AK Parti Genel Sekreteri Gül: Kılıçdaroğlu, FEÖT'nün sözcülüğünü yapıyor

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, "CHP, Kılıçdaroğlu ve bazı sözcüleri, FETÖ'nün cezaevinde olan ve yurt dışına kaçmış ele başları adına sözcülük yapmakta" dedi.

19.06.2017 Pazartesi Güncelleme : 19.06.2017-15:13 Pazartesi
AA

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül. partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesinde  gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünün hatırlatılması  üzerine Gül, "15 Temmuz'da yürüyeceklerdi. 15 Temmuz'da herkes Cumhuriyetinin  savunması için sokaktaydı, yürüyordu, tankların karşısında duruyordu." ifadesini  kullandı. Gül, 15 Temmuz'un yıl dönümünün yaklaştığını hatırlatarak, "15 Temmuz  şehitlerinin ruhunu incitecek şekilde adeta müstehzi şekilde yürüyüşün, hiçbir  demokrasi açısından önemi yok. Gerçekten 'adalet' diye yürüyüşe çıkıyor ama  Türkiye 15 Temmuz'da Kılıçdaroğlu'nun nerede olduğunu bir yıl geçti hala  öğrenemedi. Rivayetlere göre boş otel arıyordu, rivayetlere göre arkadaşının  evinde saklanıyordu. Ama o gün sokakta milletimiz vardı, ölümüne milleti  demokrasi için çağıran Cumhurbaşkanımız vardı. Dolayısıyla adaletten,  demokrasiden bahsedecek en son kişidir." değerlendirmesinde bulundu.

'YÜRÜYÜŞ MİLLETİN DEĞRLERİNE AYKIRI' 

 Kılıçdaroğlu'nun "Her Firavun'un bir Musa'sı vardır." açıklamasına  ilişkin Gül, bu dilin FETÖ'nün dili olduğunu söyledi.  Gül, FETÖ'nün benzer ifadeleri kullandığına dikkati çekerek, "Aslında  şu anda CHP, Kılıçdaroğlu ve bazı sözcüleri FETÖ'nün cezaevinde olan ve yurt  dışına kaçmış ele başları adına sözcülük yapmakta. Bu ülke 15 Temmuz'da, 249  şehidini vermiş, darbe girişimini atlatmış. FETÖ'nün sözcülüğü de Kılıçdaroğlu'na  kalmış. FETÖ sözcülüğü adına Cumhurbaşkanımıza, Türkiye'ye, bu anlamda  Türkiye'nin demokrasisine yapılan tersine bir yürüyüştür. Yürüyüş 15 Temmuz'da  olacaktı." dedi.      Bu yürüyüşün, milletin değerlerine aykırı bir yürüyüş olduğunu ifade  eden Gül, adaletin önemli olduğunu ancak yürüyen kişinin Türkiye'ye hiçbir  katkısı olmadığını söyledi. Gül, Türkiye'nin demokrasisini daha da güçlendirmek adına yoluna koşar  adımlarla devam edeceğini kaydetti.

  

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ