Orhun Ene: "Oyuncularımız çok istekli"

17 Ocak 2019 08:44Güncelleme : 17 Ocak 2019 08:45
Toplam İzlenme: 578

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, Türk basketbolu adına önemli işler yaptıklarını kaydetti.

Oynadıkları basketbolda eksik tarafların bulunduğunu, bazı zamanlarda iyi savunma yapamadıklarını ve oyun içinde inişler ve çıkışlar yaşadıklarını dile getiren Ene, "Bunları düzeltmek için gayret ediyoruz. Hem kulüp hem de organizasyon olarak iyi bir ekibiz. Henüz geçen sezonki basketbol seviyesine ulaşamasak da oyuncularımız çok arzulu ve istekli. Sezon sonunda bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. İnşallah aksilik yaşamayız. Limitlerde mücadele eden bir takımız. İnşallah ikinci yarıda kendi seyirci ve taraftarımızı mutlu edecek bir basketbol ortaya koyacağız." diye konuştu.

Kulübün altyapısından yetişen Yiğit Arslan, Muhsin Yaşar ve Berkan Durmaz'a bu sezonki maçlarda ciddi sürelerle forma şansı verildiğini vurgulayan deneyimli başantrenör, şunları kaydetti: "Altyapımızdan yetişen oyuncularımızın bugün geldiğimiz noktaya kadar gösterdikleri aşama çok iyi. Ancak daha iyi olmak istiyorlarsa hayalleri için bulundukları noktanın çok daha üzerine çıkmaları lazım. Benim için önemli olan onların ne kadar fedakarlık yapacakları ve kendilerini ne kadar zorlayacakları. Türkiye'de onlara değer veren, süre veren bir kulüpte oynuyorlar. Biz onlara kaliteli süre veriyoruz. Kenny Kadji burada ne yapıyorsa Muhsin Yaşar, Yiğit Arslan, Berkan Durmaz'dan da onu istiyoruz. Savunma yapmalarını ve sorumluluk almalarını istiyoruz.

Özellikle karar verme ve oyunu değiştirme anlamında sınırlı oyuncumuz var. Görev adamımız çok ama oyunun kaderini etkileyebilecek genç oyuncu sayımız az. Oyuncuları tutmak da artık zor. İyi sonuçlar alıp çıtayı yukarıya doğru çektiğimizde sıkıntılar da yaşanabiliyor. Geçen sezon ligin üzerinde performans veren 3 oyuncumuz gitti. Bizim en büyük isteğimiz, altyapımızdan yetişen oyuncuların yurt dışında da başarılı olması. Bu hem TOFAŞ hem Türk basketbolu için çok önemli. Onların yerine de tekrardan oyuncu bulmak bizim iç

Benzer Videolar