: Rusya, Avustralya, Brezilya, İtalya 
4. Torba: TÜRKİYE, Porto Riko Dominik Cumhuriyeti, Venezuela 
5. Torba: Almanya, Çekya, Polonya, İran 
6. Torba: Kanada, Karadağ, Filipinler, Güney Kore 
7. Torba: Nijerya, Senegal, Yeni Zelanda, Angola 
8.Torba: Japonya, Ürdün, Tunus, Fildişi Sahilleri 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ