ABD'de sular durulmuyor! O ismin de görevine son verildi...

ABD Dışişleri Bakanlığı Kamu Diplomasisinden Sorumlu  Müsteşarı Steve Goldstein'in görevine son verildi.

13.03.2018 Salı Güncelleme : 13.03.2018-22:05 Salı
AA

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un görevinden alınmasının ardından  kendisiyle Afrika seyahatinde olan Müsteşar Goldstein'ın da görevine son verildi.

Goldstein, görevden alınmasının ardından yaptığı açıklamada "Benim  için bir onurdu. Hayatımın bundan sonraki kısmında biraz dinleneceğim."  değerlendirmesinde bulundu.

ABD basınında yer alan bilgilere göre, Beyaz Saray'dan iki farklı  kaynak, Goldstein'in alınmasının sebebinin, Tillerson'un görevden alınmasından  sonra yaptığı açıklama olduğunu belirtti.

Goldstein, Tillerson'un görevine son verilmesinin hemen ardından  yazılı bir açıklama yaparak "Bakan, Başkan ile bu sabah henüz görüşmedi ve  (görevden alınmasının) sebebini bilmiyor." ifadelerini kullanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump, Rex Tillerson'u Dışişleri Bakanlığı  görevinden alarak yerine ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Mike  Pompeo'yu getireceğini açıklamıştı.

Trump, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Tillerson'a  hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek, Pompeo'nun, ABD'nin yeni dışişleri bakanı  olacağını duyurmuştu.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ