Altın ne kadar? İşte 12 Ocak altın fiyatları...

Altın ne kadar? 12 Ocak günü altın fiyatlarının arayışı sürüyor. Altının gram fiyatı, haftanın son işlem gününe yükselişle başlamasının ardından 161,5 lira seviyesinde dengelendi.  Haftanın son gününde altın fiyatlarındaki güncel seyir ne şekilde olacak?

12.01.2018 Cuma Güncelleme : 12.01.2018-14:43 Cuma

Güncel altın fiyatları... 12 Ocak itibari ile altın fiyatları ne kadar? İşte uzmanlardan yeni yılda altın fiyatları ile ilgili yatırımcıları bilgilendiren değerlendirmeler...

ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Altının gram fiyatı, haftanın son işlem gününe  yükselişle başlamasının ardından 161,5 lira seviyesinde dengelendi. 

Dün dolar kurundaki değer kayıplarına paralel satış ağırlıklı bir  seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,44 azalışla  160,3 seviyesinden tamamladı.

Gram altın, haftanın son işlem gününe değer kazancıyla başlamasının  ardından saat 09.40 itibarıyla yüzde 0,75 artışla 161,5 liradan işlem görürken,  Kapalıçarşı'da çeyrek altın 264 lira, Cumhuriyet altını 1.077 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons fiyatı  da 1.330 dolar ile yaklaşık 4 ayın zirvesini görmesinin ardından şu dakikalarda  önceki kapanışa göre yüzde 0,56 değer kazancıyla 1.329 alıcı buluyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, altının ons fiyatında bugün ABD’de  açıklanacak enflasyon verisine ilişkin hareketlenmelerin görülebileceğini  belirterek, "ABD’de enflasyon verisi altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici  olacak. Çünkü enflasyon beklentileri karşılayamaz ise ABD’nin büyümesine ilişkin  beklentiler gerileyebilir. ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikasında  enflasyonun önemi bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz. Altının ons fiyatında  yükselişler devam ederse 1.340 dolar gündeme gelebilir. Olası düşüşlerde ise  1.300 dolar seviyelerini takip edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Memiş, altının gram fiyatı altının ons fiyatı ve dolar kurundaki  yükselişlerin etkisiyle değer kazandığını ifade ederek, teknik açıdan altının  gram fiyatında 157 liranın destek, 162 liranın ise direnç konumunda olduğunu  söyledi.
 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ